Bułgaria odmówiła odłożenia meczu

Bułgarska Federacja Szachowa odmówiła odłożenia meczu o szachowe mistrzostwo świata Viswanathan Anand - Weselin Topałow - poinformował w poniedziałek jej prezes Stefan Sergijew, cytowany przez wydanie internetowe dziennika "Dnewnik".

 

Dodał jednak, że definitywną decyzję w tej sprawie podejmie FIDE.

 

W niedzielę Sergijew podał, że Viswanathan Anand nie przybył do Sofii, a Indyjska Federacja Szachowa zwróciła się o trzydniowe odłożenie meczu z Bułgarem Weselinem Topałowem. Pojedynek ma rozpocząć się 23 kwietnia.

 

Ekipa Ananda żąda odłożenia meczu, ponieważ mistrz, który z powodu ograniczeń ruchu lotniczego nad Europą, spowodowanego przez erupcję wulkanu na Islandii, nie mógł się wydostać z Frankfurtu nad Menem i nie zdążył przybyć do Sofii.

 

"Międzynarodowa Federacja może podjąć decyzję o przełożeniu meczu, lecz powinna ponieść koszty finansowe takiego kroku i wytłumaczyć przyczyny" - stwierdził prezes.

 

Sergijew dodał, że istnieje porozumienie dotyczące organizacji meczu, którego Bułgaria trzyma się ściśle. Zgodnie z nim gospodarze powinni zagwaranatować Anandowi siedem dni na aklimatyzację. Czy szachista z tego skorzysta zależy tylko od niego. "Anand powinien przybyć już do Sofii i pojawić się na oficjalnej konferencji prasowej 21 kwietnia. "Jedyne, co możemy zrobić, to odłożyć tę konferencję" - dodał prezes.

 

Organizatorzy bułgarscy twierdzą, że przesunięcie terminu pojedynku będzie kosztować ich dziesiątki tysięcy euro.

Według niepotwierdzonej informacji dziennika "Dnewnik" Anand jest już w drodze do Bułgarii.

Wspomóż Nas
Tagi: sport, szachy

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook