Fyrstenberg i Matkowski ograli braci Bryanów

Polscy tenisiści Mariusz Fyrstenberg i Marcin Matkowski wygrali z rozstawionymi z numerem drugim amerykańskimi braćmi bliźniakami Bobem i Mike'em Bryanami 6:4, 6:4 i awansowali do półfinału turnieju ATP Tour w Barcelonie (pula nagród 1,955 mln euro).

Mecz trwał godzinę i pięć minut, a Polacy raz stracili swoje podanie w pierwszym secie, trzykrotnie przełamując rywali. Przewaga jednego "breaka" w każdej partii okazała się kluczowa dla losów zwycięstwa.

W sumie Fyrstenberg i Matkowski wykorzystali trzy z 13 szans na przełamanie, a obronili jednego "break pointa".

Polska para jest rozstawiona w imprezie z numerem ósmym, a w półfinale zmierzy się z Australijczykiem Lleytonem Hewittem i Markiem Knowlesem z Bahamów, którzy w piątek wygrali 7:6 (7-3), 6:3 z Hiszpanem Guillermo Garcią-Lopezem i Albertem Montanesem.

W 1/8 finału Hewitt i Knowles wyeliminowali Łukasza Kubota i Austriaka Olivera Maracha (nr 8.), zwyciężając 6:4, 7:6 (7-0).

Mariusz Fyrstenberg, Marcin Matkowski (Polska, 8) - Bob Bryan, Mike Bryan (USA, 2) 6:4, 6:4.