Pakistan: już co najmniej 16 zabitych, 30 rannych w zamachu w Kwecie

PAP / kk
Piątek, 12 kwietnia 2019, godz. 11:08
Do co najmniej 16 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych piątkowego zamachu na targowisko w mieście Kweta, stolicy prowincji Beludżystan w zachodnim Pakistanie - poinformowały miejscowe władze. 30 osób zostało rannych. Atak najpewniej wymierzony był w szyitów.
więcej

Trwa strajk nauczycieli. Uczniowie dziś napiszą egzamin gimnazjalnym z języków obcych

PAP / kk
Piątek, 12 kwietnia 2019, godz. 09:31
Dla ponad 350 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z 7,3 tys. szkół w kraju w piątek po godzinie 9 rozpoczął się egzamin z języka obcego - trzecia i ostatnia część obowiązkowego egzaminu gimnazjalnego. Najwięcej - blisko 89 proc. uczniów - pisze test z angielskiego.
więcej

Indie: Dalajlama wypisany ze szpitala w Delhi

PAP / kk
Piątek, 12 kwietnia 2019, godz. 07:53
Duchowy przywódca tybetańskich buddystów Dalajlama XIV został w piątek wypisany ze szpitala w Delhi, gdzie przebywał w związku z infekcją dróg oddechowych - przekazał sekretarz prasowy 83-letniego laureata Pokojowej Nagrody Nobla Tseten Samdup Chhooekyapa.
więcej

UE: Polska sprzeciwiła się dyrektywie o prawach autorskich

PAP / ms
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 21:45
Na spotkaniu unijnych ambasadorów w czwartek w Brukseli Polska wyraziła sprzeciw wobec propozycji przyjęcia dyrektywy o prawach autorskich - dowiedziała się PAP ze źródeł dyplomatycznych. Zdaniem strony polskiej dyrektywa może naruszać prawa obywatelskie.
więcej

MSZ: wrak Tu-154M jest własnością Polski; oczekujemy jego zwrotu jak najszybciej

PAP / ms
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 20:49
Wrak Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem, jest własnością RP; oczekujemy jego zwrotu jak najszybciej - przekazał PAP resort dyplomacji, odnosząc się do wystąpienia rzeczniczki rosyjskiego MSZ Marii Zacharowej, według której wrak samolotu nadal nie może zostać zwrócony Polsce.
więcej

Joanna Sadzik: nie pozwolę na niszczenie organizacji; priorytetem jest przetrwanie idei stowarzyszenia

facebook.com / ms
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 18:58
Joanna Sadzik opublikowała obszerny post na swoim profilu facebookowym, w którym komentuje ostatnie wydarzenia związane ze stowarzyszeniem Wiosna oraz dzisiejszą decyzją Sądu Rejonowego w Krakowie uznającą ks. Babiarza prezesem stowarzyszenia.
więcej

Szydło: W imię odpowiedzialności za oświatę proszą o podpisanie porozumienia

PAP / ms
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 17:58
W imię odpowiedzialności za oświatę, za los polskiej szkoły, jeszcze raz proszę, żeby centrale związkowe podpisały porozumienie z rządem - apelowała w czwartek w Nowym Sączu wicepremier Beata Szydło. Podziękowała też nauczycielom za udział w pracach komisji egzaminacyjnych.
więcej

Kraków: ks. Babiarz wpisany do KRS jako prezes stowarzyszenia Wiosna

PAP / ms
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 16:58
Ks. Grzegorz Babiarz, psychoterapeuta, wykładowca akademicki i współpracownik ks. Jacka Stryczka został wpisany w czwartek do Krajowego Rejestru Sądowego jako prezes stowarzyszenia Wiosna w Krakowie.
więcej

Hiszpania/Wysłannik USA: stawiamy na politykę nacisku na reżim Maduro

PAP / ms
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 15:55
Specjalny wysłannik USA ds. Wenezueli Elliott Abrams po spotkaniach w Madrycie oświadczył na konferencji prasowej, że Waszyngton stawia na politykę wywierania nacisku na reżim Nicolasa Maduro, chociaż rozważa także ewentualność interwencji wojskowej.
więcej

Minister obrony Sudanu: prezydent zatrzymany; będzie rządzić rada wojskowa

PAP / ms
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 14:59
Prezydent Sudanu Omar Baszir został zatrzymany i będzie przebywał "w bezpiecznym miejscu" - poinformował w czwartek minister obrony tego kraju gen. Awad Mohamed Ahmed ibn Auf. Oświadczył także, że krajem przez dwuletni okres przejściowy będzie rządziła rada wojskowa.
więcej

Nie wiesz, co zrobić z dzieckiem w związku ze strajkiem? Poznań wymyślił ciekawą alternatywę

poznan.wyborcza.pl/poznan/ ed
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 13:58
Z powodu strajku nauczycieli większość szkół jest zamknięta. W Poznaniu pojawiła się inspirująca opcja dla rodziców, którzy nie wiedzieli, co zrobić z dziećmi.
więcej

W. Brytania: londyńska policja aresztowała Juliana Assange'a

PAP / kk
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 13:34
Brytyjska policja poinformowała w czwartek o aresztowaniu założyciela serwisu WikiLeaks Juliana Assange'a, który od siedmiu lat przebywał w ambasadzie Ekwadoru w Londynie. Mężczyzna został przewieziony do aresztu i ma wkrótce stanąć przed sądem.
więcej

Zalewska: w czwartek rano wszystkie szkoły przystąpiły do egzaminów

PAP / kk
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 12:04
W czwartek rano wszystkie szkoły przystąpiły do egzaminów - poinformowała minister edukacji narodowej Anna Zalewska. Nawet w szkołach, w których wczoraj były kłopoty, egzaminy są przeprowadzane - dodała.
więcej

Janina Ochojska o nauczycielu, który miał ogromny wpływ na jej życie

Gazeta Wyborcza / sz
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 11:50
- Uczył mnie pokonywać lęk przed światem, bo sam się go nie bał. Nie truł, mówił prawdę, ale nie robił wykładów z moralności - pisze Janina Ochojska.
więcej

Media w USA: Benjamin Netanjahu przesuwa Izrael na prawo

PAP / kk
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 11:00
Wygrana w wyborach w Izraelu premiera Benjamina Netanjahu dowodzi, jak bardzo na prawo przesunął on w ostatnich latach to państwo - ocenia w czwartek amerykański dziennik "Wall Street Jorunal". "New York Times" zarzuca mu "brzydką i nacjonalistyczną kampanię".
więcej

Czwartek: drugi dzień egzaminu gimnazjalnego i czwarty dzień strajku nauczycieli

PAP / kk
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 09:26
Dla ponad 350 tys. uczniów III klas gimnazjalnych z 7,3 tys. szkół w kraju w czwartek po 9.00 rozpocznie się egzamin z wiedzy matematyczno-przyrodniczej, druga część egzaminu gimnazjalnego. Czwartek będzie jednocześnie czwartym dniem ogólnopolskiego strajku nauczycieli.
więcej

May o opóźnieniu Brexitu: musimy opuścić UE tak szybko, jak to możliwe

PAP / kk
Czwartek, 11 kwietnia 2019, godz. 08:14
Brytyjska premier Theresa May z zadowoleniem przyjęła decyzję Rady Europejskiej o przedłużeniu procesu wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej do 31 października, podkreślając jednak, że intencją jej rządu jest opuszczenie Wspólnoty "tak szybko, jak to możliwe".
więcej

Źródło PAP: KE w czwartek z raportem po kontrolach rzeźni; będzie krytyczny

PAP / ml
Środa, 10 kwietnia 2019, godz. 21:44
Dyrekcja generalna ds. zdrowia i bezpieczeństwa żywności Komisji Europejskiej ma w czwartek ogłosić raport po lutowych kontrolach rzeźni w Polsce. Z informacji PAP ze źródeł unijnych wynika, że będzie on wskazywał na systemowe niedociągnięcia.
więcej

May sygnalizuje zgodę na dłuższe przedłużenie brexitu niż do 30 czerwca

PAP / ml
Środa, 10 kwietnia 2019, godz. 19:54
Wielka Brytania potrzebuje dodatkowego czasu, by wyjść z UE, gdy tylko parlament wyrazi zgodę na umowę z UE - oświadczyła w Brukseli premier tego kraju Theresa May. Z jej wypowiedzi wynika, że zgodzi się ona na dłuższe niż wnioskowała przedłużenie brexitu.
więcej

Trump: zwycięstwo Netanjahu w wyborach to dobra wiadomość dla pokoju

PAP / ml
Środa, 10 kwietnia 2019, godz. 16:47
Zwycięstwo w wyborach parlamentarnych w Izraelu premiera Benjamina Netanjahu to dobra wiadomość dla pokoju - powiedział w środę dziennikarzom w Białym Domu prezydent USA Donald Trump.
więcej

Szydło: jesteśmy gotowi do rozmów i podpisania porozumienia z ZNP

PAP / ml
Środa, 10 kwietnia 2019, godz. 15:10
Jesteśmy w każdej chwili gotowi do rozmów i podpisania porozumienia z ZNP - podkreśliła w środę wicepremier Beata Szydło. Dodała, że przygotowane przez rząd porozumienie gwarantuje podwyższenie wynagrodzeń nauczycieli.
więcej

Broniarz: egzaminy w niczym nie zaburzają naszej akcji strajkowej

PAP / pk
Środa, 10 kwietnia 2019, godz. 13:36
Egzaminy, które są prowadzone w szkołach, w niczym nie zaburzają naszej akcji strajkowej - powiedział w środę prezes ZNP Sławomir Broniarz.
więcej

Policja zabezpiecza dokumenty w stowarzyszeniu Wiosna

PAP / pk
Środa, 10 kwietnia 2019, godz. 13:07
Policjanci, na polecenie prokuratury, weszli w środę do siedziby stowarzyszenia Wiosna w Krakowie, aby zabezpieczyć dokumentację finansową i informatyczną organizacji założonej przez ks. Jacka Stryczka. Funkcjonariusze prowadzą czynności w związku z postępowaniem ws. stowarzyszenia.
więcej

Rada Federacji: naruszenie procedur na Morzu Czarnym grozi wojną

PAP / pk
Środa, 10 kwietnia 2019, godz. 12:53
Wyższa izba parlamentu Rosji, Rada Federacji, przyjęła w środę oświadczenie, w którym ostrzegła, że naruszenie procedur przepływu okrętów ukraińskich przez Cieśninę Kerczeńską grozi wybuchem konfliktu z Rosją, w który może zostać wciągnięte także NATO.
więcej

W Smoleńsku odbyły się uroczystości z okazji 9. rocznicy katastrofy smoleńskiej

PAP / pk
Środa, 10 kwietnia 2019, godz. 11:23
Od złożenia wieńców i zapalenia zniczy rozpoczęły się w Smoleńsku przy lotnisku Siewiernyj uroczystości upamiętniające 96 ofiar katastrofy samolotu Tu-154M, w której zginęli w 2010 roku prezydent Lech Kaczyński wraz z małżonką oraz członkowie towarzyszącej im delegacji, udającej się do Katynia.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook