Cancellara wygrywa wyścig Dookoła Flandrii

Szwajcar Fabian Cancellara z grupy Saxo Bank wygrał 94. edycję wyścigu kolarskiego Dookoła Flandrii, o długości 261 km z Brugii do Meerbeke.

29-letni Cancellara, mistrz olimpijski z Pekinu oraz aktualny mistrz świata w jeździe na czas, samotnie minął linię mety z przewagą ponad jednej minuty nad drugim Belgiem Tomem Boonenem. Szwajcar na 17 km przed metą na jednym z podjazdów uciekł Boonenowi, z którym wcześniej razem jechał przez ponad 70 km.

Boonen z grupy Quick Step stracił do zwycięzcy 1.13. Na trzeciej pozycji uplasował się także Belg - Philippe Gilbert (Omega Pharma-Lotto), ze stratą 2.10.

Siedmiokrotny triumfator Tour de France Amerykanin Lance Armstrong (Team RadioShack) został sklasyfikowany na 27. pozycji.

Jedyny Polak startujący w wyścigu - Marcin Sapa z grupy Lampre, nie ukończył wyścigu.