Libia: 2 ofiary bomby-pułapki w Trypolisie

Dwaj funkcjonariusze libijskich sił bezpieczeństwa ponieśli śmierć, a trzej inni zostali ranni w niedzielę w zamachu bombowym w Trypolisie - poinformowała libijska agencja Al-Tadhamun, powołując się na ministerstwo spraw wewnętrznych.

 

Według niego wybuch, jaki nastąpił niemal równocześnie w innym miejscu stolicy, spowodował tylko szkody materialne.

 

MSW oskarżyło o zorganizowanie zamachów "pozostałości dawnego reżymu" Muammara Kadafiego. "Naród libijski jest jednak w stanie uporać się z tego rodzaju wyzwaniami" - głosi wydany przez resort komunikat.

 

Wcześniej informowano, że w zamachach użyto samochodów-pułapek. Pierwszy z nich eksplodował w pobliżu biur ministerstwa spraw wewnętrznych, nie powodując ofiar w ludziach. Po przybyciu na miejsce policja wykryła tam drugi samochód z materiałem wybuchowym, który nie został zdetonowany.

 

W niewiele minut później dwa samochody-pułapki wybuchły w pobliżu dawnej siedziby szkoły policyjnej dla kobiet, którą ministerstwo obrony wykorzystuje jako areszt i miejsce przesłuchań. W wyniku tych eksplozji dwaj uzbrojeni funkcjonariusze ponieśli śmierć, a trzej inni doznali obrażeń.

Wspomóż Nas
Tagi: libia, terroryzm

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?