Jemen: 7 milionów osób na krawędzi głodu

Radio Watykańskie
Radio Watykańskie / psd
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 17:17
Obecna sytuacja w Jemenie to największy dzisiaj kryzys humanitarny - alarmuje dyrektor generalny FAO. Występując na zebraniu Rady Bezpieczeństwa ONZ José Graziano da Silva zwrócił uwagę, że dwóm trzecim tamtejszej ludności, czyli 17 milionom osób, grozi niedobór żywności, a 7 milionów z nich stoi na krawędzi głodu.
więcej

Wokalista Linkin Park popełnił samobójstwo

rollingstones.com / sz
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 13:57
Tym wszystkim, co w życiu przeszedł dzielił się z nami w swoich piosenkach. Jego tragiczna śmierć pokazuje, że nie odebranie sobie życia nie jest nigdy rozwiązaniem. Pamiętajmy o Chesterze w swoich modlitwach.
więcej

Około 80 osób w szpitalach w związku z trzęsieniem ziemi w Turcji

PAP / mp
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 13:25
Około 80 osób zostało odwiezionych w piątek do szpitala w kurorcie Bodrum, na południowym zachodzie Turcji, po silnym trzęsieniu ziemi, które nawiedziło tureckie wybrzeże Morza Egejskiego.
więcej

Co najmniej dwie ofiary śmiertelne trzęsienia ziemi na wyspie Kos

PAP / pk
Piątek, 21 lipca 2017, godz. 08:00
Co najmniej dwie osoby zginęły, a ponad 100 zostało rannych na greckiej wyspie Kos w wyniku silnego trzęsienia ziemi, które nawiedziło rejon wyspy w nocy z czwartku na piątek - poinformowały greckie media.
więcej

Najgorsza od lat susza grozi głodem w Korei Płn.

PAP / kw
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 21:21
Korea Północna stoi w obliczu poważnych braków żywności w związku z najgorszą od 2001 roku suszą - poinformowała w czwartek Światowa Organizacja Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO).
więcej

Hamburg: 40 mln euro odszkodowań po zamieszkach

PAP / kw
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 20:15
Rząd Niemiec i władze Berlina chcą przeznaczyć 40 mln euro na pokrycie szkód powstałych podczas zamieszek wywołanych przez skrajną lewicę i chuliganów przy okazji szczytu G20. Fundusz ma być przeznaczony tylko na pokrycie strat osób i firm nieubezpieczonych.
więcej

Osobę z najniższej kasty wybrano prezydentem Indii

KAI / kw
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 17:50
Były gubernator stanu Bihar, 71-letni Ram Nath Kovind został wybrany 14. prezydentem Indii. Otrzymał niemal 66 proc. głosów. Był kandydatem nacjonalistycznej Indyjskiej Partii Ludowej (Bharatiya Janata) premiera Narendry Modiego.
więcej

Ukraina: dziewięciu żołnierzy zginęło w Donbasie

PAP / kw
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 16:20
Dziewięciu ukraińskich żołnierzy zginęło, a pięciu zostało rannych w ostatnich 24 godzinach w tzw. strefie ATO w Donbasie na wschodzie Ukrainy - poinformował w czwartek rzecznik ukraińskiego ministerstwa obrony Andrij Łysenko.
więcej

Prezydent Litwy: rakiety Patriot powinny być na stałe

PAP / kw
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 14:59
Rakiety dalekiego zasięgu systemu obrony przeciwrakietowej i przeciwlotniczej Patriot w regionie bałtyckim powinny być rozmieszczone na stałe - uważa prezydent Litwy Dalia Grybauskaite. Na razie zostały tam rozmieszczone przez USA na czas ćwiczeń wojskowych.
więcej

Niemcy: Szef MSZ zapowiada rewizję polityki wobec Turcji

PAP / psd
Czwartek, 20 lipca 2017, godz. 13:56
Szef dyplomacji Niemiec zapowiedział w czwartek po aresztowaniu przez władze Turcji niemieckiego działacza Petera Steudtnera rewizję polityki Berlina wobec Ankary. Wymienił cofnięcie gwarancji dla inwestycji oraz ostrzeżenie przed podróżami do Turcji.
więcej

Arabia Saudyjska: dziewczyna zatrzymana za spódnicę zwolniona z aresztu

PAP / sz
Środa, 19 lipca 2017, godz. 20:03
Dziewczyna zatrzymana przez policję za noszenie minispódniczki została zwolniona z aresztu - poinformowało w środę rządowe centrum komunikacji Arabii Saudyjskiej. Dodano, że nie postawiono jej żadnych zarzutów.
więcej

Brytyjska para książęca w Berlinie

PAP / sz
Środa, 19 lipca 2017, godz. 19:50
Brytyjska para książęca bardzo pracowicie spędziła pierwszy dzień wizyty w Niemczech. William i Kate spotkali się z kanclerz Angelą Merkel, odwiedzili Bramę Brandenburską i Pomnik Ofiar Holokaustu oraz rozmawiali z działaczami organizacji charytatywnych.
więcej

Timmermans ostro o sytuacji w Polsce

PAP / sz
Środa, 19 lipca 2017, godz. 19:40
Ustawy dotyczące wymiaru sprawiedliwości w Polsce wzbudzają wątpliwości, jeśli chodzi o ich zgodność z prawem UE - oświadczył w środę w Brukseli wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans.
więcej

Węgry i Izrael powołują grupę ds. walki z terroryzmem

PAP / sz
Środa, 19 lipca 2017, godz. 15:28
Utworzenie dwóch grup roboczych: ds. walki z terroryzmem oraz wspierania współpracy technologicznej zapowiedzieli w środę szefowie rządów państw V4 i premier Izraela Benjamin Netanjahu na spotkaniu w Budapeszcie, w którym wzięła również udział premier Beata Szydło.
więcej

Poroszenko: odzyskamy władzę nad Donbasem

PAP/ ed
Środa, 19 lipca 2017, godz. 14:32
Po proklamowaniu we wtorek przez szefa tzw. Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandra Zacharczenkę nowego "państwa" o nazwie Małorosja prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, że tereny zajęte przez separatystów wrócą pod zwierzchnictwo Ukrainy.
więcej

Reuters: Jon Huntsman ambasadorem USA w Rosji

PAP / ml
Środa, 19 lipca 2017, godz. 09:47
Prezydent USA Donald Trump nominuje byłego gubernatora Utah Jona Huntsmana na stanowisko ambasadora Stanów Zjednoczonych w Rosji - poinformowała we wtorek agencja Reutera, powołując się na źródło w Białym Domu.
więcej

Premier Szydło rozpoczęła wizytę w Budapeszcie

PAP / ml
Środa, 19 lipca 2017, godz. 08:59
Premier Beata Szydło rozpoczęła w środę wizytę w Budapeszcie, gdzie spotka się wraz z szefami rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu. Według rzecznika rządu rozmowy będą dotyczyły m.in. bliskowschodniego procesu pokojowego.
więcej

Merkel potępia aresztowanie obrońcy praw człowieka

PAP/ ed
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 21:50
Kanclerz Niemiec Angela Merkel potępiła we wtorek aresztowanie przez władze Turcji niemieckiego obrońcy praw człowieka Petera Steudtnera i zażądała wypuszczenia go na wolność. Steudtnera i pięć innych osób aresztowano pod zarzutem kontaktów z terrorystami.
więcej

Orban: współpraca Węgier z nazistami była grzechem

PAP/ ed
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 20:16
Współpraca Węgier z niemieckimi nazistami podczas II wojny światowej była grzechem, ale w przyszłości Węgry obronią każdego swego obywatela bez względu na pochodzenie - powiedział premier Viktor Orban po spotkaniu z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu w Budapeszcie.
więcej

Wizyta Williama i Kate sukcesem polskiej dyplomacji

PAP/ ed
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 18:57
Media na Półwyspie Iberyjskim szeroko informują o wizycie pary książęcej w Polsce. Według hiszpańskich i portugalskich komentatorów wydarzenie z udziałem Williama i Kate jest kolejnym, po wizycie prezydenta USA Donalda Trumpa, sukcesem dyplomatycznym Warszawy.
więcej

Szef PE napisał do prezydenta Dudy ws. ustaw o sądach

PAP/ ed
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 15:23
Szef PE Antonio Tajani w opublikowanym we wtorek na Twitterze liście zwrócił się do prezydenta Andrzeja Dudy, by jako gwarant konstytucji rozważył kwestię ustaw o KRS, sądach powszechnych i SN, biorąc pod uwagę zaniepokojenie PE dot. m.in. niezależności polskiego sądownictwa.
więcej

Separatyści oznajmili, że proklamują nowe państwo - Małorosję

PAP / pk
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 12:52
Prorosyjscy separatyście ze wschodniej Ukrainy oświadczyli we wtorek, że proklamują nowe państwo - Małorosję, które w ich zamyśle ma obejmować nie tylko tereny przez nich kontrolowane, ale także resztę Ukrainy.
więcej

"WaPo": świat głuchy na groźbę śmierci głodowej 20 mln ludzi w Afryce

PAP / pk
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 10:34
Ponad 20 mln ludzi w czterech krajach Afryki może umrzeć z głodu w najbliższych miesiącach, jednak społeczność międzynarodowa w niewielkim stopniu zareagowała na ten kryzys humanitarny, według ONZ najgorszy od II wojny światowej - pisze "Washington Post".
więcej

Trump ostrzega prezydenta Wenezueli; grozi sankcjami

PAP / pk
Wtorek, 18 lipca 2017, godz. 09:48
Donald Trump ostrzegł prezydenta Wenezueli Nicolasa Maduro przed zmianą konstytucji i władzą dyktatorską . - Stany Zjednoczone nie będą biernie przyglądać się upadkowi Wenezueli - oświadczył w poniedziałek wieczorem czasu lokalnego prezydent USA.
więcej

Finlandia: nie przyjmiemy więcej uchodźców, jeśli inni tak nie zrobią

PAP / jp
Poniedziałek, 17 lipca 2017, godz. 19:04
- Nie zgodzimy się na przyjęcie nowych uchodźców z Włoch, dopóki pozostałe kraje UE nie wypełnią poprzedniego zobowiązania co do relokacji - oświadczył w poniedziałek minister spraw zagranicznych Finlandii Timo Soini.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook