USA: Trump chce spotkać się z Kim Dzong Unem na początku 2019 roku

PAP / sz
Środa, 7 listopada 2018, godz. 18:35
Prezydent USA Donald Trump powiedział w środę, że chciałby spotkać się z przywódcą Korei Północnej Kim Dzong Unem na początku przyszłego roku. Zdaniem amerykańskiego przywódcy negocjacje z reżimem na temat rozbrojenia nuklearnego idą w dobrym kierunku.
więcej

Prezydent i Premier organizują wspólny marsz. To odpowiedź na decyzję Prezydent Warszawy

PAP / sz
Środa, 7 listopada 2018, godz. 18:20
Podczas spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza ustalono, że zostanie zorganizowany wspólny biało-czerwony marsz, który będzie miał charakter uroczystości państwowej; organizacją marszu zajmie się rząd - powiedział w środę rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.
więcej

Szef MSZ Niemiec wzywa Europę do ściślejszej współpracy po wyborach w USA

PAP / sz
Środa, 7 listopada 2018, godz. 17:29
W reakcji na wynik wtorkowych wyborów do Kongresu USA socjaldemokratyczny minister spraw zagranicznych Niemiec Heiko Maas wezwał w środę do zacieśnienia współpracy europejskiej. W jego ocenie polityka prezydenta Donalda Trumpa nie zmieni się.
więcej

Prezydent Warszawy: podjęłam decyzję o zakazie Marszu Niepodległości 11 listopada

PAP / sz
Środa, 7 listopada 2018, godz. 16:49
Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz poinformowała w środę, że podjęła decyzję o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada. Nie tak powinno wyglądać świętowanie stulecia odzyskania niepodległości przez Polskę - powiedziała.
więcej

KE proponuje plan połowów ryb w 2019 r. na Atlantyku i Morzu Północnym

KAI / sz
Środa, 7 listopada 2018, godz. 15:26
Komisja Europejska zaproponowała w środę plan uprawnień do połowów w 2019 r. na Atlantyku i Morzu Północnym. Kraje członkowskie mają uzgodnić roczne kwoty połowowe w grudniu.
więcej

Europosłowie apelują do Merkel o wstrzymanie budowy Nord Stream 2

PAP/ ed
Środa, 7 listopada 2018, godz. 12:26
Kilkudziesięciu europosłów z różnych partii politycznych oraz posłów parlamentów narodowych zaapelowało w liście do kanclerz Niemiec Angeli Merkel o wstrzymanie budowy gazociągu Nord Stream 2. Wskazują, że projekt nie leży w interesie Unii Europejskiej.
więcej

Francja: piąte ciało wydobyto spod zawalonych budynków w Marsylii

PAP/ ed
Środa, 7 listopada 2018, godz. 12:07
Ciało piątej ofiary wydobyto w środę rano spod gruzów dwóch zawalonych budynków w centrum Marsylii - poinformowała uczestnicząca w akcji poszukiwawczo-ratunkowej straż pożarna. Władze prowadzą dochodzenie w sprawie przyczyn tej katastrofy budowlanej.
więcej

Trump uznaje wynik Republikanów w wyborach za sukces

PAP/ ed
Środa, 7 listopada 2018, godz. 09:38
Prezydent Donald Trump ocenił, że wynik Partii Republikańskiej we wtorkowych wyborach środka kadencji to "olbrzymi sukces".
więcej

Już trzy ofiary śmiertelne zawalenia się budynków w Marsylii. Ich liczba może wzrosnąć

PAP / pk
Wtorek, 6 listopada 2018, godz. 21:23
Zwłoki trzech osób wydobyto we wtorek spod gruzów zawalonych ponad 24 godziny wcześniej dwóch budynków w centrum Marsylii na południu Francji. Ekipy poszukiwawczo-ratunkowe dają małe szanse na odnalezienie żywych. Zasypanych może być jeszcze od pięciu do ośmiu osób.
więcej

KE broni dyrektywy o prawach autorskich: "UE nie jest przeciwko internetowi"

PAP / pk
Wtorek, 6 listopada 2018, godz. 19:53
UE nie jest przeciwnikiem internetu. Dyrektywa o prawach autorskich nie jest skierowana przeciwko użytkownikom platform internetowych. Zamierzamy wzmocnić pozycję właścicieli praw autorskich względem dużych platform - przekonywał w środę rzecznik KE Margartis Schinas.
więcej

"Uciekłem przed wojną, aby czuć się bezpiecznie, a teraz mieszkam w namiocie". Uchodźcy w Szwecji stracili mieszkania

PAP / pk
Wtorek, 6 listopada 2018, godz. 17:20
W mieście Solna pod Sztokholmem kilkunastu uchodźców rozbiło namioty, protestując przeciwko pozbawieniu ich prawa do mieszkania. Tym osobom, jak i wielu innym imigrantom w Szwecji, właśnie kończy się dwuletni okres, po którym powinni się oni usamodzielnić.
więcej

Zatrzymano sześć osób w związku z planowanym atakiem na Macrona

PAP / pk
Wtorek, 6 listopada 2018, godz. 14:37
Sześć osób zostało aresztowanych przez francuskie służby antyterrorystyczne w ramach wstępnego śledztwa w sprawie domniemanych planów ataku na prezydenta Emmanuela Macrona - podała we wtorek francuska telewizja BFMTV, powołując się na źródła bliskie śledztwu.
więcej

TSUE: Włochy muszą odzyskać od Kościoła podatek od nieruchomości

PAP / ml
Wtorek, 6 listopada 2018, godz. 13:49
Państwo włoskie musi odzyskać gminny podatek od nieruchomości, niezapłacony przez Kościół katolicki i organizacje non-profit - orzekł we wtorek Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej, uchylając w ten sposób decyzję KE i własne orzeczenie z 2016 r.
więcej

Zakończyły się konsultacje uzupełniające w sprawie przekopu Mierzei Wiślanej

PAP / ml
Wtorek, 6 listopada 2018, godz. 12:37
Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska (RDOŚ) w Olsztynie zakończyła konsultacje społeczne dotyczące przekopu Mierzei Wiślanej . W uzupełniających konsultacjach uwagi do aneksu raportu oddziaływania inwestycji na środowisko przekazało 8 podmiotów.
więcej

USA nie będą tolerować zagranicznych prób wpływania na przebieg wyborów

PAP / ml
Wtorek, 6 listopada 2018, godz. 11:27
USA nie będą tolerować działań innych państw, mających na celu wpłynięcie na przebieg wtorkowych wyborów do Kongresu, niemniej Amerykanie powinni zachować czujność, bo takie próby mogą być podejmowane - napisali we wspólnym oświadczeniu szefowie najważniejszych służb.
więcej

CBA zatrzymało siedem osób podejrzewanych no wyłudzenia unijnych dotacji rolnych z ARiMR

PAP / ml
Wtorek, 6 listopada 2018, godz. 09:47
Centralne Biuro antykorupcyjne zatrzymała 7 osób podejrzewanych o wyłudzenie unijnych dotacji rolnych z Agencji Restrukturyzacji Modernizacji Rolnictwa - dowiedziała się we wtorek PAP.
więcej

Wybory samorządowe: 78 prezydentów z lokalnych komitetów, 21 z list Koalicji Obywatelskiej, 4 z PiS

PAP / ml
Wtorek, 6 listopada 2018, godz. 09:18
Spośród 107 miast prezydenckich w Polsce, z list lokalnych komitetów w ostatnich wyborach samorządowych zostało wybranych 78 prezydentów, z list Koalicji Obywatelskiej - 21, PiS - 4, SLD - 2 oraz po jednym z list Kukiz'15 i PSL.
więcej

Kukiz: nie ma opcji, by ruch Kukiz'15 przekształcił się w partię polityczną

PAP / ml
Wtorek, 6 listopada 2018, godz. 09:08
Absolutnie nie ma takiej opcji, żeby Kukiz'15 przekształcił się w partię polityczną - oświadczył we wtorek lider ruchu Paweł Kukiz. Wolę progu Sejmu nie przekroczyć, niż zrezygnować z naszych podstawowych postulatów - zapowiedział.
więcej

Warszawa: ostatnie pożegnanie Edwarda Dwurnika

KAI / kk
Poniedziałek, 5 listopada 2018, godz. 21:19
Pogrzeb wybitnego malarza Edwarda Dwurnika odbył się w poniedziałek w Warszawie. Żałobnej Mszy św. w kościele środowisk twórczych przewodniczył bp Michał Janocha. "Dawał motywację do działania i siłę - do rozwoju i pracy. Człowiek chciał być przy nim "jakiś", a nie "byle jaki" - powiedział o śp. artyście ks. Andrzej Luter, który wygłosił homilię.
więcej

Włochy: zakładniczki na poczcie wolne, napastnik zatrzymany

PAP / kk
Poniedziałek, 5 listopada 2018, godz. 20:33
Mężczyzna, który w Reggio Emilia na północy Włoch przetrzymywał w poniedziałek przez siedem godzin cztery zakładniczki na poczcie, oddał się w ręce karabinierów. Kobiety zostały uwolnione. Napastnik został niedawno skazany na 19 lat więzienia w procesie mafii.
więcej

Kamerun: nieznani sprawcy uprowadzili ponad 80 osób, w większości uczniów

PAP / kk
Poniedziałek, 5 listopada 2018, godz. 19:23
Nieznani sprawcy uprowadzili ponad 80 osób, w większości uczniów, w mieście Bamenda na północnym zachodzie Kamerunu - potwierdziły w poniedziałek miejscowe władze.
więcej

Tusk: sformułowanie, że ws. Amber Gold służby państwowe niczego nie zrobiły - z gruntu nieprawdziwe

PAP / kk
Poniedziałek, 5 listopada 2018, godz. 18:41
W sprawie Amber Gold zawiodły urzędy skarbowe, UOKiK, bardzo zawiedli niektórzy prokuratorzy; jednak sformułowanie, że w sprawie tej służby państwowe niczego nie robiły jest z gruntu nieprawdziwe - mówił w poniedziałek przed sejmową komisją śledczą były premier Donald Tusk.
więcej

"Konstytucja została wyrzucona do śmieci". Rosną obawy o życie Asii Bibi

KAI / kk
Poniedziałek, 5 listopada 2018, godz. 17:23
"Pakistańscy politycy wykorzystywali islamskich fundamentalistów do zdobycia poparcia w wyborach. Teraz jednak fundamentaliści wystawiają im za to rachunek" - mówi ks. Bernardo Cervellera z AsiaNews.
więcej

Francja odesłała do Hiszpanii od stycznia 9 tys. migrantów

PAP / kk
Poniedziałek, 5 listopada 2018, godz. 16:17
Francja deportowała od stycznia do września 2018 r. do Hiszpanii ponad 9000 nielegalnych migrantów. Większość z nich to obywatele państw Afryki Subsaharyjskiej - poinformowały w poniedziałek hiszpańskie media na podstawie danych francuskiej policji.
więcej

Prezydent zaapelował o wywieszenie flag 11 listopada i odśpiewanie hymnu

PAP / kk
Poniedziałek, 5 listopada 2018, godz. 15:28
O wywieszenie flag państwowych 11 listopada i o odśpiewanie hymnu narodowego o godz. 12.00 w rocznicę 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości - zaapelował w poniedziałek w Warszawie prezydent Andrzej Duda.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook