Donald Trump: powiedziałem NRA, że trzeba zaostrzyć pewne zasady

PAP/ ed
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 21:13
Prezydent USA Donald Trump oznajmił w czwartek, podczas spotkania ws. masakry w Parkland na Florydzie, że powiedział Krajowemu Stowarzyszeniu Strzeleckiemu (NRA) - organizacji producentów, sprzedawców i posiadaczy broni - że trzeba będzie "zaostrzyć pewne zasady".
więcej

Syria: ponad 400 zabitych we Wschodniej Gucie od niedzieli

PAP/ ed
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 20:39
Ponad 400 cywilów, w tym ok. stu dzieci, zginęło w ciągu pięciu dni w nalotach i ostrzale artyleryjskim syryjskiego reżimu i Rosji we Wschodniej Gucie, oblężonej enklawie rebeliantów w pobliżu Damaszku - podało w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.
więcej

Władimir Putin: uczestnicy operacji w Syrii walczą nieustraszenie i do końca

PAP/ ed
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 19:59
Prezydent Rosji Putin na czwartkowej uroczystości na Kremlu z okazji święta państwowego - Dnia Obrońcy Ojczyzny - podziękował uczestnikom operacji zbrojnej Rosji w Syrii. Jak ocenił, ludzie ci walczą "zdecydowanie, w sposób nieustraszony i do końca".
więcej

Emmanuel Macron: będą ograniczenia zakupu gruntów rolnych przez cudzoziemców

PAP/ ed
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 16:07
Francuski prezydent Emmanuel Macron zapowiedział w czwartek "przepisy ograniczające" wykup gruntów rolnych we Francji przez cudzoziemców. To reakcja na kontrowersyjne kupno przez chińskiego inwestora ponad 2 tys. hektarów ziemi - pisze AFP.
więcej

Ukraina: Julia Tymoszenko prowadzi w najnowszym rankingu prezydenckim

PAP/ ed
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 15:58
Julia Tymoszenko prowadzi w najnowszym rankingu prezydenckim na Ukrainie, opublikowanym w czwartek przez grupę socjologiczną Rating. Gdyby wybory szefa państwa odbyły się w najbliższym czasie była premier uzyskałaby 18,7 proc. poparcia.
więcej

Opozycjonista Aleksiej Nawalny na krótko zatrzymany w Moskwie

PAP / pk
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 13:57
Jeden z liderów opozycji w Rosji Aleksiej Nawalny został na krótko zatrzymany w czwartek przez policję w Moskwie. Wcześniej tego samego dnia policja zatrzymała na stołecznym lotnisku Szeremietiewo Leonida Wołkowa, szefa sztabu Nawalnego.
więcej

Trybunał UE: Polska złamała unijne przepisy dotyczące jakości powietrza

PAP / pk
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 11:43
Polska, złamała prawo UE, dopuszczając do nadmiernych wieloletnich przekroczeń stężeń pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu - orzekł w czwartek Trybunał Sprawiedliwości UE w Luksemburgu. Na tym etapie nie zasądzono kar, ale KE może o nie wystąpić.
więcej

Sasin: reakcja rządu na antypolski film mogłaby nakręcić zainteresowanie tym filmem

PAP / pk
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 09:50
Reakcja polskiego rządu na film, w którym pada sformułowanie "polski Holokaust" mogłaby "nakręcić" zainteresowanie tym filmem - ocenił w czwartek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin. Podkreślił, że nie wyobraża sobie, aby ktokolwiek nie mógł nie potępić tego filmu.
więcej

Szef MSZ: powiązanie dostępu do funduszy z poszanowaniem wartości UE nie jest dobrym podejściem

PAP / pk
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 09:01
Powiązanie dostępu do unijnych funduszy z poszanowaniem wartości UE nie jest dobrym podejściem - powiedział w czwartek szef MSZ Jacek Czaputowicz. Ocenił, że zasady te powinny być takie same dla wszystkich państw Unii i być określone według jasnych kryteriów.
więcej

Ambasada Izraela: film Ruderman Family Foundation uderza w pamięć ofiar nazistowskich Niemiec

PAP / pk
Czwartek, 22 lutego 2018, godz. 07:44
Przekaz płynący z filmu Ruderman Family Foundation, jest nieakceptowalny; jego treść jest niezgodna z prawdą historyczną i uderza w pamięć wszystkich ofiar nazistowskich Niemiec - oświadczyła w środę ambasada Izreala w Warszawie.
więcej

Związek Gmin Żydowskich: określenie "polski Holokaust" - kłamliwe i szkodliwe

PAP / jp
Środa, 21 lutego 2018, godz. 21:00
Stanowcze potępienie dla filmu fundacji Ruderman Family, w którym pojawia się fraza "polski Holokaust", wyraziły w środę m.in. Związek Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce i naczelny rabin Polski Michael Schudrich.
więcej

Źródło: wiele państw jest za powiązaniem funduszy z praworządnością

PAP / jp
Środa, 21 lutego 2018, godz. 19:15
Znaczna liczba przedstawicieli krajów UE w konsultacjach przed piątkowym szczytem UE opowiedziała się za powiązaniem dostępu do funduszy z praworządnością czy uczestnictwem np. w polityce migracyjnej - poinformowało w środę dziennikarzy źródło unijne.
więcej

Nigeria: co najmniej 50 uczennic zaginionych po ataku Boko Haram

PAP / jp
Środa, 21 lutego 2018, godz. 17:50
Co najmniej 50 uczennic szkoły z internatem w stanie Jobe w północno-wschodniej Nigerii uznaje się za zaginione po poniedziałkowym ataku na szkołę, przeprowadzonym przez islamistyczną organizację terrorystyczną Boko Haram, która dokonywała już porwań dziewczynek.
więcej

USA: nie żyje słynny kaznodzieja Billy Graham

PAP / KAI / jp
Środa, 21 lutego 2018, godz. 16:20
W wieku 99 lat zmarł Billy Graham, słynny amerykański kaznodzieja, duchowny baptystyczny, organizator wielkich imprez ewangelizacyjnych na świecie - poinformował w środę jego rzecznik Mark DeMoss.
więcej

Litwa: otwiera się nowy etap w relacjach z Polską

PAP / jp
Środa, 21 lutego 2018, godz. 15:15
W stosunkach litewsko-polskich otwiera się nowy etap - powiedział litewskiej telewizji publicznej LRT Nerijus Aleksiejunas, doradca prezydent Litwy Dalii Grybauskaite, podsumowując niedawną wizytę prezydenta Polski Andrzeja Dudy w tym kraju.
więcej

Juncker ogłasza zmiany na kluczowych stanowiskach w Komisji Europejskiej

PAP / kw
Środa, 21 lutego 2018, godz. 13:54
Szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker ogłosił w środę zmiany na wysokich stanowiskach w kierowanej przez niego instytucji. Uważany za szarą eminencję szef jego gabinetu Martin Selmayr zostanie sekretarzem generalnym KE.
więcej

Ekspert: Polska wśród krajów o największej zachorowalności na grypę

PAP / kw
Środa, 21 lutego 2018, godz. 12:50
W Polsce - w obecnym sezonie grypowym - odnotowano już prawie 3 mln zachorowań i podejrzeń zachorowań na grypę i choroby grypopodobne. Jesteśmy wśród krajów o największej zachorowalności na grypę - powiedział PAP prof. Adam Antczak.
więcej

Niemcy: fabryka trolli przed wyborami podjęła kampanię na rzecz AfD

PAP / kw
Środa, 21 lutego 2018, godz. 11:50
Grupa prawicowych aktywistów przed wyborami w Niemczech podjęła kampanię, która miała wpływać na przekonania internautów i zwiększyć poparcie dla prawicowo-populistycznej partii Alternatywa dla Niemiec (AfD) - pisze w środę "Sueddeutsche Zeitung".
więcej

"Haarec": rekordowa liczba uczniów z Izraela pojedzie do Polski w tym roku

PAP / kw
Środa, 21 lutego 2018, godz. 11:05
Mimo kryzysu w polsko-izraelskich relacjach w 2018 r. na wycieczkę do Polski pojedzie rekordowa liczba nastolatków z Izraela, ok. 40 tys. - pisze w środę "Haarec", powołując się na izraelskie ministerstwo edukacji.
więcej

Gronkiewicz-Waltz: tylko Rada Warszawy może zdecydować ws. miejsca pomnika smoleńskiego

PAP / kw
Środa, 21 lutego 2018, godz. 09:58
Zgodnie z obowiązującymi przepisami to Rada Warszawy jest jedynym organem, który może decydować, gdzie postawić pomnik Ofiar Tragedii Smoleńskiej - uważa prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
więcej

Włoski sąd uznał, że salut rzymski jako "upamiętnienie" to nie przestępstwo

PAP / kw
Środa, 21 lutego 2018, godz. 08:48
Jeśli gest faszystowskiego salutu rzymskiego oddawany jest po to, by uczcić czyjąś pamięć i nie jest wyrazem przemocy, nie jest przestępstwem - orzekł włoski Sąd Najwyższy. Według sędziów w takim przypadku gest ten należy uznać za "wolne wyrażenie myśli".
więcej

USA: Korea Płn. w ostatniej chwili odwołała spotkanie z wiceprezydentem Pence'em

PAP / kw
Środa, 21 lutego 2018, godz. 07:41
Wiceprezydent USA Mike Pence był gotów spotkać się z delegacją Korei Północnej na marginesie igrzysk olimpijskich w Pjongczangu, ale "krótkie spotkanie" zostało "w ostatniej chwili" odwołane przez KRLD - oświadczył we wtorek Departament Stanu USA.
więcej

Szef IPN Ukrainy oskarża Polskę o łamanie ustaleń ws. regulacji sporów historycznych

PAP / pch
Wtorek, 20 lutego 2018, godz. 21:45
Zmiana ustawy o IPN w Polsce nie tylko według szefa IPN Ukrainy wstrzymuje dialog historyków, ale i stanowi zagrożenia dla praw Ukraińców w Polsce.
więcej

Premier podpisał zarządzenie powołujące Zespół ds. m.in. Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu

CIR / PAP / pch
Wtorek, 20 lutego 2018, godz. 20:18
Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie powołujące Międzyresortowy Zespół do Spraw Przeciwdziałania Propagowaniu Faszyzmu i innych Ustrojów Totalitarnych oraz Przestępstwom Inspirowanym Nienawiścią na tle Różnic Narodowościowych, Etnicznych, Rasowych, Wyznaniowych albo ze względu na Bezwyznaniowość.
więcej

Od marca więcej bezpłatnych leków dla seniorów, m.in. chorych na cukrzycę

PAP / pch
Wtorek, 20 lutego 2018, godz. 19:18
Od marca seniorzy będą mogli liczyć na kolejne bezpłatne leki, m.in. przeciwcukrzycowe i przeciwzakrzepowe - przewiduje projekt nowej listy refundacyjnej opublikowany przez resort zdrowia. Rozszerzony będzie także program profilaktyki zakażeń wirusem RS o starsze wcześniaki.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

 

 

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook