24-letnia Polka zaginęła w gruzińskiej Mestii

W Gruzji trwają poszukiwania polskiej turystki, która zaginęła w górach w rejonie Mestii; warunki pogodowe są złe. Do Tbilisi wraca druga uczestniczka wyprawy, której zapewniono opiekę konsularną - poinformowała w poniedziałek PAP ambasada RP w Tbilisi.

 

- Trwa akcja ratunkowa z użyciem sprzętu alpinistycznego. Na miejscu warunki pogodowe są trudne, mgła i deszcz uniemożliwiają w tym momencie użycie śmigłowca - powiedziała Anna Warmińska, charge d'affaires i obecnie radca w ambasadzie. - Druga uczestniczka wyprawy ma opiekę konsularną, wraca z konsulem do Tbilisi - dodała Warmińska.

 

Podkreśliła zaangażowanie strony gruzińskiej, ratowników, alpinistów i strażaków, którzy z użyciem lin schodzą w miejscach, gdzie jest to możliwe, prowadząc poszukiwania.

 

Jak informowała ambasada w niedzielę, polska turystka w trakcie wędrówki w górach w rejonie miasta Mestia w regionie Górna Swanetia, zsunęła się do przepaści i prawdopodobnie została porwana przez silny nurt rzeki.

 

Na portalu kaukaz.pl zamieszczono informację o zaginięciu autostopowiczki z Warszawy, która spadła w przepaść do rzeki Enguri w Mestii. Apel o pomoc w poszukiwaniu zamieściła na tym portalu siostra turystki.

Wspomóż Nas
Tagi: gruzja

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?