We Włoszech narasta konflikt między rządem a zarządcą autostrad

PAP / pk
Czwartek, 16 sierpnia 2018, godz. 15:28
Dwa dni po katastrofie mostu w Genui narasta konflikt między rządem Włoch a spółką zarządzającą siecią autostrad, Autostrade per l'Italia. Jej większościowym udziałowcem jest rodzina Benettonów. Ministrowie zarzucają firmie "haniebnie" postępowanie.
więcej

"Washington Post": Trump słusznie karze Turcję, ale robi to w niewłaściwy sposób

PAP / pch
Czwartek, 16 sierpnia 2018, godz. 10:30
Dobrze, że prezydent USA Donald Trump karze Turcję, ale robi to w niewłaściwy sposób; może to błędnie przekonać Turków, iż za załamanie kursu narodowej waluty odpowiada ktoś inny, a nie ich prezydent Recep Tayyip Erdogan - pisze w czwartek "Washington Post".
więcej

Rząd chiński: pod koniec sierpnia kolejna runda negocjacji handlowych z USA

PAP / pch
Czwartek, 16 sierpnia 2018, godz. 09:30
Delegacja ChRL uda się pod koniec sierpnia do Waszyngtonu na rokowania, których celem jest zawarcie ugody w sporze handlowym z USA - poinformował w czwartek chiński resort handlu. Wcześniejsze negocjacje załamały się na początku czerwca.
więcej

Malta: statek "Aquarius" ze 141 migrantami zawinąl do portu w La Valletta. Przyjmą ich te kraje

PAP / pch
Czwartek, 16 sierpnia 2018, godz. 07:30
Statek "Aquarius" ze 141 migrantami na pokładzie zawinął w środę do portu w stolicy Malty La Valletta. W ten sposób zakończył się pieciodniowy postój na morzu tej jednostki, pływającej dla organizacji pozarządowej SOS Meditarranee.
więcej

Meksyk: milionowa nagroda za pomoc w schwytaniu narkotykowego barona

PAP / ms
Środa, 15 sierpnia 2018, godz. 21:30
Oznacza to, że "El Mencho", stojący na czele kartelu Jalisco Nueva Generacion, jest jedną z osób najbardziej poszukiwanych przez meksykański wymiar sprawiedliwości.
więcej

MSW Ukrainy: napływ migrantów zaczyna zagrażać bezpieczeństwu państwa

PAP / ms
Środa, 15 sierpnia 2018, godz. 20:30
Szef MSW przekazał, że tylko w ostatnich dwóch tygodniach na Ukrainie ujawniono 1 167 nielegalnych migrantów, z których większość została wydalona za granicę.
więcej

Włoski ekspert o katastrofie w Genui: przyczyn może być nawet 15

PAP / ms
Środa, 15 sierpnia 2018, godz. 18:30
W rozmowie z PAP niezależny ekspert z Rzymu, doradca pracujący we Włoszech i za granicą, zwrócił uwagę na to, że most na autostradzie został zbudowany według projektu, który nie był stosowany przez żadnego innego inżyniera.
więcej

Afganistan: zamach w szyickiej części Kabulu, co najmniej 25 zabitych [AKTUALIZACJA]

PAP / ms
Środa, 15 sierpnia 2018, godz. 16:24
Rannych w środowym zamachu przetransportowano do kabulskich szpitali. Rzecznik MSW Afganistanu Nadżib Danisz podkreślił, że liczba ofiar śmiertelnych może wzrosnąć.
więcej

Japonia: premier Abe przesłał rytualne dary do świątyni Yasukuni

PAP/ed
Środa, 15 sierpnia 2018, godz. 15:13
Premier Japonii Shinzo Abe przesłał w środę - w rocznicę ogłoszenia kapitulacji Japonii - rytualne dary do świątyni Yasukuni poświęconej pamięci wojskowych, którzy polegli w służbie cesarza.
więcej

Indie: premier Modi chwali swój rząd na 71-lecie niepodległości

PAP/ed
Środa, 15 sierpnia 2018, godz. 14:52
Indie osiągną rekordowy wzrost gospodarczy, uruchomią system ubezpieczeń zdrowotnych dla ubogich, a do 2022 roku po raz pierwszy wyślą człowieka w kosmos - zapowiedział w środę premier Narendra Modi w przemówieniu z okazji 71. rocznicy niepodległości Indii.
więcej

Włochy: co najmniej 35 ofiar śmiertelnych katastrofy w Genui

PAP/ed
Środa, 15 sierpnia 2018, godz. 10:36
Co najmniej 35 osób zginęło wskutek zawalenia się we wtorek mostu-wiaduktu na autostradzie w Genui - poinformowała w środę policja w tym mieście, nie wykluczając wzrostu liczby ofiar.
więcej

Chiny: wpływowy mnich, podejrzewany o molestowanie, ustąpił z funkcji

PAP/ed
Środa, 15 sierpnia 2018, godz. 09:53
Jeden z najwyższych rangą buddyjskich mnichów w Chinach, przeciwko któremu toczy się postępowanie ws. molestowania seksualnego, zrezygnował w środę z funkcji prezesa Chińskiej Stowarzyszenia Buddyjskiego - poinformowano na stronie internetowej tej organizacji.
więcej

Prezydent Władimir Putin wyraził chęć spotkania się z Kim Dzong Unem

PAP/ed
Środa, 15 sierpnia 2018, godz. 09:29
W depeszy z okazji 73. rocznicy wyzwolenia Półwyspu Koreańskiego spod okupacji japońskiej (1910-1945) prezydent Rosji Władimir Putin wyraził chęć spotkania się z przywódcą KRLD Kim Dzong Unem - podała Koreańska Centralna Agencja Prasowa (KCNA).
więcej

Merkel: warto pomagać Turcji w zajmowaniu się migrantami i uchodźcami

PAP / pch
Wtorek, 14 sierpnia 2018, godz. 20:30
Niemiecka kanclerz Angela Merkel uczestniczyła we wtorek w zorganizowanym w Jenie dialogu obywatelskim, poświęconym przyszłości Europy. Wypowiedziała się m.in. na temat polityki migracyjnej, zagadnień strefy euro, konsekwencji Brexitu.
więcej

Irak nie zastosuje się jednak do sankcji USA nałożonych na Iran. Dalej będzie handlował

PAP / pch
Wtorek, 14 sierpnia 2018, godz. 19:30
Premier Iraku Hajdar Dżawad al-Abadi oświadczył w poniedziałek, że jego kraj mimo sankcji USA będzie dalej handlował z Iranem. Dodał, że jego wcześniejsze oświadczenie w tej sprawie zostało źle zrozumiane.
więcej

Wielka Brytania: premier May potępiła "szokujący" atak terrorystyczny pod parlamentem

PAP / pch
Wtorek, 14 sierpnia 2018, godz. 18:30
Brytyjska premier Theresa May określiła atak terrorystyczny pod parlamentem w Londynie jako "szokujący", podkreślając jednak, że zamachowcom nigdy nie uda się podzielić Brytyjczyków. Policja potwierdziła, że traktuje zajście jako akt terroru.
więcej

Szef MSZ Rosji w Turcji: rozważamy używanie walut narodowych w handlu zamiast dolara

PAP / pch
Wtorek, 14 sierpnia 2018, godz. 16:30
Siergiej Ławrow po spotkaniu z szefem dyplomacji Turcji Mevlutem Cavusoglu we wtorek w Ankarze oświadczył, że Rosja od jakiegoś czasu analizuje możliwość stosowania walut narodowych w dwustronnych relacjach handlowych z Turcją, Iranem i Chinami.
więcej

Chiny: dziennikarze VoA zatrzymani za próbę kontaktu z Sun Wenguangiem

PAP / pch
Wtorek, 14 sierpnia 2018, godz. 15:42
Dwaj dziennikarze radia Voice of America (VoA) zostali w poniedziałek zatrzymani przez chińskie władze na co najmniej sześć godzin, gdy próbowali przeprowadzić wywiad z krytycznym wobec władz emerytowanym profesorem Sun Wenguangiem - poinformowała rozgłośnia.
więcej

Włochy: co najmniej 11 ofiar zawalenia się wiaduktu w Genui

PAP / pch
Wtorek, 14 sierpnia 2018, godz. 14:42
Co najmniej 11 osób zginęło, a 7 zostało ciężko rannych - to pierwszy potwierdzony oficjalnie przez MSW Włoch bilans wtorkowego zawalenia się odcinka wiaduktu na autostradzie w Genui, na północy kraju. Wg przedstawicieli władz liczba ofiar może znacznie wzrosnąć.
więcej

Demokratyczna Republika Konga rozpoczyna eksperymentalną terapię przeciw eboli

PAP / jp
Wtorek, 14 sierpnia 2018, godz. 12:30
Demokratyczna Republika Konga rozpoczęła stosowanie eksperymentalnej terapii mAb114 przeciw chorobie wywołanej wirusem ebola - poinformowało we wtorek kongijskie ministerstwo zdrowia. Objęci nią zostali pacjenci na wschodzie kraju.
więcej

Syria: SDF protestują przeciwko prowokacjom granicznym Turcji

PAP / jp
Wtorek, 14 sierpnia 2018, godz. 10:40
Syryjskie Siły Demokratyczne (SDF) wydały w poniedziałek oświadczenie, w którym podkreśliły, że chcą "pokoju i bezpieczeństwa" na swoich granicach, zwłaszcza z Turcją. Zaprotestowały jednocześnie przeciw tureckim atakom na mieszkańców terenów przygranicznych.
więcej

USA: Trump podpisał ustawę o budżecie Pentagonu

PAP / jp
Wtorek, 14 sierpnia 2018, godz. 07:35
Prezydent USA Donald Trump podpisał w poniedziałek ustawę o budżecie Pentagonu, która przewiduje zwiększenie wydatków na siły zbrojne; ich budżet wyniesie 716 mld dol. w roku finansowym 2019.
więcej

Afganistan: co najmniej 120 osób zginęło w starciach w Ghazni

PAP / kw
Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, godz. 21:51
Co najmniej 120 osób, w tym członkowie afgańskich sił bezpieczeństwa i cywile, zginęło od czwartku wieczorem w zaciekłych walkach z talibami w mieście Ghazni na wschodzie Afganistanu - poinformował w poniedziałek minister obrony tego kraju Tarik Szach Bahrami.
więcej

W.Brytania: problemy z gospodarką po Brexicie. Pracodawcy skarżą się na brak rąk do pracy

PAP / kw
Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, godz. 19:19
Organizacja zrzeszająca szefów działów kadr w brytyjskich firmach poinformowała w poniedziałek, że spadek liczby migrantów przyjeżdzających do W. Brytanii z UE spowodowany przyszłorocznym Brexitem, pogłębił problemy pracodawców ze znalezieniem odpowiednich pracowników.
więcej

Prześladowani muzułmanie w Chinach apelują o pomoc: "miliony są w obozach". Władze zaprzeczają

PAP / kw
Poniedziałek, 13 sierpnia 2018, godz. 16:46
Chińska delegacja zaprzeczyła w poniedziałek zarzutom ze strony panelu ekspertów ONZ w Genewie, że milion muzułmańskich Ujgurów jest przetrzymywany w prowincji Sinciang na zachodzie Chin w obozach internowania, gdzie nie przysługują im żadne prawa.
więcej
lista archiwalnych aktualności

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook