Rano powinno się okazać, czy ratownikom udało się wejść w rejon, w którym powinni być górnicy

PAP / jp
Środa, 9 maja 2018, godz. 21:30
Być może do rana okaże się, czy ratownikom w kopalni Zofiówka udało się przejść i spenetrować w wyrobisku rejon za rozlewiskiem, gdzie powinni być poszukiwani górnicy.
więcej

W czwartek senacka komisja zajmie się ustawami dotyczącymi wsparcia niepełnosprawnych

PAP / jp
Środa, 9 maja 2018, godz. 20:00
W czwartek o godz. 8 senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej ma rozpatrzeć ustawy dotyczące wsparcia osób niepełnosprawnych.
więcej

Francja: Macron i Rowhani chcą utrzymać w mocy porozumienie nuklearne

PAP / jp
Środa, 9 maja 2018, godz. 18:30
Prezydent Francji Emmanuel Macron rozmawiał telefonicznie z prezydentem Iranu Hasanem Rowhanim, z którym ustalił, że zarówno Paryż, jak i Teheran chcą utrzymać w mocy porozumienie nuklearne - poinformował w środę Pałac Elizejski.
więcej

Trump: Pompeo wraca z Korei Płn. z trójką zwolnionych obywateli USA

PAP / jp
Środa, 9 maja 2018, godz. 17:00
Prezydent USA Donald Trump poinformował w środę, że sekretarz stanu USA Mike Pompeo wraca z Korei Płn. do Stanów Zjednoczonych wraz z trójką zwolnionych amerykańskich obywateli, którzy byli przetrzymywani w Korei.
więcej

Merkel: Europa zrobi wszystko, by Iran pozostał w układzie nuklearnym

PAP / jp
Środa, 9 maja 2018, godz. 15:30
Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w środę, że Europejczycy mimo wycofania się USA będą respektować postanowienia umowy nuklearnej z Iranem i "zrobią wszystko", by Teheran pozostał w układzie.
więcej

Putin: wszystkie kraje i cała ludzkość powinny uświadomić sobie, że pokój jest bardzo kruchy

PAP / pch
Środa, 9 maja 2018, godz. 13:56
Osiągnięcie narodu, który uratował Europę, próbuje się dziś przekreślić; Rosja nie pozwoli tego uczynić - oświadczył w środę prezydent Władimir Putin podczas defilady wojskowej w Moskwie z okazji 73. rocznicy zwycięstwa nad Niemcami hitlerowskimi w II wojnie światowej.
więcej

Afganistan: sześciu rannych w trzech atakach w Kabulu

PAP / pch
Środa, 9 maja 2018, godz. 12:30
Co najmniej sześć osób zostało rannych w wyniku trzech samobójczych zamachów bombowych na dwa komisariaty policji w stolicy Afganistanu, Kabulu - poinformowało afgańskie MSW. Służby medyczne mówią, że bilans poszkodowanych może wzrosnąć.
więcej

Sejm uchwalił ustawę o wsparciu osób o znacznym stopniu niepełnosprawności

PAP / pch
Środa, 9 maja 2018, godz. 11:24
Sejm uchwalił dzisiaj ustawę wprowadzającą szczególne uprawnienia w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniu niepełnosprawności. Za głosowało 424 posłów, jeden był przeciw, 12 wstrzymało się od głosu.
więcej

Poszukiwania górników JSW uniemożliwia rozlewisko. Pomogą pompy, nurkowie i odwiert [AKTUALIZACJA]

PAP / pch
Środa, 9 maja 2018, godz. 09:23
Módlmy się nadal za uwięzionych pod ziemią górników
więcej

Japonia, Chiny i Korea Południowa będą współpracować w sprawie Korei Północnej

PAP / pch
Środa, 9 maja 2018, godz. 08:36
Przywódcy Japonii, Chin i Korei Płd. uzgodnili w środę w Tokio na pierwszym od ponad dwóch lat trójstronnym szczycie, że będą współpracować w sprawie denuklearyzacji Korei Płn. oraz promować trójstronne i regionalne porozumienia handlowe.
więcej

Dzisiaj na maturze matematyka na poziomie rozszerzonym i filozofia

PAP / pch
Środa, 9 maja 2018, godz. 07:52
Maturzyści rano przystępują do pisemnego egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym. Po południu będzie egzamin z filozofii. Nie są to egzaminy obowiązkowe, przystępują do nich tylko ci abiturienci, którzy zadeklarowali taką wolę.
więcej

USA: Trump zagroził konsekwencjami, jeśli Iran uzyska broń atomową

PAP/ ed
Wtorek, 8 maja 2018, godz. 22:10
Prezydent USA Donald Trump zagroził Teheranowi "poważnymi konsekwencjami", jeśli Iran uzyska broń atomową. Doradca prezydenta ds. bezpieczeństwa John Bolton powiedział, że Trump podpisał memorandum wprowadzające w życie wszystkie zawieszone dotąd sankcje wobec Iranu.
więcej

Merkel zdradza Macrona ws. budowania silnej Unii Europejskiej

PAP/ ed
Wtorek, 8 maja 2018, godz. 19:37
Czołowa portugalska telewizja SIC ocenia we wtorek, że kanclerz Niemiec Angela Merkel zdradza prezydenta Francji Emmanuela Macrona w sprawie projektu budowania silnej Unii Europejskiej. Twierdzi, że Berlin wykazuje się zbytnim egoizmem finansowym.
więcej

Donald Trump powiedział Macronowi, że wycofa USA z układu z Iranem

PAP/ ed
Wtorek, 8 maja 2018, godz. 18:16
Prezydent Donald Trump powiedział w rozmowie telefonicznej z prezydentem Francji Emmanuelem Macronem, że wycofa USA z porozumienia nuklearnego z Iranem - podaje we wtorek "New York Times", powołując się na anonimowe źródło.
więcej

Prezydent Xi Jinping spotkał się z Kim Dzong Unem w Dalian

PAP/ ed
Wtorek, 8 maja 2018, godz. 15:41
Prezydent ChRL Xi Jinping spotkał się w poniedziałek i wtorek z przywódcą Korei Płn. Kim Dzong Unem w Dalian na północy Chin - podała agencja Xinhua, dodając, że obaj przywódcy rozmawiali na temat dwustronnych relacji i innych kwestii dotyczących obu krajów.
więcej

Prezydent: Polska powinna w większym stopniu wykorzystywać fundusze UE na badania i rozwój

PAP / pk
Wtorek, 8 maja 2018, godz. 13:29
Polska powinna w większym stopniu wykorzystywać fundusze unijne na badania i rozwój - powiedział prezydent Andrzej Duda. Słyszymy, że przy konstruowaniu nowego budżetu UE mniejsze pieniądze będą oferowane na politykę spójności, a większe na badania i rozwój - wskazał.
więcej

"The Times": Trump prawdopodobnie zerwie porozumienie z Iranem

KAI / pk
Wtorek, 8 maja 2018, godz. 12:31
Prezydent USA Donald Trump prawdopodobnie zerwie porozumienie nuklearne z Iranem - napisał we wtorek brytyjski dziennik "The Times". Gazeta podkreśliła, że w ostatnich dniach brytyjski minister spraw zagranicznych Boris Johnson podjął próby ratowania umowy.
więcej

Ratownicy w Zofiówce mają jeszcze do sprawdzenia łącznie 230 m wyrobisk

PAP / pk
Wtorek, 8 maja 2018, godz. 11:03
Ratownicy, którzy starają się dotrzeć do trzech górników zaginionych po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka, mają jeszcze do spenetrowania dwa odcinki zawalonego wyrobiska o długościach łącznie ok. 80 m i ok. 150 m.
więcej

Polonia w USA chce wnieść pozew przeciwko burmistrzowi Jersey City

PAP / pk
Wtorek, 8 maja 2018, godz. 09:27
Przedstawiciele Polonii zamierzają wnieść pozew przeciw burmistrzowi Stevenowi Fulopowi i miastu Jersey City w związku z planami usunięcia Pomnika Katyńskiego z placu Exchange Place.
więcej

Trwa akcja ratownicza w kopalni Zofiówka - trzej górnicy nadal poszukiwani

PAP / pk
Wtorek, 8 maja 2018, godz. 08:53
W nocy z poniedziałku na wtorek ratownikom nie udało się odnaleźć trzech górników, poszukiwanych 900 m pod ziemią po sobotnim wstrząsie w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju. Szczegółowe informacje o postępach akcji ratowniczej mają być podane około 9. rano.
więcej

Trump: we wtorek ogłoszę decyzję o porozumieniu z Iranem

PAP / ml
Poniedziałek, 7 maja 2018, godz. 21:41
Prezydent USA Donald Trump poinformował w poniedziałek na Twitterze, że we wtorek ogłosi swoją decyzję o porozumieniu nuklearnym z Iranem. Spekuluje się, że amerykański przywódca wycofa Stany Zjednoczone z umowy.
więcej

Prezydent: zdecydowałem się na referendum konsultacyjne mimo sprzeciwów niektórych osób

PAP / ml
Poniedziałek, 7 maja 2018, godz. 19:06
Zdecydowałem się na zapytanie obywateli o kształt przyszłej konstytucji w referendum konsultacyjnym mimo sprzeciwów niektórych osób ze sceny politycznej - mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda na spotkaniu z mieszkańcami Sztumu (Pomorskie). Apelował o branie odpowiedzialności za ojczyznę.
więcej

Chiny: wirtualna rzeczywistość w testach na lojalność wobec partii

PAP / ml
Poniedziałek, 7 maja 2018, godz. 15:29
Członkowie Komunistycznej Partii Chin muszą udowadniać swoją lojalność wobec tego ugrupowania w testach z użyciem wirtualnej rzeczywistości - podał w poniedziałek dziennik "Global Times". System wprowadzono na razie w jednej z miejscowości prowincji Szantung.
więcej

Rosja: Władimir Putin zaproponował Miedwiediewa na premiera

PAP / ml
Poniedziałek, 7 maja 2018, godz. 14:42
Prezydent Rosji Władimir Putin zaproponował w poniedziałek, po swym zaprzysiężeniu na kolejną kadencję, kandydaturę dotychczasowego szefa rządu Dmitrija Miedwiediewa na premiera; powinna ją zatwierdzić niższa izba parlamentu, Duma Państwowa.
więcej

Grecja: starcia w obozie dla uchodźców: sześciu rannych, czterech aresztowanych

PAP / sz
Poniedziałek, 7 maja 2018, godz. 12:17
Sześć osób zostało rannych, a cztery aresztowano w wyniku starć, do których doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek w obozie dla uchodźców Lagadikia niedaleko Salonik na północy Grecji - poinformowała w poniedziałek grecka policja.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plNewsletter DEON.pl

[X]
 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook