Egipt: w przeddzień ramadanu prezydent ułaskawił ponad 300 skazanych

PAP / jp
Środa, 16 maja 2018, godz. 19:00
Prezydent Egiptu Abd el-Fatah es-Sisi ułaskawił w środę, w przeddzień rozpoczęcia świętego miesiąca ramadan, 332 więźniów.
więcej

Tusk krytykuje administrację Trumpa przed szczytem w Sofii

PAP / jp
Środa, 16 maja 2018, godz. 17:30
Szef Rady Europejskiej Donald Tusk skrytykował w środę działania administracji prezydenta Donalda Trumpa w kwestii porozumienia z Iranem i handlu.
więcej

Putin: okręty z rakietami Kalibr będą na stałe na Morzu Śródziemnym

PAP / jp
Środa, 16 maja 2018, godz. 15:59
Prezydent Rosji Władimir Putin powiedział w środę, że okręty rosyjskiej marynarki wojennej z pociskami manewrującymi Kalibr będą pełnić stałą służbę na Morzu Śródziemnym.
więcej

Podlaskie: młodzież uczy się profilaktyki HIV/AIDS

PAP / jp
Środa, 16 maja 2018, godz. 14:30
Młodzież podlaskich szkół będzie się uczyła profilaktyki HIV/AIDS. W środę w Białymstoku zainaugurowano cykl takich spotkań warsztatami w Podlaskim Urzędzie Wojewódzkim.
więcej

Sąd Najwyższy uniewinnił Tomasza Komendę, który 18 lat spędził w więzieniu

PAP / sz
Środa, 16 maja 2018, godz. 12:59
Sąd Najwyższy uniewinnił w środę Tomasza Komendę, skazanego prawomocnie w 2004 r. na 25 lat więzienia za zabójstwo i zgwałcenie 15-latki. Mężczyzna spędził w więzieniu 18 lat.
więcej

Merkel: relacje transatlantyckie muszą wytrzymać spór o porozumienie z Iranem

PAP / sz
Środa, 16 maja 2018, godz. 12:13
Relacje między Europą a Stanami Zjednoczonymi muszą wytrzymać różnice, takie jak spór o porozumienie w sprawie programu nuklearnego Iranu - powiedziała w środę kanclerz Niemiec Angela Merkel, podkreślając znaczenie partnerstwa transatlantyckiego.
więcej

Gwatemala przeniosła ambasadę w Izraelu do Jerozolimy

PAP / sz
Środa, 16 maja 2018, godz. 11:16
Zgodnie z zapowiedzią Gwatemala przeniosła w środę swą ambasadę w Izraelu z Tel Awiwu do Jerozolimy. Stało się to w dwa dni po takich samych przenosinach ambasady USA. Amerykański prezydent Donald Trump zapowiadał ten krok w grudniu ubiegłego roku.
więcej

Turcja prosi konsula generalnego Izraela, by wrócił do swego kraju

PAP / sz
Środa, 16 maja 2018, godz. 10:10
MSZ Turcji poprosiło konsula generalnego Izraela w Stambule, by "na jakiś czas" wrócił do swego kraju - podała w środę agencja prasowa Anatolia. To reakcja na zastrzelenie przez siły izraelskie ok. 60 Palestyńczyków podczas zamieszek w Strefie Gazy.
więcej

Korea Płn. grozi odwołaniem spotkania Kima z Trumpem

PAP / sz
Środa, 16 maja 2018, godz. 08:39
Korea Północna zagroziła we wtorek odwołaniem spotkania swego przywódcy Kim Dzong Una z prezydentem USA Donaldem Trumpem z powodu trwających manewrów wojskowych Stanów Zjednoczonych i Korei Południowej. Odwołała zaplanowane na środę rozmowy z Koreą Południową.
więcej

Ratownicy znaleźli ciało ostatniego z poszukiwanych górników

PAP / sz
Środa, 16 maja 2018, godz. 07:34
Ratownicy odnaleźli ciało ostatniego z poszukiwanych górników w kopalni Zofiówka w Jastrzębiu Zdroju (Śląskie) - podała w środę po północy Jastrzębska Spółka Węglowa. Było ono uwięzione pod jedną z konstrukcji w zniszczonym tąpnięciem chodniku.
więcej

Prezydent Donald Trump złożył hołd policjantom poległym na służbie

PAP/ ed
Wtorek, 15 maja 2018, godz. 21:50
Prezydent USA Donald Trump złożył we wtorek hołd 199 funkcjonariuszom lokalnych, stanowych i federalnych organów ścigania, którzy w ubiegłym roku stracili życie podczas pełnienia służby.
więcej

Macron apeluje do Netanjahu o zagwarantowanie Palestyńczykom prawa do protestu

PAP/ ed
Wtorek, 15 maja 2018, godz. 20:39
Prezydent Francji Emmanuel Macron, który rozmawiał we wtorek telefonicznie z premierem Izraela Benjaminem Netanjahu, zaapelował o zagwarantowanie Palestyńczykom prawa do pokojowych protestów i potępił użycie przemocy w Strefie Gazy - poinformował Pałac Elizejski.
więcej

Indie: 7 osób zginęło, 30 jest poszukiwanych po zawaleniu się wiaduktu

PAP/ ed
Wtorek, 15 maja 2018, godz. 20:20
Siedem osób zginęło, a 30 najprawdopodobniej znalazło się pod gruzami zawalonej we wtorek części będącego w budowie wiaduktu w mieście Waranasi na północy Indii - powiadomiła miejscowa policja.
więcej

Tusk: Iran, wydarzenia w Strefie Gazy i stosunki z USA tematami szczytu UE w Sofii

PAP/ ed
Wtorek, 15 maja 2018, godz. 17:38
Kwestia dramatycznych wydarzeń w Strefie Gazy, porozumienie nuklearne z Iranem, a także spór handlowy UE z USA będą tematami spotkania unijnych przywódców, którzy od środy będą w Sofii - poinformował szef Rady Europejskiej Donald Tusk.
więcej

Merkel: więzi Europy z USA są nadwerężone w związku z umową z Iranem

PAP/ ed
Wtorek, 15 maja 2018, godz. 16:36
Kanclerz Niemiec Angela Merkel powiedziała we wtorek, że więzi Europy z USA zostały nadwerężone w związku z wycofaniem się Stanów Zjednoczonych z międzynarodowego porozumienia nuklearnego z Iranem. Dodała, że zachowanie tej umowy to nadal dobre rozwiązanie.
więcej

MŚ: Minister Kowalczyk wydał polecenie uchylenia decyzji ws. usuwania drzew w Puszczy Białowieskiej

PAP / ml
Wtorek, 15 maja 2018, godz. 12:17
Minister środowiska Henryk Kowalczyk wydał polecenie, by uchylić decyzję byłego szefa Lasów Państwowych, która pozwoliła na usuwanie z Puszczy Białowieskiej drzew zasiedlonych przez korniki - poinformował w wtorek PAP rzecznik resortu środowiska Aleksander Brzózka.
więcej

USA zablokowały projekt oświadczenia RB ONZ ws. starć w Strefie Gazy

PAP / ml
Wtorek, 15 maja 2018, godz. 11:54
USA zablokowały przyjęcie oświadczenia Rady Bezpieczeństwa ONZ, wzywającego do niezależnego śledztwa w sprawie wydarzeń w Strefie Gazy - podały źródła dyplomatyczne. W poniedziałkowych starciach z siłami izraelskimi zginęło 58 Palestyńczyków.
więcej

Macron potępił "przemoc izraelskiej armii" w Strefie Gazy

PAP / ml
Wtorek, 15 maja 2018, godz. 10:00
Prezydent Emmanuel Macron w rozmowach telefonicznych z prezydentem Autonomii Palestyńskiej Mahmudem Abbasem i królem Jordanii Abdullahem II potępił "przemoc izraelskiej armii wobec demonstrantów" w Strefie Gazy - poinformował w poniedziałek wieczorem Pałac Elizejski.
więcej

Open Society kończy działalność na Węgrzech z powodu klimatu politycznego

PAP / ml
Wtorek, 15 maja 2018, godz. 09:28
Fundacja Open Society urodzonego w Budapeszcie amerykańskiego miliardera George’a Sorosa poinformowała we wtorek, że kończy działalność na Węgrzech, jako powód podając "coraz bardziej represyjny klimat polityczny i prawny" w tym kraju.
więcej

Biały Dom: "Hamas ponosi odpowiedzialność za tragedię" w Gazie

PAP / ml
Wtorek, 15 maja 2018, godz. 08:53
Zastępca rzecznika Białego Domu Raj Shah obarczył radykalną palestyńską organizację Hamas "całkowitą odpowiedzialnością za tragiczne przypadki śmierci" w Strefie Gazy, gdzie w konfrontacji z izraelskim wojskiem zginęło poniedziałek blisko 60 Palestyńczyków.
więcej

58 Palestyńczyków zabitych w starciach z izraelskimi siłami w Strefie Gazy

PAP / ml
Wtorek, 15 maja 2018, godz. 08:00
58 Palestyńczyków zginęło w poniedziałek w starciach z izraelskimi żołnierzami w Strefie Gazy na granicy z Izraelem - poinformowało w poniedziałek późnym wieczorem palestyńskie ministerstwo zdrowia.
więcej

Ukraina: MSZ zawiesza konsula w Hamburgu za antysemickie wpisy na facebooku

PAP / pch
Poniedziałek, 14 maja 2018, godz. 21:28
MSZ Ukrainy zawiesiło konsula tego kraju w Hamburgu w związku z informacjami o antysemickich wpisach, które publikował na Facebooku - poinformowała w poniedziałek gazeta internetowa "Ukrainska Prawda" powołując się na rzeczniczkę resortu dyplomacji w Kijowie.
więcej

USA: władze Jersey City i Polonia porozumiały się w sprawie Pomnika Katyńskiego

PAP / pch
Poniedziałek, 14 maja 2018, godz. 20:49
Władze Jersey City i społeczność polska osiągnęły porozumienie w sprawie Pomnika Katyńskiego; monument zostanie przeniesiony o 60 metrów. Nie było nigdy intencji okazania braku szacunku polskiej społeczności - zapewnił burmistrz Jersey City Steven Fulop.
więcej

Izrael: Stany Zjednoczone otworzyły swoją ambasadę w Jerozolimie mimo krwawych protestów

PAP / pch
Poniedziałek, 14 maja 2018, godz. 18:55
Stany Zjednoczone otworzyły w poniedziałek w Jerozolimie swoją ambasadę w Izraelu, przenosząc ją z Tel Awiwu. Dzień oficjalnej inauguracji nowej placówki zbiega się z 70. rocznicą uzyskania niepodległości przez państwo żydowskie.
więcej

W kopalni Zofiówka psy podjęły trop. Dziesiąty dzień akcji poszukiwawczej

PAP / pch
Poniedziałek, 14 maja 2018, godz. 18:15
W dziesiątej dobie akcji ratowniczej w kopalni Zofiówka udało się na tyle obniżyć poziom wody, że do akcji mogły wkroczyć psy poszukiwawcze, które podjęły trop. Ratownicy penetrują rejon wskazany przez psy - podała w poniedziałek po południu Jastrzębska Spółka Węglowa.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plNewsletter DEON.pl

[X]
 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook