Policja: 10 osób lekko rannych podczas żydowskiego święta w Londynie

PAP / sz
Czwartek, 3 maja 2018, godz. 10:21
10 osób zostało lekko rannych w wyniku kontaktu z ogniem podczas żydowskiego święta religijnego Lag ba-Omer w dzielnicy Stamford Hill w północnowschodnim Londynie - poinformowała w czwartek rano policja metropolitalna w tym mieście.
więcej

USA: Trump wziął udział w zaprzysiężeniu Pompeo na sekretarza stanu

PAP/ ed
Środa, 2 maja 2018, godz. 21:22
Prezydent USA Donald Trump wziął udział w środę w Departamencie Stanu w uroczystym zaprzysiężeniu byłego dyrektora CIA Mike'a Pompeo na stanowisko sekretarza stanu. Była to pierwsza wizyta Trumpa w Departamencie Stanu, odkąd objął on urząd w styczniu 2017 r.
więcej

Petro Poroszenko: Ukraina koordynuje z UE i USA nowe sankcje wobec Rosji

PAP/ ed
Środa, 2 maja 2018, godz. 20:25
Ukraina wprowadza nowe sankcje wobec Rosji, które są skoordynowane z działaniami UE i Stanów Zjednoczonych - oświadczył w środę prezydent Petro Poroszenko na posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony (RBNiO).
więcej

6 tys. operacji odwołanych przez strajk w szpitalach

PAP/ ed
Środa, 2 maja 2018, godz. 20:09
Do odwołania ok. 6 tys. operacji doprowadził rozpoczęty w środę w Portugalii strajk pracowników szpitali publicznych, którzy żądają m.in. lepszych warunków pracy i podwyżek. Protest ma się zakończyć późnym wieczorem w czwartek.
więcej

Irak: osiem osób zastrzelonych na ulicy przez bojowników IS

PAP/ ed
Środa, 2 maja 2018, godz. 18:34
Co najmniej ośmiu cywilów zginęło, a 13 zostało rannych od strzałów, które padły z dwóch samochodów w mieście Al Tarmia niedaleko Bagdadu - poinformowała w środę iracka policja. Do ataku przyznało się Państwo Islamskie (IS).
więcej

12 osób zginęło w zamachu IS na siedzibę komisji wyborczej w Trypolisie

PAP/ ed
Środa, 2 maja 2018, godz. 17:35
Co najmniej 12 osób zginęło, a siedem zostało rannych w środę w ataku na siedzibę Wysokiej Krajowej Komisji Wyborczej (HNEC) w Trypolisie - poinformował rzecznik libijskiej policji. Do zamachu przyznało się Państwo Islamskie (IS).
więcej

Premier May: przeprosiliśmy za błędy w sprawie pokolenia Windrush

PAP/ ed
Środa, 2 maja 2018, godz. 16:59
Brytyjska premier Theresa May przyznała w środę w Izbie Gmin, że "kolejne rządy" popełniły błędy w sprawie traktowania imigrantów z Karaibów z tzw. pokolenia Windrush. Zapowiedziała przygotowanie raportu z wnioskami na przyszłość dla administracji państwowej.
więcej

KE proponuje uzależnienie wypłaty funduszy UE od przestrzegania praworządności

PAP / kw
Środa, 2 maja 2018, godz. 13:55
W projekcie budżetu UE na lata 2021-2027 KE zaproponowała uzależnienie wypłaty funduszy od przestrzegania praworządności. Wniosek w sprawie zawieszenia lub ograniczenia funduszy dla danego kraju będzie składany przez KE i przyjmowany przez kraje członkowskie.
więcej

Estonia: rozpoczęły się międzynarodowe manewry wojskowe. Biorą w nich udział żołnierze z Polski

PAP / kw
Środa, 2 maja 2018, godz. 12:33
Manewry wojskowe z udziałem ok. 13 tys. żołnierzy z 16 krajów rozpoczęły się w środę w Estonii. Ćwiczenia, noszące nazwę "Siil" ("Jeż"), potrwają do 14 maja. Są to największe manewry wojskowe w tym kraju od 1991 roku.
więcej

Naukowcy z UJ zbadali tajemniczą planetoidę. "To pierwsze znane nauce takie ciało kosmiczne"

PAP / kw
Środa, 2 maja 2018, godz. 11:48
Planetoida 'Oumuamua nie wiruje ruchem prostym, a raczej "koziołkuje" w przestrzeni kosmicznej - wynika z obserwacji przeprowadzonych pod kierunkiem astronomów z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Rezultaty badań ukazały się w najnowszym numerze pisma "Nature Astronomy".
więcej

Turcja: partie opozycyjne zawarły sojusz przed czerwcowymi wyborami

PAP / kw
Środa, 2 maja 2018, godz. 11:00
Główne opozycyjne ugrupowanie w Turcji, Partia Ludowo-Republikańska (CHP), zawarła sojusz z trzema innymi ugrupowaniami opozycyjnymi przed zaplanowanymi na 24 czerwca przedterminowymi wyborami parlamentarnymi.
więcej

Armenia: protesty lidera opozycji sparaliżowały stolicę. Zablokowano drogę do lotniska

PAP / kw
Środa, 2 maja 2018, godz. 09:42
Na wezwanie lidera opozycji Nikola Paszyniana, który we wtorek nie został premierem Armenii, w kraju rozpoczęła się w środę akcja nieposłuszeństwa obywatelskiego.
więcej

Randki na Facebooku? Zuckerberg: na FB jest 200 mln singli. Wyraźnie jest tu coś do zrobienia

PAP / kw
Środa, 2 maja 2018, godz. 08:33
Facebook wkrótce zaoferuje swoje pierwsze narzędzie umożliwiające randkowanie - poinformował we wtorek twórca tego portalu społecznościowego Mark Zuckerberg sygnalizując wejście największej na świecie sieci społecznościowej na rosnący rynek internetowych randek.
więcej

Od 2 maja do końca roku flagi państwowe zawisną na budynkach administracji

PAP / kw
Środa, 2 maja 2018, godz. 07:31
Od środy 2 maja, kiedy obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej, do końca roku, zgodnie z zarządzeniem premiera Mateusza Morawieckiego, na wszystkich budynkach administracji publicznej i rządowej zawisną flagi państwowe.
więcej

Nigeria: krwawe zamachy bombowe w meczecie i na bazarze

PAP / jp
Wtorek, 1 maja 2018, godz. 21:50
Ponad 60 ludzi zginęło we wtorek w mieście Mubi na północnym wschodzie Nigerii, gdy w meczecie i na pobliskim bazarze doszło do dwóch samobójczych zamachów bombowych - podała AFP powołując się na świadków.
więcej

Facebook wprowadzi nowe narzędzie do ochrony prywatności użytkowników

PAP / jp
Wtorek, 1 maja 2018, godz. 20:30
Facebook pracuje nad nowym narzędziem do ochrony prywatności użytkowników, które pozwoli im skasować historię przeglądania - poinformował we wtorek twórca tego portalu społecznościowego Mark Zuckerberg.
więcej

Prezydent weźmie udział w obchodach Święta Konstytucji 3 maja, Dnia Flagi i święta Polonii

PAP / jp
Wtorek, 1 maja 2018, godz. 19:00
W czwartek 3 maja w Święto Konstytucji prezydent Andrzej Duda wygłosi przemówienie na Placu Zamkowym; weźmie też udział w mszy św. w intencji ojczyzny.
więcej

Rzecznik LOT o spotkaniu z pracownikami: to nie negocjacje, a wymiana informacji

PAP / jp
Wtorek, 1 maja 2018, godz. 17:30
To nie negocjacje, a wymiana informacji - mówił o wtorkowym spotkaniu zarządu LOT z pracownikami dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej Adrian Kubicki.
więcej

Rowerem przez USA; polscy weterani w hołdzie poległym w Afganistanie

PAP / jp
Wtorek, 1 maja 2018, godz. 16:00
Trójka polskich weteranów chce podczas rajdu rowerowego po USA upamiętnić 44 poległych w Afganistanie polskich żołnierzy.
więcej

Prezydent RP do pielgrzymów w Kaliszu: zamiast tego, co dzieli, trzeba szukać tego, co łączy

PAP / jp
Wtorek, 1 maja 2018, godz. 14:30
To niezwykle cenna inicjatywa, która pokazuje, że zamiast tego, co dzieli, można i trzeba szukać tego, co łączy, konflikt należy zastąpić bliskością - przekazał prezydent RP Andrzej Duda w liście skierowanym do zgromadzonym na XXVI pielgrzymce robotników i pracodawców do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
więcej

Szef OPZZ odwiedził protestujących w Sejmie opiekunów osób niepełnosprawnych

PAP / jp
Wtorek, 1 maja 2018, godz. 13:00
Przewodniczący OPZZ Jan Guz odwiedził we wtorek protestujące w Sejmie osoby niepełnosprawne i ich opiekunów.
więcej

KE: decyzja USA ws. wyłączeń z ceł przedłuża niepewność rynku

PAP / jp
Wtorek, 1 maja 2018, godz. 11:30
Decyzja USA o odroczeniu do 1 czerwca wejścia w życie nałożonych na UE ceł na stal i aluminium przedłuża niepewność na rynku, co już wpływa na decyzje biznesowe. UE powinna być trwale zwolniona z tych ceł - podała Komisja Europejska we wtorek.
więcej

Matura: egzaminy pisemne od 4 do 23 maja

PAP / jp
Wtorek, 1 maja 2018, godz. 10:00
Sesja maturalnych egzaminów pisemnych potrwa od 4 do 23 maja; terminy egzaminów z poszczególnych przedmiotów wyznaczyła Centralna Komisja Egzaminacyjna. Egzaminy ustne potrwają od 7 do 25 maja; ich terminy każda szkoła ustala we własnym zakresie.
więcej

USA: Trump spotkał się z prezydentem Nigerii

PAP / jp
Wtorek, 1 maja 2018, godz. 08:23
Donald Trump przyjął w Białym Domu prezydenta Nigerii Muhammadu Buhariego. Amerykański przywódca obiecał miliard dolarów pomocy dla Nigerii, która jest najludniejszym krajem Afryki. W zamian oczekuje zniesienia przez Nigerię barier handlowych.
więcej

Związki zawodowe w LOT: strajk wstrzymany; 1 maja pikieta protestacyjna

PAP / pk
Poniedziałek, 30 kwietnia 2018, godz. 21:22
Związki zawodowe w PLL LOT podjęły wspólnie decyzję, aby wstrzymać podjęcie strajku, planowanego na wtorek 1 maja; tego dnia o godz. 6 rano przy siedzibie LOT w Warszawie odbędzie się pikieta protestacyjna - poinformował szef związku zawodowego pilotów komunikacyjnych w PLL LOT Adam Rzeszot.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plNewsletter DEON.pl

[X]
 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook