Radwańska przegrała z deblową partnerką

inf. wł. / PR
Środa, 2 września 2009, godz. 21:43
Agnieszka Radwańska nie zagra w III rundzie US Open. Zdecydowała o tym przegrana 4-6, 6-2, 4-6 z Rosjanką Marią Kirilenko. To kolejna przykra niespodzianka, do których przyzwyczaja nas niestety w tym sezonie krakowska tenisistka.
więcej

Złoto dla Aleksandry Dawidowicz

inf. wł. / ŁK
Środa, 2 września 2009, godz. 13:46
Pierwszy w historii złoty medal mistrzostw świata w historii polskiego kolarstwa górskiego zdobyty w wyścigu indywidualnym!
więcej

Kubica tuż za podium

Niedziela, 30 sierpnia 2009, godz. 19:43
Niewiele brakło, by Robert Kubica (BMW Sauber) po raz pierwszy w tym sezonie stanął na podium zawodów Formuły 1. W Grand Prix Belgii zajął czwarte miejsce. Zwyciężył po raz 18. w karierze Fin Kimi Raikkonen (Ferrari).
więcej

Poznań - to najlepsze mistrzostwa dla Polaków

Niedziela, 30 sierpnia 2009, godz. 13:57
Dla polskiego wioślarstwa zakończone w Poznaniu MŚ były najlepszymi w historii. Nasi reprezentanci zdobyli cztery medale: dwa złote i po jednym srebrnym i brązowym.
więcej

Holta drugi w Vojens

inf.wł./ PR
Sobota, 29 sierpnia 2009, godz. 23:29
Norweg z polskim paszportem Rune Holta zajął drugie miejsce w zawodach żużlowej Grand Prix, które odbyły się na torze w Vojens. Wygrał Szwed Andreas Jonsson.
więcej

Kubica ósmy w Grand Prix Europy

Niedziela, 23 sierpnia 2009, godz. 21:12
Robert Kubica znów punktuje. W Grand Prix Europy nasz kierowca zajął ósme miejsce i zdobył 1 punkt do klasyfikacji generalnej. Wygrał po raz dziesiąty w karierze Brazylijczyk Rubens Barichello z zespołu Brawn GP.
więcej

Lekkoatletyczne MŚ dzień 9. Polska w piątce najlepszych

Niedziela, 23 sierpnia 2009, godz. 20:40
Choć w ostatnim dniu zakończonych w Berlinie lekkoatletycznych MŚ nasi zawodnicy nie stawali na podium, to i tak reprezentacja Polski znalazła się w klasyfikacji medalowej na piątym miejscu. To sukces, jakiego nie było.
więcej

Lekkoatletyczne MŚ dzień 8. Rekord świata Anity Włodarczyk

Sobota, 22 sierpnia 2009, godz. 21:59
Anita Włodarczyk rekordzistką świata i zdobywczynią drugiego złotego medalu dla Polski na MŚ w Berlinie. W finale uzyskała fantastyczny wynik 77,96 m.
więcej

Lekkoatletyczne MŚ dzień 7. Kolejny medal dla Polski

Sobota, 22 sierpnia 2009, godz. 11:10
Miłą niespodziankę sprawił skoczek wzwyż Sylwester Bednarek, który zajął trzecie miejsce podczas konkursu, odbywającego się w ramach lekkoatletycznych mistrzostw świata w Berlinie. Miejsca tuż za podium zajęli: Żaneta Glanc w konkursie rzutu dyskiem oraz Grzegorz Sudoł w konkurencji chodu sportowego na dystansie 50 kilometrów.
więcej

Lekkoatletyczne MŚ dzień 6. Kolejny rekord świata Usaina Bolta

Piotr Rapciak
Piątek, 21 sierpnia 2009, godz. 08:39
19,19 s - tyle od czwartku wynosi rekord świata w biegu na 200 m, a ustanowił go nie kto inny jak fenomenalny biegacz z Jamajki Usain Bolt. Szóstego dnia rozgrywanych w Berlinie Mistrzostw Świata w finałach zabrakło Polaków.
więcej

Lekkoatletyczne MŚ dzień 5. Małachowski wicemistrzem świata

inf. wł./PR
Czwartek, 20 sierpnia 2009, godz. 08:21
Piotr Małachowski podążył w ślady kolegów Tomasza Majewskiego i Szymona Ziółkowskiego, zdobywając srebrny medal w czasie berlińskich MŚ w lekkoatletyce. Złoto było blisko - w ostatniej chwili naszemu zawodnikowi zabrał je Niemiec Robert Harting.
więcej

Renate Goetschl kończy karierę

PAP / psd
Środa, 19 sierpnia 2009, godz. 13:32
Renate Goetschl, jedna z najbardziej utytułowanych alpejek w historii, ogłosiła w środę zakończenie sportowej kariery. 34-letnia narciarka austriacka poinformowała, że jest w ciąży.
więcej

Małysz i Ammann w Zakopanem

PAP / psd
Środa, 19 sierpnia 2009, godz. 11:33
Lider klasyfikacji generalnej Szwajcar Simon Ammann i wicelider Adam Małysz w sobotę i niedzielę wystartują w Zakopanem w kolejnych konkursach Letniej Grand Prix w skokach narciarskich. Do zawodów zgłoszono siedemdziesięciu skoczków z 13 państw.
więcej

Isinbajewa: "Sport mści się za zdradę"

PAP / psd
Środa, 19 sierpnia 2009, godz. 11:24
Isinbajewa dzielnie stawiła czoła porażce. Nie miała też wątpliwości, co było jej główną przyczyną. "Trzeba w pełni koncentrować się na sporcie. Jeśli tak nie jest, sport mści taką zdradę"
więcej

Lekkoatletyczne MŚ - dzień 4. Mazurek Dąbrowskiego w Berlinie

inf. wł./ŁK
Wtorek, 18 sierpnia 2009, godz. 21:19
Po raz pierwszy w trakcie lekkoatletycznych mistrzostw świata, rozgrywanych w Berlinie - za sprawą dekoracji tyczkarek - zabrzmiał dziś Mazurek Dąbrowskiego. W eliminacjach wystartowało pięciu naszych reprezentantów.
więcej

Lekkoatletyczne MŚ dzień 3. Polski dzień w Berlinie

inf. wł./PR
Poniedziałek, 17 sierpnia 2009, godz. 23:39
Sensacyjnie przebiegający konkurs skoku o tyczce pań wygrała Anna Rogowska, srebro zdobyła Monika Pyrek. Sensację wywołała przegrana Jeleny Isinbajewej, która nie zaliczyła żadnej wysokości. Trzeci w tym dniu medal dla Polski wywalczył Szymon Ziółkowski.
więcej

Lekkoatletyczne MŚ dzień 2. Wspaniały sukces Kamili Chudzik. Fenomenalny wynik Usaina Bolta

inf. wł./PR
Poniedziałek, 17 sierpnia 2009, godz. 23:26
W drugim dniu odbywających się w Berlinie lekkoatletycznych MŚ polska siedmioboistka Kamila Chudzik wywalczyła niespodziewanie brązowy medal. Wydarzeniem dnia był wspaniały rekord świata Jamajczyka Usaina Bolta w finale sprintu.
więcej

Lekkoatletyczne MŚ - dzień 1. Srebrny Tomasz Majewski

Poniedziałek, 17 sierpnia 2009, godz. 11:26
Tomasz Majewski był głównym faworytem konkursu pchnięcia kulą. Przynajmniej dla nas Polaków. O złoto miał walczyć z trzema Amerykanami. Przegrał z jednym - Christianem Cantwellem.
więcej

Grand Prix Skandynawii dla Tomasza Golloba

Poniedziałek, 17 sierpnia 2009, godz. 11:01
Po fantastycznym biegu finałowym Tomasz Gollob wygrał Grand Prix Skandynawii rozgrywaną na torze w szwedzkiej Malilli. Polski żużlowiec wyprzedził Australijczyka Jasona Crumpa oraz Duńczyków Hansa Andersena i Kennetha Bjerre.