Archiwum

Trump zapowiada wycofanie się USA z traktatu o handlu bronią

PAP / kk
Piątek, 26 kwietnia 2019, godz. 21:54
Prezydent Donald Trump zapowiedział w piątek, że Stany Zjednoczone wycofają się z międzynarodowego traktatu o handlu bronią, który w imieniu USA podpisał jego poprzednik Barack Obama.
więcej

May i Varadkar wzywają do "nowego myślenia" o pokoju w Irlandii Płn.

PAP / kk
Piątek, 26 kwietnia 2019, godz. 20:47
Premierzy Wielkiej Brytanii i Irlandii, Theresa May i Leo Varadkar wezwali w piątek do "nowego myślenia" o Irlandii Północnej, zapowiadając wznowienie rozmów na temat utworzenia północnoirlandzkiego rządu, którego nie udało się powołać od ponad dwóch lat.
więcej

Syria: wojna wciąż trwa, giną niewinne dzieci

KAI / kk
Piątek, 26 kwietnia 2019, godz. 16:05
Wprawdzie ogłoszono zakończenie wojny w Syrii, jednak nie jest to prawda. Ludzie wciąż giną i nadal trwają bombardowania - wskazał Filippo Ungaro z organizacji Save the Children, która od stu lat walczy o prawa dzieci i ich bezpieczeństwo. Przypomina on, że tylko w ciągu ostatnich dni na północy tego kraju zbombardowano szpital i kilka szkół.
więcej

Donald Trump: nie płaciliśmy Korei Płn. za Ottona Warmbiera

PAP / sz
Piątek, 26 kwietnia 2019, godz. 13:55
USA nie zapłaciły Korei Płn. za Ottona Warmbiera - oświadczył w piątek prezydent USA Donald Trump. W czwartek "Washington Post" napisał, że Trump zatwierdził rachunek na 2 mln dol. za koszty leczenia Warmbiera w Korei Płn.
więcej

Niemiecki koncern Daimler nie wie, skąd Kim Dzong Un ma jego limuzyny

PAP / sz
Piątek, 26 kwietnia 2019, godz. 12:07
Niemiecki producent samochodów Daimler zapewnia, że nie wie, skąd północnokoreański przywódca Kim Dzong Un ma luksusowe, opancerzone limuzyny tej firmy, którymi porusza się przy ważnych okazjach. Daimler podkreśla, że nie robi z Pjongjangiem żadnych interesów.
więcej

Prezydent Sri Lanki: po zamachach trwają poszukiwania 140 osób powiązanych z IS

PAP / sz
Piątek, 26 kwietnia 2019, godz. 10:36
Policja poszukuje 140 osób podejrzanych o powiązania z dżihadystyczną organizacją Państwo Islamskie (IS) w związku z niedzielną serią ataków na kościoły i hotele na Sri Lance - poinformował w piątek prezydent tego kraju Maithripala Sirisena.
więcej

Sri Lanka: bilans ofiar zamachów terrorystycznych mniejszy o ok. 100 osób

PAP / ms
Czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 20:07
Zmniejszony bilans ofiar potwierdził Ruwan Wijewardene, jeden z wiceministrów obrony, który wyjaśnił to nieprecyzyjnymi informacjami podawanymi przez kostnice.
więcej

Węgry/Szef MSZ: ukraińska ustawa o języku jest nie do przyjęcia

PAP / ms
Czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 19:03
Szef dyplomacji Węgier Peter Szijjarto ocenił, że uchwalona w czwartek przez parlament w Kijowie ustawa o języku ukraińskim w życiu publicznym jest nie do przyjęcia, narusza bowiem prawa węgierskiej mniejszości na Ukrainie.
więcej

USA: ponad 12 tys. skautów padło ofiarą wykorzystywania seksualnego

KAI / ms
Czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 16:43
Od 1944 do 2016 r. w Stanach Zjednoczonych ofiarą molestowania seksualnego padło 12 254 skautów. Sprawcami byli ich opiekunowie w ramach działalności organizacji harcerskiej Boy Scouts of America.
więcej

Chiny starają się rozwiać obawy dotyczące Inicjatywy Pasa i Szlaku

PAP / ml
Czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 10:55
Chiny chcą, aby lansowana przez nie Inicjatywa Pasa i Szlaku była zrównoważona i nie tworzyła ryzyka zadłużenia dla uczestniczących w niej krajów - oświadczył w czwartek chiński minister finansów Liu Kun na otwarciu drugiego forum poświęconego tej inicjatywie.
więcej

Sri Lanka: policja dokonała kontrolowanej detonacji w pobliżu stolicy

PAP / ml
Czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 10:10
Policja dokonała w czwartek kontrolowanej detonacji na wysypisku śmierci w miejscowości Pugoda, ok. 40 na wschód od stolicy Sri Lanki, Kolombo - poinformowały władze. W związku z niedawną serią zamachów bombowych w kraju w nocy zatrzymano 16 osób.
więcej

Rosja: Putin i Kim Dzong Un zakończyli rozmowy sam na sam

PAP / ml
Czwartek, 25 kwietnia 2019, godz. 09:09
Przywódcy Rosji i Korei Północnej, Władimir Putin i Kim Dzong Un, zakończyli we Władywostoku rozmowy sam na sam na szczycie dwustronnym. Putin powiedział, że rozmawiali o perspektywach poprawy sytuacji na Półwyspie Koreańskim i rozwoju relacji obu krajów.
więcej

Pogrzeb zamordowanej dziennikarki z wezwaniem o pokój w Irlandii Płn.

PAP / pch
Środa, 24 kwietnia 2019, godz. 21:39
Setki mieszkańców Belfastu oraz czołowi brytyjscy i irlandzcy politycy wzięli w środę udział w pogrzebie zamordowanej w ubiegły czwartek dziennikarki Lyry McKee. Zginęła ona postrzelona przez członka Nowej Irlandzkiej Armii Republikańskiej (Nowa IRA).
więcej

Obrońcy praw człowieka potępili egzekucję 37 Saudyjczyków. Była to największą egzekucja od stycznia 2016 roku

PAP / pch
Środa, 24 kwietnia 2019, godz. 21:30
Wysoka komisarz NZ ds. praw człowieka Michelle Bachelet oraz Amnesty International i HRW potępiły przeprowadzoną we wtorek w Arabii Saudyjskiej egzekucję poprzez ścięcie głów 37 Saudyjczykom. Głos zabrała też szefowa dyplomacji UE.
więcej

Szkocka premier chce drugiego referendum ws. niepodległości. "Szkocja powinna kwitnąć i być istotną siłą w Europie"

PAP / pch
Środa, 24 kwietnia 2019, godz. 18:32
Szkocka pierwsza minister Nicola Sturgeon wezwała w środę do przeprowadzenia ponownego referendum w sprawie niepodległości Szkocji od Zjednoczonego Królestwa przed upływem obecnej kadencji szkockiego parlamentu w maju 2021 roku.
więcej

Putin uprościł uzyskiwanie obywatelstwa przez mieszkańców Donbasu "w celu obrony praw i swobód człowieka i obywatela"

PAP / pch
Środa, 24 kwietnia 2019, godz. 16:30
Prezydent Władimir Putin podpisał dekret o uproszczonym trybie uzyskiwania obywatelstwa Rosji przez mieszkańców tzw. republik ludowych w ukraińskim Donbasie. Ich wnioski o obywatelstwo powinny być rozpatrywane nie dłużej niż trzy miesiące - stanowi dekret.
więcej

Hiszpania: Facebook blokuje przed wyborami 17 stron sympatyków prawicy. “To zamach na wolność słowa"

PAP / pch
Środa, 24 kwietnia 2019, godz. 15:30
Na cztery dni przed niedzielnymi wyborami parlamentarnymi w Hiszpanii Facebook zablokował 17 stron sympatyków prawicy w tym kraju. Korzysta z nich prawie 1,5 mln internautów.
więcej

Ukraina: ekipa Zełenskiego wzywa do rozmów z MFW o obniżce cen gazu

PAP / kk
Środa, 24 kwietnia 2019, godz. 12:36
Ekipa prezydenta elekta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego wezwała rząd i państwową firmę paliwową Naftohaz do przeprowadzenia konsultacji z Międzynarodowym Funduszem Walutowym (MFW) na temat obniżenia cen gazu dla konsumentów indywidualnych.
więcej

Sri Lanka / Policja: było dziewięciu zamachowców. Większość zidentyfikowano

PAP / kk
Środa, 24 kwietnia 2019, godz. 09:21
Policja na Sri Lance poinformowała w środę, że serię ataków na kościoły i hotele w tym kraju przeprowadziło w niedzielę dziewięciu zamachowców, a tożsamość ośmiu z nich już ustalono. Według władz jeden ze sprawców studiował w Wielkiej Brytanii i Australii.
więcej

Nowa IRA bierze odpowiedzialność za zabójstwo dziennikarki. Apeluje o "staranność w trakcie podejmowania walki z wrogiem"

PAP / kw
Wtorek, 23 kwietnia 2019, godz. 21:10
Nowa Irlandzka Armia Republikańska (Nowa IRA) wzięła we wtorek odpowiedzialność za śmierć dziennikarki Lyry McKee, która zginęła od postrzału podczas zamieszek w Londonderry w Irlandii Płn. Bojówka przeprosiła za jej śmierć tłumacząc, że celem byli policjanci.
więcej

Bułgaria: niebezpiecznie wysoka liczba zachorowań na odrę. "Istnieją warunki do wybuchu epidemii"

PAP / kw
Wtorek, 23 kwietnia 2019, godz. 19:53
W Bułgarii odnotowano już 463 zachorowania na odrę - poinformowało we wtorek ministerstwo zdrowia. W związku z niebezpiecznie wysoką liczbą zachorowań w ostatnich dwóch miesiącach powołano radę koordynacyjną ds. kontroli nad rozprzestrzenieniem tej choroby.
więcej

Rosja walczy ze Świadkami Jehowy. Wyznawcy informują o rewizjach i zatrzymaniach

PAP / kw
Wtorek, 23 kwietnia 2019, godz. 17:25
W Rosji przed kilkoma dniami służby przeprowadziły rewizje w domach wyznawców Świadków Jehowy i zatrzymały pięć osób, z których dwie nadal pozostają w areszcie śledczym - poinformowała we wtorek ta organizacja religijna na swojej stronie internetowej.
więcej

Japońscy parlamentarzyści odwiedzili świątynię uznawaną za symbol imperializmu przez Chiny i Koreę Pd.

PAP / kw
Wtorek, 23 kwietnia 2019, godz. 15:20
Około 70 japońskich parlamentarzystów odwiedziło we wtorek świątynię Yasukuni w Tokio, gdzie upamiętniono ofiary drugiej wojny światowej, w tym także japońskich zbrodniarzy wojennych - podała agencja Kyodo. Może to zaszkodzić relacjom Tokio z Pekinem i Seulem.
więcej

Trump walczy o zablokowanie prób ujawnienia jego dokumentow finansowych

PAP/ ed
Wtorek, 23 kwietnia 2019, godz. 13:39
Prezydent Donald Trump wystąpił w poniedziałek do sądu o zablokowanie prób demokratycznych kongresmenów ujawnienia jego dokumentow finansowych. Prawnicy prezydenta utrzymują, że próby te mają charakter wyłącznie polityczny. Demokraci oskarżają Trumpa o obstrukcję.
więcej

Państwo Islamskie bierze odpowiedzialność za zamachy na Sri Lance

Wtorek, 23 kwietnia 2019, godz. 13:06
Państwo Islamskie wzięło na siebie odpowiedzialność za niedzielne zamachy terrorystyczne na Sri Lance - poinformowała we wtorek powiązana z tą organizacją agencja prasowa Amaq. Nie podała ona jednak żadnych dowodów na to.
więcej
lista najnowszych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook