Prawie 200 tysięcy pszczół z dachu katdery Notre-Dame przeżyło pożar

KAI/ ed
Wtorek, 23 kwietnia 2019, godz. 08:55
Około 180 tys. pszczół z uli umieszczonych na dachu katedry Notre-Dame przeżyło niedawny wielki pożar tej świątyni. Oznajmił o tym 19 kwietnia pszczelarz świątyni Nicolas Géant w rozmowie z amerykańską agencją Associated Press.
więcej

Sri Lanka: bilans ofiar śmiertelnych ataków wzrósł do 310

PAP/ ed
Wtorek, 23 kwietnia 2019, godz. 08:42
Do 310 wzrosła liczba śmiertelnych ofiar serii ataków na kościoły i hotele, do których doszło w Niedzielę Wielkanocną na Sri Lance - poinformowała we wtorek policja. Jak dodano, w związku ze śledztwem w tej sprawie dokonano 40 zatrzymań.
więcej

ZNP: we wtorek ogólnopolska manifestacja nauczycieli przed MEN

PAP / kw
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019, godz. 20:35
ZNP zapowiada, że we wtorek przed budynkiem Ministerstwa Edukacji Narodowej (MEN) o godz. 11 rozpocznie się ogólnopolska manifestacja nauczycieli. Po niej Prezydium ZG ZNP zadecyduje, co dalej ze strajkiem w oświacie.
więcej

Wielka Brytania: policja zatrzymała 963 uczestników protestów klimatycznych

PAP / kw
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019, godz. 19:14
Londyńska policja poinformowała w niedzielę wieczorem, że liczba aktywistów zatrzymanych w związku z trwającymi protestami klimatycznymi w brytyjskiej stolicy wzrosła do 963 osób. Demonstrujący planują teraz zmianę taktyki i wystosowanie żądań politycznych.
więcej

Ukraina: Zełenski zapowiada wojnę informacyjną na rzecz wstrzymania walk w Donbasie

PAP / kw
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019, godz. 17:26
Zwycięzca niedzielnych wyborów prezydenckich na Ukrainie Wołodymyr Zełenski zapowiedział wojnę informacyjną na rzecz wstrzymania walk w Donbasie na wschodzie kraju, a za priorytetowe zadanie uznał uwolnienie jeńców znajdujących się w rękach przeciwnika.
więcej

Tokio - słynny Tongijczyk Taufatofua chce powalczyć o trzecie igrzyska

PAP / kw
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019, godz. 15:12
Słynny reprezentant Tonga Pita Taufatofua, który ma już za sobą start w igrzyskach letnich w Rio de Janeiro 2016 oraz... zimowych w Pjongczangu 2018 zamierza walczyć o udział w trzecich igrzyskach - Tokio 2020 w nowej dyscyplinie.
więcej

WJC potępił antysemickie spalenie kukły Judasza w Pruchniku. "Można się tylko zastanawiać, jaka byłaby reakcja Jana Pawła II"

PAP / kw
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019, godz. 13:17
Światowy Kongres Żydów (World Jewish Congress; WJC) potępił w niedzielę "antysemickie" spalenie kukły Judasza Iskarioty w ramach wielkopiątkowego rytuału, którego tradycja została wznowiona w tym roku w Pruchniku w południowo-wschodniej Polsce.
więcej

USA: Departament Stanu ostrzega przed kolejnymi zamachami na Sri Lance

PAP / kw
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019, godz. 11:20
Amerykański Departament Stanu ostrzegł przed możliwymi kolejnymi zamachami terrorystycznymi na Sri Lance. W Niedzielę Wielkanocną w serii ataków na kościoły oraz luksusowe hotele zginęło tam co najmniej 290 osób, a ok. 500 zostało rannych.
więcej

"Niech Bóg cię przeklnie". Przywódca tureckiej opozycji zaatakowany przez tłum na pogrzebie żołnierza w Ankarze

PAP / kw
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019, godz. 09:30
Kemal Kilicdaroglu - szef głównego ugrupowania opozycji w Turcji, Partii Ludowo-Republikańskiej (CHP) - został zaatakowany w środę podczas pogrzebu tureckiego żołnierza w Ankarze.
więcej

Sri Lanka: do 290 wzrósł bilans ofiar ataków na kościoły i hotele

PAP / kw
Poniedziałek, 22 kwietnia 2019, godz. 07:48
Do 290 wzrósł bilans zabitych podczas ataków bombowych na kościoły i hotele na Sri Lance w Wielką Niedzielę. Liczba rannych sięga 500 - podał rzecznik policji Ruwan Gunasekera.
więcej

Arabia Saudyjska/ Media: udaremniono zamach na budynek rządowy. Władze oficjalnie nie poinformowały, kto stoi za zamachem

PAP / pch
Niedziela, 21 kwietnia 2019, godz. 20:40
Siły bezpieczeństwa Arabii Saudyjskiej udaremniły w niedzielę zamach na budynek wywiadu wewnętrznego w mieście Zulfi, leżącym na północ od stołecznego Rijadu - podały saudyjskie media.
więcej

Kolumbia: co najmniej 14 osób zginęło w lawinie błotnej. Osunięcie się masy ziemi spowodowały ulewne deszcze

PAP / pch
Niedziela, 21 kwietnia 2019, godz. 19:35
Co najmniej 14 osób zginęło, a pięć zostało rannych w lawinie błotnej w departamencie Cauca na południowym zachodzie Kolumbii - podała w niedziele krajowa agencja zarządzania kryzysowego.
więcej

Ukraina/ Exit poll: showman Zełenski zwycięzcą II tury wyborów prezydenckich

PAP / pch
Niedziela, 21 kwietnia 2019, godz. 19:31
Showman telewizyjny Wołodymyr Zełenski zwyciężył w II turze wyborów prezydenckich na Ukrainie, zdobywając 73,2 procent głosów - poinformowała w niedzielę fundacja Demokratyczni Inicjatywy, która przeprowadzała sondaż przed lokalami wyborczymi, tzw. exit poll.
więcej

Francja: wszczęto śledztwo w sprawie nawoływania policjantów do samobójstw podczas marszu "żółtych kamizelek"

PAP / pch
Niedziela, 21 kwietnia 2019, godz. 17:18
We Francji wszczęto śledztwo w sprawie nawoływania policjantów do popełnienia samobójstwa w czasie sobotniego protestu "żółtych kamizelek" - poinformowała w niedzielę francuska prokuratura.
więcej

Ok. 40 tys. litrów wody zmieszanej z ropą wypłynęło z ziemi w Sękowej. Trudno określić, kiedy emisja ustanie

PAP / pch
Niedziela, 21 kwietnia 2019, godz. 17:11
Od sobotniego południa do niedzieli wieczorem ok. 40 tys. litrów substancji - wody zmieszanej z niewielkimi ilościami ropy - wypłynęło z ziemi w Sękowej k. Gorlic (Małopolskie). Cały czas płonie gaz wydobywający się spod ziemi - słup ognia sięga 5 m wysokości.
więcej

MSW Gruzji: 27 osób rannych w starciach protestujacych z policją. W akcji wzięło udział ok. 300 lokalnych mieszkańców

PAP / pch
Niedziela, 21 kwietnia 2019, godz. 16:12
27 osób, w tym 15 policjantów, zostało rannych w wyniku starć protestujących z policją w niedzielę w Wąwozie Pankisi w północno-wschodniej Gruzji, gdzie od rana trwa demonstracja przeciwko budowie elektrowni wodnej - poinformowało gruzińskie MSW.
więcej

Na Kujawach w wielkanocną niedzielę odbywają się "przywołówki". Zwyczaj kultywowany jest od lat 30. XIX wieku

PAP / pch
Niedziela, 21 kwietnia 2019, godz. 11:30
Tradycyjnie w wielkanocną niedzielę w dawnej wsi Szymborze, a obecnie dzielnicy Inowrocławia (Kujawsko-Pomorskie) odbędą się przywołówki, w czasie których kawalerowie będą wychwalać zalety i wytykać wady miejscowych panien. Zwyczaj kultywowany jest od 1832 lub 1833 roku.
więcej

Eksplozja w trzech kościołach w czasie mszy świętej i trzech hotelach. Zabitych już ok. 200 osób [AKTUALIZACJA]

PAP / pch
Niedziela, 21 kwietnia 2019, godz. 10:31
W Niedzielę Wielkanocną doszło do wybuchów w kościołach w czasie mszy świętej i luksusowych hotelach. Duża liczba zabitych i rannych.
więcej

Minister kultury Francji podczas "Wielkiego koncertu w hołdzie Notre Dame": Notre Dame jest już prawie ocalona

PAP / pch
Niedziela, 21 kwietnia 2019, godz. 09:30
Francuski minister kultury Franck Riester oświadczył, że zniszczona w pożarze paryska katedra Notre Dame jest "prawie ocalona"; "punkty newralgiczne" - podkreślił - zostały zabezpieczone.
więcej

Białoruś: Łukaszenka skomentował demontaż krzyży w Kuropatach, dokonany w ostatnich tygodniach przez władze

PAP / pk
Niedziela, 21 kwietnia 2019, godz. 08:30
Prezydent Białorusi Alaksandr Łukaszenka porządkowaniem terenu tłumaczył demontaż krzyży w miejscu kaźni ofiar represji w Kuropatach. Według szefa państwa nie wiadomo do końca, kto tam jest pochowany; on sam jest przeciwnikiem ekshumacji.
więcej

Libia: Ciężkie walki na południu Trypolisu; rośnie liczba ofiar konfliktu

PAP / ml
Sobota, 20 kwietnia 2019, godz. 19:50
Ciężkie walki między siłami dwóch rywalizujących ze sobą rządów wybuchły w sobotę na południowych obrzeżach Trypolisu w Libii - poinformowali mieszkańcy. Światowa Organizacja Zdrowia podała z kolei, że liczba osób zabitych w walkach o miasto wzrosła do 220.
więcej

Włochy: chciała upiec strudel, spaliła w piekarniku 40 tys. euro

PAP / ml
Sobota, 20 kwietnia 2019, godz. 19:00
40 tysięcy euro spaliła w piekarniku kobieta na północy Włoch, która chciała upiec strudel, nie wiedząc, że jej narzeczony ukrył tam pieniądze. Wydarzenie to nagłośniły w sobotę lokalne media wyjaśniając, że sprawa wyszła na jaw na sali sądowej.
więcej

Szef MSZ Francji w Watykanie rozmawiał o odbudowie katedry Notre Dame

PAP / ml
Sobota, 20 kwietnia 2019, godz. 15:52
Szef MSZ Francji Jean-Yves Le Drian złożył w sobotę wizytę w Watykanie i rozmawiał z sekretarzem stanu kardynałem Pietro Parolinem o odbudowie paryskiej katedry Notre Dame - poinformował rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti.
więcej

Pierwszy na świecie niewidomy żeglarz przepłynął Pacyfik

PAP / ml
Sobota, 20 kwietnia 2019, godz. 13:01
Japończyk Mitsuhiro Iwamoto został w sobotę pierwszym niewidomym, który przepłynął Ocean Spokojny na pokładzie łodzi żaglowej bez zawijania do portów - poinformowała japońska prasa.
więcej

Finlandia: prawosławny katecheta i mnich pierwszymi świętymi w kraju

PAP / ml
Sobota, 20 kwietnia 2019, godz. 10:49
Jan z Ilomantsi, który za szerzenie prawosławia w okresie rodzącej się fińskiej niepodległości zginął męczeńską śmiercią oraz mnich Jan Wałaamski, duchowy przewodnik w trudnych czasach, zostali uznani pierwszymi świętymi Fińskiego Kościoła Prawosławnego.
więcej
lista archiwalnych wiadomości

 

 

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook