Prezydent: nominacje generalskie zostaną wręczone w odpowiednim czasie

PAP / kk
Piątek, 10 listopada 2017, godz. 09:08
Nominacje generalskie będą wręczone w odpowiednim czasie, wtedy kiedy modernizacja i rozwój polskiej armii zostaną w odpowiedni sposób zaplanowane. Mam konkretne oczekiwania; mam nadzieję, że szef MON w odpowiednim czasie je zrealizuje - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.
więcej

Prezydent Trump przybył do Wietnamu na szczyt APEC

PAP / kk
Piątek, 10 listopada 2017, godz. 08:05
Po trzydniowym pobycie w Pekinie prezydent USA Donald Trump opuścił w piątek Chiny i przybył do Wietnamu, kontynuując swoją pierwszą podróż po Azji. W mieście Danang w środkowym Wietnamie weźmie udział w szczycie Wspólnoty Gospodarczej Azji i Pacyfiku (APEC).
więcej

Sąd Najwyższy Hiszpanii przejmie sprawy dotyczące referendum w Katalonii

PAP / kw
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 21:20
Sąd Najwyższy w Madrycie poinformował w czwartek, że przejmie od sądu katalońskiego postępowania dotyczące referendum w sprawie niepodległości Katalonii, które hiszpańskie władze uznają za nielegalne.
więcej

UE: wstępne porozumienie ws. reformy systemu handlu pozwoleniami na emisję CO2

PAP / kw
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 20:12
Rada UE i PE zawarły wstępne porozumienie w sprawie reformy europejskiego systemu handlu pozwoleniami na emisję CO2, tzw. ETS. Z informacji uzyskanych przez PAP wynika, że z funduszu modernizacji energetyki nie będzie mogła skorzystać energetyka węglowa.
więcej

PO chce, by Polacy mogli przekazać 0,25 proc. podatku na pomoc dzieciom w Syrii

PAP / kw
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 19:02
Politycy PO chcą, by Polacy mogli przekazać 0,25 proc. swojego podatku dochodowego na pomoc dzieciom w Syrii. To oznacza, że na ten cel mogłoby trafić nawet 150 mln zł - mówił podczas czwartkowej konferencji prasowej w Sejmie poseł PO Janusz Cichoń.
więcej

Milionom ludzi w Jemenie grozi śmierć głodowa. Powód: blokada ze strony Arabii Saud.

PAP / kw
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 17:59
Milionom ludzi w Jemenie grozi śmierć głodowa z powodu blokady tego kraju przez koalicję pod wodzą Arabii Saudyjskiej - ostrzegł w środę w Nowym Jorku Mark Lowcock, koordynator ONZ ds. pomocy humanitarnej.
więcej

Turcja: aresztowano ponad stu domniemanych dżihadystów z IS

PAP / kw
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 16:46
Tureckie władze aresztowały w czwartek rano ponad stu domniemanych członków dżihadystycznej organizacji Państwo Islamskie (IS) podczas zakrojonej na szeroką skalę operacji wymierzonej w IS w stolicy kraju Ankarze - poinformowała oficjalna agencja Anatolia.
więcej

Morawiecki: w grudniu możliwa kolejna nowelizacja tegorocznego budżetu

PAP / kw
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 15:35
Możliwe, że w grudniu będzie kolejna nowelizacja tegorocznego budżetu - poinformował w czwartek dziennikarzy wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki.
więcej

Wietnam: co najmniej milion dzieci ucierpiało z powodu tajfunu Damrey

PAP / kw
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 14:14
Co najmniej milion dzieci ucierpiało z powodu tajfunu Damrey, który w sobotę uderzył w południowy i środkowy Wietnam - poinformował w czwartek Fundusz Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom (UNICEF).
więcej

Hiszpania: coraz więcej rosyjskich fake newsów ws. Katalonii

PAP / sz
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 13:09
Zespół unijnych specjalistów, który zajmuje się wykrywaniem i zwalczaniem rosyjskich ataków w internecie, ostrzega przed nasileniem kampanii dezinformacji mającej na celu pogłębienie kryzysu w Katalonii - podaje w czwartek hiszpański dziennik "El Pais".
więcej

Francja: awaria dostawcy usług internetowych OVH

PAP / sz
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 12:12
W wyniku awarii zasilania, do której doszło w czwartek rano przestały działać tysiące stron internetowych, korzystające z serwerów globalnego dostawcy usług hostingowych i chmurowych OVH. Firma prowadzi już naprawy.
więcej

Niemcy/Fukuyama: Trump może zostać wybrany na drugą kadencję

PAP / sz
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 10:07
Amerykański politolog Francis Fukuyama uważa, że szanse na odsunięcie od władzy prezydenta USA Donalda Trumpa przed końcem pierwszej kadencji są "równe zeru". Jego zdaniem kontrowersyjny polityk może starać się z powodzeniem o reelekcję.
więcej

Rodzice dwóch napastników z Rimini będą wydaleni z Włoch

PAP / sz
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 09:01
Sąd we Włoszech zdecydował o wydaleniu pochodzących z Maroka rodziców dwóch nieletnich sprawców napaści na dwoje polskich turystów w sierpniu w Rimini - podały lokalne media. Rodziców małoletnich napastników uznano za niezdolnych do wychowania swych dzieci.
więcej

Japonia: w głównym akwarium w Tokio zginęło ponad tysiąc ryb

PAP / sz
Czwartek, 9 listopada 2017, godz. 07:55
Ponad tysiąc ryb różnych gatunków zginęło w środę w Sunshine Aquarium, głównym akwarium w Tokio, najprawdopodobniej z powodu braku tlenu - podała w czwartek agencja Kyodo, dodając że przywrócono już zwiedzanie obiektu.
więcej

W piątek w Rimini możliwy wyrok dla sprawcy napaści na Polaków

PAP / pk
Środa, 8 listopada 2017, godz. 21:41
W piątek przed sądem w Rimini na północy Włoch może zapaść wyrok w procesie Kongijczyka Guerlina Butungu, oskarżonego o brutalną napaść na dwoje polskich turystów i gwałt, a także o inne napady w tym nadmorskim mieście - dowiaduje się PAP ze źródeł sądowych.
więcej

UE za nałożeniem embarga na eksport broni do Wenezueli

PAP / pk
Środa, 8 listopada 2017, godz. 20:44
Kraje UE zgodziły się w środę na nałożenie embarga na eksport broni do ogarniętej konfliktem Wenezueli. Decyzja ma być ostatecznie potwierdzona przez ministrów spraw zagranicznych państw UE na ich poniedziałkowym spotkaniu w Brukseli.
więcej

Duda: cała UE powinna gwarantować krajom Partnerstwa Wschodniego perspektywę członkostwa

PAP / pk
Środa, 8 listopada 2017, godz. 17:28
Cała Unia Europejska powinna gwarantować krajom Partnerstwa Wschodniego perspektywę członkostwa - powiedział w środę prezydent Andrzej Duda po spotkaniu z prezydentem Gruzji Giorgim Margwelaszwilim. Nie wykluczył poszerzenia w przyszłości Trójmorza o kraje PW.
więcej

Mazurek: premier Beata Szydło zaproponowała niewielkie zmiany w rządzie

PAP / pk
Środa, 8 listopada 2017, godz. 16:55
Zmiany personalne w rządzie, które zaproponowała premier Beata Szydło, są niewielkie - powiedziała w środę rzeczniczka PiS Beata Mazurek. Jak dodała, rekonstrukcja rządu, która może przesunąć się w czasie, obejmie też zmiany instytucjonalne.
więcej

KE chce niższej emisji CO2 w nowych samochodach i więcej aut elektrycznych

PAP / pk
Środa, 8 listopada 2017, godz. 16:33
KE chce, aby do 2030 r. samochody niskoemisyjne stanowiły 30 proc. produkcji, a nowe pojazdy emitowały o 30 proc. mniej szkodliwych substancji - zapowiedziano w środę. Nowe cele mają chronić środowisko i przyczynić się do rozwoju przemysłu motoryzacyjnego.
więcej

Hiszpański Trybunał Konstytucyjny unieważnił deklarację niepodległości Katalonii

PAP / pk
Środa, 8 listopada 2017, godz. 15:02
Hiszpański Trybunał Konstytucyjny unieważnił w środę deklarację niepodległości Katalonii, przegłosowaną 27 października przez regionalny parlament w Barcelonie - poinformowała rzeczniczka.
więcej

Katalońskie partie proniepodległościowe bez paktu przed wyborami

PAP / mp
Środa, 8 listopada 2017, godz. 14:15
Katalońskim partiom popierającym odłączenie się regionu od Hiszpanii nie udało się zawrzeć paktu wyborczego, by razem wystartować w grudniowych przedterminowych wyborach do parlamentu w Barcelonie.
więcej

Komisja Europejska: nowe cele zmniejszenia emisji CO2 w samochodach

PAP / mp
Środa, 8 listopada 2017, godz. 13:00
To część nowego pakietu nakierowanego na ochronę środowiska i wzrost konkurencyjności przemysłu samochodowego.
więcej

Prezydent Trump przybył do Chin, by rozmawiać o handlu i Korei Północnej

PAP / mp
Środa, 8 listopada 2017, godz. 11:21
W Pekinie będzie rozmawiał z prezydentem Xi Jinpingiem o zwiększeniu presji na Pjongjang i redukcji deficytu USA w handlu z Chinami.
więcej

Gowin: rekonstrukcja rządu - prawdopodobnie na przełomie listopada i grudnia

PAP / mp
Środa, 8 listopada 2017, godz. 10:38
Jak dodał, na środowym spotkaniu ws. rekonstrukcji rządu, obecni będą przedstawiciele kierownictw: PiS, Porozumienia i Solidarnej Polski.
więcej

Brytyjski minister: przyspieszenie rozmów ws. Brexitu w interesie Polski

PAP / mp
Środa, 8 listopada 2017, godz. 09:58
Brytyjski minister przekonywał, że oba kraje mają "niezwykle ważną relację ze wspólnymi elementami w przeszłości, teraźniejszości i przyszłości", a nawet określił Polskę "jednym z najbliższych sojuszników Wielkiej Brytanii w Unii Europejskiej".
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook