Igły w kanapkach w samolotach linii Delta

(fot. yuichi.sakuraba / flickr.com / CC)

Linie lotnicze Delta Airlines i FBI prowadzą dochodzenie w sprawie igieł znalezionych w kanapkach z indykiem, które serwowano na pokładach czterech samolotów lecących z Amsterdamu do USA. Ucierpiał jeden pasażer - podała agencja Associated Press we wtorek.

 

Igły krawieckie zostały znalezione w pięciu kanapkach serwowanych w klasie biznes podczas czterech niedzielnych lotów - poinformowały linie Delta Airlines. Ucierpiał jeden pasażer lecący do Minneapolis, jednak odmówił przyjęcia pomocy medycznej - podała rzeczniczka przewoźnika Kristin Baur. Dwie igły znaleziono w posiłkach podawanych na pokładach samolotów lecących do Atlanty i Seattle.

 

Baur poinformowała, że stewardzi przestali serwować kanapki od chwili, gdy natrafiono na pierwsze igły. Powiadomiono załogi innych lotów startujących z Amsterdamu, gdzie były przygotowywane kanapki.

 

Rzeczniczka firmy kateringowej "Gate Gourmet" zapewniła, że firma nie otrzymała do tej pory powiadomień o podobnych sytuacjach od innych linii lotniczych, z którymi współpracuje. Nie wiadomo, jak igły trafiły do kanapek.,

 

"Podchodzimy do tej sprawy bardzo poważnie i rozpoczęliśmy własne dochodzenie. Zaostrzamy nasze i tak rygorystyczne zasady bezpieczeństwa, aby zapobiec takim sytuacjom w przyszłości" - napisała "Gate Gourmet" w oświadczeniu. Posiłki są obecnie przygotowywane z zachowaniem większej ostrożności i podaje się więcej gotowych, pakowanych dań - podkreślono.

 

W podobnym tonie wypowiadają się linie Delta. "Jest to dla nas niezwykle ważna sprawa, współpracujemy z władzami lokalnymi i federalnymi, które badają ten incydent. Podjęliśmy kroki wraz z naszym dostawcą w Amsterdamie, aby zapewnić bezpieczeństwo i jakość jedzenia, które serwujemy na pokładach naszych samolotów" - napisał przewoźnik w oświadczeniu.

 

Biuro FBI w Atlancie poinformowało w oświadczeniu o wszczęciu dochodzenia.

 

Po tym, jak znaleziono igły, pasażerom podano pizzę.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?