Egipt: rozpoczęto "operację antyterrorystyczną" na Synaju i w Delcie Nilu

PAP / sz
Piątek, 9 lutego 2018, godz. 10:39
Armia i siły policyjne Egiptu rozpoczęły w piątek zakrojoną na szeroką skalę "operację antyterrorystyczną" w wielu regionach kraju, w tym głównie na półwyspie Synaj oraz w kilku miejscach w Delcie Nilu na północy.
więcej

Jeden senator doprowadził do zawieszenia pracy rządu federalnego

PAP / sz
Piątek, 9 lutego 2018, godz. 09:00
Republikański senator Rand Paul wielogodzinnym wystąpieniem w Senacie zablokował głosowanie nad ponadpartyjnym porozumieniem budżetowym, doprowadzając w minutę po północy czasu miejscowego w piątek do drugiego w tym roku zawieszenia działalności rządu federalnego.
więcej

W Syrii schwytano dwóch brytyjskich dżihadystów, katów IS

PAP / sz
Piątek, 9 lutego 2018, godz. 08:59
Dwóch brytyjskich dżihadystów, członków komórki Państwa Islamskiego (IS), zwanej "The Beatles" i znanej z pokazowych egzekucji zachodnich zakładników, zostało pojmanych we wschodniej Syrii - poinformował w czwartek przedstawiciel armii USA.
więcej

Prezydent Duda: ceremonia otwarcia igrzysk okazją do nieformalnych rozmów przywódców

PAP / sz
Piątek, 9 lutego 2018, godz. 07:55
Otwarcie Igrzysk Olimpijskich to okazja do kuluarowych spotkań przywódców, którzy wezmą udział w piątkowej ceremonii - powiedział prezydent Andrzej Duda, który od środy składa wizytę w Korei Płd. Duda będzie rozmawiał w Pjongczangu m.in. z prezydentem Niemiec.
więcej

Czaputowicz: Polska przeciw łączeniu oceny sądownictwa z dostępem do funduszy

PAP / ml
Czwartek, 8 lutego 2018, godz. 21:30
Szef MSZ Jacek Czaputowicz przekazał podczas czwartkowego spotkania unijnej komisarz ds. sprawiedliwości Verze Jourovej, że Polska sprzeciwia się pomysłowi wiązania dostępu do środków unijnych z funkcjonowaniem niezawisłych sądów.
więcej

Premier: mam nadzieję, że TK wyklaruje ewentualne niejasności dot. noweli ustawy o IPN

PAP / ml
Czwartek, 8 lutego 2018, godz. 19:51
Mam nadzieję, że Trybunał Konstytucyjny dodatkowo wyklaruje wszelkie ewentualne niejasności w nowelizacji ustawy o IPN, które mogą u niektórych naszych partnerów budzić pytania - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.
więcej

Włochy: 9 lat i 8 miesięcy więzienia dla sprawców napadu na Polaków

PAP / ml
Czwartek, 8 lutego 2018, godz. 16:58
Na 9 lat i 8 miesięcy więzienia skazał w czwartek sąd dla nieletnich w Bolonii trzech nastolatków, sprawców gwałtu i napaści na parę polskich turystów w Rimini latem zeszłego roku.
więcej

Merkel zapłaciła wysoką cenę za rząd; jest szansa na stabilność

PAP/ ed
Czwartek, 8 lutego 2018, godz. 13:46
Kanclerz Niemiec Angela Merkel poszła na spore ustępstwa wobec socjaldemokratów z SPD, by utworzyć nowy rząd koalicyjny. Jednak dzięki temu są szanse, że kraj przez dłuższy okres będzie miał stabilny rząd - pisze w czwartek dziennik "Financial Times".
więcej

Korea Południowa: prezydent Duda odebrał tytuł Honorowego Obywatela Seulu

PAP/ ed
Czwartek, 8 lutego 2018, godz. 13:16
Prezydent Andrzej Duda otrzymał w czwartek Honorowe Obywatelstwo miasta Seul. To wielki zaszczyt odebrać tytuł honorowego obywatela jednego z największych i najnowocześniejszych miast na świecie - podkreślił polski prezydent.
więcej

Kim Dzong Un: Korea Północna jest "światową potęgą militarną"

PAP/ ed
Czwartek, 8 lutego 2018, godz. 12:46
Dysponująca bronią nuklearną Korea Północna jest "światową potęgą militarną" - oświadczył w czwartek przywódca tego kraju Kim Dzong Un podczas parady wojskowej na placu Kim Ir Sena w Pjongjangu z okazji 70-lecia Koreańskiej Armii Ludowej.
więcej

Przedstawiciel USA: ponad stu proreżimowych bojowników zginęło w Syrii

PAP/ ed
Czwartek, 8 lutego 2018, godz. 10:35
Ponad stu bojowników lojalnych wobec syryjskiej armii zostało zabitych po tym, jak lokalne siły, wspierane przez koalicję pod wodzą USA udaremniły duży, najwyraźniej skoordynowany atak późno w nocy w środę i wcześnie rano w czwartek - powiadomił przedstawiciel władz USA.
więcej

"Trump powinien przenieść wojsko USA z Niemiec do Polski"

PAP/ ed
Czwartek, 8 lutego 2018, godz. 09:08
Prezydent USA Donald Trump powinien przenieść amerykańskie wojsko stacjonujące w Niemczech do Polski, napisał w środę wieczorem czasu lokalnego konserwatywny tygodnik Washington Examiner.
więcej

Prezydent Duda rozpoczął wizytę w Korei Południowej

PAP/ ed
Czwartek, 8 lutego 2018, godz. 08:06
Od ceremonii powitania polskiego prezydenta przez prezydenta Mun Dze Ina w Pałacu Prezydenckim w Seulu rozpoczęła się w czwartek robocza wizyta Andrzeja Dudy w Republice Korei. Po ceremonii zaplanowano rozmowę obu przywódców.
więcej

Włochy: związek gmin żydowskich apeluje o ochronę prawa do pamięci o Holokauście

PAP / sz
Środa, 7 lutego 2018, godz. 21:46
Przewodnicząca włoskiego związku gmin żydowskich Noemi Di Segni zaapelowała do naukowców i "społeczeństwa obywatelskiego" o ochronę "prawa i obowiązku" pamięci o Holokauście, nauczania o Zagładzie i zdobywania wiedzy o niej.
więcej

MSWiA: zero tolerancji dla przestępstw z nienawiści

PAP / sz
Środa, 7 lutego 2018, godz. 21:43
Narasta zjawisko budowania wokół osób narodowości ukraińskiej kampanii nienawiści - mówił w środę prezes Związku Ukraińców w Polsce Piotr Tyma. Wiceszef MSWiA Pawel Szefernaker podkreślił, że służby podległe resortowi kierują się zasadą: zero tolerancji dla przestępstw z nienawiści.
więcej

Thun: Czarnecki zmarnował funkcję wiceprzewodniczącego

PAP / sz
Środa, 7 lutego 2018, godz. 20:49
Ryszard Czarnecki zmarnował funkcję wiceprzewodniczącego PE - mówiła po odwołaniu polityka PiS europosłanka PO Róża Thun. Jak podkreślała, nie czuje satysfakcji, że Czarnecki zapłacił stanowiskiem za skierowane wobec niej słowa.
więcej

Nielegalny imigrant rekordzista był deportowany z USA 44 razy

PAP / sz
Środa, 7 lutego 2018, godz. 19:49
Nielegalny imigrant z Meksyku był deportowany z USA rekordowe 44 razy w ciągu ostatnich 15 lat - podał w środę dziennik "Washington Times", powołując się na dane otrzymane z amerykańskiego Urzędu Imigracyjnego (ICE).
więcej

Chiny: policja używa okularów z systemem rozpoznawania twarzy

PAP / sz
Środa, 7 lutego 2018, godz. 18:46
Policjanci na dworcu kolejowym w prowincji Henan w środkowych Chinach zostali wyposażeni w okulary z systemem rozpoznawania twarzy, który ułatwia identyfikację poszukiwanych przestępców - podał w środę hongkoński dziennik "South China Morning Post".
więcej

Adam Bielecki uległ wypadkowi podczas wspinaczki na K2. Himalaista opublikował w sieci zdjęcie

facebook.com/ tvn24/sz
Środa, 7 lutego 2018, godz. 17:36
"Za parę dni powinienem być w pełni formy" - napisał polski himalaista. Życzymy powrotu do zdrowia!
więcej

Pjongjang prosi Seul o paliwo do promu, który przywiózł delegację na igrzyska

PAP / sz
Środa, 7 lutego 2018, godz. 16:32
Pjongjang zwrócił się do Seulu z prośbą o dostarczenie paliwa w celu uzupełnienia go w promie, który przywiózł członków delegacji Korei Płn. na Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pjongczangu - podało w środę południowokoreańskie ministerstwo ds. zjednoczenia.
więcej

Turcja twierdzi, że spełniła kryteria ruchu bezwizowego z UE

PAP / sz
Środa, 7 lutego 2018, godz. 15:25
Turcja spełniła wszystkie określone przez Unię Europejską 72 kryteria ruchu bezwizowego i w środę tureckie MSZ powiadomiło o tym UE - przekazał rzecznik prezydenta Recepa Tayyipa Erdogana, Ibrahim Kalin.
więcej

Główny człon rakiety Falcon Heavy wpadł do wody

KAI / sz
Środa, 7 lutego 2018, godz. 14:21
Trzeci, główny człon wystrzelonej przez SpaceX rakiety Falcon Heavy po odłączeniu się od głównego segmentu rozbił się w wodzie, uszkadzając pływającą platformę do lądowania. Pozostałe dwa człony wspomagające rakiety z powodzeniem powróciły na powierzchnię.
więcej

Komisja Europejska kolejny raz podniosła prognozy wzrostu gospodarczego dla Polski

PAP / pk
Środa, 7 lutego 2018, godz. 12:55
Komisja Europejska szacuje, że w 2017 roku wzrost gospodarczy Polski wyniósł 4,6 proc., a w 2018 roku sięgnie 4,2 proc. Przedstawione w środę zimowe prognozy gospodarcze KE są znacznie wyższe niż jesienne przewidywania.
więcej

Szef francuskiego MSZ: ustawa o IPN niewłaściwa i godna potępienia

PAP / pk
Środa, 7 lutego 2018, godz. 10:54
Nowelizacja ustawy o polskim IPN jest "niewłaściwa" i "godna potępienia" - oświadczył w środę minister spraw zagranicznych Francji Jean-Yves Le Drian w telewizji BFMTV. - Nie należy na nowo pisać historii; to nigdy nie jest dobre - dodał.
więcej

Chadecy i socjaldemokraci o "szczególnym znaczeniu" partnerstwa Warszawa-Berlin

PAP / pk
Środa, 7 lutego 2018, godz. 09:55
Partnerstwo Niemiec i Polski ma dla nas szczególne znaczenie, zamierzamy pogłębiać współpracę z Polską - takie sformułowania znalazły się w opublikowanym przez dziennik "Rheinische Post" projekcie umowy koalicyjnej między chadekami i socjaldemokratami.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook