El. MŚ 2018 - włoska prasa: szok, epokowa porażka, kompromitacja

PAP / kw
Wtorek, 14 listopada 2017, godz. 09:16
Szok, katastrofa, epokowa porażka, kompromitacja - to najczęstsze słowa w komentarzach prasy we Włoszech po tym, gdy reprezentacja kraju nie zakwalifikowała się do mistrzostw świata w Rosji po barażach ze Szwecją. Nie brak głosów, że Włosi na to zasłużyli.
więcej

Irak: dżihadysta niszczył starożytne zabytki. Teraz czeka go kara śmierci

PAP / kw
Wtorek, 14 listopada 2017, godz. 08:37
Iracki sąd skazał na śmierć jednego ze schwytanych terrorystów Państwa Islamskiego (IS), winnego niszczenia zabytków w Mosulu. Brał on udział w demolowaniu zbiorów muzeum w tym mieście na północy Iraku.
więcej

Syria: 53 osoby zginęły w nalotach na targ. Ofiary to głównie cywile

PAP / kw
Wtorek, 14 listopada 2017, godz. 07:19
Co najmniej 53 osoby zginęły w atakach lotniczych na targ w miejscowości Atareb, w pobliżu Aleppo na północy Syrii - poinformowało w poniedziałek późnym wieczorem Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
więcej

KE pyta, co może zrobić z "fake news"; na wiosnę ma być strategia

PAP / sz
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 21:31
KE uruchomiła w poniedziałek konsultacje publiczne ws. dezinformacji w sieci i rozprzestrzeniania nieprawdziwych informacji. Chce dowiedzieć się, co może zrobić z tym nasilającym się zjawiskiem. Wiosną ma być gotowa strategia ws. walki z fake newsami.
więcej

Naukowcy ostrzegają: bez ochrony przyrody Ziemi grozi destabilizacja

PAP / sz
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 20:28
Ponad 15 tys. naukowców ze 184 krajów opublikowało w poniedziałek deklarację, w której ostrzegają, że zaniechanie działań na rzecz ochrony środowiska i ekosystemów grozi destabilizacją Ziemi. Już 25 lat temu podobnie ostrzegali nobliści.
więcej

Prasa: organizator zamachu w Paryżu był po nim na Węgrzech

PAP / sz
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 19:26
Członek Państwa Islamskiego (IS) stojący za zamachem w Paryżu w 2015 r., w którym zginęło 130 osób, Salah Abdeslam dwa miesiące po ataku był na Węgrzech - podał w poniedziałek portal Zoom.hu, powołując się na zbliżone do rządu źródło zastrzegające anonimowość.
więcej

Prezydent: nie ma w naszym kraju zgody na ksenofobię, na nacjonalizm, na antysemityzm

PAP / sz
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 18:44
Nie ma w naszym kraju miejsca ani zgody na ksenofobię, na chorobliwy nacjonalizm, na antysemityzm. Taka postawa oznacza wykluczenie z naszego społeczeństwa - oświadczył w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z mieszkańcami Krapkowic.
więcej

29 nielegalnych migrantów zatrzymano w pociągu w Sofii

PAP / sz
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 17:22
Na centralnym dworcu kolejowym w Sofii policja zatrzymała 29 nielegalnych imigrantów, którzy pociągiem towarowym jechali do Serbii i dalej na Zachód - poinformowało w poniedziałek bułgarskie MSW. Do zatrzymania doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek.
więcej

Już 407 zabitych i 6,7 tys. rannych w trzęsieniu ziemi na granicy z Irakiem

PAP / sz
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 16:24
Co najmniej do 407 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych niedzielnego trzęsienia ziemi w graniczącej z Irakiem prowincji Kermanszahan w zachodnim Iranie - podały w poniedziałek służby kryzysowe. Po stronie irańskiej w kataklizmie rannych zostało ok. 6,7 tys. osób.
więcej

Alina Janowska nie żyje. Aktorka zmarła w wieku 94 lat

PAP / sz
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 15:16
W wieku 94 lat zmarła jedna z najpopularniejszych polskich aktorek filmowych, teatralnych, estradowych i telewizyjnych, Alina Janowska - poinformował PAP prezes ZASP Olgierd Łukaszewicz.
więcej

Szef partii rządzącej oskarżony o defraudację unijnych środków

KAI / sz
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 14:31
Rumuńska prokuratura antykorupcyjna (DNA) postawiła w poniedziałek zarzut sprzeniewierzenia kilka lat temu pieniędzy z UE szefowi rządzącej Partii Socjaldemokratycznej (PSD) Liviu Dragnei, który jest także przewodniczącym Izby Deputowanych.
więcej

328 zabitych, ponad 2500 rannych w trzęsieniu ziemi na granicy z Irakiem

PAP / pk
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 13:34
Już 328 ofiar śmiertelnych pochłonęło trzęsienie ziemi w prowincji Kermanszahan w zachodnim Iranie, które w niedzielę wieczorem nawiedziło ten górzysty rejon na granicy z Irakiem - podała w poniedziałek irańska agencja Isna. Ponad 2500 osób zostało rannych.
więcej

Żołnierz północnokoreański ranny podczas ucieczki do Korei Południowej

PAP / pk
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 12:15
Północnokoreański żołnierz, postrzelony przez kolegów podczas ucieczki przez linię demarkacyjną w Panmundżomie, dostał się do Korei Południowej - poinformowały w poniedziałek siły południowokoreańskie.
więcej

Rzecznik rządu: premier przedstawi Michelowi Barnierowi polskie oczekiwania ws. Brexitu

PAP / pk
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 10:15
Premier Beata Szydło podczas poniedziałkowej rozmowy z głównym unijnym negocjatorem ws. Brexitu Michelem Barnierem przedstawi polskie oczekiwania, co do przyszłych relacji UE-Wielka Brytania. Jak dodał omówione zostaną takie sprawy jak kwestia gwarancji prawy obywateli czy łączenie rodzin.
więcej

207 zabitych, 1700 rannych w trzęsieniu ziemi na granicy z Irakiem

PAP / pk
Poniedziałek, 13 listopada 2017, godz. 07:56
Do 207 wzrosła liczba ofiar śmiertelnych silnego trzęsienia ziemi, które w niedzielę wieczorem nawiedziło górzyste tereny na pograniczu Iranu i Iraku - poinformowały w poniedziałek irańskie służby kryzysowe. Co najmniej 1700 osób zostało rannych.
więcej

Premier Szydło spotka się w poniedziałek z unijnym negocjatorem ds. Brexitu

PAP / kk
Niedziela, 12 listopada 2017, godz. 21:30
Premier Beata Szydło spotka się w poniedziałek z głównym unijnym negocjatorem ds. Brexitu Michelem Barnierem. W ocenie wiceszefa MSZ Konrada Szymańskiego Polska wypracowała już wysoki poziom konsensusu w negocjacjach ws. Brexitu na poziomie unijnym.
więcej

W. Brytania: 40 posłów Partii Konserwatywnej chce rezygnacji May

PAP / kk
Niedziela, 12 listopada 2017, godz. 20:15
40 posłów Partii Konserwatywnej zgodziło się podpisać list, wyrażający brak zaufania do premier Theresy May w obliczu decydujących miesięcy negocjacji w sprawie wyjścia z Unii Europejskiej - poinformował w niedzielę "Sunday Times".
więcej

Niemcy: 50 zatrzymań na rozpoczęcie karnawału w Kolonii

PAP / kk
Niedziela, 12 listopada 2017, godz. 19:31
W Kolonii i innych miastach Nadrenii na zachodzie Niemiec rozpoczął się karnawał, którego punktem kulminacyjnym będzie tradycyjnie Różany Poniedziałek 12 lutego 2018 roku. Policja zatrzymała już ok. 50 osób; część z nich pod zarzutem molestowania seksualnego.
więcej

Premier: Polacy mają wielkie serca, są gotowi nieść pomoc innym

PAP / kk
Niedziela, 12 listopada 2017, godz. 18:29
Polska otwiera się bardzo szeroko na pomoc dla tych wszystkich, którzy potrzebują jej na świecie; Polacy mają wielkie serca, rozumieją potrzeby innych i są gotowi nieść pomoc - powiedziała w niedzielę premier Beata Szydło w Wieliczce.
więcej

Hiszpania: chcemy odzyskać demokratyczną i wolną Katalonię

PAP / kk
Niedziela, 12 listopada 2017, godz. 17:59
Szef rządu Hiszpanii Mariano Rajoy oświadczył w niedzielę na wiecu w Barcelonie, że konieczne jest odzyskanie demokratycznej i wolnej Katalonii. Zwrócił się również do firm, by nie opuszczały tego regionu Hiszpanii.
więcej

Duterte: lepiej nie rozmawiać o Morzu Południowochińskim na szczycie ASEAN

PAP / kk
Niedziela, 12 listopada 2017, godz. 16:48
Prezydent Filipin Rodrigo Duterte wezwał w niedzielę do nieporuszania tematu sporów dotyczących Morza Południowochińskiego w trakcie rozpoczynającego się w poniedziałek w Manili szczytu Stowarzyszenia Narodów Azji Południowo-Wschodniej (ASEAN).
więcej

Politycy o transparentach na Marszu Niepodległości

PAP / kk
Niedziela, 12 listopada 2017, godz. 15:46
Pod hasłem "My chcemy Boga" ulicami Warszawy w Marszu Niepodległości przeszło w sobotę - jak szacuje policja - ok. 60 tys. osób.
więcej

Niemcy: spada poparcie dla CDU Angeli Merkel i dla "Jamajki"

PAP / kk
Niedziela, 12 listopada 2017, godz. 14:46
Poparcie dla partii kanclerz Angeli Merkel CDU i jej bawarskiej sojuszniczki CSU spadło do od dawna nie notowanego poziomu 30 proc. Wobec braku rezultatów w przeciągających się rozmowach koalicyjnych maleje też akceptacja dla "Jamajki" - rządu chadeków z FDP i Zielonymi.
więcej

Gliński: nie ma zgody na myślenie o wspólnocie narodowej w sensie etnicznym

PAP / kk
Niedziela, 12 listopada 2017, godz. 13:19
"Dziwię się, że wczoraj, faktycznie gdzieś w przestrzeni publicznej, na pięknym marszu narodowym, pojawił się transparent, który mógłby sugerować, że ktoś myśli o narodzie w kategoriach etnicznych czy w kategoriach rasistowskich" - powiedział Gliński.
więcej

Włochy: Rzym "stolicą ubóstwa" według raportu Caritas

KAI /kk
Niedziela, 12 listopada 2017, godz. 12:19
"Ubóstwo może przybierać niespodziewaną postać" - mówią autorzy raportu.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook