RPD do RPO: deklaracja LGBT+ może naruszać konstytucję. "Narzuca ona ogółowi rodziców ideologię"

PAP / pch
Czwartek, 7 marca 2019, godz. 13:11
Rzecznik Praw Dziecka wezwał w czwartek Rzecznika Praw Obywatelskich do podjęcia czynności w sprawie naruszenia konstytucyjnego prawa rodziców do wychowania dzieci zgodnie z własnymi przekonaniami w związku z zapowiadanym przez prezydenta Warszawy wprowadzeniem do szkół zajęć o tematyce LGBT+.
więcej

Pakistan: przejęto kontrolę nad ponad 180 szkołami religijnymi. W areszcie prewencyjnym umieszczono już 121 osób

PAP / pch
Czwartek, 7 marca 2019, godz. 12:26
Pakistańskie władze przejęły kontrolę nad 182 szkołami religijnymi i zatrzymały ponad 100 osób - poinformowało w czwartek MSW Pakistanu. W kraju zintensyfikowano działania przeciwko zakazanym organizacjom islamistycznym.
więcej

MSZ Rosji zapowiada odwet za niewpuszczenie do Czech rosyjskiego dyplomaty. "Uznajemy zaistniały incydent za skandaliczny"

PAP / pch
Czwartek, 7 marca 2019, godz. 11:30
Rosja uznaje za skandaliczne niewpuszczenie do Czech rosyjskiego dyplomaty; postępowanie strony czeskiej nie pozostanie bez odpowiedzi - oświadczyła w czwartek rzeczniczka rosyjskiego MSZ Maria Zacharowa.
więcej

Chiński koncern Huawei pozwał USA. "Kongres USA nie przedstawił od roku żadnego dowodu, który uzasadniałby restrykcje"

PAP / pch
Czwartek, 7 marca 2019, godz. 10:19
Chiński koncern telekomunikacyjny Huawei złożył w czwartek pozew przeciw Stanom Zjednoczonym w związku z przyjęciem przez nie regulacji zabraniających administracji rządowej utrzymywania kontaktów z firmami używającymi infrastruktury telekomunikacyjnej Huawei.
więcej

Według Międzynarodowego Funduszu Walutowego Polska w tym roku będzie bogatsza od Portugalii

PAP / pch
Czwartek, 7 marca 2019, godz. 09:12
Różnica między Portugalią a Polską jest minimalna, dochód na jednego Portugalczyka to 33 409 dolarów rocznie, Polakom przypadną w 2019 r. 63 dolary więcej. Jednak to tylko początek. Jak podaje dziennik, wyniki gospodarcze Warszawy i Lizbony są niewspółmierne. W ubiegłym roku Portugalia osiągnęła wzrost o 2,1 proc., a Polska o 5,1 proc. W tym roku koniunktura w Portugalii będzie już słabsza.
więcej

Korea Płn: wykryto zwiększony ruch pojazdów w ośrodku rakietowym. Pojazdy miały dostarczać "jakieś zapasy"

PAP / pch
Czwartek, 7 marca 2019, godz. 08:48
Południowokoreański wywiad wykrył nasilenie ruchu pojazdów w północnokoreańskim ośrodku badawczym, w którym, jak się podejrzewa, rozwijane są rakiety dalekiego zasięgu - podała w czwartek agencja AP, powołując się na anonimowego posła parlamentu Korei Płd.
więcej

NFZ zachęca panie do badań z okazji Dnia Kobiet. "Przyjdź, zbadaj się i świętuj zdrowo"

PAP / pch
Czwartek, 7 marca 2019, godz. 07:40
Z okazji Dnia Kobiet Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował dla pań możliwość bezpłatnego skorzystania z badań profilaktycznych. Przyjdź, zbadaj się i świętuj zdrowo - zachęca NFZ. W wybranych placówkach kobiety będą mogły m.in. zrobić cytologię czy mammografię.
więcej

Netflix wyprodukuje serial na podstawie "Stu lat samotności"

PAP / ml
Środa, 6 marca 2019, godz. 21:22
Netflix nabył prawa autorskie do powieści Gabriela Garcii Marqueza "Sto lat samotności" i wyprodukuje na jej podstawie serial, którego producentem będzie syn pisarza Rodrigo Garcia; zdjęcia do filmu będą kręcone głównie w Kolumbii.
więcej

Wenezuela: niemiecki ambasador uznany za persona non grata

PAP / ml
Środa, 6 marca 2019, godz. 19:53
Rząd pogrążonej w kryzysie politycznym Wenezueli uznał w środę ambasadora Niemiec za persona non grata, oskarżając go o mieszanie się w sprawy wewnętrzne tego południowoamerykańskiego państwa.
więcej

Prezydent Ukrainy: mamy prawo do budowy własnych systemów rakietowych

PAP / ml
Środa, 6 marca 2019, godz. 18:50
Ukraina uzyskała prawo budowy własnych systemów rakietowych o większym zasięgu niż dotychczas - oświadczył prezydent Petro Poroszenko, odnosząc się do zawieszenia przez USA i Rosję układu INF o likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu.
więcej

Władze Wysp Cooka rozważają zmianę nazwy państwa

PAP / ml
Środa, 6 marca 2019, godz. 17:04
Władze Wysp Cooka, państwa stowarzyszonego z Nową Zelandią, rozważają porzucenie dotychczasowej nazwy nadanej w czasach kolonializmu na rzecz takiej, która będzie podkreślała polinezyjskie korzenie.
więcej

Morawiecki: równość kobiet i mężczyzn na rynku pracy jest dla nas fundamentalna

PAP / kk
Środa, 6 marca 2019, godz. 14:05
Rzeczywista równość pomiędzy kobietami a mężczyznami na rynku pracy jest niezwykle ważna, dla nas to sprawy fundamentalne - mówił w środę premier Mateusz Morawiecki.
więcej

Sprawcy profanacji Drogi Krzyżowej zatrzymani. Nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć swojego zachowania

PAP / kk
Środa, 6 marca 2019, godz. 13:02
Policja zatrzymała troje szesnastolatków - dwóch chłopców i dziewczynę - podejrzewanych o zdewastowanie pod koniec lutego kaplic na terenie kalwarii w parafii pw. św. Ludwika Króla i Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Katowicach. Młodzi ludzie złożyli wyjaśnienia, ale nie potrafili racjonalnie wytłumaczyć powodów swojego zachowania.
więcej

Sąd 21 marca rozpatrzy wniosek prokuratury o poddanie zabójcy Adamowicza obserwacji psychiatrycznej

PAP / kk
Środa, 6 marca 2019, godz. 11:15
21 marca Sąd Okręgowy w Gdańsku rozpatrzy wniosek prokuratury o poddanie Stefana W., zabójcy prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, obserwacji sądowo-psychiatrycznej, która może trwać od czterech do ośmiu tygodni.
więcej

Dulkiewicz: jestem gotowa do dalszych rozmów o ECS z ministrem kultury

PAP / kk
Środa, 6 marca 2019, godz. 09:30
Prezydent elekt miasta Gdańska Aleksandra Dulkiewicz powiedziała w środę w TOK FM, że jest gotowa do dalszych rozmów z wicepremierem, ministrem kultury i dziedzictwa narodowego Piotrem Glińskim nt. przyszłości Europejskiego Centrum Solidarności.
więcej

Wenezuela / Maduro: pokonam obłąkaną mniejszość

PAP / kk
Środa, 6 marca 2019, godz. 08:32
Dotychczasowy prezydent Wenezueli Nicolas Maduro powiedział we wtorek, że pokona opozycję, która jest "obłąkaną mniejszością" usiłującą zdestabilizować kraj. Wezwał swych zwolenników do zorganizowania w sobotę "antyimperialistycznej demonstracji".
więcej

Francja: policja aresztowała sprawcę ataku w więzieniu; jego partnerka zginęła

KAI/ ed
Wtorek, 5 marca 2019, godz. 22:00
Jednostka taktyczna RAID zatrzymała we wtorek w Conde-sur-Sarthe sprawcę ataku na więziennych strażników; jego partnerka zginęła w trakcie operacji policyjnej. Minister sprawiedliwości Francji Nicole Belloubet uznała incydent w więzieniu za atak terrorystyczny.
więcej

Szef sił NATO w Europie wzywa do zwiększenia amerykańskiego zaangażowania

PAP/ ed
Wtorek, 5 marca 2019, godz. 19:20
Gen. Curtis Scaparrotti, naczelny dowódca sił NATO w Europie, ostrzegł we wtorek w Senacie przed rosnącym zagrożeniem ze strony Rosji i zarekomendował zwiększenie liczby amerykańskich żołnierzy oraz okrętów zaangażowanych w Europie.
więcej

Trump: demokraci dopuścili się największego nadużycia władzy w historii

PAP/ ed
Wtorek, 5 marca 2019, godz. 17:49
Prezydent USA Donald Trump, wobec którego komisja sprawiedliwości Kongresu wszczęła śledztwo, oznajmił we wtorek na Twitterze, że Demokraci "dopuścili się największego nadużycia władzy w historii". Napisał też, że szefowie komisji Kongresu "kompletnie oszaleli".
więcej

Akademia Szwedzka: w tym roku dwie literackie Nagrody Nobla

PAP / jp
Wtorek, 5 marca 2019, godz. 13:00
W tym roku jesienią przyznane zostaną dwie literackie Nagrody Nobla - jedna za 2019 rok oraz druga, zaległa, za 2018 rok - poinformowała we wtorek odpowiedzialna za wybór laureatów Akademia Szwedzka.
więcej

Gdańsk: biegli zbadają prawidłowość działań ratunkowych po ataku na Adamowicza

PAP / jp
Wtorek, 5 marca 2019, godz. 11:44
Zespół biegłych zbada przebieg działań ratunkowych podjętych wobec prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza tuż po tym, jak został on kilkakrotnie ugodzony nożem.
więcej

Wielkopolskie: ponad 100 interwencji w regionie z powodu silnego wiatru

PAP / jp
Wtorek, 5 marca 2019, godz. 09:51
Ponad 100 razy interweniowali od poniedziałkowego popołudnia strażacy w całej Wielkopolsce z powodu silnego wiatru. Interwencje związane były głównie z powalonymi wichurą drzewami.
więcej

Premier: naszym podstawowym postulatem nie jest to, żeby Polska przyjęła euro

PAP / jp
Wtorek, 5 marca 2019, godz. 08:30
Naszym podstawowym postulatem nie jest to, żeby Polska przyjęła euro, ale żeby Polacy zaczęli zarabiać tak, jak w Europie Zachodniej - powiedział we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
więcej

Kongres USA domaga się dokumentów ws. kontaktów Trumpa z Putinem

PAP / jp
Wtorek, 5 marca 2019, godz. 07:26
Po doniesieniach mediów, według których Biały Dom może niszczyć zapisy kontaktów prezydenta Donalda Trumpa z przywódcą Rosji Władimirem Putinem, trzy wpływowe komisje Izby Reprezentantów USA zażądały w poniedziałek wszelkich dokumentów i zapisów na ten temat.
więcej

Wenezuela: tymczasowy prezydent Juan Guaido wrócił do kraju

PAP / kw
Poniedziałek, 4 marca 2019, godz. 20:58
Juan Guaido, lider opozycji i przewodniczący parlamentu, który ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, przyleciał w poniedziałek z Ekwadoru do kraju, mimo zakazu podróży wydanego przez reżim w Caracas; na lotnisku witali go jego zwolennicy.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook