Śmiertelne starcie przy granicy Gruzji z Rosją

Gruzińskie siły bezpieczeństwa zabiły jedenastu uzbrojonych napastników w wymianie ognia przy granicy z Rosją, same straciły trzech policjantów, a pięciu zostało rannych - poinformowało w środę MSW Gruzji.

 

Wcześniej MSW powiadomiło, że od wtorku gruzińska policja prowadzi w pobliżu granicy z rosyjskim Dagestanem operację antyterrorystyczną przeciwko grupie uzbrojonych napastników, którzy przetrzymują kilku zakładników.

 

Rzeczniczka MSW Salome Macharadze powiedziała w środę, że uwolniono nieokreśloną liczbę zakładników, a siły bezpieczeństwa okrążyły napastników. Wiceminister spraw wewnętrznych Nodar Charcziładze powiedział, że na razie nie wiadomo, kim są napastnicy i dlaczego przybyli na teren Gruzji.


AFP pisze, że władze gruzińskie nie oskarżyły Rosji o to, że stoi za akcją napastników. Reuters uważa, że strzelanina może zwiększyć napięcie między Rosją a Gruzją, które utrzymuje się od pięciodniowej wojny w sierpniu 2008 roku o separatystyczny region Gruzji - Osetię Południową. W następstwie wojny ta republika i drugi region separatystyczny - Abchazja - ogłosiły niepodległość. Uznała ją Rosja, poza nią jedynie Wenezuela, Nikaragua i Nauru.

 

Reszta świata uważa republiki za części Gruzji.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?