Petro Poroszenko: Niemcy, nie wpadajcie w pułapkę rosyjskiego gazu

PAP/ed
Niedziela, 23 września 2018, godz. 11:57
Nord Stream 2 nie ma ekonomicznego uzasadnienia; ma osłabić Ukrainę i stworzyć narzędzie nacisku na kraje Europy Zachodniej - ocenił prezydent Ukrainy Petro Poroszenko, apelując do Niemiec, by nie wpadały w pułapkę zależności od rosyjskiego gazu.
więcej

Szefowa kanadyjskiej dyplomacji zapowiada powołanie ambasadora ds. kobiet

PAP / sz
Niedziela, 23 września 2018, godz. 09:26
Kanada utworzy stanowisko ambasadora ds. kobiet, pokoju i bezpieczeństwa - ogłosiła szefowa dyplomacji tego kraju Chrystia Freeland. Wśród rezultatów zakończonego w sobotę spotkania kobiet ministrów spraw zagranicznych w Montrealu są m.in. rekomendacje na zbliżającą się sesję ZO ONZ.
więcej

IS przyznało się do zamachu na paradzie wojskowej w Ahwazie

KAI/ ed
Sobota, 22 września 2018, godz. 16:03
Dżihadystyczna organizacja Państwo Islamskie (IS) przyznała się za pośrednictwem swojej agencji prasowej Amak do przeprowadzenia zamachu podczas parady wojskowej w mieście Ahwaz na południowym zachodzie Iranu, nie przedstawiła jednak na to żadnych dowodów.
więcej

Tanzania: żywy człowiek znaleziony we wraku promu dwie doby po katastrofie

PAP/ed
Sobota, 22 września 2018, godz. 14:47
Żywy mężczyzna został odnaleziony w sobotę we wraku promu pasażerskiego, który w czwartek wywrócił się do góry dnem na Jeziorze Wiktorii w Tanzanii - poinformowały władze.
więcej

Morawiecki: warto dać szansę młodym, bardzo dynamicznym i wiarygodnym ludziom z wizją

PAP/ed
Sobota, 22 września 2018, godz. 12:21
Nam się tak bardzo chce zmieniać Polskę, jak im się bardzo nie chciało; warto dać szansę młodym ludziom, bardzo dynamicznym, wiarygodnym, z wizją takim jak Michał Wypij - mówił w sobotę premier Mateusz Morawiecki podczas konwencji regionalnej w Olsztynie (woj. warmińsko-mazurskie).
więcej

Tysiące Filipińczyków protestuje przeciwko dyktaturze prezydenta Rodrigo Duterte

PAP / pch
Piątek, 21 września 2018, godz. 21:18
Tysiące Filipińczyków uczestniczyły w piątek w demonstracjach przeciwko dyktaturze prezydenta Rodrigo Duterte. Demonstranci porównywali go do byłego dyktatora Filipin, prezydenta Ferdinanda Marcosa, który dokładnie 46 lat temu wprowadził w kraju stan wojenny.
więcej

Wielka Brytania: May zaostrza retorykę wobec UE; deklaruje zachowanie praw obywateli UE

PAP / pch
Piątek, 21 września 2018, godz. 20:18
Brytyjska premier Theresa May zaostrzyła w piątek retorykę wobec UE, zapewniając, że "nie odwróci wyniku referendum" i "nie pozwoli na rozłam kraju" w toku negocjacji ws. Brexitu. Złożyła zobowiązanie do zachowania praw 3,3 mln obywateli UE w swym kraju.
więcej

USA: Trump opóźnia odtajnienie dokumentów ze śledztwa ws. Russiagate

PAP / pch
Piątek, 21 września 2018, godz. 19:14
Donald Trump napisał w piątek na Twitterze, że opóźnia odtajnienie wszelkich dodatkowych informacji związanych ze śledztwem ws. ingerencji Rosji w wybory prezydenckie. Wśród dokumentów, które chce ujawnić prezydent, są też SMS-y śledczych i byłych szefów FBI.
więcej

Grecja: migranci przewożeni z przeludnionych obozów na wyspach

PAP / pch
Piątek, 21 września 2018, godz. 18:03
Grecki rząd rozpoczął przewożenie na kontynent setek migrantów przebywających w przeludnionych obozach na wyspach - pisze w piątek AFP. Dotychczas do Grecji kontynentalnej trafiło ok. 450 osób; do końca przyszłego tygodnia przewiezionych ma być 2 tys. migrantów.
więcej

Opolskie: Głuchołazy pierwszym w świecie Miastem Orderu Uśmiechu

PAP / pch
Piątek, 21 września 2018, godz. 17:09
Głuchołazy uzyskały w piątek tytuł Miasta Orderu Uśmiechu. Właśnie w tym mieście pół wieku temu powstał projekt orderu przyznawanego wybitnym osobom przez dzieci całego świata. Wśród nich jest dwoje świętych: matka Teresa z Kalkuty i Jan Paweł II.
więcej

Rzecznik Kremla: sankcje USA to krok nieprzyjazny i nieprzewidywalny.

PAP / pch
Piątek, 21 września 2018, godz. 15:44
Nowe sankcje amerykańskie wobec Rosji są działaniem wrogim i nieprzewidywalnym, przynoszącym szkodę wzajemnym stosunkom - ocenił w piątek rzecznik Kremla Dmitrij Pieskow. Zapowiedział, że Moskwa odpowie na nie zgodnie z zasadą wzajemności.
więcej

Chiny: władze chcą zakazać zagranicznych programów informacyjnych. Projekt zawiera szereg obostrzeń

PAP / pch
Piątek, 21 września 2018, godz. 14:56
Całkowity zakaz nadawania w Chinach zagranicznych programów informacyjnych poruszających tematy bieżące znalazł się w projekcie nowych regulacji, opublikowanym przez główny urząd ds. radia i telewizji - podały w piątek chińskie media.
więcej

Prof. Gersdorf przedstawiła premierowi "warunki brzegowe": sędziowie powrócą, pozostanę I Prezes SN

PAP / kw
Piątek, 21 września 2018, godz. 13:56
Przedstawione premierowi Mateuszowi Morawieckiemu warunki brzegowe zakończenia sporu wokół Sądu Najwyższego, to powrót sędziów zwolnionych ze względu na wiek, pozostanie na stanowisku I Prezesa SN i przywrócenie konstytucyjnego charakteru KRS - powiedziała sędzia prof. Małgorzata Gersdorf.
więcej

Prezydent o ataku na synagogę: jest to akt barbarzyństwa, który musimy potępić

PAP / kw
Piątek, 21 września 2018, godz. 12:42
Z ogromnym bólem przyjąłem akt barbarzyństwa, do którego doszło w Gdańsku, kiedy ktoś rzucił kamieniem w okno synagogi w czasie modlitwy Jom Kipur - powiedział prezydent Andrzej Duda.
więcej

Tanzania: już co najmniej 86 ofiar śmiertelnych zatonięcia promu. To może być największa tragedia od lat

PAP / kw
Piątek, 21 września 2018, godz. 11:26
Liczba ofiar śmiertelnych czwartkowego zatonięcia promu pasażerskiego na Jeziorze Wiktorii w Tanzanii wzrosła do co najmniej 86 - poinformowała w piątek tanzańska gazeta "Daily Citizen". Wcześniej mówiono o co najmniej 44 ofiarach.
więcej

Szef MSZ Ukrainy: nie pozwolimy Węgrom na rozdawanie paszportów naszym obywatelom

PAP / kw
Piątek, 21 września 2018, godz. 10:46
Władze Ukrainy nie pozwolą Węgrom na rozdawanie obywatelstwa przedstawicielom ich mniejszości w obwodzie zakarpackim na zachodzie Ukrainy - oświadczył w piątek ukraiński minister spraw zagranicznych Pawło Klimkin.
więcej

Kurdowie: kraje pochodzenia członków IS powinny przyjąć ich z powrotem

PAP / kw
Piątek, 21 września 2018, godz. 09:39
Kraje, z których pochodzą bojownicy Państwa Islamskiego (IS) ujęci na północnym wschodzie Syrii, powinny ich przyjąć z powrotem - wezwały kontrolujące region siły zbrojnej opozycji. Ostrzegły, że z braku zasobów nie mogą przetrzymywać tych osób bezterminowo.
więcej

W tym afrykańskim kraju zaczyna się "proces korupcyjny stulecia". Zdefraudowano 50 mld dolarów

PAP / kw
Piątek, 21 września 2018, godz. 08:40
Przed Sądem Najwyższym Angoli, kraju obfitującego w ropę naftową oraz złoża diamentów i złota, rozpocznie się pod koniec września "proces korupcyjny stulecia" o defraudację kwot rzędu 50 miliardów dolarów.
więcej

USA: Trump wprowadził nowe sankcje wobec rosyjskich i chińskich podmiotów prawnych

PAP / kw
Piątek, 21 września 2018, godz. 07:26
Prezydent Donald Trump wydał w czwartek rozporządzenie wykonawcze przewidujące objęcie amerykańskimi sankcjami gospodarczymi dodatkowo 33 rosyjskich i po raz pierwszy 2 chińskich podmiotów prawnych - zarówno osób prawnych jak i fizycznych.
więcej

Rwanda: niedaleko Kigali odkryto masowy grób z ciałami 5400 osób

PAP / sz
Czwartek, 20 września 2018, godz. 21:48
W dystrykcie Kicukiro koło stolicy Rwandy Kigali odkryty został olbrzymi masowy grób, w którym znaleziono 5400 ciał - poinformowała Associated Press. Według miejscowych władz prawdopodobnie są to ofiary ludobójstwa z 1994 roku.
więcej

Amnesty International uważa, że Izrael mógł dopuścić się zbrodni wojennych

PAP / sz
Czwartek, 20 września 2018, godz. 20:22
W ciągu 48 godzin od izraelskich kul zginęło w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu sześciu Palestyńczyków. Amnesty International uważa, że w niektórych przypadkach mogło dojść do zbrodni wojennych.
więcej

Ujęto napastniczkę z Maryland

PAP / sz
Czwartek, 20 września 2018, godz. 18:51
Co najmniej trzy osoby zginęły w czwartek w Aberdeen w stanie Maryland, gdzie kobieta zaczęła strzelać na terenie centrum dystrybucyjnego sieci aptek Rite Aid. Są też ranni. Lokalny szeryf powiedział, że napastniczkę ujęto i że jest ona w stanie krytycznym.
więcej

USA: doszło do kolejnej strzelaniny, są zabici

PAP / sz
Czwartek, 20 września 2018, godz. 18:03
Są ofiary śmiertelne strzelaniny, do której doszło w czwartek w Aberdeen w stanie Maryland - informuje Associated Press, powołując się na anonimowego przedstawiciela organów ścigania.
więcej

Frontex będzie operował w Serbii

PAP / sz
Czwartek, 20 września 2018, godz. 17:45
Unijny komisarz ds. Migracji Dimitris Awramopulos i wicepremier Serbii Nebojsza Stefanović zawarli porozumienie, które umożliwi rozmieszczenie zespołów straży granicznej i przybrzeżnej Frontexu w tym bałkańskim kraju.
więcej

SA nakładają sankcje na Chiny za zakup rosyjskiego sprzętu wojskowego

PAP / sz
Czwartek, 20 września 2018, godz. 17:35
USA nakładają w trybie natychmiastowym sankcje na chińską agencję ds. rozwoju technologii militarnych za zakup sprzętu wojskowego od głównego rosyjskiego eksportera broni Rosoboronexportu - poinformowali w czwartek przedstawiciele Departamentu Stanu USA.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook