Na szczycie G7 trwa dyskusja na temat Afryki

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 12:06
Potrzebne jest silne partnerstwo z Afryką - mówił premier Włoch Paolo Gentiloni, otwierając w sobotę rano na szczycie G7 w Taorminie na Sycylii sesję z zaproszonymi na obrady przywódcami Gwinei, Tunezji, Nigru, Nigerii, Etiopii i Kenii.
więcej

Odwołane konferencje Trumpa i Merkel na szczycie G7

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 11:17
Prezydent USA Donald Trump i kanclerz Niemiec Angela Merkel nie spotkają się na konferencjach prasowych po zakończeniu szczyt G7 w Taorminie w sobotę po południu - poinformowano dziennikarzy relacjonujących obrady.
więcej

Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, wybitny politolog

PAP / pk
Sobota, 27 maja 2017, godz. 08:33
Nie żyje prof. Zbigniew Brzeziński, były szef Rady Bezpieczeństwa Narodowego w ekipie prezydenta USA Jimmy'ego Cartera (1977-1981), jeden z najbardziej wpływowych politologów i strategów polityki zagranicznej USA. Miał 89 lat.
więcej

Uczestnicy szczytu G7 podpisali deklarację o zwalczaniu terroryzmu

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 21:38
Uczestnicy szczytu G7 w Taorminie na Sycylii podpisali w piątek wspólną deklarację o zwalczaniu terroryzmu. Wyrazili w niej solidarność z Wielką Brytanią po zamachu w Manchesterze i zapowiedzieli podniesienie działań antyterrorystycznych na wyższy poziom.
więcej

Doradca Trumpa: USA nie złagodzą sankcji wobec Rosji

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 20:14
Stany Zjednoczone wykluczają złagodzenie sankcji nałożonych na Rosję za jej udział w kryzysie ukraińskim - powiedział w piątek doradca ekonomiczny Białego Domu Gary Cohn w Taorminie na Sycylii, gdzie prezydent USA Donald Trump bierze udział w szczycie G7.
więcej

Dwaj rosyjscy dyplomaci wydaleni z Estonii

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 17:53
Konsul generalny Federacji Rosyjskiej w Narwie Dmitrij Kazionnow i konsul Siergiej Surgajew muszą opuścić Estonię - poinformowało w piątek estońskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych. Strona estońska nie podała żadnych powodów tej decyzji.
więcej

Sri Lanka: 91 śmiertelnych ofiar powodzi i osuwisk

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 17:01
Do co najmniej 91 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych powodzi i osuwisk na Sri Lance - poinformowały w piątek władze. Ulewne deszcze monsunowe nawiedziły wyspę w czwartek wieczorem, zmuszając setki mieszkańców do opuszczenia domów. 110 osób jest zaginionych.
więcej

Kreml: rozmowy Putin-Macron m.in. o Ukrainie

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 16:25
Prezydenci Rosji i Francji, Władimir Putin i Emmanuel Macron, na spotkaniu 29 maja omówią sytuację na Ukrainie, w Syrii i Libii, a także problemy walki z terroryzmem; poruszą też temat relacji Rosja-UE - poinformował w piątek doradca Putina Jurij Uszakow.
więcej

Schulz krytykuje Trumpa za ostre wypowiedzi

PAP / ml
Piątek, 26 maja 2017, godz. 15:39
Kandydat SPD na kanclerza Niemiec Martin Schulz skrytykował w piątek w Berlinie prezydenta USA Donalda Trumpa za - jego zdaniem - agresywną postawę wobec Niemiec i Europy podczas wizyty w Brukseli. Według mediów Trump mówił o "bardzo złych Niemcach".
więcej

Egipt: 26 zabitych, 26 rannych w ataku na Koptów

PAP / psd
Piątek, 26 maja 2017, godz. 12:49
Nieznani napastnicy zaatakowali w piątek grupę Koptów w prowincji Al-Minja w środkowym Egipcie. Zabili 26 osób i ranili kolejne 26. Koptowie byli w drodze do jednego z klasztorów na zachodzie prowincji - poinformowały źródła medyczne i świadkowie.
więcej

Media: Trump ignorując art. 5 “zadał NATO poważny cios"

PAP / psd
Piątek, 26 maja 2017, godz. 11:48
Zdaniem większości amerykańskich komentatorów, prezydent Trump "zadał poważny cios NATO" nie opowiadając się jednoznacznie w swoim wystąpieniu w Brukseli za art. 5 Traktatu Północnoatlantyckiego i nie podtrzymując zobowiązań Stanów Zjednoczonych wobec Sojuszu.
więcej

35 osób zginęło w nalocie we wschodniej Syrii

PAP / psd
Piątek, 26 maja 2017, godz. 10:23
Co najmniej 35 cywilów, w tym członkowie rodzin bojowników Państwa Islamskiego, zginęło w czwartkowym ataku z powietrza na kontrolowane przez dżihadystów miasto al-Majadin koło Dajr az-Zaur na wschodzie Syrii - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
więcej

Duda: potwierdzono realizację szczytu warszawskiego

PAP / psd
Piątek, 26 maja 2017, godz. 08:39
Na spotkaniu przywódców państw NATO potwierdzono realizację postanowień szczytu warszawskiego budowy bezpieczeństwa w naszej części Europy - powiedział w czwartek w Brukseli prezydent Andrzej Duda. Prezydent ocenił, że ze strony państw Sojuszu nie ma obiekcji w kwestii wzmocnienia wschodniej flanki NATO.
więcej

Córka zabitych Polaków: fałszywe informacje w mediach powodują nasz ból

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 21:45
W tym bolesnym i tragicznym momencie prosimy media o uszanowanie naszej prywatności oraz zapewnienie nam przestrzeni do żałoby po rodzicach - napisała w oświadczeniu dla PAP córka dwójki Polaków, którzy zginęli w poniedziałkowym zamachu terrorystycznym w Manchesterze.
więcej

Władze Libii współpracują ws. zamachu w Manchesterze

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 21:09
Libijski rząd jedności narodowej (GNA) poinformował w czwartek, że "ściśle i intensywnie współpracuje" z władzami Wielkiej Brytanii w ramach śledztwa w sprawie poniedziałkowego zamachu w Manchesterze, w którym zginęły co najmniej 22 osoby.
więcej

Szczyt Trójkąta Weimarskiego zapewne w sierpniu we Francjii

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 20:11
Szczyt Trójkąta Weimarskiego na najwyższym szczeblu odbędzie się prawdopodobnie pod koniec sierpnia we Francji - poinformował w czwartek w Brukseli PAP szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski.
więcej

Ataki na szpitale i personel medyczny w 20 krajach objętych konfliktami

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 19:20
W ciągu ostatniego roku w co najmniej 20 krajach objętych konfliktami doszło do ataków na szpitale, lekarzy, karetki pogotowia, rannych i chorych - powiedział w czwartek na forum ONZ sekretarz generalny tej organizacji Antonio Guterres.
więcej

Trump: wielu sojuszników w NATO płaci za mało na obronę

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 18:15
Większość państw NATO wciąż nie płaci na obronę tyle, ile powinny; to nieuczciwe wobec amerykańskich podatników - powiedział w czwartek prezydent USA Donald Trump na spotkaniu przywódców państw i rządów Sojuszu w Brukseli.
więcej

Egzekucje trzech Palestyńczyków za zabicie dowódcy Hamasu

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 17:17
Egzekucje trzech Palestyńczyków, skazanych za zabójstwo w marcu br. jednego z przywódców wojskowego skrzydła Hamasu, wykonano w czwartek w Strefie Gazy - poinformowały władze tej radykalnej organizacji palestyńskiej.
więcej

"To fakt, że islam jest częścią Niemiec"

PAP / kw
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 16:12
Minister finansów Niemiec Wolfgang Schaeuble powiedział w czwartek radiu Deutschlandfunk, że jego wcześniejsza wypowiedź o islamie jako części tożsamości Niemiec to stwierdzenie faktu. Jego zdaniem Niemcy mogą uczyć się od muzułmanów gościnności i tolerancji.
więcej

Macron i Juncker o dyrektywie, której sprzeciwia się Polska

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 16:08
Dyrektywa o pracownikach delegowanych była głównym tematem rozmowy prezydenta Francji Emmanuela Macrona i szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Projektowi tej dyrektywy sprzeciwia się Polska, która obawia się o miejsca pracy.
więcej

Obama w Berlinie: pomagajmy migrantom w ich krajach

PAP / sz
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 14:28
B. prezydent USA Barack Obama oświadczył w czwartek w rozmowie z Angelą Merkel w Berlinie, że pomoc udzielana na miejscu mieszkańcom krajów rozwijających się to najlepszy sposób na rozwiązanie problemu migracji. Kanclerz broniła swej polityki uchodźczej.
więcej

UE: Trump przyjęty przez Tuska i Junckera

PAP / kw
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 14:00
Amerykański prezydent Donald Trump został w czwartek rano przyjęty w Brukseli przez przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska i przewodniczącego Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera. Spotkanie przywódców ma potrwać ok. godziny.
więcej

Stoltenberg: NATO wstępuje do koalicji przeciw IS

PAP / kw
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 12:23
Sojusz Północnoatlantycki przystąpi do międzynarodowej koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu (IS) - potwierdził w czwartek w Brukseli sekretarz generalny NATO Jens Stoltenberg. Zastrzegł, że decyzja ta nie będzie oznaczała zaangażowania w walkę.
więcej

Merkel: religia należy do sfery publicznej

PAP / kw
Czwartek, 25 maja 2017, godz. 10:57
Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała w środę przy okazji rozpoczęcia Dni Kościoła Ewangelickiego w Berlinie, że zdaniem jej partii - CDU - religia należy do życia publicznego i nie powinna być ograniczana do sfery prywatnej.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Google
Zaloguj przez Facebook