Prezydent Duda odniósł się do doniesień na temat użycia botów w kampanii wyborczej

PAP / kw
Niedziela, 16 września 2018, godz. 10:12
Z tymi "botami" to kompletna bzdura. Typowy fake news - napisał w sobotę na Twitterze prezydent Andrzej Duda, odnosząc się do informacji mediów, z których wynika, że w 2015 r. jego sztab wyborczy miał podpisać umowę ze spółką tworzącą fałszywe konta w internecie.
więcej

Syria oskarżyła Izrael o dokonanie ataku rakietowego na lotnisko w Damaszku

PAP / kw
Niedziela, 16 września 2018, godz. 08:47
Syryjskie władze oskarżyły w sobotę Izrael o dokonanie ataku rakietowego na międzynarodowe lotnisko w Damaszku.
więcej

Irak: parlament wybrał proirańskiego polityka na szefa parlamentu. To "pierwszy krok do sformowania władz kraju"

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 21:30
Iracki parlament wybrał w sobotę na swego przewodniczącego Mohameda al-Halbusiego, kandydata popieranego przez frakcję proirańską, której przewodzi były premier Nuri al-Maliki.
więcej

Prezydent: solidarność to fundament wolnej Polski. "Powinna być zasadą w naszych wzajemnych relacjach"

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 20:30
Solidarność była, jest i pozostanie dla Polaków naczelną wartością w stosunkach społecznych i w relacjach z innymi narodami; solidarność to fundament wolnej Polski - powiedział w sobotę w Poznaniu prezydent Andrzej Duda.
więcej

Portugalia: manifestacje przeciw rasizmowi i przemocy policji. "Tegoroczny protest ma szczególny charakter"

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 19:30
Kilka tysięcy osób wzięło udział w sobotnich manifestacjach przeciw rasizmowi w największych portugalskich miastach. Protestujący apelowali m.in. o ukaranie policjantów, którzy mieli torturować czarnoskórą młodzież w podlizbońskiej Cova da Moura.
więcej

Premier Czech: zagrożenie demokracji lepiej mogą ocenić Polacy i Węgrzy

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 18:30
Andrej Babisz oświadczył, że Polacy i Węgrzy mogą lepiej ocenić zagrożenie dla demokracji niż urzędnicy z Brukseli. W sobotnim wywiadzie dla dziennika "Pravo" zdystansował się od tych czeskich europosłów, którzy poparli procedurę wobec Węgier.
więcej

Turcja: aresztowano 500 protestujących robotników z budowy lotniska w Stambule. "Nie jesteśmy niewolnikami"

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 17:30
Turecka policja aresztowała w sobotę za udział w trwającym od paru dni strajku ok. 500 robotników zatrudnionych przy budowie nowego lotniska pasażerskiego w Stambule. Działała zgodnie z zapowiedzią prezydenta, że w razie protestów pracowniczych rząd użyje siły.
więcej

Gdańsk: przy zbiorniku wody Stara Orunia otwarto punkt widokowy. "Ukryty we wzgórzu zbiornik przeszedł renowację"

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 16:30
Od soboty gdańszczanie mogą korzystać ze zbudowanego przy zabytkowym zbiorniku wody Stara Orunia punktu widokowego. To kolejne miejsce w mieście, z którego można podziwiać panoramę Gdańska i jego okolic.
więcej

Justyna Święty-Ersetic: na igrzyskach w Tokio chcę "złamać" barierę 50 sekund. Teraz jest czas dla rodziny

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 15:30
Biegaczka Justyna Święty-Ersetic chce za dwa lata podczas igrzysk olimpijskich w Tokio "złamać" kolejną barierę - 50 sekund na 400 m. Celem na przyszłoroczne mistrzostwa świata w Katarze jest finał. "Wiem, że wszystko jest możliwe" - powiedziała Polskiej Agencji Prasowej.
więcej

Debata we Francji: Czy weganizm jest totalitaryzmem? "Zwolennicy weganizmu tłuką szyby w sklepach mięsnych"

PAP/ ed
Sobota, 15 września 2018, godz. 14:30
We Francji zwolennicy weganizmu tłuką szyby w sklepach mięsnych. Spowodowało to ostrą debatę nie tylko na temat sposobu żywienia, zdrowia i dobrego traktowania zwierząt, ale również na temat "totalitaryzmu czynienia dobrze".
więcej

Rusza gazyfikacja gmin na południu woj. małopolskiego. "Szczawnica mogłaby stracić status uzdrowiska, gdyby nie inwestycje"

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 13:30
Do końca 2022 roku powstanie sieć gazowa dla gmin południowej Małopolski. Największym beneficjentem tej inwestycji będzie uzdrowisko Szczawnica - poinformował w sobotę w Szczawnicy pełnomocnik Rządu ds. Strategicznej Infrastruktury Energetycznej Piotr Naimski.
więcej

Oświatowa "S" protestuje przed MEN przeciw "degradacji" zawodu nauczyciela

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 12:30
Pod hasłem "Czerwona kartka dla minister Zalewskiej" demonstrują w sobotę przed gmachem MEN związkowcy z Krajowej Sekcja Oświaty i Wychowania NSZZ "Solidarność". Poparliśmy reformę systemu edukacji, ale nie popieramy degradacji zawodu nauczyciela - mówi szef oświatowej "S" Ryszard Proksa.
więcej

Podlaskie: wystawa żywych grzybów występujących w Puszczy Białowieskiej. "Niemal połowa to gatunki uznane za cenne"

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 11:30
Ok. dwustu gatunków grzybów występujących w Puszczy Białowieskiej zobaczyć można na wystawie, otwartej w sobotę w Białowieży (Podlaskie). Tylko przez dwa dni oglądać można na niej żywe okazy z puszczy. Z powodu suszy, gatunków jest mniej, niż przed rokiem.
więcej

We wtorek prezydent Andrzej Duda i pierwsza dama złożą pierwszą oficjalną wizytę w Białym Domu

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 10:30
Rozmowa "w cztery oczy" prezydentów: Polski i USA, spotkanie obu par prezydenckich, wspólna konferencja prasowa Andrzeja Dudy i Donalda Trumpa - to główne punkty oficjalnej wizyty prezydenta Andrzeja Dudy i pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy w Białym Domu, zaplanowanej na 18 września.
więcej

Filipiny: trwa szacowanie strat po przejściu tajfunu Mangkhut

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 09:30
Zerwane dachy, zniszczony terminal lotniczy w mieście Tuguegarao oraz wywołane ulewami lokalne podtopienia - to pierwszy bilans przejścia tajfunu Mangkhut nad północną częścią największej filipińskiej wyspy Luzon. Brak jest doniesień o ofiarach.
więcej

G20 wzywa do reformy WTO w celu redukcji napięć handlowych. To "pilna potrzeba"

PAP / pch
Sobota, 15 września 2018, godz. 08:30
Istnieje "pilna potrzeba" reformy Światowej Organizacji Handlu (WTO), by umożliwić jej redukcję napięć w globalnym handlu - ogłosili we wspólnym piątkowym komunikacie ministrowie państw G20 po spotkaniu przedstawicieli tej grupy w argentyńskim Mar del Plata.
więcej

Prezydent o zamordowanych w Palmirach: żyli dla Polski i za Polskę zginęli

PAP / pk
Piątek, 14 września 2018, godz. 21:33
Chylimy dziś czoła i wspominamy ofiary hitlerowskiego terroru. Żyli dla Polski i za Polskę zginęli - napisał prezydent Andrzej Duda w liście skierowanym do uczestników piątkowej uroczystości na Cmentarzu Wojennym w podwarszawskich Palmirach.
więcej

Merkel popiera sankcje wobec Rosji; broni gazociągu Nord Stream 2

PAP / pk
Piątek, 14 września 2018, godz. 17:49
Kanclerz Niemiec Angela Merkel oświadczyła w piątek w Wilnie, że sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji nie będą zniesione, dopóki nie zostaną zrealizowane porozumienia z Mińska. Kanclerz broniła też Nord Stream 2, argumentując, że jest to projekt gospodarczy.
więcej

Premier zdymisjonował wiceministra inwestycji i rozwoju Pawła Chorążego

PAP / pk
Piątek, 14 września 2018, godz. 16:58
Jest dymisja wiceministra inwestycji i rozwoju Pawła Chorążego; wiceminister zagalopował się zdecydowanie w niektórych swoich wypowiedziach - powiedział w piątek w Olkuszu premier Mateusz Morawiecki.
więcej

Bank Anglii: brak porozumienia ws. Brexitu spowoduje tąpnięcie

PAP / pk
Piątek, 14 września 2018, godz. 15:19
Szef Banku Anglii Mark Carney ostrzegł brytyjski rząd, że jeśli Wielka Brytania opuści Unię Europejską bez umowy wyjścia i porozumienia w sprawie dalszej współpracy, to trzeba będzie liczyć się z poważnym tąpnięciem gospodarczym.
więcej

PO apeluje do prezydenta o wycofanie się ze słów o Unii Europejskiej

PAP / kw
Piątek, 14 września 2018, godz. 13:59
Apelujemy do prezydenta Andrzeja Dudy, aby wycofał się ze swoich słów o UE; Polexit będzie dla nas wszystkich katastrofą - ocenili w spocie: lider PO Grzegorz Schetyna i kandydat Koalicji Obywatelskiej na prezydenta stolicy Rafał Trzaskowski.
więcej

Rosja: największe od 1981 roku ćwiczenia okrętów w ramach manewrów Wostok-2018

PAP / kw
Piątek, 14 września 2018, godz. 12:50
Grupa okrętów rosyjskiej Floty Pacyfiku na czele z krążownikiem rakietowym "Wariag" przeprowadziła w piątek ćwiczenia na Morzu Ochockim w ramach trwających w azjatyckiej części Rosji manewrów Wostok-2018, największych od 1981 roku.
więcej

Litwa: Czaputowicz zaapelował o zniesienie progu wyborczego dla Polaków

PAP / kw
Piątek, 14 września 2018, godz. 11:44
Szef MSZ Jacek Czaputowicz zaapelował w wywiadzie dla agencji BNS o zniesienie progu wyborczego dla organizacji mniejszości narodowych w wyborach parlamentarnych na Litwie. Według niego, pozwoli to wyeliminować współpracę polskiej partii na Litwie z organizacjami rosyjskimi.
więcej

W tym kraju ok. 10 mln ludzi żyje za dolara dziennie. Polacy ruszają na pomoc

Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej / kw
Piątek, 14 września 2018, godz. 10:40
Jeden dolar dziennie - tyle ma na swoje utrzymanie przeciętny mieszkaniec Burkina Faso. Ze skrajną biedną, analfabetyzmem i bezrobociem zmaga się ponad połowa populacji tego kraju. To w większości młodzi ludzie, dlatego szans na lepsze życie szukają poza granicami kraju. UE alarmuje. PCPM szuka rozwiązań. I rozpoczyna misję.
więcej

"Spiegel": Berlin, Londyn i Paryż chcą omijać sankcje USA wobec Iranu

PAP / kw
Piątek, 14 września 2018, godz. 09:35
Ministrowie finansów Niemiec, W. Brytanii i Francji przygotowują rozwiązanie, mające umożliwić firmom z Unii Europejskiej omijanie sankcji, jakie od początku listopada USA chcą wprowadzić wobec Iranu - informuje w piątek "Der Spiegel" w wydaniu online.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook