Ambasador Iranu: Polska musi liczyć się z konsekwencjami organizacji konferencji bliskowschodniej

PAP / jp
Środa, 6 lutego 2019, godz. 17:22
Jeśli konkluzje konferencji bliskowschodniej w Warszawie będą wymierzone w Iran, Polska będzie musiała liczyć się z tego konsekwencjami; w grę wchodzi m.in. obniżenie rangi stosunków polsko-irańskich - powiedział w środę dziennikarzom ambasador Iranu w Warszawie Masud Edrisi Kermanszahi.
więcej

Warszawa: koniec protestu rolników pod Pałacem Prezydenckim

PAP / jp
Środa, 6 lutego 2019, godz. 16:13
- Skończyła się demonstracja rolników przed Pałacem Prezydenckim. "Nie przerywamy działań" - zapowiedział w środę Michał Kołodziejczak, jeden z liderów organizującej protest AGROunii, po około dwugodzinnej rozmowie przedstawicieli rolników w Kancelarii Prezydenta.
więcej

UE: Tusk oczekuje od May propozycji, jak wyjść z impasu w sprawie brexit

PAP / jp
Środa, 6 lutego 2019, godz. 15:00
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk liczy, że premier Wielkiej Brytanii Theresa May przedstawi w czwartek propozycję, jak wyjść z impasu w sprawie brexitu. Podkreślił, że nie ma mowy o renegocjacji zawartego w 2018 roku porozumienia o wyjściu W. Brytanii z UE.
więcej

Blisko 40 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości na klinikę "Budzik" dla dorosłych Ewy Błaszczyk

PAP / pch
Środa, 6 lutego 2019, godz. 13:15
Ministerstwo Sprawiedliwości przeznaczy blisko 40 mln zł z Funduszu Sprawiedliwości na przestrzeni kilku lat na wybudowanie kliniki "Budzik" dla osób dorosłych - poinformował w środę minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro.
więcej

Turcja potępia Macrona za plan upamiętnienia ludobójstwa Ormian we Francji w dniu 24 kwietnia

PAP / pch
Środa, 6 lutego 2019, godz. 12:40
Władze Turcji zdecydowanie potępiły decyzję prezydenta Francji Emmanuela Macrona, który we wtorek zapowiedział, że 24 kwietnia będzie dniem pamięci o ludobójstwie Ormian podczas pierwszej wojny światowej w ówczesnym imperium osmańskim.
więcej

Ambasadorowie NATO podpisali protokół przyjęcia Macedonii Północnej do Sojuszu. Warunkiem było rozwiązanie sporu z Grecją

PAP / pch
Środa, 6 lutego 2019, godz. 11:45
Ambasadorowie 29 państw NATO podpisali w środę w Brukseli protokół przyjęcia Macedonii Północnej do Sojuszu. Stało się to możliwe dzięki porozumienie, jakie kraj ten zawarł z Grecją, co zakończyło wieloletni spór o nazwę tej byłej jugosłowiańskiej republiki.
więcej

Wielka Brytania: Alan Turing, jeden z ojców współczesnej informatyki i AI, uznany za najwybitniejszą postać XX wieku

PAP / pch
Środa, 6 lutego 2019, godz. 10:48
Matematyk i kryptolog Alan Turing, który wraz z polskimi i francuskimi kryptografami doprowadził do złamania kodu nazistowskiej maszyny szyfrującej Enigma, został uznany przez widzów brytyjskiej telewizji publicznej BBC za najwybitniejszą postać XX wieku.
więcej

Kreml: nie wiemy, na ile realistyczne są plany rozszerzenia INF. Rosja "nie otrzymała konkretnych inicjatyw"

PAP / pch
Środa, 6 lutego 2019, godz. 10:47
Rosja nie wie, na ile realistyczne są plany rozszerzenia układu INF o inne kraje, i nie otrzymała od USA konkretnych inicjatyw - powiedział w środę rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. O możliwości zawarcia nowego układu wspomniał w swoim orędziu prezydent USA Donald Trump.
więcej

Policja: nie udostępniliśmy nikomu wizerunków osób protestujących przed TVP Info, lista nie jest zbieżna

PAP / pch
Środa, 6 lutego 2019, godz. 08:37
Nie udostępniliśmy nikomu wizerunków osób protestujących przed TVP Info ani ich danych osobowych, nikt też nie zwracał się do nas z takim wnioskiem; lista nazwisk podana przez media nie jest do końca zbieżna z naszymi ustaleniami - poinformowała we wtorek policja.
więcej

USA: prezydent Trump wygłosił doroczne orędzie o stanie państwa. "Apeluję, byście wybrali wielkość Ameryki"

PAP / pch
Środa, 6 lutego 2019, godz. 07:56
Prezydent Donald Trump wygłosił we wtorek w Kongresie USA doroczne orędzie o stanie państwa. Jak podkreślił, porządek jego wystąpienia nie jest podyktowany logiką partyjną, ale interesami narodu. "Apeluję, byście wybrali wielkość Ameryki" - powiedział.
więcej

Guterres: ONZ nie opowie się po żadnej ze stron konfliktu w Wenezueli

PAP / kw
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 21:11
ONZ nie zamierza opowiadać się po żadnej ze stron konfliktu politycznego w Wenezueli - poinformował w poniedziałek sekretarz generalny ONZ Antonio Guterres. Jego zdaniem ONZ powinna być bezstronna, by zachować wiarygodność w oczach opinii publicznej.
więcej

Burkina Faso: 14 cywilów zginęło w ataku dżihadystów. Sytuacja w kraju się pogarsza

PAP / kw
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 19:56
14 cywilów zginęło w ataku dżihadystów na północy Burkiny Faso - poinformowała w nocy z poniedziałku na wtorek burkińska armia.
więcej

UE: w czwartek spotkanie szefa KE i premier May w Brukseli

PAP / kw
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 18:39
W czwartek w Brukseli odbędzie się spotkanie szefa Komisji Europejskiej Jean-Claude'a Junckera i premier Wielkiej Brytanii Theresy May - poinformował we wtorek rzecznik KE Margaritis Schinas. KE chce usłyszeć, co May zamierza zrobić ws. brexitu.
więcej

Merkel w Tokio: Niemcy i Japonia będą dążyły do reformy WTO

PAP / kw
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 17:14
W obliczu zagrożeń dla globalnego handlu Berlin i Tokio zamierzają wspólnie dążyć do reformy Światowej Organizacji Handlu (WTO) - zapowiedziała Angela Merkel we wtorek w drugim dniu wizyty w Japonii. Kanclerz Niemiec została przyjęta przez cesarza Akihito.
więcej

Czechy: podjęto drogowe kontrole żywności z Polski w związku z dostarczeniem mięsa chorych krów

PAP / kw
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 15:56
W Czechach na przygranicznych odcinkach głównych dróg z Polski podjęto we wtorek kontrole weterynaryjne, ukierunkowane na towary polskie, co jest następstwem dostarczenia na czeski rynek mięsa z polskiej rzeźni dokonującej uboju także chorych krów.
więcej

Premier o ataku na Magdalenę Ogórek: to nie TVP jest winna w tej sprawie

PAP / kw
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 14:36
To nie Telewizja Polska jest winna "haniebnej napaści" na Magdalenę Ogórek, a jej faktyczni sprawcy - podkreślił premier Mateusz Morawiecki. Zaapelował, by deeskalować napięcie, wejść w dialog i kompromis.
więcej

Prezydent Ukrainy: nie wpuścimy obserwatorów wyborów z Rosji

PAP / pk
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 12:22
Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko zapowiedział, że wyda straży granicznej rozkaz, by nie wpuszczała obserwatorów z Rosji na zaplanowane na koniec marca wybory prezydenckie.
więcej

Merkel w Tokio: Niemcy i Japonia będą dążyły do reformy WTO

PAP / pk
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 11:41
W obliczu zagrożeń dla globalnego handlu Berlin i Tokio zamierzają wspólnie dążyć do reformy Światowej Organizacji Handlu (WTO) - zapowiedziała Angela Merkel we wtorek w drugim dniu wizyty w Japonii. Kanclerz Niemiec została przyjęta przez cesarza Akihito.
więcej

"FT": naciski na Maduro nie mogą być odbierane jako przejaw imperializmu

PAP / pk
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 09:40
By rozwiązać kryzys w Wenezueli, konieczny jest jak najsilniejszy front dyplomatyczny, a naciski na reżim prezydenta Nicolasa Maduro nie mogą być postrzegane jako przejaw imperializmu - pisze we wtorek brytyjski "Financial Times".
więcej

Co najmniej siedem osób nie żyje, blisko 40 rannych w pożarze w Paryżu

PAP / pk
Wtorek, 5 lutego 2019, godz. 08:17
Co najmniej siedem osób zginęło, a 28 odniosło obrażenia w pożarze, który wybuchł w nocy z poniedziałku na wtorek w jednym z budynków w zachodniej części Paryża - poinformowała francuska straż pożarna. Strażacy ostrzegają, że ostatecznie ofiar może być więcej.
więcej

Rząd Wenezueli: zrewidujemy relacje z krajami UE, które uznały Guaido

PAP / sz
Poniedziałek, 4 lutego 2019, godz. 20:14
Rząd Wenezueli oświadczył w poniedziałek, że "dokonają kompleksowego przeglądu" dwustronnych stosunków z państwami Unii Europejskiej, które uznały przywódcę wenezuelskiej opozycji Juana Guaido za prawowitego prezydenta do czasu nowych wyborów.
więcej

Barnier: UE nie renegocjuje umowy ws. brexitu

PAP / sz
Poniedziałek, 4 lutego 2019, godz. 18:38
Unia Europejska nie renegocjuje porozumienia o wyjściu Wielkiej Brytanii z UE, w tym kontrowersyjnego mechanizmu awaryjnego dla Irlandii Północnej (ang. backstop) - powtórzył w poniedziałek główny negocjator KE ds. brexitu Michel Barnier.
więcej

Szwecja: podejrzane mięso z Polski trafiło do szkół i przedszkoli

PAP / sz
Poniedziałek, 4 lutego 2019, godz. 17:21
Podejrzane mięso wołowe z polskiej ubojni, w której zabijano chore krowy, zostało dostarczone do szkół i przedszkoli w Sztokholmie - poinformowały w poniedziałek władze stolicy Szwecji.
więcej

Czaputowicz: Polska uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

PAP / sz
Poniedziałek, 4 lutego 2019, godz. 16:34
Polska uznaje Juana Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli - ogłosił w poniedziałek w Brukseli w ślad za szeregiem krajów unijnych minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.
więcej

Włochy: Polak wśród czterech ofiar lawiny w masywie Mont Blanc

PAP / sz
Poniedziałek, 4 lutego 2019, godz. 16:18
38-letni Polak mieszkający w Chamonix we Francji jest jedną z czterech śmiertelnych ofiar lawiny, która zeszła w niedzielę koło Courmayeur w Dolinie Aosty. Jego ciało znaleziono w poniedziałek. Wcześniej ratownicy znaleźli ciała trojga narciarzy.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook