MŚ: Polacy wysoko pokonali Chorwację

Polscy hokeiści odnieśli drugie zwycięstwo w mistrzostwach świata Dywizji I grupy B w Lublanie. W środę pokonali 6:0 (3:0, 2:0, 1:0) Chorwację. Dzień wcześniej Polacy wygrali z Koreą Południową 5:2 (3:1, 1:1, 1:0). Wcześniej ulegli Słowenii 2:3 i Węgrom 0:6.

 

Polacy nie mieli najmniejszych problemów z pokonaniem Chorwatów, choć wynik meczu nie odzwierciedla przewagi, jaką biało-czerwoni mieli w trakcie całego spotkania. Już po czterech minutach pierwszej tercji podopieczni trenera Wiktora Pysza prowadzili 2:0 po strzałach Jarosława Rzeszutki i Mateusza Danieluka. Trzecią bramkę w pierwszej tercji zdobył w 13. minucie Mikołaj Łopuski.

 

Rezultat spotkania po pierwszej tercji mógł być wyższy, ale Polacy ani razu nie wykorzystali gry w przewadze. W drugiej tercji nie strzelili bramki także w sytuacji, gdy na lodzie było tylko trzech Chorwatów.

 

Drugą tercję Polska wygrała 2:0 (bramki Grzegorza Pasiuty i Tomasza Malasińskiego), w trzeciej szóstą bramkę dla biało-czerwonych wpisał na swoje konto tuż przed końcową syreną Rafał Dutka. Od początku spotkania Chorwaci grali bardzo agresywnie, w sumie dostali 42 minuty karne, podczas gdy Polacy cztery.

 

Biało-czerwoni po dwóch wcześniejszych porażkach praktycznie stracili szansę na końcowe zwycięstwo w turnieju.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?