ATP w Monte Carlo: Kubot przegrał z Troickim

Łukasz Kubot odpadł w pierwszej rundzie gry pojedynczej w turnieju tenisistów ATP Masters 1000 na kortach ziemnych w Monte Carlo (z pulą nagród 2 227 500 euro). We wtorek przegrał z Serbem Viktorem Troickim 6:4, 2:6, 2:6.

Mecz trwał godzinę i 51 minut, a Kubot prowadził wyrównaną walkę tylko w pierwszym secie, który zdołał rozstrzygnąć na swoją korzyść, ponieważ trzykrotnie przełamał serwis rywala, a swój przegrał dwa razy. W drugim secie Polak prowadził 1:0, po czym przegrał pięć kolejnych gemów, w tym dwa przy swoim podaniu. Natomiast w decydującej partii pozwolił się przełamać w trzecim i siódmym gemie.

Było to piąte spotkanie obu tenisistów, a wszystkie kończyły się zwycięstwami Troickiego, który wygrał z Polakiem m.in. w pięciu setach w pierwszej rundzie wielkoszlemowego Roland Garros w ubiegłym roku, a w styczniu obecnego w ćwierćfinale turnieju ATP Tour w Dausze (Kubot w decydującym trzecim secie nie wykorzystał prowadzenia 5:2 i przegrał 5:7).

Obecnie Kubot zajmuje 42., najwyższe w karierze, miejsce w rankingu ATP World Tour, a Troicki jest 37. na świecie (w sierpniu 2009 roku był na 24. pozycji).

W Monte Carlo Kubot wystąpi także w grze podwójnej, razem z Austriakiem Oliverem Marachem, a jako rozstawieni z numerem szóstym mają w pierwszej rundzie "wolny los". W 1/8 finału ich rywalami będzie hiszpańsko-chorwacka para Nicolas Almagro i Ivan Ljubicic.