Wtorek, 13 października 2009, godz. 08:08
Słynny belgijski kolarz Frank Vandenbroucke zmarł w poniedziałek w Senegalu w wieku 34 lat - poinformowała agencję AFP osoba bliska kolarzowi, nie precyzując przyczyny zgonu.
więcej

Urszula Radwańska wygrywa w Linzu

PAP/PR
Poniedziałek, 12 października 2009, godz. 17:59
Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy turnieju tenisowego WTA w austriackim Linzu (pula nagród 220 tys. dolarów) po zwycięstwie nad reprezentantką gospodarzy Yvonne Meusburger 7:6 (8-6), 6:1.
więcej

Radwańska ponownie w "Top Ten"

inf. wł. / ŁK
Poniedziałek, 12 października 2009, godz. 08:03
Dotarcie do finału turnieju WTA w Pekinie oznaczało dla Agnieszki Radwańskiej powrót do najlepszej dziesiątki rankingu WTA. Polka zamieniła się miejscami z będącą tuż przed nią Włoszką Flavią Pannetta.
więcej

Polacy na podium w zawodach PŚ w judo

PAP / ŁK
Poniedziałek, 12 października 2009, godz. 07:47
Maciej Sarnacki zajął 2. miejsce podczas zawodów Pucharu Świata w judo mężczyzn, rozegranych w Baku. Marta Kubań i Katarzyna Kłys w rywalizacji kobiet, rozegranej w Mińsku, były odpowiednio - 2. i 3.
więcej

Massa w bolidzie Formuły 1

PAP / ŁK
Poniedziałek, 12 października 2009, godz. 07:42
Felipe Massa, po raz pierwszy od lipcowego wypadku podczas kwalifikacji do wyścigu o Grand Prix Węgier, jeździł bolidem Formuły 1. Brazylijski kierowca prowadził w poniedziałek na torze we Fiorano ubiegłoroczny model teamu Ferrari - F2007
więcej

Kuzniecowa za mocna dla Radwańskiej

inf. wł./PR
Niedziela, 11 października 2009, godz. 21:28
Agnieszka Radwańska nie dała rady Rosjance Swietłanie Kuzniecowej w finale tenisowego turnieju China Open. Polka przegrała w dwóch setach 2:6, 4:6. Udział w meczu finałowym zapewnił Radwańskiej awans w klasyfikacji WTA na 10. miejsce.
więcej

Hokej: GKS traci punkt w Sanoku

Niedziela, 11 października 2009, godz. 20:45
Drugi punkt w rozgrywkach stracił GKS Tychy, który dopiero po dogrywce wygrał w Sanoku, decydującą bramkę strzelając w kontrowersyjnych okolicznościach. Ostre strzelanie w Krakowie, gdzie miejscowa Comarch Cracovia była bliska "dwucyfrówki" w meczu z Unią Oświęcim.
więcej

Puchar Świata dla Polaka

PAP/PR
Niedziela, 11 października 2009, godz. 19:00
Łukasz Wójcik (Kluczborski KK) zdobył Puchar Świata w Karate Tradycyjnym. W finałowej walce pokonał Pawła Janusza (MKS Spartakus Niepołomice). Impreza ta uświetniła uroczystość otwarcia przez Lecha Wałęsę Centrum Japońskich Sportów i Sztuk Walki "Dojo-Stara Wieś" koło Przedborza (województwo łódzkie).
więcej

Djoković wygrywa w Pekinie

PAP/PR
Niedziela, 11 października 2009, godz. 15:28
Novak Djokovic wygrał w niedzielę turniej ATP na twardych kortach w Pekinie (z pulą nagród 2,1 mln dolarów). W finale, przerwanym na półtorej godziny przez ulewny deszcz, rozstawiony z numerem drugim serbski tenisista pokonał Chorwata Marina Cilica (nr 8.) 6:3, 7:6 (7-4).
więcej

Małysz ponownie Mistrzem Polski

PAP/PR
Niedziela, 11 października 2009, godz. 15:26
Adam Małysz (KS Wisła Ustronianka) został mistrzem Polski w skokach narciarskich na igielicie, a Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane) wicemistrzem. Brązowym medal wywalczył na Wielkiej Krokwi w Zakopanem Grzegorz Miętus (AZS Zakopane).
więcej

Złoty medal polskiej załogi

PAP/PR
Sobota, 10 października 2009, godz. 21:09
Polski zespół, który żeglował w składzie: Maksymilian Wójcik, Łukasz Grodzicki i Małgorzata Białecka (wszyscy SKŻ Hestia Sopot), zdobył u wybrzeży Sycylii złoty medal otwartych drużynowych mistrzostw Europy w olimpijskiej klasie RS:X. W zawodach rywalizowało 13 ekip z 10 krajów.
więcej

A. Radwańska w finale China Open

inf. wł./PR
Sobota, 10 października 2009, godz. 14:39
Po zwycięstwie z Francuzką Marion Bartoli 6:4, 6:3, Agnieszka Radwańska wystąpi w finale tenisowego turnieju China Open odbywającego się w Pekinie. Jej przeciwniczką będzie Rosjanka Swietłana Kuzniecowa, która w półfinale pokonała swoją rodaczkę Nadię Pietrową 6:1, 6:3.
więcej

Kajetanowicz wygrał Rajd Dolnośląski

PAP/PR
Sobota, 10 października 2009, godz. 14:30
Kajetan Kajetanowicz jadący samochodem Subaru Impreza wygrał 19. Rajd Dolnośląski, ostatnią eliminację mistrzostw Polski w sezonie 2009. Tytuł mistrza Polski po raz trzeci z rzędu wywalczył Francuz Bryan Bouffier (Mitsubishi Lancer Evo IX), który z powodu awarii samochodu nie ukończył ostatniego odcinka specjalnego.
więcej

Na igelicie bez niespodzianek

PAP/PR
Adam Małysz (KS Wisła Ustronianka) zdobył w sobotę na średniej skoczni w Zakopanem tytuł mistrza Polski. Drugie miejsce zajął Łukasz Rutkowski (TS Wisła Zakopane), trzecie Kamil Stoch (AZS Zakopane).
więcej

Bryan Bouffier rajdowym mistrzem Polski

PAP / psd
Sobota, 10 października 2009, godz. 13:05
Francuz Bryan Bouffier jeżdżący Mitsubishi Lancerem Evo IX jeszcze przed zakończeniem 19. Rajdu Dolnośląskiego zdobył po raz trzeci z rzędu tytuł rajdowego mistrza Polski.
więcej

Hokej: Emocje w Katowicach i Sosnowcu

Piątek, 9 października 2009, godz. 20:42
Za nami 9 kolejka spotkań hokejowej ekstraklasy. Wyrównane i emocjonujące spotkania obejrzeli kibice w Katowicach i Sosnowcu.
więcej

Kuchar liderem

PAP/PR
Piątek, 9 października 2009, godz. 18:34
Tomasz Kuchar jadący Peugeotem 207 S2000 prowadzi po pierwszym dniu 19. Rajdu Dolnośląskiego, ostatniej w sezonie 2009 eliminacji mistrzostw Polski. Po przejechaniu przedostatniego, sobotniego odcinka specjalnego zapalił się samochód Peugeot 2007 S2000 lidera rajdu Leszka Kuzaja, który nie wystartował do ostatniego odcinka.Załodze nic się nie stało.
więcej

Radwańska pokonała Dementiewą i wystąpi w półfinale

PAP / ŁK
Piątek, 9 października 2009, godz. 14:00
Agnieszka Radwańska awansowała do półfinału turnieju WTA Tour w Pekinie, rozgrywanego na kortach twardych. Polka wyeliminowała rozstawioną w turnieju z numerem trzecim Rosjankę Jelenę Dementiewą
więcej

Nowy przewodniczący MKOl

PAP / psd
Piątek, 9 października 2009, godz. 09:17
67-letni Belg Jacques Rogge został w piątek w Kopenhadze wybrany po raz trzeci z rzędu na stanowisko przewodniczącego Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego (MKOl). Jego kolejna kadencja zakończy się w 2013 roku, rok po igrzyskach w Londynie.
więcej

Fantastyczny remis Vive

inf. wł./PR
Czwartek, 8 października 2009, godz. 20:55
Zespół Vive Kielce niespodziewanie zremisował na wyjeździe w drugiej kolejce Ligi Mistrzów z Rhein – Neckar Loewen 29:29. Fantastycznie spisywał się m.in. Marcus Cleverly – duński bramkarz w polskiej ekipie.
więcej

Nieudane testy Loeba

Czwartek, 8 października 2009, godz. 19:47
O tym, jak trudno przesiąść się z samochodu rajdowego do bolidu Formuły przekonał się pięciokrotny mistrz świata Sebastien Loeb. Francuz wziął udział w testach serii GP 2 na torze Jerez i w gronie stałych uczestników oraz kandydatów do startów w serii osiągnął najgorszy wynik.
więcej

Srebro szpadzistek!

PAP / ŁK
Czwartek, 8 października 2009, godz. 18:13
Polskie szpadzistki zdobyły srebrny medal w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw świata w tureckiej Antalyi. W finale przegrały z Włoszkami 31:45.
więcej

Agnieszka Radwańska wygrywa w Pekinie

inf. wł./PR
Czwartek, 8 października 2009, godz. 12:30
Agnieszka Radwańska zagra w ćwierćfinale turnieju WTA w Pekinie. W trzeciej rundzie nasza zawodniczka pokonała Hiszpankę Marię Jose Martinez Sanchez 4:6, 6:4, 6:2.
więcej

MŚ w szermierce - medal polskich szpadzistów

PAP / mich
Środa, 7 października 2009, godz. 15:47
Polscy szpadziści zdobyli brązowy medal w turnieju drużynowym szermierczych mistrzostw świata w tureckiej Antalyi. W meczu o trzecie miejsce wygrali z Niemcami po dogrywce 23:22.
więcej

Kubica w Renault

PAP / mich
Środa, 7 października 2009, godz. 14:30
Francuski team Renault potwierdził w oświadczeniu dla prasy, że zatrudnił na przyszły sezon Formuły 1 Roberta Kubicę, dotychczasowego kierowcę ekipy BMW-Sauber. Polak zastąpi dwukrotnego mistrza świata Hiszpan Fernando Alonso, który przeszedł do Ferrari.