Nigeria: samolot pasażerski uderzył w budynek

Przedstawiciel nigeryjskich władz lotniczych powiedział, że zginęli wszyscy pasażerowie samolotu, który rozbił się w niedzielę w Lagosie - największym mieście Nigerii i gospodarczej stolicy tego kraju. Władze stanu Lagos poinformowały, że na pokładzie znajdowały się 153 osoby.

 

Samolot typu McDonnell Douglas MD-83 nigeryjskich linii Dana Air, który według miejscowych władz leciał ze stolicy kraju Abudży do Lagosu, tuż przed lądowaniem zaczepił o linie wysokiego napięcia i uderzył w dwukondygnacyjny budynek w pobliżu portu lotniczego. Maszyna i budynek natychmiast stanęły w płomieniach.

 

Władze lotnicze poinformowały, że zginęli wszyscy, którzy byli na pokładzie samolotu. Według nigeryjskich mediów, ofiary śmiertelne są także na ziemi. Ich liczba nie jest jednak znana. Nad dzielnicą, w której doszło do katastrofy, unoszą się kłęby gęstego dymu. Prace służb ratowniczych utrudniają zapadające ciemności.

 

Nigeryjska telewizja Channels TV podała, że z wraku maszyny wydobyto żywą dziewczynkę. Władze nie potwierdziły jednak tej informacji.

 

Linie Dana Air istnieją zaledwie od ponad trzech lat i nie znajdują się na unijnej czarnej liście towarzystw lotniczych, których samoloty nie mogą lądować w Unii Europejskiej.

 

Prezydent Nigerii Goodlack Jonathan ogłosił trzydniową żałobę narodową.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?