Francja ogłosi konkurs na projekt rekonstrukcji iglicy Notre Dame

PAP / jp
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 17:35
Francja ogłosi międzynarodowy konkurs na projekt rekonstrukcji iglicy paryskiej katedry Notre Dame - oświadczył w środę premier Edouard Philippe.
więcej

Prezydent: zrobię wszystko, by wojsko było na najwyższym poziomie

PAP / jp
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 16:24
Jako zwierzchnik sił zbrojnych zobowiązuję się, że zrobię wszystko, by Wojsko Polskie było wojskiem NATO na najwyższym światowym poziomie - zadeklarował w środę prezydent Andrzej Duda. Szef MON podkreślił zaś znaczenie więzi z sojusznikami.
więcej

Szef MSZ Jacek Czaputowicz rozpoczął wizytę w Chorwacji, skąd uda się do Słowacji i Turcji

PAP / jp
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 15:25
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz przybył w środę z wizytą do Chorwacji; następnie odwiedzi Słowację i Turcję.
więcej

Kongres chciał wstrzymać wsparcie dla Arabii Saudyjskiej ze względu na konflikt w Jemenie. Trump zawetował decyzję

PAP / kw
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 13:49
Prezydent Donald Trump zawetował we wtorek wieczorem czasu lokalnego rezolucję Kongresu USA, nakazującą wstrzymanie amerykańskiego wsparcia dla Arabii Saudyjskiej w konflikcie w Jemenie - poinformował Biały Dom.
więcej

"Choruję na raka piersi". Janina Ochojska podzieliła się bardzo smutną wiadomością [WIDEO]

Janina Ochojska / twitter.com / pk
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 11:46
O diagnozie dowiedziała się kilka dni temu. "Nie badałam się przez trzy lata" - powiedziała założycielka Polskiej Akcji Humanitarnej w filmie opublikowanym na Twitterze. "Apeluje do wszystkich kobiet, aby badały się jak najczęściej".
więcej

W największym muzułmańskim państwie na świecie zakończyło się głosowanie w wyborach generalnych

PAP / kw
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 11:13
W Indonezji zakończyło się w środę głosowanie w wyborach parlamentarnych i prezydenckich, w których obecny szef państwa Joko Widodo mierzy się z nacjonalistycznym byłym generałem Prabowo Subiarto. Wstępne wyniki oczekiwane są w ciągu kilku godzin.
więcej

We wtorek wieczór setki osób zgromadziło się na modlitewnym czuwaniu przed katedrą Notre Dame

PAP / kw
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 09:58
Setki ludzi zebrały się we wtorek późnym wieczorem przed zniszczona w pożarze paryską katedrą Notre Dame, by wziąć udział w kolejnym modlitewnym czuwaniu.
więcej

Nauczyciele po spotkaniu z prezydentem chcą mediacji. Padły nazwiska s. Chmielewskiej i Agaty Kornhauser-Dudy

PAP / kw
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 08:44
Prezydent Andrzej Duda podczas wizyty w Kole, rozmawiał z delegacją nauczycieli, którzy przyszli na jego otwarte spotkanie z mieszkańcami. Według rzecznika prezydenta Błażeja Spychalskiego, "jest duże zainteresowanie środowiska nauczycielskiego, aby jak najszybciej porozumienie podpisać".
więcej

Morawiecki spotyka się z inwestorami z USA. Jest ich przewodnikiem po Polsce

PAP / kw
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 07:33
"Chciałbym, aby (widzowie) zobaczyli kraj, który jest najpiękniejszy na świecie, kraj o wspaniałej historii, kraj który kocha wolność, niepodległość, ale jest też pełen kreatywności, pełen wspaniałych idei. Kraj mądry, z bardzo dobrą kuchnią, ze wspaniałą tradycją i kraj, który nie tylko może być dumny ze swojej historii, ale też jest pewien swojej dobrej przyszłości" - powiedział szef polskiego rządu.
więcej

Emmanuel Macron: odbudujemy katedrę Notre Dame w ciągu pięciu lat

PAP / kk
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 21:06
Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział we wtorek w transmitowanym na żywo orędziu do narodu, że zniszczona w wyniku pożaru paryska katedra Notre Dame zostanie odbudowana w ciągu pięciu lat. Podziękował strażakom i osobom oferującym wsparcie w odbudowie.
więcej

Do kuratoriów oświaty docierają sygnały o złym traktowaniu niestrajkujących nauczycieli

PAP / kk
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 20:35
Do kuratoriów w całej Polsce docierają nieoficjalne sygnały o nieprzyjaznych zachowaniach strajkujących wobec tych pedagogów, którzy nie przyłączyli się do protestu. Pisemne skargi od niestrajkujących nauczycieli trafiły do kuratoriów we Wrocławiu i Katowicach.
więcej

Po pożarze w Notre Dame przerwa we francuskim życiu politycznym

PAP / kk
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 19:23
Pożar w paryskiej katedrze Notre Dame wywrócił do góry nogami kalendarz polityczny we Francji przed wyborami do Parlamentu Europejskiego - pisze we wtorek AFP. Większość partii ogłosiło przerwę w kampanii wyborczej, prezydent Emmanuel Macron odwołał orędzie do narodu.
więcej

Francja: dzieła sztuki z Notre Dame zostaną przeniesione do Luwru

PAP / kk
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 18:34
Dzieła sztuki i cenne przedmioty ocalone z poniedziałkowego pożaru w paryskiej katedrze Notre Dame zostaną przeniesione do pobliskiego muzeum w Luwrze - zapowiedział we wtorek minister kultury Francji Franck Riester.
więcej

Prezydent Andrzej Duda solidaryzuje się z protestującymi nauczycielami

PAP / kk
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 17:36
Proszę, żeby umożliwić młodzieży zdanie egzaminów, bo dla nich samych i dla ich rodziców ma to znaczenie fundamentalne - mówił we wtorek w Kole prezydent Andrzej Duda. Zapewnił, że zarówno on sam jak i jego małżonka Agata Kornhauser-Duda solidaryzują się z nauczycielami.
więcej

Kraków: prokuratura chce kuratora dla stowarzyszenia Wiosna

PAP / kk
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 16:45
Krakowska prokuratura wystąpiła do sądu z wnioskiem o ustanowienie kuratora dla stowarzyszenia Wiosna, organizującego Szlachetną Paczkę. Zadaniem kuratora będzie zwołanie w ciągu sześciu miesięcy walnego zgromadzenia członków, które wybierze pełny zarząd Wiosny.
więcej

Polskie władze gotowe pomóc w odbudowie katedry Notre Dame

KAI / kk
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 15:13
Prezydent Andrzej Duda i premier Mateusz Morawiecki wyrazili gotowość wsparcia Francji w odbudowie i renowacji katedry Notre Dame w Paryżu, która ucierpiała ostatniej nocy w wyniku poważnego pożaru. Wszelkie decyzje w tej sprawie zależą jednak od władz nad Sekwaną - stwierdzili prezydent i premier.
więcej

Putin oferuje pomoc rosyjskich specjalistów w odbudowie Notre Dame

PAP/ ed
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 13:46
Prezydent Rosji Władimir Putin w telegramie do prezydenta Francji Emanuela Macrona zaoferował pomoc rosyjskich specjalistów w odbudowie zniszczonej przez pożar katedry Notre Dame - poinformowała we wtorek służba prasowa Kremla.
więcej

"Chciałbym przekazać słowa pocieszenia i solidarności. Odbudujecie waszą katedrę"

PAP/ ed
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 13:08
"Chciałbym przekazać słowa pocieszenia i solidarności z narodem francuskim, także jako obywatel Gdańska, zniszczonego w 90 proc. i spalonego, a potem odbudowanego. Wy także odbudujecie waszą katedrę!" - napisał we wtorek na Twitterze przewodniczący Rady Europejskiej Donald Tusk.
więcej

Miliarder przekaże 100 mln euro na odbudowę paryskiej katedry

KAI/ ed
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 10:43
Jak Informuje agencja AFP, francuski miliarder François-Henri Pinault postanowił przeznaczyć 100 mln euro na odbudowę katedry Notre Dame de Paris.
więcej

Tak wygląda wnętrze katedry Notre-Dame po pożarze [ZDJĘCIA]

PAP/ ed
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 08:40
Pożar katedry Notre-Dame wstrząsnął nie tylko mieszkańcami Paryża, ale też całą Europą. Zobaczcie, jak wygląda wnętrze katedry po pożarze.
więcej

Francja: struktura i fasada katedry ocalone; Macron obiecuje odbudowę

PAP/ ed
Wtorek, 16 kwietnia 2019, godz. 07:55
Pożar, który wybuchł w słynnej paryskiej katedrze Notre Dame udało się w poniedziałek do północy opanować na tyle, że strażacy podali, iż struktura budowli i fasada zachodnia zostały ocalone. Prezydent Francji Emmanuel Macron zapowiedział odbudowę katedry.
więcej

Norwegia przedłuża kontrolę na swych granicach w strefie Schengen

PAP / ml
Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, godz. 19:02
Norwegia przedłuża kontrole na swych granicach w strefie Schengen o kolejne pół roku, do połowy listopada br. - poinformował w poniedziałek norweski resort sprawiedliwości. Powiadomiono już o tym Komisję Europejską.
więcej

Prezydent Ekwadoru: Assange wykorzystywał ambasadę w Londynie do szpiegowania

PAP / ml
Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, godz. 17:35
Prezydent Ekwadoru Lenin Moreno oskarżył Juliana Assange'a o próbę wykorzystywania ambasady jego kraju w Londynie jako "centrum do prowadzenia działań szpiegowskich", broniąc decyzji o uchyleniu mu azylu politycznego i zgody na jego aresztowanie.
więcej

USA: Trump doradza Boeingowi rebranding modelu 737 MAX

PAP / ml
Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, godz. 15:43
Prezydent USA Donald Trump doradził w poniedziałek kierownictwu Boeinga, aby po usunięciu usterki, która była przyczyną dwóch katastrof najlepiej sprzedającego się samolotu firmy - 737 MAX , dokonało rebrandingu i zmieniło nazwę tego modelu.
więcej

Atak niedźwiedzia w Bieszczadach. Leśnicy apelują o ostrożność i o nie pozostawianie śmieci

PAP / pch
Poniedziałek, 15 kwietnia 2019, godz. 13:37
O ostrożność zaapelowali do turystów leśnicy, w związku sobotnim atakiem niedźwiedzia na mężczyznę w Duszatynie w Bieszczadach. Apel pojawił się w poniedziałek na stronie Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie. Na Podkarpaciu żyje ponad 200 niedźwiedzi.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook