Ukraina: ostrzeżenie przed zamachem podczas występu prezydenta w TV

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 21:45
Ostrzeżenie przed zamachem ogłoszono podczas występu prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki w publicznej stacji telewizyjnej, dokąd przybył na przewidzianą ordynacją wyborczą debatę przed II turą wyborów prezydenckich, w której ubiega się o reelekcję.
więcej

Dulkiewicz do premiera: apeluję o natychmiastowe rozwiązanie chaosu w oświacie

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 20:24
Apeluję o natychmiastowe rozwiązanie największego we współczesnej historii Polski chaosu w polskiej oświacie - napisała w wystosowanym w piątek liście do premiera Mateusza Morawieckiego prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz.
więcej

Greta Thunberg: musimy przygotować się na długą walkę ws. klimatu

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 19:32
"Musimy przygotować się na długą walkę" - powiedziała w piątek w Rzymie 16-letnia szwedzka aktywistka Greta Thunberg, inicjatorka strajków szkolnych w obronie klimatu, podczas manifestacji z udziałem kilku tysięcy młodych Włochów. "My zmieniamy świat" - dodała.
więcej

Komisja Europejska potępia przemoc po zabójstwie dziennikarki w Irlandii Płn.

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 17:04
KE potępiła w piątek przemoc, do jakiej doszło w nocy z czwartku na piątek w północnoirlandzkim Londonderry, gdzie od kuli zginęła 29-letnia dziennikarka Lyra McKee. Rzecznik Komisji podkreślił, że Wielka Brytania z pewnością wyjaśni okoliczności zdarzenia.
więcej

Broniarz: pomysł "okrągłego stołu" ws. podwyżek dla nauczycieli - bardzo chybiony

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 16:06
Pomysł "okrągłego stołu" ws. podwyżek dla nauczycieli jest bardzo chybiony, ale ZNP zapewne nie odmówi w nim udziału - powiedział w piątek szef ZNP Sławomir Broniarz. Komentując apel Koalicji Europejskiej, zapewnił, że wszystkie dowody wsparcia strajkujący odbierają "bardzo pozytywnie".
więcej

Dziś rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim. Trwają uroczystości

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 15:18
Przed Pomnikiem Bohaterów Getta w Warszawie rozpoczęły się w piątek w południe główne uroczystości 76. rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim. W hołdzie bohaterom powstania zawyły syreny.
więcej

Ukraina: w niedzielę odbędzie się II tura wyborów prezydenckich

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 14:06
Na Ukrainie w niedzielę odbędzie się II tura wyborów prezydenckich, w której o najwyższe stanowisko w państwie ubiegają się komik telewizyjny Wołodymyr Zełenski i urzędujący prezydent Petro Poroszenko.
więcej

Rosja / MSZ: w raporcie Muellera brak dowodów na ingerencję w wybory w USA

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 13:03
Ogłoszony w USA raport specjalnego prokuratora Roberta Muellera nie zawiera "ani jednego" dowodu na ingerencję Rosji w amerykańskie wybory prezydenckie - oświadczył w piątek przedstawiciel MSZ Rosji Gieorgij Borisienko, dyrektor departamentu Ameryki Północnej.
więcej

Koalicja Europejska apeluje do prezesa PiS i premiera o realizację postulatów nauczycieli

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 12:04
Koalicja Europejska apeluje do prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego oraz premiera Mateusza Morawieckiego o zrealizowanie postulatów nauczycieli i zakończenie protestu - oświadczył w piątek lider PO Grzegorz Schetyna.
więcej

O. Ludwik Wiśniewski OP: czas postawić problem szkoły jako zasadniczy w naszym kraju

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 11:00
Czas problem szkoły postawić jako problem zasadniczy w naszym kraju. Strajk to bardzo ważny sygnał, że szkoła jest w ruinie. Oczywiście pierwszy krok to sensowne wynagrodzenia dla nauczycieli - powiedział w piątek dominikanin o. Ludwik Wiśniewski.
więcej

Broniarz "osobiście" za klasyfikacją uczniów i przeprowadzeniem matur

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 10:03
Nie wiem, czy miałbym odwagę zablokować moim uczniom dostęp na studia. Moje osobiste zdanie w tej materii jest raczej pro uczniowskie - powiedział szef ZNP Sławomir Broniarz w piątek w radiu TOK FM. Po Wielkanocy zarząd związku będzie dyskutować na temat obecnego protestu.
więcej

Irlandia Północna: kobieta zginęła podczas zamieszek terrorystycznych w Londonderry

PAP / kk
Piątek, 19 kwietnia 2019, godz. 08:44
29-letnia kobieta zginęła od strzału podczas zamieszek, jakie wybuchły w czwartek wieczorem w mieście Londonderry w Irlandii Północnej - poinformowała lokalna policja. Jak dodano, śmierć kobiety jest traktowana jako incydent o charakterze terrorystycznym.
więcej

USA: raport Muellera nie znajduje zmowy, ale nie rozwiewa wątpliwości

PAP / ms
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 21:30
Opublikowany w czwartek raport specjalnego prokuratora Roberta Muellera ws. domniemanych związków członków sztabu wyborczego Donalda Trumpa z Rosją stwierdza, że w śledztwie nie znaleziono wystarczających dowodów na zmowę, ale nie rozwiewa wielu wątpliwości.
więcej

Francja: przyczyną pożaru w Notre Dame prawdopodobnie zwarcie elektryczne

PAP / ms
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 20:15
Rozmówca agencji dodał, że na razie śledczy ze względów bezpieczeństwa nie pozwolili na rozpoczęcie prac w katedrze i przeszukiwanie gruzu.
więcej

Morawiecki: wszystkich chcemy zaprosić do "okrągłego stołu"

PAP / ms
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 19:06
Zapraszamy z wicepremier Beatą Szydło na okrągły stół ws. oświaty w piątek, 26 kwietnia, na godz. 12 na Stadion Narodowy - powiedział w czwartek w Krakowie premier Mateusz Morawiecki. Dodał, że okrągły stół będzie "możliwością dogadania się" oraz "kompleksowego przebudowania systemu edukacyjnego".
więcej

ZNP i FZZ odrzuciły rządową propozycję podwyżki płac dla nauczycieli

PAP / ms
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 17:31
ZNP i FZZ odrzuciły przedstawioną przez rząd propozycję podwyżki płac od przyszłego roku dla nauczycieli dyplomowanych średnio o 250 zł, połączoną z podniesieniem pensum o 90 min. tygodniowo.
więcej

Niemcy: były strażnik z obozu zagłady postawiony w stan oskarżenia

PAP / ms
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 16:40
Prokuratura w Hamburgu oskarżyła 92-letniego byłego esesmana, strażnika w hitlerowskim obozie zagłady o pomocnictwo w morderstwie w 5230 przypadkach - informuje w czwartek "Die Welt" w wydaniu online.
więcej

Naukowcy "ożywili" mózg martwego zwierzęcia

PAP / ms
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 15:35
Naukowcy, za pomocą specjalnego roztworu, przywrócili aktywność komórek w mózgu świni, która od czterech godzin była martwa. Metoda nie służy odzyskiwaniu świadomości, ale może pozwolić na dokładniejsze badania narządu i prace nad nowymi sposobami leczenia udarów czy urazów.
więcej

PiS złożył projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym

PAP / ms
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 14:00
Brak możliwości wnoszenia odwołań od uchwał Krajowej Rady Sądownictwa zawierających wnioski o powołanie przez prezydenta wyłonionych kandydatów na sędziów Sądu Najwyższego - przewiduje projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym autorstwa PiS.
więcej

Rosja zakaże eksportu ropy i produktów naftowych na Ukrainę

PAP / pk
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 12:09
Rosja wprowadzi zakaz eksportu ropy i produktów naftowych na Ukrainę oraz rozszerzy embargo na dostawy z Ukrainy do Rosji niektórych produktów - powiadomił w czwartek rosyjski premier Dmitrij Miedwiediew. Embargo - jak wyjaśnił - jest odpowiedzią na nieprzyjazne działania Ukrainy.
więcej

Korea Pln. nie chce udziału Pompeo w rozmowach o denuklearyzacji

PAP / pk
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 11:09
Korea Północna nie chce już, by sekretarz stanu USA Mike Pompeo był zaangażowany w rozmowy na temat denuklearyzacji. Pjongjang chce, by zamiast Pompeo w rozmowach uczestniczył ktoś, kto jest "ostrożniejszy i dojrzalszy w komunikowaniu się" - podają w czwartek północnokoreańskie media.
więcej

Mężczyzna z kanistrami benzyny zatrzymany w nowojorskiej katedrze

PAP / pk
Czwartek, 18 kwietnia 2019, godz. 08:34
Mężczyzna z dwoma kanistrami benzyny został zatrzymany w środę wieczorem po wejściu do nowojorskiej katedry św. Patryka na Manhattanie - poinformowała policja.
więcej

Prezydent Trump rozmawiał z papieżem o pożarze katedry Notre Dame

PAP / jp
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 21:10
Prezydent USA Donald Trump zadzwonił w środę do papieża Franciszka i zapewnił go o swojej solidarności w związku z pożarem paryskiej katedry Notre Dame - poinformował rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti.
więcej

Izrael: prezydent powierzył Netanjahu misję utworzenia rządu

PAP / jp
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 19:48
Prezydent Izraela Reuwen Riwlin w środę formalnie powierzył dotychczasowemu premierowi Benjaminowi Netanjahu misję utworzenia rządu - przekazuje agencja AP.
więcej

Peru: były prezydent Alan Garcia zmarł w szpitalu po próbie samobójczej

PAP / jp
Środa, 17 kwietnia 2019, godz. 18:25
Były prezydent Peru Alan Garcia, który w środę próbował popełnić samobójstwo podczas aresztowania go przez policję, zmarł w szpitalu w Limie - podał Reuters, powołując się na lokalne media i informacje rodziny Garcii.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook