Alonso w Ferrari? Kubica w Renault?

inf. wł. / PR / ŁK / PAP
Poniedziałek, 28 września 2009, godz. 18:12
Nie ustają spekulacje na temat składów zespołów Formuły 1 w następnym sezonie. Jest nieomal pewne, że Fernando Alonso w przyszłym roku startować będzie w stajni Ferrari. Zazwyczaj bardzo dobrze poinformowani dziennikarze hiszpańskiego dziennika "As" twierdzą nawet, że kontrakt został już podpisany.
więcej

Przegrał, ale zarobił 11 mln dolarów

PAP / drr
Poniedziałek, 28 września 2009, godz. 15:11
Słynny amerykański golfista Tiger Woods zajął drugie miejsce w turnieju PGA Tour Championship, ale lokata ta pozwoliła mu triumfować w całym cyklu FedExCup.
więcej

Galiński i Szafraniec mistrzami Polski maratonu MTB

PAP / ŁK
Niedziela, 27 września 2009, godz. 21:38
Marek Galiński wygrał wyścig open w mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim w konkurencji maratonu. Zawody odbyły się na 98-kilometrowej trasie wokół Książa. Wśród kobiet triumfowała Anna Szafraniec z ogromną przewagą nad Paulą Gorycką.
więcej

Hipoliner triumfatorem Wielkiej Warszawskiej

inf. wł. / ŁK
Niedziela, 27 września 2009, godz. 20:38
Niespodzianka w Wielkiej Warszawskiej. W prestiżowej gonitwie koni na warszawskim Służewcu wielki faworyt i ubiegłoroczny triumfator sześcioletni Merlini pod dżokejem Piotrem Piątkowskim dopiero jako trzeci minął linię mety. Wygrał Hipoliner (dżokej Anton Turgajew) przed Dżygitem (Piotr Krowicki).
więcej

Hokej: Jastrzębie nie zwalnia tempa

Niedziela, 27 września 2009, godz. 20:24
W 6 kolejce hokejowej ekstraklasy najwyższe zwycięstwo odniosła drużyna Aksamu Unii Oświęcim. Tempa nie zwalnia lider z Jastrzębia, tym razem pokonując KH Sanok.
więcej

Cadel Evans kolarskim mistrzem świata

inf. wł./PR
Niedziela, 27 września 2009, godz. 18:46
Australijczyk Cadel Evans zdobył złoty medal w wyścigu elity ze startu wspólnego w rozgrywanych w Szwajcarii Mistrzostwach Świata. Sylwester Szmyd, najlepszy z Polaków, zajął 24. miejsce.
więcej

Zwycięstwo Hamiltona, Kubica 8.

Niedziela, 27 września 2009, godz. 16:03
Lewis Hamilton wygrał 14 eliminację mistrzostw Formuły 1 - Grand Prix Singapuru. To drugie zwycięstwo aktualnego jeszcze mistrza świata w tym sezonie. Robert Kubica zajął 8 miejsce.
więcej

Gollob zwycięża w Terenzano!!!

inf. wł./PR
Sobota, 26 września 2009, godz. 23:09
Doskonale spisali się polscy żużlowcy w Grand Prix Włoch rozegranej na torze w Terenzano. Aż dwóch z nich zobaczyliśmy w finale: Tomasz Gollob zwyciężył, a Grzegorz Walasek zajął 4. miejsce.
więcej

Pole position Hamiltona, Kubica ruszy z 4 linii

Sobota, 26 września 2009, godz. 16:29
Zakończyły się kwalifikacje do Grand Prix Singapuru - 14 eliminacji mistrzostw Formuły 1. Pole position zdobył Lewis Hamilton. Robert Kubica uzyskał dziewiąty czas, ale na skutek kary dla Barichello wystartuje z ósmego miejsca.
więcej

Hokej: zwycięstwa faworytów

Piątek, 25 września 2009, godz. 23:04
Nie było niespodzianek w 5 kolejce spotkań hokejowej ekstraklasy. Swoje mecze wygrywali faworyci rozgrywek i lider tabeli.
więcej

Zapasy: Pietrzyk wicemistrzynią świata

Czwartek, 24 września 2009, godz. 21:20
Agata Pietrzyk zdobyła srebrny medal mistrzostw świata kobiet w zapasach w stylu wolnym, które odbywają się w duńskim Herning.
więcej

Gretzky rezygnuje

PAP / ŁK
Czwartek, 24 września 2009, godz. 20:59
Wayne Gretzky w czwartek oficjalnie zrezygnował z funkcji trenera i dyrektora sportowego zespołu zawodowej ligi hokejowej NHL - Phoenix Coyotes. Powodem jest trudna sytuacja finansowa klubu do której doprowadził jego właściciel, kanadyjski miliarder Jim Balsillie.
więcej

Kim Clijsters przyjedzie do Polski

PAP / psd
Czwartek, 24 września 2009, godz. 15:48
Belgijska tenisistka Kim Clijsters zadeklarowała, że wystąpi w meczu Pucharu Federacji z Polską, który odbędzie się w dniach 6-7 lutego 2010 roku. Triumfatorka tegorocznego US Open przedstawiła w czwartek plany na następny sezon
więcej

Hokej: Mistrz Polski przegrywa

Środa, 23 września 2009, godz. 21:20
Na dobre rozkręciły się rozgrywki w polskiej lidze hokeja na lodzie. Uczestnicy PLH rozegrali już 3 kolejki spotkań. Comarch Cracovia - aktualny mistrz Polski - pod koniec października wystąpi w turnieju 2 rundy Pucharu Kontynentalnego, toteż część spotkań ligowych rozgrywa awansem. W środę "Pasy" podejmowały Akunę Naprzód Janów.
więcej

Pojedynek Mistrzów

PAP / sport.pl / zylka
Wtorek, 22 września 2009, godz. 14:19
Garri Kasparow i Anatolij Karpow spotkają się przy szachownicy po 25 latach od ich pierwszego pojedynku o światowy prymat. Zagrają w Walencji w dniach 21-24 września.
więcej

Formuła 1/2010 - dwa wyścigi więcej

inf. wł./PR
Poniedziałek, 21 września 2009, godz. 22:18
Aż 19 wyścigów (w tym sezonie 17) Formuły 1 odbędzie się w sezonie 2010. Po raz pierwszy w historii kierowcy ścigać się będą w Korei Południowej, a po rocznej przerwie cykl powróci do Kanady.
więcej

Zaspół Renanult zawieszony

PAP / psd
Poniedziałek, 21 września 2009, godz. 16:07
Zespół Formuły 1 Renault został ukarany wykluczeniem z rywalizacji na dwa lata, ale w zawieszeniu, za polecenie spowodowania wypadku przez Nelsona Piqueta Jr podczas ubiegłorocznego wyścigu o Grand Prix Singapuru.
więcej

Włoszczowska wicemistrzynią maratonu MTB

Niedziela, 20 września 2009, godz. 18:10
Maja Włoszczowska zdobyła w estońskim Tartu srebrny medal mistrzostw Europy w maratonie MTB. To pierwszy start Polki od czasu wypadku w trakcie treningu przed wyścigiem o mistrzostwo świata w kolarstwie górskim.

Sobota, 19 września 2009, godz. 18:27
Polski debel, Wang Zeng Yi i Lucjan Błaszczyk, zdobył srebrny medal Mistrzostw Europy w tenisie stołowym. W pojedynku finałowym nasi zawodnicy przegrali z niemiecką parą Timo Boll, Christian Suess 2:4 (9:11, 11:4, 7:11, 12:10, 9:11, 6:11).
więcej

Puchar Świata dla Aleksandry Dawidowicz

inf. wł./PR
Sobota, 19 września 2009, godz. 14:33
Aleksandra Dawidowicz zdobyła Puchar Świata w kolarstwie górskim w klasyfikacji do lat 23. Jest pierwszą polską zawodniczką, która w jednym roku zdobyła PŚ oraz mistrzostwo świata i mistrzostwo Europy.
więcej

Powstanie nowy team w F1

PAP / psd
Piątek, 18 września 2009, godz. 14:57
Peter Sauber potwierdził w piątek, że jest gotowy zostać szefem nowego teamu Formuły 1. Miałby on powstać w zamian za BMW-Sauber, który wycofał się ze startów w sezonie 2010. Kierowcami zespołu byli dotychczas Robert Kubica i Niemiec Nick Heidfelfd.
więcej

Sukces polskich pingpongistek

inf. wł./PR
Środa, 16 września 2009, godz. 20:54
Po raz pierwszy w historii polskie tenisistki stołowe zdobyły medal Mistrzostw Europy w turnieju drużynowym. W finale rozgrywanych w Stuttgarcie zawodów nasza reprezentacja przegrała z Holandią 1-3.
więcej

Barrichello goni lidera. Kubica nie kończy.

Niedziela, 13 września 2009, godz. 15:38
Rubens Barrichello z zespołu Brawn GP wygrał 60 Grand Prix Włoch, rozgrywane na torze Monza i zbliżył się do lidera klasyfikacji mistrzostw - a zarazem kolegi z zespołu - Jensona Buttona. Robert Kubica zakończył wyścig przed czasem.
więcej

Fantastyczny występ żużlowców

inf. wł./PR
Sobota, 12 września 2009, godz. 23:29
Rewelacyjnie spisali się polscy żużlowcy w zawodach Grand Prix Słowenii. Rune Holta był drugi, a Tomasz Gollob trzeci. Zwyciężył Rosjanin Emil Sajfutdinow.