Radwańska i Janowicz zdobyli Puchar Hopmana

PAP/ kn
Sobota, 10 stycznia 2015, godz. 19:29
Agnieszka Radwańska i Jerzy Janowicz pokonali w Perth Amerykanów Serenę Williams i Johna Isnera 2:1 w finale tenisowego Pucharu Hopmana. To pierwszy triumf Polski w nieoficjalnych mistrzostwach świata drużyn mieszanych. O sukcesie przesądziła wygrana w mikście.
więcej

Zamy już przyczyny śmierci Michała Hernika

PAP/jssj
Czwartek, 8 stycznia 2015, godz. 18:38
Michał Hernik zmarł wskutek przegrzania organizmu i odwodnienia - poinformowali w czwartek organizatorzy Rajdu Dakar. Polski motocyklista został znaleziony martwy we wtorek na trasie trzeciego etapu z San Juan do Chilecito w Argentynie.
więcej

Polski motocyklista zmarł podczas Rajdu Dakar

PAP / psd
Środa, 7 stycznia 2015, godz. 09:30
Polski motocyklista Michał Hernik zmarł podczas 3. etapu Rajdu Dakar. 39-letni zawodnik został znaleziony martwy na trasie wtorkowego odcinka z San Juan do Chilecito w Argentynie. Okoliczności śmierci na razie nie są znane.
więcej

Ammann przytomny i w stanie stabilnym

PAP / mh
Wtorek, 6 stycznia 2015, godz. 21:36
Czterokrotny złoty medalista olimpijski Simon Ammann jest przytomny, a jego stan jest stabilny - poinformował Szwajcarski Związek Narciarski. Skoczek upadł podczas wtorkowego konkursu w austriackim Bischofshofen, kończącym zmagania w Turnieju Czterech Skoczni.
więcej

Austriak wygrał Turniej Czterech Skoczni

PAP / psd
Wtorek, 6 stycznia 2015, godz. 18:52
Austriak Stefan Kraft triumfował w 63. Turnieju Czterech Skoczni. Kamil Stoch zajął dziesiąte miejsce. W ostatnim konkursie w austriackim Bischofshofen triumfował lider Pucharu Świata Austriak Michael Hayboeck.
więcej

Kowalczyk 15., kolejny triumf Bjoergen

PAP / psd
Wtorek, 6 stycznia 2015, godz. 15:12
Marit Bjoergen wygrała w szwajcarskim Val Muestair sprint techniką dowolną - trzeci etap narciarskiego cyklu Tour de Ski. Norweżka jest na dobrej drodze do wygrania cyklu. Justyna Kowalczyk i Sylwia Jaśkowiec odpadły w ćwierćfinale. Zajęły 15. i 28. miejsce.
więcej

Stoch siódmy w Innsbrucku, zwyciężył Freitag

PAP / slo
Niedziela, 4 stycznia 2015, godz. 17:10
Kamil Stoch zajął siódme miejsce w konkursie Turnieju Czterech Skoczni w Innsbrucku. Piotr Żyła był 13. Zwyciężył Niemiec Richard Freitag.
więcej

Kowalczyk szósta, wygrała Bjoergen

PAP / slo
Niedziela, 4 stycznia 2015, godz. 12:30
Justyna Kowalczyk zajęła szóste miejsce w biegu na 10 km techniką klasyczną - drugim etapie cyklu Tour de Ski. W niemieckim Oberstdorfie bezkonkurencyjna była Norweżka Marit Bjoergen. Polka straciła do niej 1.39,6 min.
więcej

Jan Szymański wygrał zawody Pucharu Świata!

PAP / slo
Niedziela, 14 grudnia 2014, godz. 15:41
Jan Szymański wygrał zawody Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim w Heerenveen na dystansie 1500 m. To drugie z rzędu zwycięstwo Polaka w tej konkurencji, po triumfie w Berlinie. Zawodnik AZS AWF Poznań został liderem klasyfikacji generalnej cyklu.
więcej

Bez Polaków w serii finałowej w Niżnym Tagile

PAP / slo
Niedziela, 14 grudnia 2014, godz. 15:19
Żaden z Polaków nie zakwalifikował się do serii finałowej konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Niżnym Tagile. Groźny upadek miał Dawid Kubacki. Liderem po pierwszej serii jest Niemiec Severin Freund, który uzyskał 131,5 m.
więcej

PŚ: Kowalczyk odpadła w eliminacjach sprintu

PAP / slo
Niedziela, 14 grudnia 2014, godz. 14:38
Justyna Kowalczyk zajęła 53. lokatę i odpadła w eliminacjach sprintu techniką dowolną w Davos, zaliczanego do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Awansować nie udało się także Sylwii Jaśkowiec, która była 32.
więcej

MŚ w pływaniu - złoty medal Kawęckiego

PAP / pk
Niedziela, 7 grudnia 2014, godz. 17:09
Radosław Kawęcki zdobył złoty medal w wyścigu na 200 m stylem grzbietowym pływackich mistrzostw świata na krótkim basenie w Dausze. Czasem 1.47,38 min ustanowił rekord Polski.
więcej

Kowalczyk odpadła w eliminacjach sprintu

PAP / slo
Piątek, 5 grudnia 2014, godz. 12:36
Justyna Kowalczyk zajęła 37. lokatę i odpadła w eliminacjach sprintu techniką dowolną w norweskim Lillehammer, zaliczanym do Pucharu Świata w biegach narciarskich. Awansować udało się za to Ewelinie Marcisz, która została sklasyfikowana na 25. miejscu.
więcej

PŚ: Żyła w finale, Ammann i Kasai liderami

PAP / slo
Sobota, 29 listopada 2014, godz. 17:58
Piotr Żyła zajął 24. miejsce w sobotnim konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w fińskim Kuusamo. Zwyciężyli ex aequo Szwajcar Simon Ammann i Japończyk Noriaki Kasai. Trzeci był Niemiec Severin Freund.
więcej

PŚ: Sześciu Polaków w konkursie, Żyła szósty

Sobota, 29 listopada 2014, godz. 15:00
Sześciu polskich skoczków narciarskich awansowało do sobotniego konkursu Pucharu Świata w fińskim Kuusamo. W kwalifikacjach najwyższe, szóste miejsce zajął Piotr Żyła, uzyskując 134,5 m. Zwyciężył Niemiec Severin Freund - 143 m.
więcej

Kuusamo: Kowalczyk odpadła w półfinale sprintu

PAP / slo
Sobota, 29 listopada 2014, godz. 13:26
Justyna Kowalczyk odpadła w półfinale sprintu techniką klasyczną w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w biegach narciarskich w fińskim Kuusamo. W swoim biegu zajęła trzecie miejsce. Najszybsza była Norweżka Marit Bjoergen.
więcej

PŚ: Justyna Kowalczyk rozpoczyna sezon

PAP / slo
Sobota, 29 listopada 2014, godz. 08:39
Justyna Kowalczyk wystartuje w sobotę w fińskim Kuusamo w pierwszych zawodach narciarskiego Pucharu Świata 2014/15. Podopieczna trenera Aleksandra Wierietielnego walkę o piątą Kryształową Kulę rozpocznie od sprintu techniką klasyczną.
więcej

PŚ w skokach: Piotr Żyła czternasty

PAP / pk
Niedziela, 23 listopada 2014, godz. 15:11
Piotr Żyła był czternasty w konkursie Pucharu Świata w skokach narciarskich w Klingenthal. Wygrał Czech Roman Koudelka, drugi był Austriak Stefan Kraft, a trzeci prowadzący po pierwszej serii Niemiec Andreas Wellinger. Nie startował kontuzjowany Kamil Stoch.
więcej

Kamil Stoch: nie jestem celebrytą

PAP / pk
Niedziela, 9 listopada 2014, godz. 09:37
Podwójny mistrz olimpijski w skokach narciarskich z Soczi Kamil Stoch nie uważa się za celebrytę. "Bo to osoba szukająca rozgłosu, sposobu pokazania się w telewizji, bycia przed obiektywem. Ja staram się tam znaleźć, tylko kiedy powinienem" - wyjaśnił.
więcej

Większe zainteresowanie siatkówką u dzieci

PAP / psd
Sobota, 8 listopada 2014, godz. 11:18
Po wywalczeniu przez siatkarzy we wrześniu złotego medalu mistrzostw świata nie widać, by na mecze PlusLigi przychodziło więcej kibiców. Za to większym zainteresowaniem cieszą się zajęcia dla dzieci i młodzieży.
więcej

90 procent grających stawia na Polskę

PAP / pz
Wtorek, 14 października 2014, godz. 18:31
Dziewięćdziesiąt procent typujących wynik wieczornego meczu piłkarskiego Polska - Szkocja stawia na wygraną biało-czerwonych - wynika z danych polskich bukmacherów. To nie powinno dziwić, bo już spotkanie z Niemcami pokazało, że Polacy obstawiają "sercem".
więcej

Niemcy: cios dla mistrzów, ekstaza w Warszawie

PAP / psd
Niedziela, 12 października 2014, godz. 11:39
"Gorzka plajta Loewa", "cios dla mistrzów świata", "ekstaza w Warszawie" - to niektóre tytuły internetowych wydań niemieckich dzienników po przegranej triumfatorów mundialu z Polską (0:2) w meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy.
więcej

Sensacja na Narodowym: Polska - Niemcy 2:0

PAP / mh
Sobota, 11 października 2014, godz. 21:12
Polscy piłkarze odnieśli pierwsze w historii zwycięstwo nad Niemcami. W meczu eliminacji Euro 2016 na Stadionie Narodowym w Warszawie pokonali aktualnych mistrzów świata 2:0 po golach Arkadiusza Milika i Sebastiana Mili.
więcej

El. ME 2016 - decyzja ws. dachu na stadionie

PAP / mh
Poniedziałek, 6 października 2014, godz. 20:45
Dopiero w dniu meczu eliminacji piłkarskich mistrzostw Europy z Niemcami, tj. w sobotę 11 października, zapadnie decyzja, czy otwarty względnie zamknięty będzie dach na Stadionie Narodowym w Warszawie.
więcej

Justyna Kowalczyk obroniła pracę doktorską

PAP / mh
Środa, 24 września 2014, godz. 19:23
Medalistka olimpijska i mistrzostw świata w biegach narciarskich Justyna Kowalczyk w środę obroniła z wyróżnieniem pracę doktorską na krakowskiej Akademii Wychowania Fizycznego.