Polska organizatorem posiedzenia RB ONZ nt. osób niepełnosprawnych w konfliktach

PAP / sz
Wtorek, 4 grudnia 2018, godz. 08:00
Na świecie żyje ponad miliard niepełnosprawnych osób. Losy ok. 16 proc. z nich wiążą się z wojnami i konfliktami zbrojnymi. Ich dramatycznemu położeniu poświęcone było zorganizowane przez Polskę poniedziałkowe posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w formule Arria.
więcej

Francja: poszukiwania politycznego wyjścia z kryzysu "żółtych kamizelek". Nie widać uspokojenia sytuacji

pap / pch
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 21:30
We Francji trwały w poniedziałek poszukiwania politycznego wyjścia z kryzysu "żółtych kamizelek"; premier Edouard Philippe spotkał się z przywódcami licznych partii politycznych. Obserwatorzy nie widzą jednak, by sytuacja się uspokajała.
więcej

Minister energii: przygotowywana jest specjalna ustawa, która złagodzi podwyżki cen energii, w tym dla firm

pap / pch
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 20:30
Przygotowywana jest specjalna ustawa, która ma złagodzić skutki podwyżek prądu dla ludności, ale także dla małych i średnich przedsiębiorstw - poinformowała w poniedziałek minister energii Krzysztof Tchórzewski na antenie radiowej "Trójki".
więcej

Śląsk w unijnej inicjatywie dot. transformacji regionów górniczych. Zapewniono już specjalne fundusze

pap / pch
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 19:30
Śląsk ma otrzymać wsparcie w ramach uruchomionej pod koniec ub. roku unijnej inicjatywy dot. transformacji regionów górniczych Coal Regions in Transition (CriT). Jak wynika z informacji samorządowców z woj. śląskiego, pod tym kątem zapewniono już specjalne fundusze.
więcej

Hiszpania: rząd zgodził się na przyjęcie 11 migrantów ze statku rybackiego, uratowanych wcześniej z pontonu

pap / pch
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 18:30
Rząd Hiszpanii zgodził się w poniedziałek na przyjęcie na terenie kraju dwunastu nielegalnych migrantów uratowanych w listopadzie przez statek rybacki pochodzący z okolic Walencji. Afrykańczycy próbowali dostać się do Europy z Libii na pontonie.
więcej

W Moskwie odbywa się Festiwal Kultury Polskiej 30/100. 30 wydarzeń literackich, teatralnych, muzycznych i filmowych

pap / pch
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 17:30
Festiwal Kultury Polskiej 30/100, związany ze stuleciem odzyskania niepodległości Polski i 30. rocznicą utworzenia Instytutu Polskiego w Moskwie, odbywa się w grudniu w stolicy Rosji. Zaplanowano 30 wydarzeń literackich, teatralnych, muzycznych i filmowych.
więcej

Czeskie służby specjalne ostrzegają przed Rosją i Chinami. Strategia hybrydowa ma osłabić państwa członkowskie UE

pap / pch
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 16:30
Raport z działalności czeskiej Informacyjnej Służby Bezpieczeństwa (BIS) w 2017 roku głosi, że na terytorium Czech kontynuowana była zagrażająca bezpieczeństwu państwa działalność rosyjskich i chińskich agend rządowych.
więcej

Szczyt klimatyczny COP24 w Katowicach oficjalnie otwarty. Prezydent: Polska jest dobrym przykładem zrównoważonego rozwoju

pap / pch
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 15:30
Prezydent Andrzej Duda, wraz z przedstawicielami państw i ONZ oficjalnie otworzył szczyt klimatyczny ONZ w Katowicach. Prezydent podkreślił w swoim wystąpieniu, że Polska przy jednoczesnym ograniczeniu emisji CO2 dokonała znaczącego wzrostu gospodarczego.
więcej

Znaleziono szczątki mamuta na budowie II linii metra w Warszawie. Ich wiek to około 100-120 tysięcy lat!

pap / pch
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 14:30
Przy stacji metra C08 Płocka na Woli znaleziono kości prehistorycznego ssaka. Ich wiek datuje się wstępnie nawet na 100-120 tysięcy lat - poinformowało biuro prasowe warszawskiego metra.
więcej

Duda: konieczny dialog, by proces transformacji był solidarny i sprawiedliwy

PAP / kk
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 13:59
Aby zagwarantować, że proces przejścia do gospodarki niskoemisyjnej będzie miał charakter solidarny i sprawiedliwy, konieczny jest dialog społeczny - mówił w poniedziałek w Katowicach prezydent Andrzej Duda. Wskazał, że państwa muszą realnie patrzeć na politykę gospodarczą i klimatyczną.
więcej

Komisja Europejska chce, by wszystkie kraje unijne podpisały pakt migracyjny ONZ

PAP / kk
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 12:29
W opublikowanym w poniedziałek wywiadzie komisarz Unii Europejskiej ds. migracji, spraw wewnętrznych i obywatelstwa Dimitris Avramopoulos zaapelował, by w imię unijnej jedności pakt migracyjny ONZ podpisało także sześć państw członkowskich sprzeciwiających się temu porozumieniu.
więcej

Sekretarz generalny ONZ: musimy wyeliminować dopłaty do paliw kopalnych

PAP / kk
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 11:40
Musimy wyeliminować dopłaty do paliw kopalnych i zacząć inwestować w 100-proc. czyste źródła energii - powiedział w Katowicach sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. Jego zdaniem, aby uniknąć katastrofy naturalnej, do 2025 r. należy zmniejszyć poziom emisji CO2 o 45 proc.
więcej

Marynarzom Ukrainy przedstawiono zarzuty przekroczenia granicy Rosji

PAP / kk
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 10:48
Adwokat jednego z ukraińskich marynarzy zatrzymanych przez Rosję na Morzu Czarnym, Nikołaj Połozow, poinformował w poniedziałek, że zatrzymanym przedstawiono zarzuty; dotyczą one nielegalnego przekroczenia granicy Federacji Rosyjskiej.
więcej

Francja: rachunek strat po zamieszkach "żółtych kamizelek" w Paryżu

PAP / kk
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 09:42
Władze Paryża zaczynają szacować straty po "czarnej sobocie żółtych kamizelek", jak nazwano manifestacje w stolicy, które przerodziły się w akty przemocy i wandalizmu. Szkody spowodowane zniszczeniami paryskich fasad, sklepów i samochodów oceniono na miliony euro.
więcej

Bielan: w tym tygodniu ministrowie podsumują trzy lata pracy swoich resortów

PAP / kk
Poniedziałek, 3 grudnia 2018, godz. 08:24
W najbliższym tygodniu ministrowie podsumują trzy lata pracy swoich resortów za rządów Zjednoczonej Prawicy; będą informować o tym, co się udało zrobić, a co jeszcze przed nami - zapowiedział w poniedziałek wicemarszałek Senatu Adam Bielan.
więcej

UEFA wprowadza od 2021 roku trzecie rozgrywki klubowe na kontynencie

PAP / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 21:24
Europejska Unia Piłkarska (UEFA) postanowiła w niedzielę wieczorem w Dublinie, że od sezonu 2021/22 będą organizowane trzecie rozgrywki klubowe na kontynencie, obok Ligi Mistrzów i Ligi Europejskiej.
więcej

COP24: w poniedziałek prezydent Duda i sekretarz generalny ONZ otworzą szczyt

PAP / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 20:00
W poniedziałek prezydent Andrzej Duda wraz z sekretarzem generalnym ONZ Antonio Guterresem wezmą udział w uroczystości otwarcia szczytu klimatycznego w Katowicach. Tego dnia ma zostać przyjęta deklaracja ws. sprawiedliwej transformacji.
więcej

ME piłkarek ręcznych - Polska przegrała z Danią

PAP / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 18:35
Polska przegrała z Danią w Nantes 21:28 (9:11) w swoim drugim meczu grupy A mistrzostw Europy piłkarek ręcznych, odbywających się we Francji. To druga porażka biało-czerwonych, które w piątek uległy Serbii 26:33.
więcej

PŚ w skokach - Stoch szósty w kwalifikacjach, awans pięciu Polaków

PAP / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 17:19
Kamil Stoch zajął szóste, a Piotr Żyła ósme miejsce w kwalifikacjach do popołudniowego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w rosyjskim Niżnym Tagile. Najlepszy był Japończyk Ryoyu Kobayashi. W pierwszej serii wystąpi pięciu Polaków, odpadł Jakub Wolny.
więcej

Tatry: ślisko na szlakach; zamarzają górskie jeziora

PAP / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 16:10
Na tatrzańskich szlakach zalega cienka warstwa świeżego śniegu, a pod nim w wielu miejscach jest niebezpieczny lód - ostrzegają służby Tatrzańskiego Parku Narodowego (TPN). Górskie jeziora zaczyniają zamarzać, ale tafla lodu jest jeszcze cienka.
więcej

KGP: ostatniej doby z wychłodzenia zmarło sześć osób

PAP / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 15:00
Sześć osób zmarło ostatniej doby z powodu wychłodzenia - poinformowała w niedzielę Komenda Główna Policji. Niektóre ofiary chłodów znaleziono martwe, dwie osoby zmarły wskutek hipotermii już w szpitalu.
więcej

Francja: przewodniczący Senatu wzywa rząd do odpowiedzi na protest

PAP / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 14:00
Przedowniczący francuskiego Senatu Gerard Larcher wezwał w niedzielę rząd, by udzielił "politycznej odpowiedzi" na ruch protestujących "żółtych kamizelek". Ocenił, że po sobotnich rozruchach w Paryżu, rząd już "nie ma prawa" do trzeciej "czarnej soboty".
więcej

Policja ostrzega przed trudnymi warunkami na drogach

PAP / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 12:45
Na drogach może zalegać trudna do zauważenia warstwa lodu - ostrzega Komenda Główna Policji i apeluje do kierowców o ostrożność. Policjanci przypominają także o noszeniu odblasków.
więcej

Kraków: akcja mikołajkowa w Małopolskim Hospicjum dla Dzieci

PAP / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 11:45
Akcja mikołajkowa, w ramach której mali pacjenci Małopolskiego Hospicjum dla Dzieci w Krakowie otrzymają wymarzone prezenty, rozpocznie się w poniedziałek w placówce. W MHD trwa także zbiórka świąteczna.
więcej

Francja: rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego

PAP / jp
Niedziela, 2 grudnia 2018, godz. 10:45
Francuski rząd rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego; ma to zapobiec wystąpieniu kolejnych rozruchów - powiedział w niedzielę rzecznik gabinetu Benjamin Griveaux. Wezwał do dialogu protestujących z ruchu "żółte kamizelki". Według władz pod demonstracje podłączają się m.in. grupy "chuliganów".
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook