W Rzymie zakaz ruchu samochodów w ekologiczną niedzielę

PAP / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 09:46
W kolejną ogłoszoną przez władze Rzymu ekologiczną niedzielę przez pół dnia obowiązuje całkowity zakaz ruchu samochodów. Wprowadzono go, by ograniczyć emisję spalin w mieście zmagającym się z coraz większym smogiem. Kara za złamanie zakazu wynosi 163 euro.
więcej

Trump: spotkanie z Kim Dzong Unem pewnie w styczniu lub lutym

PAP / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 08:37
Prezydent USA Donald Trump oświadczył w niedzielę, że drugi szczyt z północnokoreańskim przywódcą Kim Dzong Unem prawdopodobnie odbędzie się w styczniu lub lutym 2019 roku. Dodał, że kiedyś zaprosi Kima do Stanów Zjednoczonych.
więcej

Kanada: frankofoński kryzys w Ontario się pogłębia. Francuskojęzyczna mniejszość zapowiada manifestacje

pap / pch
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 21:30
Kryzys frankofoński w kanadyjskiej prowincji Ontario, której rząd wprowadził cięcia we wsparciu dla francuskojęzycznej mniejszości, pogłębia się. Organizacje frankofońskie zaplanowały na sobotę manifestacje.
więcej

Białoruś: wchodzą w życie zmiany w ustawie o mediach, m.in. obowiązkowa identyfikacja autorów komentarzy w internecie

pap / pch
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 20:30
Nowa wersja ustawy o mediach obowiązuje od soboty na Białorusi. Wśród zmian m.in. obowiązkowa identyfikacja autorów komentarzy na stronach internetowych, możliwość rejestracji portali jako mediów.
więcej

Merkel i Macron nalegali, by Putin uwolnił ukraińskich marynarzy. Putin: to sprawa do rozstrzygnięcia przez sąd

pap / pch
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 19:30
Prezydent Francji Emmanuel Macron i kanclerz Niemiec Angela Merkel w rozmowach z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w sobotę nalegali, by doprowadził do uwolnienia 24 ukraińskich marynarzy ujętych przez Rosję w Cieśninie Kerczeńskiej - podał rzecznik Putina.
więcej

Pogranicznicy ukraińscy nie wpuścili do kraju od czasu ogłoszenia zakazu wjazdu przez predydenta Poroszenkę około 100 Rosjan

pap / pch
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 18:30
Ukraińska straż graniczna odmówiła do soboty prawa wjazdu na terytorium Ukrainy około 100 obywatelom Rosji. Zakaz wjazdu dla mężczyzn w wieku 16-60 lat z rosyjskim obywatelstwem ogłosił w piątek prezydent Petro Poroszenko.
więcej

Berlin: demonstracja tysięcy przeciwników energii węglowej. "Przyszłość jest wolna od węgla"

pap / pch
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 17:30
Tysiące przeciwników węgla demonstrowały w sobotę w centrum Berlina, domagając się od rządu Niemiec szybszego odchodzenia od tego źródła pozyskiwania energii i większych działań na ochrony środowiska.
więcej

Hiszpania: dwaj katalońscy politycy ogłosili w więzieniu strajk głodowy przeciwko "blokowaniu im" możliwości odwołania do ETPC

pap / pch
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 16:30
Dwaj czołowi katalońscy politycy z obozu zwolenników niepodległości tego regionu, Jordi Sanchez i Jordi Turull, rozpoczęli w sobotę bezterminowy strajk głodowy przeciwko ich uwięzieniu.
więcej

IMGW i RCB ostrzegają: marznące opady, gołoledź i mgła. Ostrzeżenia pierwszego stopnia dla 13 województw

pap / pch
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 15:30
Ostrzeżenia IMGW pierwszego stopnia dla 13 województw obowiązują od soboty od godz. 15. Należy spodziewać się śniegu, mgły i marznących opadów powodujących gołoledź. O uwagę apeluje też Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.
więcej

Szef MSZ: Polska uznaje za niezbędną zdecydowaną reakcję społeczności międzynarodowej wobec Rosji

pap / pch
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 14:30
Polska uznaje za niezbędną zdecydowaną reakcję społeczności międzynarodowej na wydarzenia na Morzu Azowskim poprzez wzmocnienie sankcji wobec Rosji - powiedział w sobotę w Kijowie szef MSZ Jacek Czaputowicz.
więcej

Trwa 38. Konkurs Gry na Instrumentach Pasterskich. Konkurs w Ciechanowcu pomógł te tradycje wskrzesić

pap / pch
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 13:30
Około 150 muzyków ludowych i pasjonatów z kraju i zagranicy uczestniczy w 38. Konkursie Gry na Instrumentach Pasterskich, który w sobotę rozpoczął się w Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu (Podlaskie). Laureatów poznamy w niedzielę. Konkurs odbywa się od lat w okresie adwentu.
więcej

Katowice: Strefa Otwarta Metropolii na szczyt klimatyczny COP24. "Dla nas to niesamowita okazja do promocji"

pap / pch
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 12:30
Utwory Kilara, piosenki Paktofoniki i Dżemu, mapping o historii i osiągnięciach regionu tworzącego Górnośląsko-Zagłębiowską Metropolię (GZM), zajęcia dla dzieci - to wszystko czeka w Strefie Otwartej Metropolii, działającej od soboty w Katowicach.
więcej

Poroszenko w "Corriere della Sera": skończył się czas politycznych deklaracji; trzeba jasnego stanowiska wobec władz w Moskwie

pap / pch
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 11:30
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oświadczył w "Corriere della Sera", że skończył się czas politycznych deklaracji. Dodał, że jeśli chce się normalizacji sytuacji, trzeba jasnego stanowiska wobec władz w Moskwie; "agresja przeciw Europie jest niedopuszczalna".
więcej

Francja: starcia z policją w czasie manifestacji "żółtych kamizelek". Od dwóch tygodni protestują i blokują drogi w całym kraju

pap / pch
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 10:30
Zgromadzeni na manifestacji w Paryżu członkowie ruchu "żółtych kamizelek" starli się w sobotę z policją, która użyła gazu łzawiącego. Zatrzymano 140 osób. Szef MSW Christophe Castaner apeluje o ustrukturyzowanie tego protestu.
więcej

Zmarł były prezydent USA George H.W. Bush. Jego prezydentura przypadła na przełomowe czasy

pap / pch
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 09:30
W wieku 94 lat zmarł były prezydent Stanów Zjednoczonych George H.W. Bush - poinformował w nocy z piątku na sobotę czasu lokalnego na Twitterze jego syn George W. Bush. Kondolencje złożyli m.in. prezydent USA Donald Trump i byli przywódcy tego kraju Bill Clinton i Barack Obama.
więcej

Liczba żołnierzy na granicy USA z Meksykiem ma zmniejszyć się do 4000. Kontyngent zostanie utrzymany do końca stycznia 2019

pap / kw
Sobota, 1 grudnia 2018, godz. 08:30
Pentagon otrzymał dyrektywę od administracji prezydenta USA Donalda Trumpa o zmniejszeniu liczby żołnierzy na granicy z Meksykiem z 5600 do 4000. Kontyngent ten zostanie utrzymany do końca stycznia 2019 roku - poinformowały agencje, powołując się na rządowych urzędników USA.
więcej

USA: silne trzęsienie ziemi na Alasce, ostrzeżenie przed tsunami

PAP / ms
Piątek, 30 listopada 2018, godz. 21:49
Silne trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,0 nawiedziło w piątek rano (czasu miejscowego) południe Alaski; w stolicy stanu, Anchorage, zatrzęsły się domy. Ogłoszono ostrzeżenie przed tsunami dla południowych wybrzeży Alaski.
więcej

W Iraku aresztowano czołowego terrorystę Państwa Islamskiego

PAP / ms
Piątek, 30 listopada 2018, godz. 20:29
Według medialnych doniesień al-Kurdi odpowiedzialny był za szereg zbrodni popełnionych w czasie, gdy IS kontrolowało część terytorium Iraku.
więcej

W Kijowie rozpoczęło się spotkanie Czaputowicza z premierem Ukrainy

PAP / ms
Piątek, 30 listopada 2018, godz. 19:14
Po wieczornych rozmowach Czaputowicz ma się spotkać z towarzyszącymi mu na Ukrainie przedstawicielami polskich mediów. Wizyta szefa polskiej dyplomacji na Ukrainie potrwa do soboty.
więcej

Chiński minister środowiska: próby ukrycia zanieczyszczeń są głupie

PAP / ms
Piątek, 30 listopada 2018, godz. 18:02
Podejmowane przez firmy i lokalne władze w Chinach próby ukrycia faktycznej skali zanieczyszczenia środowiska są "ekstremalnie głupie" i nie będą skuteczne - przestrzegł w piątek rzecznik chińskiego ministerstwa ds. ochrony środowiska Liu Youbin.
więcej

Hiszpania: Parlament Kraju Basków za prawem do niepodległości regionu

PAP / ms
Piątek, 30 listopada 2018, godz. 16:53
Deputowani regionalnego parlamentu Kraju Basków przyjęli w piątek rezolucję potwierdzającą prawo regionu do niepodległości. Neguje ona równocześnie aktualną konstytucję Hiszpanii, określając ją mianem "antydemokratycznej".
więcej

Tusk: po odrzuceniu umowy o Brexicie - wyjście bez umowy lub brak Brexitu

PAP / ms
Piątek, 30 listopada 2018, godz. 15:40
"Jeśli ta umowa będzie odrzucona przez Izbę Gmin, staniemy przed (...) alternatywą: brak umowy lub brak Brexitu." - oświadczył przewodniczący Rady Europejskiej.
więcej

Prezydent: nie zgodzę się na podwyżkę VAT na leki dla zwierząt

PAP / ms
Piątek, 30 listopada 2018, godz. 14:52
Nie zgodzę się na taką podwyżkę VAT, bo to ugodzi w polskie rolnictwo, w hodowców zwierząt i w zwykłych ludzi - powiedział w piątek prezydent Andrzej Duda.
więcej

Greenpeace: światu grozi największa katastrofa w historii

PAP / ms
Piątek, 30 listopada 2018, godz. 14:12
Obecni światowi politycy są być może ostatnią generacją liderów, która może powstrzymać zmiany klimatyczne; bez zdecydowanych działań w tej dziedzinie światu grozi katastrofa - podkreślają działacze Greenpeace tuż przed szczytem klimatycznym COP24 w Katowicach.
więcej

Zakaz wjazdu na teren Ukrainy dla mężczyzn z Rosji w wieku 16-60 lat

PAP / pk
Piątek, 30 listopada 2018, godz. 12:44
Ukraina ograniczyła prawo wjazdu do kraju dla mężczyzn z obywatelstwem Rosji w wieku 16-60 lat - oświadczył w piątek szef Straży Granicznej Ukrainy Petro Cyhykał na naradzie poświęconej wzmocnieniu obronności w związku z atakiem Rosji na ukraińską marynarkę wojenną.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook