Policjanci wywieźli leżącego przy drodze mężczyznę do lasu; tam zmarł

PAP/ ed
Sobota, 12 maja 2018, godz. 10:59
Policjanci z podpoznańskich Pobiedzisk otrzymali zgłoszenie o leżącym na drodze mężczyźnie. Zamiast wezwać pogotowie - wywieźli go do lasu, gdzie mężczyzna zmarł. Jak poinformował PAP rzecznik wielkopolskiej policji Andrzej Borowiak funkcjonariusze zostali wyrzuceni z policji.
więcej

Płock: Kolejne szczątki ludzkie odkryte na terenie dawnego aresztu NKWD i UB

PAP / ms
Piątek, 11 maja 2018, godz. 21:30
To kolejne takie odkrycie w ciągu ostatnich dwóch tygodni, gdyż wcześniej odkopano tam szkielety trzech osób. Przy szczątkach, które odkryto w piątek, natrafiono na portfel, który być może okaże się pomocny przy identyfikacji pogrzebanej z nim osoby - poinformował PAP wiceprezes IPN dr hab. Krzysztof Szwagrzyk, kierujący ogólnopolskimi poszukiwaniami miejsc spoczynku ofiar komunistycznego terroru.
więcej

Wybitni polscy turkolodzy nagrodzeni w ambasadzie Turcji

PAP / ms
Piątek, 11 maja 2018, godz. 20:02
"Nadając Panom Profesorom odznaczenia, Republika Turcji pragnie wyrazić swoje uznanie dla nich, a także złożyć podziękowania za ich wkład wniesiony w rozwój studiów turkologicznych i pogłębianie relacji turecko-polskich" - czytamy w uzasadnieniu przesłanym PAP przez ambasadę turecką. Podkreślono w nim również, że obaj uhonorowani odegrali znaczącą rolę w kształceniu pokoleń pracowników naukowych zajmujących się tematyką turkologiczną.
więcej

Ranni po wstrząsie w Zofiówce górnicy opuścili dziś szpital

PAP / ms
Piątek, 11 maja 2018, godz. 19:18
Dwóch górników poszkodowanych w sobotnim wypadku w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu-Zdroju opuściło w piątek szpital. Pod ziemią wieczorem kontynuowane było pompowanie rozlewiska, za którym powinni być trzej poszukiwani po wstrząsie górnicy. Poinformowała o tym w wieczornym komunikacie Jastrzębska Spółka Węglowa.
więcej

ONZ: władze Kuby blokują wyjazdy obrońców praw człowieka

PAP / ms
Piątek, 11 maja 2018, godz. 17:48
Biuro Wysokiego Komisarza NZ ds. Praw Człowieka (UNHCHR) w wydanym w piątek komunikacie oświadczyło, że kubańskie władze blokują zagraniczne wyjazdy obrońców praw człowieka. Czynią to często pod pretekstem, że składane przez nich dokumenty nie są kompletne.
więcej

Putin spotka się z szefem MAEA ws. wycofania się USA z umowy z Iranem

PAP / ms
Piątek, 11 maja 2018, godz. 16:46
Prezydent Władimir Putin spotka się z szefem Międzynarodowej Agencji Energii Atomowej (MAEA) Yukiyą Amano w poniedziałek w Soczi na południu Rosji, by omówić wycofanie się USA z układu nuklearnego z Iranem - poinformował w piątek doradca Putina Jurij Uszakow.
więcej

Rząd w Uzbekistanie zapobiega praktykom pracy przymusowej

PAP / ms
Piątek, 11 maja 2018, godz. 15:50
Od lat w Uzbekistanie uczniowie i pracownicy instytucji państwowych, takich jak szkoły i szpitale, byli wysyłani do zbierania bawełny czy sprzątania ulic.
więcej

Mikrofon opuszczony do wyrobiska w Zofiówce nie zarejestrował sygnałów od górników

PAP / kk
Piątek, 11 maja 2018, godz. 14:36
Mikrofon, opuszczony w piątek przez stumetrowy odwiert w miejsce, w którym powinni być trzej górnicy, zaginieni po wstrząsie w kopalni Zofiówka, nie zarejestrował żadnych sygnałów poza szumem wody - podała Jastrzębska Spółka Węglowa.
więcej

Hartwich: będziemy tak długo protestować, aż wywalczymy 500 zł podwyżki

PAP / kk
Piątek, 11 maja 2018, godz. 13:57
Będziemy tak długo protestować, aż wywalczymy 500 zł podwyżki dla osób niepełnosprawnych, bo im się to należy - powiedziała w piątek w Sejmie Iwona Hartwich z Komitetu Protestacyjnego Rodziców Osób Niepełnosprawnych.
więcej

Szef MSZ: wstrzymanie przeniesienia Pomnika Katyńskiego - czas na znalezienie kompromisu

PAP / kk
Piątek, 11 maja 2018, godz. 12:53
Tymczasowe wstrzymanie przeniesienia Pomnika Katyńskiego w Jersey City, to czas na rozmowy i znalezienie kompromisu; trzeba zademonstrować przywiązanie Polonii do tego Pomnika, to niesłychanie ważny symbol - powiedział w piątek szef MSZ Jacek Czaputowicz.
więcej

USA: nominowana na szefową CIA Gina Haspel wiele lat pracowała w Rosji

PAP / kk
Piątek, 11 maja 2018, godz. 11:47
Nominowana na szefową Centralnej Agencji Wywiadowczej (CIA) Gina Haspel wiele lat pracowała w Rosji i "doskonale" włada językiem rosyjskim - odnotowuje rosyjska redakcja BBC, dodając, że, jak wynika z dostępnych źródeł, żaden z jej poprzedników nie znał tego języka.
więcej

Turcja: 150 wojskowych zatrzymanych za rzekome powiązania z Gulenem

PAP / kk
Piątek, 11 maja 2018, godz. 10:51
150 wojskowych zatrzymała turecka policja w związku z ich rzekomymi powiązaniami z Fethullahem Gulenem, islamskim kaznodzieją, którego władze w Ankarze oskarżają o zorganizowanie udaremnionego puczu z 2016 roku - poinformowała w piątek agencja Anatolia.
więcej

Senacka komisja za ustawą o wsparciu osób o znacznym stopniu niepełnosprawności

PAP / kk
Piątek, 11 maja 2018, godz. 09:40
Senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej zarekomendowała w piątek przyjęcie bez poprawek ustawy wprowadzającej szczególne uprawnienia w dostępie do świadczeń opieki zdrowotnej, usług farmaceutycznych oraz wyrobów medycznych dla osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności.
więcej

Sejm za ustawą obniżającą uposażenia parlamentarzystów o 20 proc.

PAP / kk
Piątek, 11 maja 2018, godz. 08:21
Sejm uchwalił w czwartek wieczorem ustawę, która przewiduje obniżenie uposażenia parlamentarzystów o 20 proc. Uposażenie posła i senatora będzie odpowiadało 80 proc. wysokości wynagrodzenia podsekretarza stanu.
więcej

Merkel chce zachować umowę z Iranem, apeluje do Teheranu o deeskalację

PAP / pk
Czwartek, 10 maja 2018, godz. 21:39
Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała prezydentowi Iranu Hasanowi Rowhaniemu, że będzie popierać utrzymanie porozumienia w sprawie irańskiego programu atomowego po wycofaniu się USA, jeśli Iran będzie wywiązywał się ze swoich zobowiązań związanych z tą umową.
więcej

Prezydenci Duda i Zeman: tylko działając wspólnie jako V4 będziemy liczyć się w innych gremiach

PAP / pk
Czwartek, 10 maja 2018, godz. 19:11
Potrzebna jest jak największa spójność Grupy Wyszehradzkiej, bo tylko działając wspólnie będziemy liczyć się w gremiach, takich jak UE i będziemy w stanie forsować wspólne interesy - mówili w czwartek w Warszawie prezydenci Polski i Czech Andrzej Duda i Milosz Zeman.
więcej

Sejm uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Za było 234 posłów, przeciw - 200

PAP / pk
Czwartek, 10 maja 2018, godz. 18:15
Sejm podczas czwartkowych głosowań uchwalił nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym, która zmienia przepisy dot. skargi nadzwyczajnej i mianowania asesorów.
więcej

Prezydent Portugalii zawetował ustawę o zmianie płci

PAP / pk
Czwartek, 10 maja 2018, godz. 15:30
Prezydent Portugalii Marcelo Rebelo de Sousa zawetował ustawę o zmianie płci dopuszczającą takie zabiegi u nieletnich, którzy ukończyli 16. rok życia. Szef państwa uzasadnił swoją decyzję brakiem w przepisach obowiązku konsultacji medycznych.
więcej

Korea Płd. zaproponowała Korei Płn. spotkanie w przyszłym tygodniu

PAP / pk
Czwartek, 10 maja 2018, godz. 14:41
Seul zaproponował Pjongjangowi organizację w przyszłym tygodniu rozmów wysokiego szczebla na temat dalszych kroków w związku z niedawnym porozumieniem przywódców obu Korei - powiedział w czwartek urzędnik południowokoreańskiego ministerstwa ds. zjednoczenia.
więcej

Ratownicy na kopalni Zofiówka nadal nie odnaleźli górników. Ciężkie prace trwają

PAP / pch
Czwartek, 10 maja 2018, godz. 13:31
Ratownicy poszukujący trzech zaginionych po wstrząsie górników z kopalni Zofiówka zdołali obniżyć lustro blokującego im przejście zalewiska o 60 cm. W rejonie akcji spenetrowano też dwa miejsca wskazane przez psa szkolonego do poszukiwania ludzi - jak dotąd nikogo nie znaleziono. Trwa pompowanie wody z rozlewiska, które blokuje dostęp do poszukiwanych. W akcji bierze obecnie udział osiem zastępów ratowników, w gotowości są 34.
więcej

Izraelski minister obrony: zniszczyliśmy irańskie obiekty w Syrii

PAP / pch
Czwartek, 10 maja 2018, godz. 12:45
Minister obrony Izraela Awigdor Lieberman wyraził w czwartek nadzieję, że ostatnia seria aktów przemocy na granicy Syrii z udziałem Iranu już się skończyła. W odwecie za rzekomy irański atak na Wzgórza Golan Izrael zaatakował i zniszczył irańskie obiekty w Syrii.
więcej

Senacka komisja za podniesieniem renty socjalnej

PAP / pch
Czwartek, 10 maja 2018, godz. 11:46
Senacka komisja rodziny, polityki senioralnej i społecznej pozytywnie zaopiniowała w czwartek ustawę podnoszącą rentę socjalną do 100 proc. kwoty najniższej renty z tytułu całkowitej niezdolności do pracy.
więcej

Kobiety w czadorach na plakatach wyborczych w Nadżafie, dla szyitów religijnej stolicy Iraku

PAP / pch
Czwartek, 10 maja 2018, godz. 10:37
Na plakatach wyborczych widać wiele kobiet, w wyborach w całym kraju startuje ich ponad dwa tysiące. Z wielu z nich na przejeżdżające samochody i przechodniów spoglądają kobiety, ubrane obowiązkowo w szczelnie zakrywające włosy czadory.
więcej

Muzeum Ulmów w podkarpackiem przypomina o Irenie Sendlerowej, której rok obchodzimy w Polsce

PAP / pch
Czwartek, 10 maja 2018, godz. 09:17
Muzeum Polaków Ratujących Żydów podczas II wojny światowej im. Rodziny Ulmów w Markowej w piątek w Rzeszowie i Markowej przypomni postać Ireny Sendlerowej. 12 maja przypada 10. rocznica jej śmierci, a rok 2018 na wniosek Rzecznika Praw Dziecka Sejm ustanowił rokiem Ireny Sendlerowej.
więcej

Prezydent USA Donald Trump zapowiada nałożenie nowych sankcji na Iran

PAP / pch
Czwartek, 10 maja 2018, godz. 07:59
Prezydent Donald Trump przygotowuje się do nałożenia nowych sankcji na Iran, być może już w przyszłym tygodniu - podał Biały Dom w środę, dzień po tym jak Trump ogłosił, że Stany Zjednoczone wycofują się z umowy nuklearnej światowych mocarstw z Iranem z 2015 r.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plNewsletter DEON.pl

[X]
 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook