Szczerski ws. noweli ustawy o IPN: mam nadzieję, że z Ukrainą porozmawiamy w Polsce

PAP / pk
Środa, 7 lutego 2018, godz. 08:18
Utrzymana jest wizyta wicepremiera Ukrainy Pawło Rozenko i jego spotkanie z wicepremierem Piotrem Glińskim - powiedział we wtorek szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski. Minister wyraził nadzieję na podjęcie rozmowy ze stroną ukraińską nt. nowelizacji ustawy o IPN w Polsce.
więcej

Tillerson: USA rozczarowane podpisaniem przez prezydenta RP ustawy o IPN

PAP / kk
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 21:33
Stany Zjednoczone są rozczarowane tym, że polski prezydent podpisał ustawę, która nakładałaby kary za przypisywanie zbrodni nazistowskich państwu polskiemu - napisał we wtorek w oświadczeniu sekretarz stanu USA Rex Tillerson.
więcej

W ciągu 20 miesięcy rozpocznie się budowa 10 tys. mieszkań w programie Mieszkanie plus

PAP / kk
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 20:30
W ciągu 20 miesięcy rozpocznie się budowa 10 tys. mieszkań w programie Mieszkanie plus - zaplanowała we wtorek Rada Mieszkalnictwa. Premier Mateusz Morawiecki wskazał, że Mieszkanie plus jest dla tych, którzy ze względu na trudną sytuację materialną nie mogli kupić mieszkania na rynku.
więcej

Syria: w nalotach na Wschodnią Gutę zginęło co najmniej 47 cywilów

PAP / kk
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 19:43
Co najmniej 47 cywilów, w tym 10 dzieci, zginęło we wtorek w Syrii w nalotach syryjskich sił rządowych na kontrolowaną przez rebeliantów enklawę Wschodnia Guta w pobliżu Damaszku - podało po południu Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
więcej

Stowarzyszenie Miasto Wspólne zawiadomiło prokuraturę w sprawie 27 krakowskich kamienic

PAP/ kk
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 18:29
Stowarzyszenie Miasto Wspólne zawiadomiło prokuraturę o 27 nieruchomościach w Krakowie, które - według stowarzyszenia - powinny stać się własnością Skarbu Państwa, a tak się nie stało. Trafiły one w ręce osób fizycznych lub spółek.
więcej

Ukraina: ustawa o IPN może być instrumentem nacisku

PAP / kk
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 17:30
Nowelizacja ustawy o IPN może być instrumentem nacisku na ukraińską społeczność w Polsce - oświadczyła we wtorek deputowana do Rady Najwyższej (parlamentu) Ukrainy Hanna Hopko po decyzji prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu tego dokumentu.
więcej

Projekt ws. Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów - na następnym posiedzeniu Sejmu

PAP / kk
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 16:34
Prezydencki projekt o ustanowieniu Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów zostanie rozpatrzony na następnym posiedzeniu Sejmu (27-28 lutego) - poinformował we wtorek marszałek Sejmu Marek Kuchciński. Prace nad prezydenckim projektem były zaplanowano na środę.
więcej

Naczelny Rabin Polski: mam złamane serce

PAP / KAI / kk
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 15:27
Michael Schudrich ocenił, że w obecnym sporze obydwu stronom brakuje zrozumienia dla wrażliwości drugiej strony.
więcej

Turcja: Erdogan zarzuca USA działania antytureckie

PAP / kk
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 14:35
USA działają w północnej Syrii wbrew interesom Turcji, Iranu i być może Rosji dostarczając wojskowe wsparcie materiałowe na tereny, które kontrolują siły zdominowane przez Kurdów - oświadczył we wtorek turecki prezydent Recep Tayyip Erdogan.
więcej

PO: decyzja prezydenta o podpisaniu noweli o IPN - zła; pogłębi kryzys dyplomatyczny

PAP / ml
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 12:21
Decyzja prezydenta Andrzeja Dudy o podpisaniu noweli o IPN jest zła; wynika ona z nacisków partyjnych z Nowogrodzkiej, a także nacisków narodowców i antysemitów - stwierdził szef klubu PO Sławomir Neumann. Jego zdaniem stanowisko prezydenta "pogłębi kryzys dyplomatyczny".
więcej

Prezydent Duda o nowelizacji ustawy IPN: w czasie wojny zdarzały się "przypadki niegodziwości"

PAP / ml
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 11:54
Prezydent przyznał, że w czasie wojny zdarzały się "przypadki niegodziwości". "Były też przypadki zwykłego strachu przed śmiercią (...) Nikt z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie dzisiaj jakie to były uczucia i co to znaczy bać się o życie, kiedy rodzina może zostać właściwie w każdej chwili zamordowana" - mówił Duda.
więcej

Jest decyzja prezydenta Dudy ws. nowelizacji ustawy o IPN [PILNE]

PAP / ml
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 11:30
Prezydent podkreślił we wtorek, że w ostatnim czasie "bardzo dużą dyskusję" wzbudziła kwestia uchwalonej przez polski parlament nowelizacji ustawy o IPN.
więcej

Prezydent we wtorek o godz. 11. wygłosi oświadczenie; temat - nowelizacja ustawy o IPN

PAP / ml
Wtorek, 6 lutego 2018, godz. 09:12
Prezydent Andrzej Duda we wtorek o godz. 11. wygłosi oświadczenie - poinformowała Kancelaria Prezydenta na Twitterze. Według wcześniejszych informacji, prezydent ogłosi decyzję ws. noweli ustawy o IPN.
więcej

Minister edukacji Izraela: rząd Polski anulował moją wizytę w tym kraju

PAP / kw
Poniedziałek, 5 lutego 2018, godz. 21:46
Izraelski minister edukacji Naftali Bennett, który miał przyjechać do Polski, napisał w poniedziałek w oświadczeniu, że rząd w Warszawie tę wizytę anulował.
więcej

Syria: 23 cywilów zginęło w nalotach reżimu na Wschodnią Gutę

PAP / kw
Poniedziałek, 5 lutego 2018, godz. 20:24
Co najmniej 23 cywilów, w tym czworo dzieci, zginęło w poniedziałek w nalotach syryjskich sił rządowych na obleganą od 2013 r. kontrolowaną przez rebeliantów enklawę Wschodnia Guta, na przedmieściach Damaszku - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
więcej

Netanjahu: oczekujemy prawdy o Holokauście, również od Polski

PAP / kw
Poniedziałek, 5 lutego 2018, godz. 19:00
Premier Izraela Benjamin Netanjahu powiedział w poniedziałek, podczas odsłonięcia pomnika dyplomatów, którzy ratowali Żydów przed Zagładą, że jego kraj oczekuje od innych państw, również od Polski, prawdy o Holokauście - podaje portal Times of Israel.
więcej

Polscy emigranci przysłali do Ojczyzny 4,3 mld złotych w III kwartale 2017 r.

KAI/ pch
Poniedziałek, 5 lutego 2018, godz. 17:38
Jak podaje NBP, od początku 2014 r. środki napływające do kraju z tytułu pracy Polaków za granicą utrzymują się na stabilnym poziomie. Również kwota zanotowana w III kwartale 2017 r. jest kontynuacją tej tendencji.
więcej

UNICEF: styczeń tragiczny dla dzieci na Bliskim Wschodzie i w Afryce Płn.

KAI / kw
Poniedziałek, 5 lutego 2018, godz. 16:35
"Jest niedopuszczalne, aby każdego dnia najmłodsi byli zabijani i kaleczeni. Tylko w styczniu, co najmniej 83 dzieci zginęło na skutek eskalacji przemocy w Iraku, Libii, Palestynie, Syrii i Jemenie" - czytamy w oświadczeniu Geerta Cappelaere, dyrektora regionalnego UNICEF na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej.
więcej

Prezydent Litwy: Rosja na stałe rozmieściła w Kaliningradzie rakiety. "To grozi połowie Europy"

PAP / kw
Poniedziałek, 5 lutego 2018, godz. 15:48
Rosja w obwodzie kaliningradzkim w poniedziałek rozmieściła na stałe rakiety Iskander mogące przenosić głowice jądrowe - poinformowała prezydent Litwy Dalia Grybauskaite.
więcej

Sejm zajmie się projektem dot. ustanowienia Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów

PAP / kw
Poniedziałek, 5 lutego 2018, godz. 15:09
Sejm zajmie się prawdopodobnie na rozpoczynającym się we wtorek posiedzeniu prezydenckim projektem ustawy o ustanowieniu Narodowego Dnia Pamięci Polaków ratujących Żydów podczas II wojny światowej.
więcej

Władze Turcji: blisko 600 zatrzymanych za sprzeciw wobec ofensywy w Syrii

PAP / mp
Poniedziałek, 5 lutego 2018, godz. 14:00
"Od rozpoczęcia operacji Gałązka oliwna (w Afrinie) 449 osób zatrzymano za rozpowszechnianie ekstremistycznej propagandy w mediach społecznościowych, a 124 osoby zatrzymano za udział w protestach"
więcej

Izraelski minister "powie prawdę" o udowodnionym udziale Polaków w mordowaniu Żydów

PAP / mp
Poniedziałek, 5 lutego 2018, godz. 13:00
W cytowanym przez izraelski anglojęzyczny portal Times of Israel komunikacie Bennett oświadczył: "Jestem zdeterminowany, by wyraźnie powiedzieć to, co historia już udowodniła - polski naród miał swój udowodniony udział w mordowaniu Żydów w czasie Holokaustu".
więcej

Uczestnicy narodowej wyprawy na K2: mamy liny, zamiast wojska i murów

PAP / mp
Poniedziałek, 5 lutego 2018, godz. 12:08
"To prawda, byłem na wielu wyprawach, ale w tak ekskluzywnych warunkach jeszcze nie żyłem. Baza, nasze miasto na trzymiesięczny pobyt, jest super" - ocenił w rozmowie Marcin Kaczkan.
więcej

Czaputowicz: stanowisko Izraela ws. noweli o IPN opiera się na fałszywych przesłankach

PAP / mp
Poniedziałek, 5 lutego 2018, godz. 11:14
Nie widzę tego jako koniec jakiegoś etapu, jeśli prezydent by podpisał tę ustawę; chodzi o to, żeby nie zerwać kontaktu, żeby rozmawiać - dodał.
więcej

Premier do skoczków: Adam Małysz był przyczyną kłótni małżeńskich w moim domu

PAP / mp
Poniedziałek, 5 lutego 2018, godz. 10:06
Szef rządu podziękował zawodnikom za wszystkie wysiłki, walkę, sukcesy, ale też za drobne gesty, symbole, które świadczą o ich patriotyzmie. "Skaczecie dla Polski" - podkreślił.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook