F1: Treningi dla Hamiltona, Kubica 5. i 6.

Robert Kubica podczas treningu na torze w Sepang (fot. EPA/DIEGO AZUBEL)

Brytyjczyk Lewis Hamilton (McLaren-Mercedes) wygrał dwa treningi przed trzecim w tym roku wyścigiem Formuły 1 - Grand Prix Malezji, który odbędzie się w niedzielę na torze Sepang. Robert Kubica z teamu Renault uzyskał odpowiednio piąty i szósty czas.

Brytyjczyk, mistrz świata z 2008 roku, na drugim treningu wyprzedził niemieckich kierowców: Sebastiana Vettela (Red Bull) i Nico Rosberga (Mercedes). Za nimi uplasowali się broniący tytułu Brytyjczyk Jenson Button (McLaren-Mercedes) i siedmiokrotny mistrz świata, Niemiec Michael Schumacher (Mercedes).

Kubica wyprzedził lidera klasyfikacji generalnej MŚ, Hiszpana Fernando Alonso. Dziewiąty rezultat uzyskał partner Polaka z teamu Renault, Rosjanin Witalij Pietrow.

Podczas pierwszego treningu Hamilton wyprzedził Rosberga i Buttona. Czwarty był Schumacher, a piąty Kubica. Alonso uplasował się na ósmej pozycji.

Trzeci trening na torze Sepang pod Kuala Lumpur zaplanowano na sobotni poranek czasu polskiego. Kwalifikacje, podobnie jak start do niedzielnego wyścigu, wyznaczono na godz. 10.00.