MŚ: Na początek porażka ze Słowenią

inf.wł. PR

Polscy hokeiści w pierwszym meczu Mistrzostw Świata Dywizji 1, grupy B, przegrali z gospodarzami turnieju, zespołem Słowenii 2-3 (1-3, 1-0, 0-0). W niedzielę nasza reprezentacja zagra z Węgrami.

Po spotkaniu można powiedzieć: szkoda. Była bowiem olbrzymia szansa, by pokonać lepiej notowanych Słoweńców. Niestety, o porażce zdecydowały fatalne błędy w defensywie popełnione w pierwszej tercji spotkania. Później, gdy nasi hokeiści opanowali już zdenerwowanie, gra wyglądała całkiem dobrze.

Przegrywaliśmy w 3 minucie po strzale Sabahudina Kovaćevicia spod niebieskiej linii. W 14 min. na ławkę kar powędrował Mitja Sivić. Pod koniec okresu naszej przewagi pięknym uderzeniem popisał się Marian Csorich i było 1-1. Niestety, niespełna 50 sek. później w zamieszaniu podbramkowym nasi obrońcy nie zdołali wybić krążka, a końcem kija wepchnął go do polskiej siatki Tomas Razingar. Wreszcie na 11 sek. przed końcem pierwszej tercji Jan Urbas podwyższył na 3-1 dla gospodarzy.

Drugą partię Polacy zaczęli z ogromnym animuszem. Ale to rywale mieli doskonałą okazję. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał Mitja Sivić. Chwilę później trafił natomiast Jarosław Kłys i przegrywaliśmy już tylko jedną bramką.

Jak się jednak okazało więcej goli już w tym spotkaniu nie zobaczyliśmy. Polacy starali się za wszelką cenę doprowadzić do wyrównania, ale nie stworzyli już tak dobrych sytuacji. Porażka ze Słowenią ogranicza nasze szanse awansu do światowej Elity. Teraz musimy do końca wygrać wszystkie mecze kolejno z Węgrami, Koreą Południową, Chorwacją i Wielką Brytanią oraz liczyć na potknięcie Słoweńców.