Burgas: Lot do Polski za kilka godzin

(fot. EPA/VASSIL DONEV)

Polscy turyści za kilka godzin powinni wylecieć z lotniska w bułgarskim mieście Burgas, ponieważ zostało ono już otwarte - poinformował w czwartek późnym wieczorem rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

 

- Lotnisko jest już otwarte. Powoli wchodzą pierwsi podróżni. Polski lot powinien wystartować za kilka godzin - napisał Marcin Bosacki na Twitterze, powołując się na polską konsul, przebywającą na lotnisku w Burgas, gdzie w środę doszło do zamachu terrorystycznego na izraelskich turystów.

 

Bosacki dodał, że na lotnisku "są namioty, toalety, medycy, woda, prowiant. Kilku Polaków czeka na lot do PL. Ma być za parę godzin".

 

Konsul RP w Sofii Katarzyna Deda, która udała się do Burgas, mówiła wcześniej PAP, że Polacy otrzymali należytą opiekę od władz lotniska, dostali namiot na noc i teraz czekają na zapowiadane na późne popołudnie otwarcie terminalu.

 

Około 30-osobowa grupa, która rano znajdowała się w Burgas, według konsul została przetransportowana do Warny i już wyjechała do Polski.

 

Osoby potrzebujące pomocy mogą zwrócić się do konsul Katarzyny Dedy, dzwoniąc pod numer telefonu +359888543400.

 

W związku z zamieszaniem spowodowanym zamkniętym lotniskiem w Burgas MSZ radzi polskim turystom pilnie śledzić informacje o tym, skąd i dokąd będą organizowane ich loty. Według informacji MSZ polskie biura podróży raczej organizują teraz loty do Warny, więc nie ma dużych grup Polaków, które miałyby dolecieć do Burgas.

 

Środowy atak na autobus z izraelskimi turystami na lotnisku w Burgas nad Morzem Czarnym był dziełem zamachowca-samobójcy. Oprócz sprawcy zginęło sześć osób - poinformował w czwartek minister spraw wewnętrznych Bułgarii Cwetan Cwetanow. 

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?