"WSJ": Japonia będzie przyjmowała więcej pracowników z zagranicy. Populacja kurczy się o ponad 300 tys. osób rocznie

PAP / pch
Czwartek, 6 grudnia 2018, godz. 10:30
Japonia będzie przyjmowała więcej pracowników z zagranicy. Władze mierzą się w ten sposób z problemem starzejącego się społeczeństwa i niedoboru siły roboczej - zauważa w czwartek w komentarzu redakcyjnym amerykański dziennik "Wall Street Journal".
więcej

Niszczyciel USA przepłynął w pobliżu Zatoki Piotra Wielkiego. To wyzwanie dla roszczeń terytorialnych Rosji

pap / pch
Czwartek, 6 grudnia 2018, godz. 09:30
Amerykański niszczyciel rakietowy USS McCampbell przepłynął w pobliżu Zatoki Piotra Wielkiego na Morzu Japońskim w ramach operacji ochrony swobody żeglugi, by rzucić wyzwanie roszczeniom terytorialnym wysuwanym tam przez Rosję - poinformowała telewizja CNN.
więcej

Ukraina jednym z tematów obrad szefów MSZ państw OBWE w Mediolanie. Włochy mają się podjąć roli mediatora

pap / pch
Czwartek, 6 grudnia 2018, godz. 08:30
Kryzys rosyjsko-ukraiński będzie jednym z tematów obrad 25. Rady Ministerialnej OBWE z udziałem szefów dyplomacji 57 krajów członkowskich w czwartek i piątek w Mediolanie. Polskę reprezentuje minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz.
więcej

"DGP": plan wiatraków na Bałtyku rozkręca się na dobre. PGE szuka partnera do realizacji farm wiatrowych na morzu

pap / pch
Czwartek, 6 grudnia 2018, godz. 07:30
PGE szuka zagranicznego, doświadczonego partnera , który pomoże jej zrealizować projekt farm wiatrowych na morzu - pisze w czwartek "Dziennik Gazeta Prawna".
więcej

Francja: w 2019 roku nie będzie podwyżki akcyzy na paliwo

PAP / jp
Środa, 5 grudnia 2018, godz. 21:40
Jest to krok w celu zażegnania kryzysu wywołanego demonstracjami ruchu tzw. "żółtych kamizelek".
więcej

USA: w Waszyngtonie zakończyła się główna ceremonia żałobna Busha seniora

PAP / jp
Środa, 5 grudnia 2018, godz. 20:31
W Narodowej Katedrze Kościoła Episkopalnego w Waszyngtonie zakończyła się w środę główna ceremonia żałobna po śmierci 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a Herberta Walkera Busha.
więcej

Rosja / MSZ: odpowiemy symetrycznie na wydalenie dyplomaty ze Słowacji

PAP / jp
Środa, 5 grudnia 2018, godz. 18:50
Rosja odpowie analogicznymi krokami na wydalenie swego dyplomaty ze Słowacji - zapowiedziało w środę MSZ w Moskwie po poinformowaniu przez słowackie władze o wyrzuceniu z kraju rosyjskiego dyplomaty, który prowadził działalność szpiegowską.
więcej

NATO uchyla drzwi krajom Bałkanów Zachodnich, by osłabić wpływy Rosji

PAP / jp
Środa, 5 grudnia 2018, godz. 17:45
Szefowie dyplomacji państw NATO zaprosili w środę Bośnię i Hercegowinę do złożenia planu reform, będącego częścią działań na rzecz członkostwa w Sojuszu. Wezwali też Serbię i Kosowo do obniżenia napięć, ostrzegając Prisztinę przed tworzeniem regularnej armii.
więcej

USA: rozpoczęły się uroczystości żałobne Busha seniora

PAP / jp
Środa, 5 grudnia 2018, godz. 16:27
Przed waszyngtońskim Kapitolem rozpoczęły się w środę państwowe uroczystości żałobne byłego prezydenta USA George'a H.W. Busha.
więcej

WHO: spełnienie celów Porozumienia paryskiego może ocalić milion istnień rocznie

PAP / jp
Środa, 5 grudnia 2018, godz. 15:15
Spełnienie celów Porozumienia paryskiego może ocalić ok. miliona ludzkich istnień rocznie do 2050 r., przez ograniczenie zanieczyszczeń powietrza - ocenia Światowa Organizacja Zdrowia.
więcej

Amerykańskie giełdy zamknięte z powodu żałoby po śmierci prezydenta Busha seniora

PAP / ml
Środa, 5 grudnia 2018, godz. 14:10
Nowojorska giełda papierów wartościowych NYSE i Nasdaq są w środę zamknięte z powodu żałoby narodowej po śmierci byłego prezydenta George H.W. Busha, który zmarł w piątek w wieku 94 lat. W środę w Waszyngtonie odbywają się uroczystości żałobne.
więcej

Kreml: Stany Zjednoczone manipulują faktami w sprawie INF

PAP / ml
Środa, 5 grudnia 2018, godz. 11:53
Rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow zarzucił w środę Stanom Zjednoczonym "manipulowanie faktami" w sprawie układu rozbrojeniowego INF. Oznajmił, że prawdziwą motywacją zarzutów wobec Rosji w sprawie nieprzestrzegania układu jest zamiar wycofania się USA z tego traktatu.
więcej

Czaputowicz: NATO dostrzega wpływy Rosji na Bałkanach Zachodnich

PAP / ml
Środa, 5 grudnia 2018, godz. 10:20
NATO dostrzega wpływy m.in. Rosji w państwach Bałkanów Zachodnich, dlatego chce im zapewnić stabilność, tak by sytuacja w tym regionie nie rozwinęła się w niekorzystnym kierunku - powiedział w środę w Brukseli szef MSZ Jacek Czaputowicz.
więcej

Trzęsienie ziemi na Południowym Pacyfiku, w pobliżu Nowej Kaledonii

PAP / ml
Środa, 5 grudnia 2018, godz. 08:39
Silne podmorskie trzęsienie ziemi o magnitudzie 7,6 nawiedziło w środę Południowy Pacyfik, niedaleko wschodnich wybrzeży Nowej Kaledonii. Centrum ostrzegania przed tsunami na Pacyfiku (PTWC) wydało ostrzeżenie przed "niebezpiecznymi falami tsunami".
więcej

COP24: uczestnicy szczytu przyjęli deklarację o sprawiedliwej transformacji

PAP / kw
Wtorek, 4 grudnia 2018, godz. 21:35
Realizowanie celów związanych z ochroną klimatu przy utrzymaniu rozwoju gospodarczego i miejsc pracy w duchu dziedzictwa "Solidarności" zakłada deklaracja o solidarnej i sprawiedliwej transformacji, którą przyjęli we wtorek przedstawiciele 45 państw na globalnym szczycie klimatycznym ONZ - COP24.
więcej

Rosja: kilkudziesięciu adwokatów chce bronić ukraińskich marynarzy

PAP / kw
Wtorek, 4 grudnia 2018, godz. 20:19
Kilkudziesięciu rosyjskich adwokatów wyraziło gotowość reprezentowania ukraińskich marynarzy zatrzymanych przez Rosję na Morzu Czarnym - poinformował prawnik Nikołaj Połozow. Zapowiedział on, że listę potencjalnych obrońców przedstawi w Kijowie.
więcej

Poznań zaoferuje seniorom wiele usług ułatwiających życie, m.in. bezpłatne strzyżenie i mycie okien

PAP / kw
Wtorek, 4 grudnia 2018, godz. 19:06
Na bezpłatne mycie okien i darmowe usługi fryzjerskie będą mogli w 2019 r. w Poznaniu liczyć seniorzy. Już obecnie najstarsi mieszkańcy miasta mogą m.in. nieodpłatnie podróżować taksówkami do urzędu i zamawiać fachowca do drobnych napraw.
więcej

Prasa rosyjska: wraz z traktatem z Ukrainą zniknie przestrzeń poradziecka

PAP / kw
Wtorek, 4 grudnia 2018, godz. 17:48
Możliwe nieprzedłużenie przez Ukrainę zawartego przez nią niegdyś traktatu o przyjaźni i współpracy z Rosją stworzy precedens i może oznaczać ostateczny koniec istnienia przestrzeni poradzieckiej - ocenia we wtorek rosyjska "Niezawisimaja Gazieta".
więcej

COP24: Schwarzenegger - paliwa kopalne zabijają ludzi. Przestańmy zatruwać świat!

PAP / kw
Wtorek, 4 grudnia 2018, godz. 16:34
Musimy się wszyscy obudzić i zaprzestać zatruwać świat, pozbyć się paliw kopalnych, bo to one zabijają ludzi - podkreślił we wtorek podczas COP24 b. gubernator Kalifornii Arnold Schwarzenegger. Dodał, że rocznie z powodu smogu umiera 7 mln ludzi na świecie.
więcej

Pompeo: prezydent Trump zabiega o nowy ład światowy

PAP / kw
Wtorek, 4 grudnia 2018, godz. 15:22
Prezydent Donald Trump zabiega o nowy ład światowy utrzymywany w mocy przez amerykańskie przywództwo i demokrację - powiedział we wtorek sekretarz stanu USA Mike Pompeo w Brukseli, obwiniając zarazem Iran i Chiny o destabilizację na świecie.
więcej

Złota Piłka - Modric przerwał dominację Ronaldo i Messiego

PAP / kw
Wtorek, 4 grudnia 2018, godz. 14:32
Chorwat Luka Modric został zdobywcą Złotej Piłki dla najlepszego zawodnika 2018 roku w plebiscycie "France Football". Tegoroczny wicemistrz świata z Rosji i triumfator Ligi Mistrzów przerwał dominację wyróżnianych od 10 lat Cristiano Ronaldo i Lionela Messiego.
więcej

COP24: Prezydent Duda spotkał się z Arnoldem Schwarzeneggerem

PAP / sz
Wtorek, 4 grudnia 2018, godz. 13:16
Prezydent Andrzej Duda w ramach szczytu klimatycznego COP24 w Katowicach spotkał się we wtorek z byłym gubernatorem Kalifornii Arnoldem Schwarzeneggerem - poinformowała Kancelaria Prezydenta.
więcej

USA: wandal zbezcześcił figury Matki Bożej i aniołów przed polskim kościołem

PAP / sz
Wtorek, 4 grudnia 2018, godz. 12:11
Nie zidentyfikowany jeszcze wandal zbezcześcił i zniszczył posągi Matki Boskiej oraz dwóch aniołów w kościele Matki Bożej Pocieszenia w nowojorskim Williamsburgu, w dzielnicy Brooklyn, gdzie większość wiernych stanowią Polacy. Policja prowadzi śledztwo.
więcej

COP24: przyjęto deklarację o solidarnej i sprawiedliwej transformacji

PAP / sz
Wtorek, 4 grudnia 2018, godz. 11:18
Przedstawiciele 45 państw zgromadzeni na globalnym szczycie klimatycznym ONZ - COP24 w Katowicach przyjęli przez aklamację deklarację o solidarnej i sprawiedliwej transformacji (ang. Solidarity and Just Transition Silesia Declaration) - poinformowało we wtorek biuro prasowe szczytu.
więcej

Donald Trump i pierwsza dama złożyli hołd zmarłemu prezydentowi

PAP / sz
Wtorek, 4 grudnia 2018, godz. 09:59
Prezydent Donald Trump i pierwsza dama Melania Trump złożyli w poniedziałek na Kapitolu hołd zmarłemu 41 prezydentowi USA George'owi H.W. Bushowi. Uroczystość poświęcona pamięci zmarłego prezydenta z udziałem kilkuset osób odbyła się też w Houston, w Teksasie.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook