UE z wstępnym porozumieniem w sprawie Europejskiego Funduszu Obronnego

PAP / jp
Środa, 20 lutego 2019, godz. 12:51
Negocjatorzy z państw UE, PE i KE porozumieli się w środę nad ranem w sprawie przepisów dotyczących Europejskiego Funduszu Obronnego. Dzięki temu UE będzie wspierała inwestycje na badania w dziedzinie obronności, rozwój prototypów, zakup sprzętu wojskowego i technologii.
więcej

Szwajcaria: zakończono poszukiwania zasypanych przez lawinę

PAP / jp
Środa, 20 lutego 2019, godz. 11:15
Zakończono operację poszukiwawczo-ratunkową w miejscowości Crans-Montana w kantonie Valais, gdzie we wtorek lawina zeszła na trasę narciarską - poinformowała w środę szwajcarska policja.
więcej

MSZ odradza podróże na Haiti, które nie są konieczne

PAP / jp
Środa, 20 lutego 2019, godz. 10:05
Ze względu na nasilenie antyrządowych protestów i bardzo wysoki poziom przestępczości MSZ odradza podróże, które nie są konieczne na Haiti. W kraju nie ma polskiej placówki, więc pomoc Polakom może być ograniczona.
więcej

Media: Departament Stanu USA wzywa Izrael i Polskę do podjęcia dialogu

PAP / jp
Środa, 20 lutego 2019, godz. 08:47
Zarówno Izrael, jak i Polska są naszymi ważnymi sojusznikami i przyjaciółmi. Wzywamy naszych sojuszników i przyjaciół do znalezienia drogi do usłyszenia się nawzajem - oświadczył Departament Stanu USA w stanowisku przekazanym Polskiemu Radiu - podała w środę IAR.
więcej

Trump podpisał dokument otwierający drogę do powstania sił kosmicznych

PAP / jp
Środa, 20 lutego 2019, godz. 07:30
Prezydent Donald Trump podpisał we wtorek rozporządzenie (Directive 4), które otwiera perspektywę powołania do życia nowego rodzaju wojsk - sił kosmicznych USA. Nowy rodzaj wojsk miałby powstać w ramach i pod egidą amerykańskich sił powietrznych (Air Force).
więcej

"Będziemy ustanawiać prawa i będziemy karać". Macron udał się na miejsce profanacji żydowskich grobów

KAI/ ed
Wtorek, 19 lutego 2019, godz. 21:59
Prezydent Francji Emmanuel Macron udał się we wtorek do Quatzenheim w departamencie Dolny Ren na północnym wschodzie kraju, gdzie sprofanowanych zostało prawie 100 grobów na żydowskim cmentarzu. Podkreślił determinację w walce z antysemityzmem.
więcej

Pożar w domu syryjskich uchodźców, zginęło siedmioro dzieci

PAP/ ed
Wtorek, 19 lutego 2019, godz. 21:32
Siedmioro dzieci zginęło we wtorek w pożarze domu na przedmieściach Halifaxu, stolicy kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja - poinformowała policja. Według okolicznych mieszkańców w domu tym mieszkała rodzina syryjskich uchodźców.
więcej

USA stają po stronie Polski w sprawie komentarza Israela Katza

PAP/ ed
Wtorek, 19 lutego 2019, godz. 21:20
Portal Times of Israel, odnotowując we wtorek komentarz ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher, uznaje, że Stany Zjednoczone stają po stronie Polski w sporze dotyczącym komentarza p.o. szefa izraelskiego MSZ Israela Katza.
więcej

Donald Trump: chcę denuklearyzacji KRLD, ale nie ma pośpiechu

KAI/ ed
Wtorek, 19 lutego 2019, godz. 21:02
Przyznając, że chce denuklearyzacji Korei Północnej, prezydent USA Donald Trump powiedział we wtorek, że nie ma w tej sprawie szczególnego pośpiechu. Na 27 i 28 lutego zaplanowany jest w Wietnamie szczyt z udziałem Trumpa i przywódcy KRLD Kim Dzong Una.
więcej

Rosja i Japonia nie mogą podpisać traktatu pokojowego od II WŚ. Czy wreszcie dojdzie do zmiany?

PAP / kw
Wtorek, 19 lutego 2019, godz. 11:15
96 proc. mieszkańców Wysp Kurylskich sprzeciwia się przekazaniu ich Japonii - wynika z sondażu Ogólnorosyjskiego Centrum Badania Opinii Publicznej (WCIOM). Spór terytorialny o Kuryle uniemożliwia Moskwie i Tokio podpisanie traktatu pokojowego.
więcej

Włochy: członkowie Ruchu Pięciu Gwiazd przeciwko osądzeniu Salviniego za nielegalne przetrzymywanie migrantów

PAP / kw
Wtorek, 19 lutego 2019, godz. 10:00
Członkowie antysystemowego, współrządzącego we Włoszech Ruchu Pięciu Gwiazd opowiedzieli się w głosowaniu internetowym przeciwko wytoczeniu procesu liderowi koalicyjnej Ligi Matteo Salviniemu, któremu zarzuca się pozbawienie wolności grupy ponad 150 migrantów.
więcej

USA: 16 stanów pozywa Trumpa do sądu w związku ze stanem wyjątkowym

PAP / kw
Wtorek, 19 lutego 2019, godz. 08:45
Władze 16 amerykańskich stanów złożyły w poniedziałek pozew do sądu przeciwko prezydentowi USA Donaldowi Trumpowi w związku z jego decyzją o ogłoszeniu stanu wyjątkowego.
więcej

"NYT": uwagi Netanjahu i Katza spowodowały spory ambaras dyplomatyczny

PAP / sz
Poniedziałek, 18 lutego 2019, godz. 20:40
Premier Izraela Benjamin Netanjahu chciał zaliczyć przed wyborami sukces dyplomatyczny przy udziale Polski, ale zdanie jakie wygłosił w Warszawie i komentarz tymczasowego szefa MSZ Israela Katza spowodowały spory ambaras dyplomatyczny - pisze "New York Times".
więcej

Szef Knesetu o sporze z Polską: w historii nie prowadzimy przetargów

PAP / sz
Poniedziałek, 18 lutego 2019, godz. 19:36
Przyznając, że "zdecydowanie żałuje" odwołania szczytu Grupy Wyszehradzkiej w Jerozolimie, przewodniczący Knesetu Juli Edelstein zastrzegł w poniedziałek, że strona izraelska "w historii, zwłaszcza tej o Holokauście, nie prowadzi przetargów".
więcej

W.Brytania: trzech Polaków skazanych za atak na dworcu w Stoke-on-Trent

PAP / sz
Poniedziałek, 18 lutego 2019, godz. 18:48
Pięciu mężczyzn, w tym trzech Polaków, zostało w poniedziałek skazanych na karę pozbawienia wolności za pobicie trzech osób na dworcu autobusowym w Stoke-on-Trent w środkowej Anglii. Jeden z Polaków uzyskał wyższy wyrok za rasistowskie motywacje ataku.
więcej

MSZ potwierdza, że nie odbędzie się szczyt V4 w Jerozolimie

PAP / ml
Poniedziałek, 18 lutego 2019, godz. 13:30
Zaplanowany na poniedziałek i wtorek szczyt V4 w Jerozolimie nie odbędzie się - poinformował rzecznik MSZ Izraela Emmanuel Nahshon. Po wycofaniu się Polski z udziału w szczycie odbędą się dwustronne spotkania premiera Izraela Benjamina Netanjahu z szefami rządów Węgier, Czech i Słowacji.
więcej

Asad do Kurdów: nie liczcie na pomoc USA, Amerykanie wam nie pomogą

PAP / kw
Niedziela, 17 lutego 2019, godz. 21:08
Prezydent Syrii Baszar el-Asad oświadczył w niedzielę, że te grupy, które "liczą na Amerykanów", powinny wiedzieć, że USA im nie pomogą. Jak komentuje Reuters, Asad kierował swe słowa do milicji kurdyjskich, które USA wspierały w walce z Państwem Islamskim.
więcej

Pomoc humanitarna dla Wenezueli czeka na dostawy na granicy z Kolumbią

PAP / kw
Niedziela, 17 lutego 2019, godz. 19:12
Trzy amerykańskie samoloty dostarczyły w sobotę (czasu lokalnego) do Cucuty w Kolumbii pomoc humanitarną dla sąsiedniej Wenezueli.
więcej

Indie: Kościół katolicki stanowczo potępił krwawy zamach w Kaszmirze

KAI / kw
Niedziela, 17 lutego 2019, godz. 15:54
Sekretarz generalny Konferencji Biskupów Katolickich Indii (CBCI) bp Theodore Mascarenhas potępił "w imieniu całego Kościoła w Indiach" niedawny krwawy zamach w Kaszmirze, wyrażając jednocześnie "wielki ból wraz z resztą kraju".
więcej

Francja: starcia "żółtych kamizelek" z policją w Paryżu, Bordeaux, Tuluzie

PAP / kw
Niedziela, 17 lutego 2019, godz. 13:50
W Paryżu, Bordeaux i Tuluzie doszło w sobotę do starć "żółtych kamizelek" z policją, która atakowana kamieniami użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego. Według francuskiego MSZ w Paryżu manifestowało 5 tys. osób, a w całej Francji - 41,5 tys.
więcej

Portugalia: prawicowy dziennik apeluje o ujawnianie nadużyć seksualnych w Kościele

PAP / kw
Niedziela, 17 lutego 2019, godz. 12:11
Portugalski prawicowy dziennik “Observador" uruchomił własne dochodzenie na temat nadużyć seksualnych w Kościele katolickim. Wydawana w wersji elektronicznej gazeta wezwała czytelników do ujawniania redakcji przypadków wykorzystywania seksualnego przez duchownych.
więcej

Peru: co najmniej 31 osób zginęło, blisko 8300 dotkniętych skutkami ulew

PAP / kw
Niedziela, 17 lutego 2019, godz. 10:36
Co najmniej 31 zginęło, blisko 8300 zostało dotkniętych skutkami ulew, do których doszło w porze deszczowej. Około 160 domów uległo zniszczeniu, a ponad 440 nie nadaje się do zamieszkania - podały w sobotę władze.
więcej

Trump apeluje na Twitterze do krajów UE o przyjęcie ponad 800 bojowników IS

PAP / kw
Niedziela, 17 lutego 2019, godz. 08:27
Prezydent USA Donald Trump poprosił na Twitterze w niedzielę, by Wielka Brytania, Francja, Niemcy i inni europejscy sojusznicy przyjęli z powrotem ponad 800 bojowników Państwa Islamskiego (IS) ujętych w Syrii oraz by postawiono ich przed sądem.
więcej

Francuski "Kler" z Grand Prix Jury na festiwalu filmowym w Berlinie

PAP / kk
Sobota, 16 lutego 2019, godz. 22:00
Film "Synonymes" izraelskiego reżysera Nadava Lapida otrzymał w sobotę nagrodę Złotego Niedźwiedzia dla najlepszego filmu podczas 69. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie. Statuetki nie zdobyła polsko-brytyjsko-ukraińska koprodukcja "Obywatel Jones" w reż. Agnieszki Holland.
więcej

Mike Pence w Monachium: USA znów są liderem na światowej scenie

PAP / kk
Sobota, 16 lutego 2019, godz. 16:03
Wiceprezydent USA Mike Pence powiedział, że USA pod przywództwem Donalda Trumpa znów stały się liderem na światowej scenie. Wśród osiągnięć amerykańskiej administracji wymienił m.in. rozwój gospodarczy, walkę z IS i podpisanie porozumienia z Koreą Północną.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook