Kaczyński o Janie Olszewskim: był człowiekiem o wymiarze męża stanu

PAP / pk
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 18:00
Jan Olszewski był człowiekiem o wymiarze męża stanu, takim człowiekiem, który patrzył na rzeczywistość w sposób dalekowzroczny; ta śmierć jest dla mnie osobistym ciosem - tak prezes PiS Jarosław Kaczyński wspominał w TVP Info zmarłego b. premiera Jana Olszewskiego.
więcej

Departament Stanu: Pompeo będzie w Warszawie rozmawiał o bezpieczeństwie

PAP / pk
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 16:19
Podczas wizyty w Warszawie w przyszłym tygodniu sekretarz stanu USA Mike Pompeo będzie rozmawiał z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem o bezpieczeństwie, w tym energetycznym - poinformował amerykański Departament Stanu w komunikacie przesłanym w piątek PAP.
więcej

Stanowisko ws. NS2 poparte niemal przez wszystkie państwa UE

PAP / pk
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 15:30
Stanowisko ws. zmian w dyrektywie gazowej, które ma zastosowanie do Nord Stream 2, zostało przyjęte z poprawką francusko-niemiecką, dotyczącą aplikowalności terytorialnej przepisów. Poparły je niemal wszystkie państwa UE - podało PAP źródło dyplomatyczne.
więcej

Stocznie Gdańsk i Szczecińska podpisały porozumienie

PAP / ms
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 15:00
Budowę silnej pozycji na europejskim i globalnym rynku stoczniowym zakłada porozumienie podpisane przez Stocznię Gdańsk i Stocznię Szczecińską. Zgodnie z umową spółki będą wspólnie działać na rzecz rozwoju krajowego przemysłu stoczniowego.
więcej

Minister finansów: woda m.in. z wodociągów nadal z 8-proc. VAT

PAP / ms
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 14:00
Woda dostarczana m.in. wodociągami będzie nadal objęta 8-proc. VAT, taka była intencja resortu finansów - zapewnił PAP w piątek rzecznik prasowy Ministerstwa Finansów Paweł Jurek. Aby nie było wątpliwości uzupełniony zostanie załącznik nr 3 do ustawy.
więcej

Ukraina: separatyści przekazali 33 więźniów z zakładów karnych w Donbasie

PAP / ms
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 12:55
Ukraińska rzeczniczka praw człowieka Ludmyła Denisowa poinformowała na Facebooku, że w miejscowości Szczastia w obwodzie ługańskim stronie ukraińskiej przekazano 33 więźniów z zakładów karnych położonych na terenach zajętych przez prorosyjskich separatystów.
więcej

Iran: Chamenei tłumaczy, do kogo kierowane jest hasło "Śmierć Ameryce!"

PAP / ms
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 12:00
Trump wycofał Stany Zjednoczone z międzynarodowego porozumienia z 2015 roku w sprawie irańskiego programu nuklearnego, przywracając sankcje, które są ciosem dla gospodarki Iranu. Europejscy sygnatariusze tego porozumienia próbują je uratować, ale Chamenei oświadczył, że nie można im ufać.
więcej

Kraków: jest już okno życia dla zwierząt. W planach kolejne

Michał Lewandowski
cowkrakowie.pl / Michał Lewandowski

Piątek, 8 lutego 2019, godz. 11:52
Powstało przy ulicy Floriańskiej 53 z inicjatywy Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
więcej

Ardanowski o kontrolach KE w ubojniach: nie mam sygnałów, by coś dramatycznego dostrzeżono

KAI / ms
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 10:58
Nie mam sygnałów od audytorów Komisji Europejskiej, by coś dramatycznego zostało przez nich dostrzeżone podczas kontroli w naszych ubojniach, a byli wszędzie - poinformował w piątek minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
więcej

Nie żyje były premier Jan Olszewski

PAP / ms
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 10:00
Nie żyje Jan Olszewski, b. premier, obrońca opozycjonistów w procesach politycznych w okresie PRL - poinformował w piątek PAP Antoni Macierewicz.
więcej

Policja: z wraku awionetki wydobyto ciało Emiliana Sali

PAP / ms
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 08:55
Policja brytyjskiego hrabstwa Dorset potwierdziła w czwartek, że ciało wydobyte w środę z wraku awionetki, która wpadła do Kanału La Manche nalkeży do argentyńskiego piłkarza Emiliano Sali.
więcej

USA: Członkowie senackiej Komisji Spraw Zagranicznych przeciwko Nord Stream 2

PAP / ms
Piątek, 8 lutego 2019, godz. 07:59
Członkowie Komisji Spraw Zagranicznych Senatu USA przedstawili w czwartek projekt rezolucji wzywającej do wstrzymania budowy gazociągu Nord Stream 2, który ma prowadzić z Rosji do Niemiec po dnie Morza Bałtyckiego.
więcej

ONZ: Chaszodżdżi był ofiarą brutalnego zabójstwa dokonanego przez władze w Rijadzie

PAP / ml
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 20:07
Oenzetowskie śledztwo ws. zabójstwa saudyjskiego dziennikarza Dżamala Chaszodżdżiego pokazuje, że był on "ofiarą brutalnego i dokonanego z premedytacją zabójstwa, zaplanowanego i przeprowadzonego przez władze Arabii Saudyjskiej" - poinformowała w czwartek przedstawicielka ONZ.
więcej

Morawiecki: życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania została w UE

PAP / ml
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 15:43
Życzyłbym sobie, żeby Wielka Brytania została w Unii Europejskiej - oświadczył w czwartek premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że w sprawie Brexitu potrzebne są teraz "kreatywne i elastyczne rozwiązania". Czekamy na propozycje ze strony premier Theresy May - dodał.
więcej

Kongres UEFA - Ceferin wybrany na prezydenta na kolejną kadencję

PAP / kk
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 14:10
Aleksander Ceferin został wybrany na prezydenta Europejskiej Unii Piłkarskiej (UEFA) na kolejne cztery lata. Słoweniec pełni tę funkcję od 2016 roku, kiedy zastąpił Francuza Michela Platiniego. Na kongresie w Rzymie Ceferin był jedynym kandydatem.
więcej

Ukraina: parlament wniósł do konstytucji zapis o dążeniu do UE i NATO

PAP / kk
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 13:02
Rada Najwyższa Ukrainy zatwierdziła w czwartek umieszczenie w konstytucji zapisu o dążeniu tego państwa do członkostwa w Unii Europejskiej i NATO. Zmiany w ustawie zasadniczej poparło 334 deputowanych.
więcej

Na Słowacji rozpoczyna się szczyt Grupy Wyszehradzkiej z udziałem kanclerz Niemiec

PAP / kk
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 12:18
Premier Mateusz Morawiecki przybył w czwartek na Słowację na szczyt szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem kanclerz Niemiec Angeli Merkel. Głównymi tematami spotkania mają być sprawy gospodarcze, brexit, wybory do PE i unijna perspektywa budżetowa.
więcej

Komisja Europejska obniża prognozy PKB dla Polski na lata 2019-2020

PAP / kk
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 11:16
Komisja Europejska obniżyła w czwartek prognozy wzrostu PKB dla Polski na najbliższe dwa lata. Jej zdaniem w 2019 roku polski PKB wzrośnie o 3,5 proc., a w 2020 roku o 3,2 proc. Jesienią zeszłego roku szacowano, że będzie to odpowiednio 3,7 proc. i 3,3 proc.
więcej

Mucha: wątek faktury opublikowanej przez "GW" jest w pewnym sensie humorystyczny

PAP / kk
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 10:02
Wątek faktury opublikowanej w czwartek przez "Gazetę Wyborczą" jest w pewnym sensie humorystyczny, można by doradzać adwokatom, aby zgłaszali się do redakcji "GW" o ułatwienie dochodzenia roszczeń na drodze sądowej - ocenił wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.
więcej

Boliwia: liderzy opozycji uznają Juan Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli

PAP / kk
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 09:12
Liderzy opozycji w Boliwii, w tym byli prezydenci poinformowali w środę, że uznają Juan Guaido za tymczasowego prezydenta Wenezueli - podało EFE.
więcej

Trump: czekam na oficjalne oświadczenie nt. odzyskanych terytoriów w Syrii i Iraku

PAP / kk
Czwartek, 7 lutego 2019, godz. 08:14
Prezydent Donald Trump powiedział w środę, że spodziewa się być może już w przyszłym tygodniu oficjalnego oświadczenia, iż koalicja walcząca z bojownikami Państwa Islamskiego (IS) odzyskała całe terytorium, które uprzednio znajdowało się w rękach IS.
więcej

USA żądają od Maduro odblokowania pomocy humanitarnej dla Wenezueli

PAP / jp
Środa, 6 lutego 2019, godz. 21:15
Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oskarżył w środę na Twitterze Nicolasa Maduro o "blokowanie" pomocy humanitarnej wysłanej do Wenezueli, głównie przez USA, w porozumieniu z obozem Juana Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem.
więcej

Premier Morawiecki udaje się do Bratysławy na szczyt V4 z udziałem kanclerz Niemiec

PAP / jp
Środa, 6 lutego 2019, godz. 19:44
W czwartek premier Mateusz Morawiecki udaje się na Słowację na szczyt szefów rządów państw Grupy Wyszehradzkiej z udziałem kanclerz Niemiec Angeli Merkel.
więcej

Czerwony Krzyż podwoił budżet na pomoc dla Wenezueli

PAP / jp
Środa, 6 lutego 2019, godz. 18:42
Międzynarodowy Komitet Czerwonego Krzyża (MKCK) podwoił w ostatnich tygodniach do 18 mln franków szwajcarskich swój budżet przeznaczony na pomoc dla Wenezueli - poinformował w środę w Genewie prezes MKCK Peter Maurer.
więcej

Ambasador Iranu: Polska musi liczyć się z konsekwencjami organizacji konferencji bliskowschodniej

PAP / jp
Środa, 6 lutego 2019, godz. 17:22
Jeśli konkluzje konferencji bliskowschodniej w Warszawie będą wymierzone w Iran, Polska będzie musiała liczyć się z tego konsekwencjami; w grę wchodzi m.in. obniżenie rangi stosunków polsko-irańskich - powiedział w środę dziennikarzom ambasador Iranu w Warszawie Masud Edrisi Kermanszahi.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook