Premier Morawiecki spotka się w czwartek z wiceprezydentem USA i premierem Izraela

PAP / jp
Środa, 13 lutego 2019, godz. 21:24
Premier Mateusz Morawiecki w czwartek w Warszawie spotka się z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem oraz premierem Izraela Benjaminem Netanjahu - poinformowała PAP rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Spotkanie z Pencem ma dotyczyć m.in. partnerstwa w obszarze bezpieczeństwa, a z Netanjahu - stosunków dwustronnych.
więcej

Prezydent spotkał się z szefem Rady Republiki Zgromadzenia Narodowego Białorusi

PAP / jp
Środa, 13 lutego 2019, godz. 19:45
Polsko-białoruskie relacje dwustronne, problemy polskiej mniejszości na Białorusi oraz sytuacja polskich duchownych sprawujących tam posługę - były wśród tematów środowego spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z przewodniczącym izby wyższej białoruskiego parlamentu Michaiłem Miasnikowiczem.
więcej

Iran: 20 zabitych, 20 rannych w zamachu na Strażników Rewolucji

PAP / jp
Środa, 13 lutego 2019, godz. 18:37
Co najmniej 20 osób zginęło i 20 zostało rannych w środę w samobójczym zamachu bombowym na autobus przewożący funkcjonariuszy Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej na południowym wschodzie Iranu - podała państwowa irańska agencja IRNA.
więcej

Magistrat przekazał do Muzeum Gdańska pamiątki zw. z Pawłem Adamowiczem

PAP / jp
Środa, 13 lutego 2019, godz. 17:15
Urząd Miejski w Gdańsku przekazał Muzeum Gdańska ponad 60 pamiątek związanych z działalnością i upamiętnieniem prezydenta Pawła Adamowicza. W zestawie tym jest m.in. 36 ksiąg kondolencyjnych. Do placówki trafiły też przedmioty z prezydenckiego gabinetu.
więcej

Rozpoczęło się spotkanie prezydenta Dudy z wiceprezydentem USA

PAP / jp
Środa, 13 lutego 2019, godz. 15:54
W środę po godz. 15 w Belwederze rozpoczęło się spotkanie polskiej pary prezydenckiej z wiceprezydentem USA Mikiem Pencem i jego małżonką.
więcej

Ukraina: osiem ofiar śmiertelnych odry od początku roku

PAP / jp
Środa, 13 lutego 2019, godz. 14:28
Osiem osób zmarło na Ukrainie od początku bieżącego roku w wyniku komplikacji wynikających z zachorowania na odrę - poinformowało ministerstwo zdrowia w tym kraju. W 2018 roku odra była przyczyną śmierci 16 osób.
więcej

Chiny: MSZ zaprzecza doniesieniom o rozmowach z wenezuelską opozycją

PAP / ml
Środa, 13 lutego 2019, godz. 12:38
Rzeczniczka chińskiego MSZ Hua Chunying zaprzeczyła w środę doniesieniom amerykańskiej prasy, że chińscy dyplomaci spotykali się w Waszyngtonie z przedstawicielami tymczasowego prezydenta Wenezueli Juana Guaido, by chronić chińskie inwestycje w tym kraju.
więcej

Karczewski: konferencja bliskowschodnia - pokojowa, nie jest skierowana przeciw komukolwiek

PAP / ml
Środa, 13 lutego 2019, godz. 12:06
Organizowana w Warszawie konferencja bliskowschodnia jest pokojowa, nie jest skierowana przeciw komukolwiek - podkreślił w środę marszałek Senatu Stanisław Karczewski. "Dialog o Bliskim Wschodzie jest niezwykle potrzebny i przyniesie wiele korzyści dla wszystkich" - ocenił.
więcej

Przedstawiciel Huawei: jesteśmy gotowi pracować z polskim rządem, by budować zaufanie

PAP / ml
Środa, 13 lutego 2019, godz. 11:44
Chińska firma telekomunikacyjna Huawei jest gotowa współpracować z polskim rządem, by wykonać dodatkowe kroki w celu budowy zaufania - oświadczył w środę szef bezpieczeństwa Huawei Technologies USA Andy Purdy, cytowany przez agencję Reutera.
więcej

Prokuratura postawiła zarzuty b. prezesowi i b. dyrektorom PKN Orlen

PAP / ml
Środa, 13 lutego 2019, godz. 11:27
Zarzuty niedopełnienia obowiązków, które doprowadziły do wyrządzenia szkody spółce PKN Orlen w wysokości ponad 3,4 mln zł - postawiła Prokuratura Regionalna w Łodzi b. prezesowi koncernu Jackowi K. i dwóm b. dyrektorom - Michałowi S. i Leszkowi K.
więcej

Ambasador Mosbacher w "FT": USA rozmieszczą w Polsce więcej wojsk

PAP / ml
Środa, 13 lutego 2019, godz. 09:11
Stany Zjednoczone planują znacząco zwiększyć liczbę swych żołnierzy w Polsce, w sytuacji gdy administracja prezydenta Donalda Trumpa wzmacnia swoje zaangażowanie w Europie Środkowej - poinformowała ambasador USA w Warszawie Georgette Mosbacher.
więcej

Parlament Europejski za wzmocnieniem zdolności reakcji UE na katastrofy

PAP / sz
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 20:30
Parlament Europejski przyjął we wtorek nowelizację, która unowocześni system obrony cywilnej UE. Dzięki niej UE ma lepiej sobie radzić z pożarami lasów, burzami i powodziami.
więcej

Delegacja Juana Guaido apeluje do Rzymu o uznanie jego prezydentury

PAP / sz
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 19:32
Wysłannicy lidera wenezuelskiej opozycji Juana Guaido zaapelowali we wtorek w Rzymie do rządu Włoch, by uznał go za tymczasowego prezydenta. Skrytykowali też stanowisko współrządzącego Ruchu Pięciu Gwiazd, który odmawia tego gestu.
więcej

Ambasada RP w Tbilisi objęła funkcję punktu kontaktowego NATO

PAP / sz
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 19:24
Ambasada RP w Tbilisi we wtorek oficjalnie objęła na dwa lata funkcję punktu kontaktowego NATO w Gruzji. O przejęciu tych obowiązków polska placówka poinformowała na Twitterze.
więcej

Stoltenberg: NATO przygotowuje się na świat bez traktatu INF

PAP / sz
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 18:34
NATO przygotowuje "środki odstraszające" w celu obrony przed Rosją po zakończeniu funkcjonowania układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego i średniego zasięgu (INF) - poinformował we wtorek w Brukseli sekretarz generalny Sojuszu Jens Stoltenberg.
więcej

USA zapowiadają ogłoszenie nowych inicjatyw podczas wizyty Pompeo w Polsce

PAP / sz
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 18:27
Podczas wizyty w Polsce sekretarza stanu USA Mike'a Pompeo ogłosimy nowe inicjatywy, które wzmocnią zaangażowanie USA w rejonie Europy Środkowej - zapowiedział we wtorkowym komunikacie amerykański Departament Stanu.
więcej

Pompeo: cały czas współpracujemy ws. zniesienia wiz do USA

PAP / sz
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 17:21
Cały czas współpracujemy nad tym, żeby osiągnąć cel zniesienia wiz do Stanów Zjednoczonych dla obywateli Polski - powiedział we wtorek sekretarz stanu USA Mike Pompeo po spotkaniu z szefem MSZ Jackiem Czaputowiczem.
więcej

Żałoba narodowa po śmierci Jana Olszewskiego w piątek i w sobotę. O godz. 11 w sobotę msza żałobna

PAP / pch
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 14:00
Główne uroczystości pogrzebowe b. premiera Jana Olszewskiego odbędą się w sobotę - o godz. 11 w archikatedrze św. Jana Chrzciciela zostanie odprawiona msza żałobna; były premier zostanie pochowany na Powązkach Wojskowych - poinformował we wtorek szef KPRM Michał Dworczyk.
więcej

Ambasada USA na Ukrainie: Rosja wciąż łamie porozumienia w sprawie Donbasu i nie realizuje zobowiązań

PAP / pch
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 12:30
Cztery lata od podpisania porozumienia o realizacji protokołu mińskiego w sprawie uregulowania konfliktu w Donbasie, na wschodzie Ukrainy, Rosja nie realizuje wziętych na siebie zobowiązań - oświadczyła we wtorek ambasada Stanów Zjednoczonych w Kijowie.
więcej

Szef sztabu sił zbrojnych Iranu: Polska obiecała, że konferencja bliskowschodnia w Warszawie nie będzie antyirańska

PAP / pch
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 11:29
Polska obiecała, że organizowana przez nią wraz z USA konferencja bliskowschodnia w Warszawie nie będzie miała antyirańskiego charakteru - oświadczył we wtorek szef sztabu sił zbrojnych Iranu generał Mohammad Bagheri w wywiadzie dla państwowej agencji IRNA.
więcej

"Financial Times": wybory w Izraelu to polityczna walka życia Netanjahu. "Stawka jest ogromna"

PAP / pch
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 10:27
W kwietniowych wyborach parlamentarnych czeka premiera Izraela Benjamina Netanjahu polityczna walka życia, w której może on eskalować konflikt na Bliskim Wschodzie - pisze we wtorkowym artykule redakcyjnym "Financial Times".
więcej

Polska podtrzymuje swoje stanowisko w sprawie ustawy o Sądzie Narodowym w Trybunale Sprawiedliwości Unii Europejskiej

PAP / pch
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 09:30
Polska podtrzymuje stanowisko w sprawie ustawy o Sądzie Najwyższym; zmiany w ustawie zakwestionowane przez KE nie naruszają prawa unijnego - powiedział we wtorek dziennikarzom w Luksemburgu przed rozprawą w TSUE przedstawiciel Polski Bogusław Majczyna.
więcej

Turcja: nakaz aresztowania ponad 1,1 tys. osób za powiązania z islamskim kaznodzieją Gulenem, oskarżanym o próbę puczu

PAP / pch
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 08:57
Władze Turcji nakazały aresztowanie 1112 osób podejrzewanych o powiązania z islamskim kaznodzieją Fethullahem Gulenem, którego Ankara oskarża o zorganizowanie próby przewrotu wojskowego w 2016 roku - poinformowała we wtorek telewizja CNN Turk.
więcej

Wenezuela: dotarł pierwszy transport pomocy humanitarnej. "To jest pierwszy etap, wiemy, że nie jest wystarczający"

PAP / pch
Wtorek, 12 lutego 2019, godz. 07:44
Juan Guaido, który ogłosił się tymczasowym prezydentem Wenezueli, powiedział w poniedziałek, że pierwszy transport pomocy humanitarnej - racje żywnościowe dla dzieci i suplementy dla ciężarnych kobiet, dotarł na miejsce przeznaczenia.
więcej

W komisji PE upadła propozycja stworzenia raportu nt. praworządności w Polsce

PAP/ ed
Poniedziałek, 11 lutego 2019, godz. 23:30
W komisji wolności obywatelskich Parlamentu Europejskiego w poniedziałek wieczorem upadł pomysł stworzenia raportu na temat sytuacji dotyczącej praworządności w Polsce. W głosowaniu 27 europosłów było przeciwnych pracom nad dokumentem, a 26 było za.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook