Niemieccy myśliwi odstrzelili rekordową ilość dzików, w celu prewencji przed afrykańskim pomorem świń

PAP / pk
Środa, 9 stycznia 2019, godz. 12:23
Niemieccy myśliwi w sezonie 2017/2018 odstrzelili 836 865 dzików. To o 42 proc. więcej niż w poprzednim okresie łowieckim. Odstrzał - jak podano - był środkiem zabezpieczającym przed afrykańskim pomorem świń (ASF).
więcej

Demokraci oskarżają Trumpa o tworzenie atmosfery strachu

PAP / pk
Środa, 9 stycznia 2019, godz. 11:28
Donald Trump tworzy atmosferę strachu i robi z Amerykanów zakładników - powiedzieli przewodnicząca amerykańskiej Izby Reprezentantów Nancy Pelosi i lider Demokratów w Senacie Chuck Schumer w odpowiedzi na telewizyjne orędzie prezydenta USA, próbującego przekonać Amerykanów do projektu wybudowania muru na granicy z Meksykiem.
więcej

Schetyna: jestem zwolennikiem bardzo poważnej redefinicji relacji państwo-Kościół

PAP / pk
Środa, 9 stycznia 2019, godz. 11:02
Lider PO Grzegorz Schetyna zaznaczył, że jest zwolennikiem bardzo poważnej redefinicji relacji państwa z Kościołem. Według niego, dyskusja na ten temat nie jest elementem walki z Kościołem, ale "próbą cywilizacji tych relacji". Dodał, że projekt ten cieszy się sympatią wielu działaczy PO.
więcej

Donald Trump: nielegalna migracja to kryzys humanitarny

PAP / pk
Środa, 9 stycznia 2019, godz. 08:57
Nielegalna migracja na naszej południowej granicy to kryzys humanitarny, który musimy zakończyć - powiedział we wtorek Donald Trump w telewizyjnym orędziu do narodu amerykańskiego. Prezydent USA przemawiał z Gabinetu Owalnego do Amerykanów w związku z projektem budowy muru na granicy z Meksykiem.
więcej

Ukraina ponownie zwróciła się do ETPCz ws. 24 marynarzy zatrzymanych przez Rosję

PAP / kw
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 21:45
Władze w Kijowie ponownie zwróciły się do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka w sprawie 24 żołnierzy ukraińskiej marynarki wojennej, zatrzymanych przez Rosję podczas ataku na okręty Ukrainy w rejonie Cieśniny Kerczeńskiej.
więcej

WWF: to ludzie powodują rozprzestrzenianie się afrykańskiego pomoru świń

PAP / kw
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 20:28
Ekolodzy z organizacji WWF są przeciwni masowym odstrzałom dzików z powodu afrykańskiego pomoru świń. Ich zdaniem, to ludzie, nie przestrzegając zasad bioasekuracji, przyczyniają się do zarażania swoich zwierząt w chlewniach.
więcej

Onet.pl: Ranking Maturalny "Perspektyw" co najmniej dwukrotnie został zafałszowany

PAP / kw
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 19:07
Ranking Maturalny "Perspektyw" co najmniej dwukrotnie został poważnie zafałszowany - podał we wtorek Onet.pl. Jak pisze portal, szefostwo "Perspektyw" mimo wiedzy o poważnym błędzie w obliczeniach i o dyskryminacji uczniów niedowidzących od kilku lat bagatelizowało sprawę i nie chciały publicznie przyznać się do błędu, ani sprostować wyników.
więcej

18-letnia uciekinierka z Arabii Saudyjskiej ma otrzymać azyl w Australii. Grozi jej śmierć ze strony rodziny

PAP / kw
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 17:51
Przebywająca w Bangkoku 18-letnia Saudyjka, która uciekła z kraju przed swoją rodziną, chce, by azylu udzieliła jej Kanada i Australia. Kobieta podejrzewa, że jej wiza do Australii, dokąd planowała uciec, została anulowana.
więcej

Szymański: Polska popiera plan KE dotyczący walki z dezinformacją

PAP / kw
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 16:35
Minister ds. europejskich Konrad Szymański powiedział we wtorek dziennikarzom w Brukseli, że Polska popiera plan Komisji Europejskiej dotyczący walki z dezinformacją. O tej sprawie dyskutowali we wtorek w Brukseli ministrowie ds. europejskich.
więcej

Polski Alarm Smogowy: mimo postępów smog w Polce wciąż wygrywa

PAP / kw
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 15:04
Mimo postępów w walce z zanieczyszczeniami powietrza, to smog nadal wygrywa tę konfrontację - uważa Polski Alarm Smogowy. Blisko połowa rekomendacji nie jest realizowana w ogóle bądź w sposób niedostateczny. PAS podkreśla, że jedną z patologii jest wycinanie filtrów DPF w samochodach.
więcej

RPA: co najmniej trzy osoby nie żyją, ponad 200 rannych po kolizji pociągów

PAP / ml
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 13:07
Co najmniej trzy osoby nie żyją, a ponad 200 zostało rannych w wyniku czołowego zderzenia dwóch pociągów podmiejskich, do którego doszło we wtorek w stolicy RPA Thswane (d. Pretoria) - podały służby ratownicze.
więcej

Prokuratura wszczęła śledztwo ws. nieprawidłowości w Wiśle Kraków

PAP / ml
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 11:08
Prokuratura Okręgowa w Krakowie wszczęła śledztwo dotyczące nieprawidłowości, których miały dopuścić się zarządy Towarzystwa Sportowego Wisła i Wisła Kraków SA. We wtorek od rana w budynkach klubowych policja zabezpieczała dowody.
więcej

"Nie ma podstaw, żeby zabronić osobie bezdomnej nocowania na klatce schodowej". Ważny komunikat straży miejskiej

Gazeta Wyborcza / sz
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 11:04
"Jeśli choć jedna osoba z bloku chce przenocować zimą bezdomnego na klatce schodowej, pozostali mieszkańcy nie mają prawa go wygonić" - mówi straż miejska.
więcej

Deutsche Welle: USA po cichu obniżyły rangę dyplomatyczną przedstawicielstwa UE

PAP / ml
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 10:09
Administracja prezydenta USA Donalda Trumpa obniżyła rangę dyplomatyczną przedstawicielstwa Unii Europejskiej w Waszyngtonie i wbrew przyjętemu zwyczajowi nie poinformowały o tym strony unijnej - podaje we wtorek Deutsche Welle, powołując się na źródła w UE.
więcej

Kim Dzong Un przybył do Pekinu. Po raz czwarty spotka się z prezydentem Chin

PAP / ml
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 08:09
Przywódca Korei Płn. Kim Dzong Un przybył we wtorek do Chin na zaproszenie prezydenta tego kraju Xi Jinpinga - poinformowały we wtorek północnokoreańska agencja prasowa KCNA i chińska agencja Xinhua. Będzie to już czwarte spotkanie obu przywódców.
więcej

Ratownicy Nanga Parbat otrzymali specjalną nagrodę. "Tą przepiękną lekcję człowieczeństwa obserwował cały świat"

"Przegląd Sportowy" / jp
Wtorek, 8 stycznia 2019, godz. 08:00
"Bardzo pięknie dziękuję w imieniu swoim i chłopaków. Chciałbym, żebyśmy pamiętali o dwóch rzeczach, gdy mówimy o akcji ratunkowej na Nanga Parbat" - powiedział Adam Bielecki.
więcej

Prezes Banku Światowego składa rezygnację. Ani Bank, ani dotychczasowy prezes nie ujawnili, kto będzie jego nowym pracodawcą

PAP / pch
Poniedziałek, 7 stycznia 2019, godz. 20:37
Bank Światowy (BŚ) potwierdził w poniedziałek, że jego prezes Jim Yong Kim składa rezygnację na trzy lata przed upływem swej kadencji. Kristalina Georgiewa, dotychczasowa dyrektor wykonawcza Banku, będzie od 1 lutego pełnić obowiązki prezesa BŚ.
więcej

MPiT: polska składka do programu Europejskiej Agencji Kosmicznej większa o 70 proc.

PAP / pch
Poniedziałek, 7 stycznia 2019, godz. 20:19
MPiT zwiększyło o 70 proc. składkę do programu GSTP, wsparcia technologicznego Europejskiej Agencji Kosmicznej (ESA) - podało w poniedziałek Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii. Dodano, że dzięki dodatkowym środkom polskie firmy ponownie mogą startować w przetargach tego programu.
więcej

Czechy: w związku z tragedią w Polsce będą kontrole escape roomów. Rozpoczną się w najbliższych dniach

PAP / pch
Poniedziałek, 7 stycznia 2019, godz. 18:39
W związku z tragicznym pożarem escape roomu w Polsce z pięcioma ofiarami śmiertelnymi przeprowadzone zostaną kontrole podobnych obiektów w Czechach - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele czeskiej straży pożarnej.
więcej

USA: Trump uda się w czwartek na granicę z Meksykiem. Trwa spór o finansowanie muru

PAP / pch
Poniedziałek, 7 stycznia 2019, godz. 18:34
Amerykański prezydent Donald Trump uda się w czwartek na granicę z Meksykiem - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka Białego Domu Sarah Sanders. Od 22 grudnia trwa częściowe zawieszenie pracy rządu USA wywołane sporem o finansowanie muru na tej granicy.
więcej

Wielka Brytania: Parlament wraca do pracy nad wyjściem kraju z UE. Zaplanowano już kluczowe głosowanie

PAP / pch
Poniedziałek, 7 stycznia 2019, godz. 17:46
Brytyjski parlament wznowił w poniedziałek obrady po świąteczno-noworocznej przerwie, wracając do dyskusji na temat przygotowań do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej. Kluczowe głosowanie zaplanowano na przyszły wtorek.
więcej

JSW pomoże bliskim ofiar wypadku w czeskiej kopalni CSM Stonawa. "Solidarność w branży górniczej to moralny obowiązek"

PAP / pch
Poniedziałek, 7 stycznia 2019, godz. 17:03
Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) wesprze finansowo rodziny polskich górników, którzy zginęli w grudniowej katastrofie w czeskiej kopalni CSM Stonawa. Firma deklaruje też zatrudnienie wdów po ofiarach wypadku, jeżeli wyrażą zainteresowanie pracą w jastrzębskiej spółce.
więcej

Katowice: tor saneczkowy w parku Kościuszki będzie czynny także tej zimy. Planowana jest modernizacja

PAP / pch
Poniedziałek, 7 stycznia 2019, godz. 16:46
Mieszkańcy Katowic będą mogli także tej zimy korzystać z toru saneczkowego w parku Kościuszki - podał magistrat. Trwa już przygotowanie trasy do użytku, będzie to możliwe prawdopodobnie w najbliższy weekend.
więcej

Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu Miłosza S., organizatora escape roomu w Koszalinie

PAP / pch
Poniedziałek, 7 stycznia 2019, godz. 15:35
Sąd Rejonowy w Koszalinie uwzględnił wniosek prokuratury i zastosował tymczasowy areszt na trzy miesiące wobec Miłosza S., organizatora escape roomu w Koszalinie - poinformował w poniedziałek rzecznik Prokuratury Okręgowej Ryszard Gąsiorowski. Obrońcy Miłosza S, któremu prokuratura postawiła zarzut związany z pożarem w escapie roomie, nie będą wnosić zażalenia na to postanowienie.
więcej

Kwieciński: przed odwiedzeniem escape roomu należy sprawdzić, czy zapewnia on bezpieczeństwo

PAP / kk
Poniedziałek, 7 stycznia 2019, godz. 14:14
Sugerujemy, aby przed odwiedzeniem escape roomu sprawdzić, czy lokal zapewnia bezpieczeństwo - powiedział w poniedziałek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook