Rajdowcy ruszają do walki o mistrzostwo Polski

W sobotę i niedzielę na trasach w rejonie Świdnicy będzie rozegrana pierwsza eliminacja mistrzostw kraju - Rajd Krause 38. Elmot. Na liście zgłoszeń jest ponad 60 załóg, wśród nich nie ma mistrza sezonu 2009 Francuza Bryana Bouffiera.

 

Trzykrotny rajdowy mistrz Polski nie podpisał na ten rok kontraktu z żadnym zespołem i nie będzie bronił tytułu. Francuz startuje natomiast w mistrzostwach swojego kraju w teamie, którego współwłaścicielem jest 6-krotny mistrz świata Sebastien Loeb.

Rajd Elmot organizowany jest od 1972 roku. Rok temu wygrał Kajetan Kajetanowicz (Subaru Impreza), drugie miejsce zajął Tomasz Kuchar (Peugeot 207 S2000), a trzecie Michał Sołowow (Peugeot 207 S2000). Na czwartej pozycji uplasował się Bouffier (Mitsubishi Lancer Evo IX).

 

Dwa pierwsze tytuły mistrza Polski w sezonach 2007 i 2008 Bouffier wywalczył jeżdżąc Peugeotem 207 S2000. Na sezon 2009 Peugeot Polska nie podpisał z Francuzem kontraktu. Bouffier jeździł w barwach prywatnego zespołu rajdowego, który był w stanie zapewnić mu tylko N-grupowego Lancera, samochód ustępujący technicznie nowszej konstrukcji S2000. Mimo to po raz trzeci z rzędu wywalczył tytuł.

 

W tym roku rajd planowany był w dniach 17-18 kwietnia, ale z powodu żałoby narodowej po katastrofie pod Smoleńskiem, został przełożony o tydzień. Trasa podzielona jest na 15 odcinków specjalnych (sześć w sobotę i dziewięć w niedzielę) ma nawierzchnię asfaltową.

 

W imprezie, oprócz wszystkich czołowych polskich kierowców wystartuje mistrz i wicemistrz Europy z 2008 roku - Włoch Luca Rossetti (Fiat Grande Punto S2000) i Michał Sołowow (Peugeot 207 S2000).

 

W tegorocznym sezonie w rajdowych mistrzostwach Polski zaplanowano osiem eliminacji. Pierwszą będzie Rajd Elmot, ostatnią na początku października Rajd Dolnośląski. Do klasyfikacji generalnej będą zaliczane także wyniki dwóch imprez zagranicznych - rajdu Bohemii (Czechy, 2-4 lipca) i Koszyc (Słowacja, 17-19 września).

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook