"Wszystko podporządkowałam igrzyskom"

(fot. PAP/Leszek Szymański)

W sobotę w Londynie sportowcy będą rywalizować o pierwszych dwanaście kompletów medali ollimpijskich. Walkę o miejsce na podium zapowiada m.in. florecistka AZS AWF Warszawa Sylwia Gruchała.

 

- Wszystko podporządkowałam igrzyskom. Czwartym w karierze i chyba ostatnim. Bardzo chciałabym wrócić z Londynu z medalem - podkreśliła Gruchała, która już dwukrotnie stawała na olimpijskim podium - w Sydney w 2000 roku zdobyła srebro z drużyną, a cztery lata później w Atenach brąz indywidualnie.

 

Pierwszą rywalką Gruchały, w 1/16 finału, będzie Japonka Kanae Ikehata. Ich pojedynek rozpocznie się o godz. 14.20 polskiego czasu. Na olimpijskich planszach zaprezentują się też Martyna Synoradzka i Małgorzata Wojtkowiak.

 

Wcześniej o medale będą walczyć Sylwia Bogacka i Paula Wrońska w strzeleckiej konkurencji karabin pneumatyczny 10 m. Jeśli przebrną kwalifikacje, finałową rywalizację rozpoczną o godz. 12.00.

 

O godz. 11.00 rozpocznie się wyścig kolarzy ze startu wspólnego z udziałem Michała Gołasia, Michała Kwiatkowskiego i Macieja Bodnara. Zawodnicy będą mieli do pokonania 250 km.

 

W sobotę przystąpi do rywalizacji aż 53 polskich sportowców. Pierwsze mecze rozegrają badmintoniści, tenisiści, ale jeszcze bez pełniącej funkcję chorążego reprezentacji Agnieszki Radwańskiej, a także siatkarze plażowi i tenisiści stołowi. Zaprezentuje się gimnastyk Roman Kulesza i jeździec Paweł Spisak.

 

Na pływalni wystartują Otylia Jędrzejczak, Mateusz Sawrymowicz, Karolina Szczepaniak i Dawid Szulich. Najliczniejszą grupą, która w sobotę rozpocznie zmagania olimpijskie, stanowią wioślarze. Na torze w Eton będzie 24 reprezentantów Polski, którzy popłyną w sześciu osadach.

 

Medale zostaną rozdane w siedmiu dyscyplinach: w judo (dwa finały), kolarstwie, łucznictwie, pływaniu (cztery finały), podnoszeniu ciężarów, strzelectwie (dwa finały) oraz szermierce. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?