Zwycięstwo VIVE Kielce, awans Hamburga

Piłkarze ręczni VIVE Targi Kielce pokonali w wyjazdowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów HSV Hamburg 30:27 (16:15). Awans do ćwierćfinału wywalczył jednak zespół niemiecki, który przed tygodniem zwyciężył w Kielcach 30:24.

Gdyby szczypiorniści z Kielc zagrali w Hamburgu cały mecz, tak jak grali między 8 a 18 minutą mogliby skutecznie powalczyć o awans. Wypracowali sobie wtedy cztery bramki przewagi i byli bliscy odrobienia strat z pierwszego spotkania. Gdy HSV przegrywało 8:12, trener Martin Schwalb wziął czas. Po powrocie na parkiet niemiecka ekipa ruszyła do przodu i w 30 minucie po rzucie Marcina Lijewskiego doprowadziła do remisu. Tuż przed przerwą gola zdobył jeszcze Witalij Nat i VIVE prowadziło do przerwy jedną bramką.

Druga część spotkania byla bardzo wyrównana. Ale w ostatnich dwóch minutach kielczanie wypracowali przewagę i zwyciężyli trzema bramkami. Awans do ćwierćfinału LM wywalczył jednak zespół HSV Hamburg, który w Kielcach przed tygodniem pokonał VIVE 30:24.