USA: Trump nominował konserwatystę Bretta Kavanaugha na sędziego SN

PAP / kk
Wtorek, 10 lipca 2018, godz. 11:06
Prezydent USA Donald Trump nominował w poniedziałek (wtorek w Polsce) konserwatywnego Bretta Kavanaugha na sędziego SN. W przypadku zatwierdzenia nominacji przez Senat zastąpi on 81-letniego Anthony'ego Kennedy'ego, który 31 lipca przejdzie na emeryturę.
więcej

Wczoraj ochrzczono syna Kate i Williama. Woda święcona pochodziła ze szczególnego miejsca

polsatnews.pl / PAP / youtube.com / jp
Wtorek, 10 lipca 2018, godz. 10:10
Najmłodszy członek królewskiej rodziny według tradycji, tak jak jego starsze rodzeństwo, został ochrzczony tą wodą.
więcej

Japonia: 122 ofiar śmiertelnych powodzi i osunięć ziemi

PAP / kk
Wtorek, 10 lipca 2018, godz. 09:13
Liczba śmiertelnych ofiar ulewnych deszczy, powodzi i osunięć ziemi w zachodniej Japonii wzrosła do 122 osób - podała AFP we wtorek. Ponad 68 osób uznaje się za zaginione.
więcej

Tajlandia: stan zdrowia uratowanych z jaskini chłopców jest dobry

PAP / kk
Wtorek, 10 lipca 2018, godz. 08:07
Uratowani dotychczas chłopcy z drużyny piłkarskiej, którzy przez ponad dwa tygodnie byli uwięzieni w zalanej jaskini Tham Luang Nang Non na północy Tajlandii, czują się dobrze; przez tydzień zostaną w szpitalu - podało we wtorek tamtejsze ministerstwo zdrowia.
więcej

Pojawiają się całodobowe żłobki czynne przez cały tydzień. "Biedne dzieci"

onet.pl / mamadu.pl / facebook.com
Wtorek, 10 lipca 2018, godz. 07:00
"Właśnie przeczytałam informację o nowym warszawskim żłobku. Jego przewaga nad innymi: czynny całą dobę. Biedne dzieci" - napisała na Facebooku jedna z blogerek.
więcej

Niemcy i Chiny za utrzymaniem globalnego ładu handlowego

PAP / pch
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 21:55
Niemcy i Chiny są oddane multilateralizmowi i opartemu na regułach globalnemu ładowi handlowemu - podkreśliła w poniedziałek niemiecka kanclerz Angela Merkel na wspólnej konferencji prasowej z premierem Chin LI Keqiangiem.
więcej

Ambasada Rosji w Wielkiej Brytanii: incydent w Amesbury to antyrosyjska prowokacja

PAP / pch
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 20:55
Ambasada Rosji w Wielkiej Brytanii oświadczyła, że Moskwa będzie uważać incydent w Amesbury za antyrosyjską prowokację Londynu, póki nie uzyska dostępu do materiałów śledztwa i do rosyjskich obywateli, którzy ucierpieli z powodu zatrucia w marcu.
więcej

USA: Trump podejrzewa, że Chiny mogą przeszkadzać w denuklearyzacji Korei Płn.

PAP / pch
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 19:55
Prezydent USA Donald Trump dał w poniedziałek do zrozumienia, że Chiny mogą dążyć do pokrzyżowania starań o denuklearyzację Korei Północnej, ale też wyraził przekonanie, że północnokoreański przywódca Kim Dzong Un dotrzyma umowy.
więcej

Izrael przestrzega Syrię przed rozmieszczaniem sił na Wzgórzach Golan

PAP / pch
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 18:55
Władze Izraela zagroziły, że ostro zareagują na wszelkie próby rozmieszczania armii syryjskiej, prowadzącej ofensywę przeciwko rebeliantom na południu kraju, na Wzgórzach Golan, w strefie zdemilitaryzowanej w ramach syryjsko-izraelskiego rozejmu z 1974 roku.
więcej

Strajki pielęgniarek na lubelszczyźnie i podkarpaciu. Minister zdrowia: "liczę na uspokojenie sytuacji"

PAP / pcb
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 17:55
W szpitalu klinicznym nr 4 w Lublinie pielęgniarki rozpoczęły w poniedziałek strajk. Domagają się podwyżek płac. W dwóch innych lubelskich szpitalach nadal wiele pielęgniarek przebywa na zwolnieniach lekarskich. Na Podkarpaciu w trzech szpitalach od kilku dni pielęgniarki masowo biorą zwolnienia lekarskie i nie przychodzą do pracy.
więcej

Serwis społecznościowy Twitter w maju i czerwcu usunął ponad 70 mln fałszywych kont

PAP / pch
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 16:55
Twitter w maju i czerwcu usunął ponad 70 mln fałszywych kont. Oznacza to, że dziennie z serwisu społecznościowego usuwano około miliona nieprawdziwych profili. Twitter ma nadzieję podobne tempo utrzymać w lipcu - podaje dziennik "Washington Post".
więcej

Ambasador Chin przy UE: jesteśmy przeciwni unilateralizmowi i protekcjonizmowi

PAP / pch
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 15:55
Wizyta premiera Chin Li Keqianga w Niemczech ma zasygnalizować, że Pekin i Berlin razem występują przeciwko unilateralizmowi oraz protekcjonizmowi - powiedział w opublikowanym w poniedziałek wywiadzie dla "Handelsblattu" chiński ambasador przy UE Zhang Ming.
więcej

Indie: Sąd Najwyższy za karą śmierci dla trzech gwałcicieli

PAP / pch
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 14:55
Sąd Najwyższy Indii podtrzymał w poniedziałek wyrok śmierci dla trzech mężczyzn, którzy w 2012 roku w Delhi zgwałcili 23-letnią kobietę, która później zmarła w wyniku odniesionych ran. Ta głośna sprawa doprowadziła do zaostrzenia kar za napaści seksualne.
więcej

"WSJ": silne NATO ważne w kontekście Rosji, "NYT" o obawach Europy

PAP / ml
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 13:29
Wzmocnione NATO może postawić prezydenta USA Donalda Trumpa w lepszej pozycji w negocjacjach z Rosją - pisze w poniedziałek przed zbliżającym się szczytem Sojuszu "Wall Street Journal". "New York Times" zauważa, że Europa obawia się tego spotkania w Brukseli.
więcej

Kielce: petycja o zakaz przedstawień cyrkowych z udziałem zwierząt

PAP / ml
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 12:12
Podpisy pod petycją do prezydenta Kielc o wprowadzenie zakazu organizowania w mieście przedstawień cyrkowych ze zwierzętami zbiera Stowarzyszenie Women for Life. Apeluje o poparcie niezależnie od poglądów politycznych.
więcej

Iwulski: jest plan, by sędzia Gersdorf po urlopie wróciła na stanowisko

PAP / ml
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 11:36
Jest taki plan, by sędzia Małgorzata Gersdorf po wykorzystaniu 38 dni urlopu wróciła na stanowisko I prezesa SN - mówił w Tok FM sędzia SN Józef Iwulski. Zastrzegł jednak, że "sytuacja jest dynamiczna" i "ciężko przewidzieć", jak się rozwinie.
więcej

Tajlandia: wznowiono akcję ratunkową w jaskini

PAP / ml
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 10:15
Akcja ratunkowa, mająca na celu wydobycie z zalanej jaskini na północy Tajlandii ośmiu pozostających tam chłopców i ich trenera, została wznowiona - poinformowały w poniedziałek agencję Reutera źródła we władzach. Dzień wcześniej udało się stamtąd wydostać czworo dzieci.
więcej

Japonia: ponad 100 ofiar śmiertelnych powodzi i osunięć ziemi

PAP / ml
Poniedziałek, 9 lipca 2018, godz. 08:52
Liczba śmiertelnych ofiar ulewnych deszczy, powodzi i osunięć ziemi w zachodniej Japonii przekroczyła już 100 osób. Ponad 68 osób uznaje się za zaginione.
więcej

Turcja: wykoleił się pociąg, 10 osób zginęło, ponad 70 zostało rannych

PAP / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 21:01
Dziesięć osób zginęło, a 73 odniosły obrażenia, gdy w niedzielę wykoleił się w północno-zachodniej Turcji pociąg pasażerski - informują tureckie media, powołując się na przedstawicieli władz.
więcej

Izrael: Netanjahu o krytykowanej deklaracji z Polską: cel został osiągnięty

PAP / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 20:00
Premier Izraela Benjamin Netanjahu zapewnił w niedzielę, że zapoznał się z krytycznymi opiniami historyków ws. izraelsko-polskiej deklaracji. Podkreślił jednak, że oświadczenie to osiągnęło zamierzony cel, tj. wprowadzenie zmian w polskiej ustawie o IPN.
więcej

Manifestacje w Częstochowie - 1 mandat, kilkunastu wylegitymowanych

PAP / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 19:01
Kilkanaście osób zostało wylegitymowanych, nałożono 1 mandat karny za zakłócanie porządku, policja analizuje też, czy nie doszło do publicznego znieważenia flagi - to bilans niedzielnych manifestacji w Częstochowie.
więcej

Wielkopolskie: w Kole upamiętniono 550-lecie parlamentaryzmu

PAP / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 18:07
Tablicę upamiętniającą 550-lecie parlamentaryzmu Rzeczypospolitej odsłonił w niedzielę w Kole (Wielkopolskie) marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Między XV a XVIII w. miasto było miejscem sejmików generalnych prowincji wielkopolskiej, poprzedzających sejmy walne.
więcej

Ukraina / Duda: relacje polsko-ukraińskie muszą opierać się prawdzie historycznej

PAP / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 17:01
Powinniśmy budować przyjaźń pomiędzy Polską i Ukrainą, ale nasze relacje trzeba opierać na prawdzie historycznej - mówił w niedzielę prezydent Andrzej Duda na cmentarzu w Ołyce na Wołyniu. Zaapelował do władz Ukrainy, by przywróciły możliwość ekshumacji ofiar rzezi wołyńskiej.
więcej

Premier: Jasna Góra to symbol obrony i oporu przed złem

PAP / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 16:23
Jasna Góra to symbol ducha, nadziei i polskości; to symbol obrony i oporu przed złem - mówił w niedzielę na Jasnej Górze premier Mateusz Morawiecki podczas uroczystości 27. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Dodał, że fundament, na którym budowany jest nasz kraj stanowią polskie rodziny.
więcej

Prezydent Ukrainy przybył do Sahrynia oddać hołd pomordowanym tu Ukraińcom

PAP / kk
Niedziela, 8 lipca 2018, godz. 15:06
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko przybył w niedzielę do Sahrynia (Lubelskie), gdzie weźmie udział w uroczystościach upamiętniających kilkuset Ukraińców pomordowanych w tej wsi podczas akcji przeprowadzonej w 1944 r. przez polskie podziemie zbrojne.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook