Ile jest wart złoty medal olimpijski?

(fot. EPA/KERIM OKTEN)

Najbardziej utytułowana szwedzka olimpijka w historii, kajakarka Agneta Andersson otrzymała odpowiedź na pytanie ile warty jest złoty medal igrzysk. "Tylko 115 euro. Tyle zpałaciłam złodziejom za zwrot skradzionego trofeum" - powiedziała.

 

Andersson uczestniczyła w pięciu olimpiadach - w Moskwie (1980), Los Angeles (1984), Seulu (1988), Barcelonie (1992) oraz Atlancie (1996) i zdobyła w sumie siedem medali: trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe.

 

Po zakończeniu kariery otworzyła kawiarnię w rodzinnym Kristinehamn. Wisiały w niej zdjęcia z olimpiad i medale, które w sierpniu ur. podczas włamania skradziono. Pięć z medali odnaleziono porzucone na cmentarzu. W ostatnich dniach kajakarka odzyskała ten dla niej najważniejszy, złoty z Atlanty.

 

- Kiedy stałam za ladą z ciastkami, pojawił się mężczyzna w kapturze i cicho powiedział, że ma dla mnie coś, czego bardzo chcę, a następnie pokazał mi mój medal. Nie wiedział ile chce pieniędzy w zamian, więc dałam mu banknot 1000-koronowy - czyli w przeliczeniu 115 euro - który akurat miałam w kasie. Zostawił medal i zniknął - opisała zdarzenie Andersson.

 

Był to złoty medal na 500 metrów w konkurencji K2 zdobyty w Atlancie razem z Anną Olsson. - Dla mnie jest on najważniejszy, ponieważ wtedy kończyłam karierę będąc na szczycie. Z drugiej strony nie spodziewałam się, że złoty medal, na który trzeba się tak ciężko napracować, i który jest tak wielkim prestiżem i dumą, jest tak mało warty. Może dlatego, że z moją konkurencją nie są związane duże pieniądze. Sądzę, że złoto za 100 metrów mężczyzn musi być dla złodziei warte dużo więcej - dodała Andersson. 

 

 

Wspomóż Nas
Tagi: olimpiada

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~turek 13:01:56 | 2012-07-20
a ja myślę, że złodzieja ruszyło sumienie i nie o pieniądze mu chodziło

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?