Postępowanie ws. karabinierów, którzy drwili z mężczyzny

PAP / sz
Poniedziałek, 29 maja 2017, godz. 08:42
Lokalne dowództwo karabinierów w Cagliari na Sardynii wszczęło wewnętrzne postępowanie w sprawie zdarzenia na jednym z posterunków, gdzie funkcjonariusze drwili i śmiali się z prawdopodobnie nietrzeźwego i mającego kłopoty z chodzeniem mężczyzny.
więcej

Trump: wiele przecieków z Białego Domu to fake news

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 21:28
Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę, że wiele przecieków z Białego Domu to nieprawdziwe wiadomości (fake news).
więcej

Merkel wątpi w niezawodność USA i apeluje o jedność Europy

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 20:17
Kanclerz Niemiec Angela Merkel podczas niedzielnego wystąpienia na wiecu wyborczym w Monachium wyraziła wątpliwość co do niezawodności USA jako partnera i zaapelowała do krajów Unii Europejskiej o zachowanie jedności.
więcej

Ukraina: ośmiu cywilów rannych w ostrzale miasta

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 15:10
Osiem osób cywilnych zostało rannych w wyniku ostrzału miasta Krasnohoriwka na zachód od zajętego przez separatystów Doniecka, na wschodzie Ukrainy - poinformowało w niedzielę ministerstwo obrony w Kijowie.
więcej

Niezadowolenie Chin po szczycie G7

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 13:31
Chińskie władze wyraziły w niedzielę głębokie niezadowolenie ze względu na umieszczenie w komunikacie po szczycie G7 na Sycylii wzmianki o konieczności demilitaryzacji struktur na Morzu Południowochińskim i o zakończeniu sporów o Morze Wschodniochińskie.
więcej

Maroko: starcia uliczne. Aresztowano 20 osób

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 11:50
Policja aresztowała 20 najbardziej aktywnych uczestników demonstracji, do jakich doszło w piątek w Al-Husajma, w północnym Maroku.
więcej

Włochy: z powodu strajku odwołano 200 lotów Alitalii

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 10:15
Dwieście lotów Alitalii odwołano w niedzielę z powodu strajku pracowników tych włoskich linii, pogrążonych w kryzysie finansowym i objętych zarządem komisarycznym.
więcej

Sri Lanka: 126 ofiar śmiertelnych powodzi i osuwisk

PAP / kw
Niedziela, 28 maja 2017, godz. 08:33
Do 126 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osuwisk na Sri Lance w wyniku deszczy monsunowych, które w czwartek i piątek nawiedziły zachodnią i południową część wyspy - podały w niedzielę lankijskie władze.
więcej

Trump o swojej podróży: to był historyczny tydzień

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 20:04
Prezydent USA Donald Trump na zakończenie swej pierwszej zagranicznej podróży powiedział w sobotę tuż przed odlotem z bazy wojskowej na Sycylii, że to był "historyczny tydzień". "Wzmocniliśmy relacje z naszymi sojusznikami" - mówił amerykańskim żołnierzom.
więcej

Ponad 2200 migrantów uratowano na Morzu Śródziemnym

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 19:28
Ponad 2200 migrantów uratowano w ciągu doby na Morzu Śródziemnym - podał w sobotę sztab włoskiej straży przybrzeżnej. Ratownicy znaleźli też ciała dziesięciu osób.
więcej

G7: uznanie prawa uchodźców, brak zgody ws. klimatu

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 18:00
Uznanie praw migrantów i uchodźców oraz państw do kontroli granic, apel do Rosji o przestrzeganie umów w sprawie Ukrainy i apel o więcej czasu dla USA na decyzję w sprawie porozumienia klimatycznego to główne punkty wydanego w sobotę komunikatu po szczycie G7.
więcej

Państwo Islamskie przyznało się do ataku na Koptów

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 17:14
Dżihadystyczne Państwo Islamskie (IS) przyznało się w sobotę do przeprowadzenia piątkowego ataku na grupę Koptów w Egipcie, w którym zginęło 29 osób, w tym dzieci. Jednocześnie egipskie lotnictwo kontynuuje odwetowe uderzenia na cele dżihadystów.
więcej

Merkel nie pójdzie na kompromis w sprawie klimatu

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 15:46
Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w sobotę po zakończeniu szczytu G7 na Sycylii, że nie zgodzi się na żadne kompromisy w sprawach dotyczących walki ze zmianami klimatu. Szefowa niemieckiego rządu bagatelizowała natomiast spór o uchodźców.
więcej

Na szczycie G7 trwa dyskusja na temat Afryki

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 12:06
Potrzebne jest silne partnerstwo z Afryką - mówił premier Włoch Paolo Gentiloni, otwierając w sobotę rano na szczycie G7 w Taorminie na Sycylii sesję z zaproszonymi na obrady przywódcami Gwinei, Tunezji, Nigru, Nigerii, Etiopii i Kenii.
więcej

Odwołane konferencje Trumpa i Merkel na szczycie G7

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 11:17
Prezydent USA Donald Trump i kanclerz Niemiec Angela Merkel nie spotkają się na konferencjach prasowych po zakończeniu szczyt G7 w Taorminie w sobotę po południu - poinformowano dziennikarzy relacjonujących obrady.
więcej

Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, wybitny politolog

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 08:33
Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981), jeden z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA. Miał 89 lat.
więcej

Uczestnicy szczytu G7 podpisali deklarację o zwalczaniu terroryzmu

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 21:38
Uczestnicy szczytu G7 w Taorminie na Sycylii podpisali w piątek wspólną deklarację o zwalczaniu terroryzmu. Wyrazili w niej solidarność z Wielką Brytanią po zamachu w Manchesterze i zapowiedzieli podniesienie działań antyterrorystycznych na wyższy poziom.
więcej

Doradca Trumpa: USA nie złagodzą sankcji wobec Rosji

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 20:14
Stany Zjednoczone wykluczają złagodzenie sankcji nałożonych na Rosję za jej udział w kryzysie ukraińskim - powiedział w piątek doradca ekonomiczny Białego Domu Gary Cohn w Taorminie na Sycylii, gdzie prezydent USA Donald Trump bierze udział w szczycie G7.
więcej

Dwaj rosyjscy dyplomaci wydaleni z Estonii

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 17:53
Konsul generalny Federacji Rosyjskiej w Narwie Dmitrij Kazionnow i konsul Siergiej Surgajew muszą opuścić Estonię - poinformowało w piątek estońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Strona estońska nie podała żadnych powodów tej decyzji.
więcej

Sri Lanka: 91 śmiertelnych ofiar powodzi i osuwisk

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 17:01
Do co najmniej 91 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osuwisk na Sri Lance - poinformowały w piątek władze. Ulewne deszcze monsunowe nawiedziły wyspę w czwartek wieczorem, zmuszając setki mieszkańców do opuszczenia domów. 110 osób jest zaginionych.
więcej

Kreml: rozmowy Putin-Macron m.in. o Ukrainie

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 16:25
Prezydenci Rosji i Francji, Władimir Putin i Emmanuel Macron, na spotkaniu 29 maja omówią sytuację na Ukrainie, w Syrii i Libii, a także problemy walki z terroryzmem; poruszą też temat relacji Rosja-UE - poinformował w piątek doradca Putina Jurij Uszakow.
więcej

Schulz krytykuje Trumpa za ostre wypowiedzi

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 15:39
Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz skrytykował w piątek w Berlinie prezydenta USA Donalda Trumpa za - jego zdaniem - agresywną postawę wobec Niemiec i Europy podczas wizyty w Brukseli. Według mediów Trump mówił o "bardzo złych Niemcach".
więcej

Egipt: 26 zabitych, 26 rannych w ataku na Koptów

PAP / psd
Piątek, 26 maja 2017, godz. 12:49
Nieznani napastnicy zaatakowali w piątek grupę Koptów w prowincji Al-Minja w środkowym Egipcie. Zabili 26 osób i ranili kolejne 26. Koptowie byli w drodze do jednego z klasztorów na zachodzie prowincji - poinformowały źródła medyczne i świadkowie.
więcej

Media: Trump ignorując art. 5 “zadał NATO poważny cios"

PAP / psd
Piątek, 26 maja 2017, godz. 11:48
Zdaniem większości amerykańskich komentatorów, prezydent Trump "zadał poważny cios NATO" nie opowiadając się jednoznacznie w swoim wystąpieniu w Brukseli za art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego i nie podtrzymując zobowiązań Stanów Zjednoczonych wobec Sojuszu.
więcej

35 osób zginęło w nalocie we wschodniej Syrii

PAP / psd
Piątek, 26 maja 2017, godz. 10:23
Co najmniej 35 cywilów, w tym członkowie rodzin bojowników Państwa Islamskiego, zginęło w czwartkowym ataku z powietrza na kontrolowane przez dżihadystów miasto al-Majadin koło Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook