Niemcy nie chcą Grecji w strefie euro

Ponad dwie trzecie Niemców opowiada się za tym, by Grecja opuściła strefę euro. Wynika to z sondażu przeprowadzonego przez instytut badania opinii publicznej YouGov, którego rezultaty opublikowano w środę.

 

69 proc. ankietowanych Niemców powiedziało, że Grecja powinna wyjść ze strefy euro, zaledwie 17 proc. było za pozostaniem w niej tego kraju.

 

Niemcy są także dość sceptyczni wobec przyszłości Unii Europejskiej i jej wspólnej waluty. W ewentualnym referendum 52 proc. z nich głosowałoby za pozostaniem Niemiec w UE, natomiast blisko 30 proc. za opuszczeniem Wspólnoty. 21 proc. ankietowanych powiedziało, że w ciągu najbliższych dziesięciu lat euro przestanie istnieć i kraje Unii Europejskie powrócą do swych starych walut.  

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~xyz 11:30:31 | 2012-06-13
Niemcy juz na Grecji nic nie zarobia.Lichwiarskie banki niemieckie wyprowadzily wszystkie pieniadze,sprywatyzowali,czyli pod przymusem sprzedali co sie da,a teraz Grecja jest juz niepotrzebna,na smietnik.Polska wnet bedziie w takiej sytuacji,szczegolnie pod rzadami Platformy Obywatelskiej, Palikota i nierostropnych chlopkow z PSL-u.Na razie,zabawa w EURO-2012 trwa.

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook