Nigeria: samobójczy zamach przed meczetem

W samobójczym zamachu w północno-wschodniej Nigerii śmierć poniosło co najmniej pięć osób. Młodociany terrorysta wysadził się w powietrze w piątek przed meczetem w Maiduguri - poinformował rzecznik nigeryjskich władz bezpieczeństwa.

 

Sześć osób, w tym dwóch żołnierzy, zostało ciężko rannych. Do ataku doszło po piątkowej modlitwie, w której uczestniczył wysoki rangą przedstawiciel rządu, znany z zaangażowania w walkę przeciwko terroryzmowi - podała agencja dpa.

 

Maiduguri uważane jest za bastion radykalnego islamistycznego ugrupowania Boko Haram, dążącego do wywołania waśni między chrześcijanami a muzułmanami w liczącym 160 mln mieszkańców kraju. Islamiści prowadzą partyzancką wojnę z rządem. Celem ataków są często chrześcijańskie świątynie.

 

Boko Haram dąży do stworzenia na terenie Nigerii islamskiego kalifatu, w którym ma obowiązywać islamskie prawo. Ugrupowanie obiera za cel kościoły, posterunki policyjne i inne obiekty służb bezpieczeństwa, które w północnej Nigerii często są atakowane przez zamachowców samobójców.

 

Dpa szacuje liczbę śmiertelnych ofiar trwających od roku walk na grubo ponad 1000.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?