A jednak! Doping Marek w prokuraturze

Prokuratura Warszawa-Śródmieście wszczęła postępowanie w sprawie wykrycia dopingu u Kornelii Marek - poinformowała rzeczniczka warszawskiej Prokuratury Okręgowej Monika Lewandowska.

 

Zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa złożył krajowy konsultant do spraw rehabilitacji prof. Marek Krasucki. Postępowanie ma wyjaśnić, czy nie doszło do narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu Marek. Grożą za to 3 lata więzienia.

Prokuratura będzie się starała ustalić, kto zawodniczce podał erytropoetynę (EPO). Środek ten został wykryty u Marek w wyniku testu przeprowadzonego w czasie igrzysk olimpijskich w Vancouver. W środę Polski Związek Narciarski nałożył na zawodniczkę dwuletnią dyskwalifikację.

Wcześniej Komisja Dyscyplinarna PZN wysłuchała wyjaśnień m.in. Marek oraz fizjoterapeuty Witalija Trypolskiego, który przyznał, że czasie igrzysk robił jej zastrzyki. Zaprzeczył jednak, że podawał jej zabronione środki.

 

W środę zawodniczka poinformowała komisję, że nie ma zamiaru składać zawiadomienia do prokuratury w tej sprawie. Nie uczyniła tego również komisja, gdyż według jej przewodniczącego nie miała do tego podstaw prawnych.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

2

 

 

Komentarze użytkowników (1)

Sortuj według najnowszych

Zgłoś do moderacji

~CAA5E 19:23:06 | 2010-04-07
I bardzo dobrze!

Oceń odpowiedz

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook