Ryszard Szurkowski prezesem PZKol.

Prezes Polskiego Związku Kolarskiego Wojciech Walkiewicz podał się do dymisji na środowym posiedzeniu zarządu. Swojej decyzji nie uzasadnił. Nowym szefem został wybrany Ryszard Szurkowski.

 

"Byliśmy zaskoczeni decyzją prezesa Walkiewicza. Nie spodziewaliśmy się tego, choć z drugiej strony zdawaliśmy sobie sprawę, że do końca kadencji w 2012 roku raczej nie dotrwa, choćby ze względu na stan zdrowia" - powiedział członek zarządu PZKol. Marek Kosicki. "Prezes nie uzasadnił swojej rezygnacji. Nikogo nie rekomendował na swojego następcę, nic więcej nie dodał i opuścił salę. Byliśmy w małym gronie, dziewięć osób, i zastanawialiśmy się: co dalej? Na drodze konsensusu doszliśmy do wniosku, że związkiem powinien pokierować Ryszard Szurkowski" - dodał Kosicki.

 

Również w rozmowie z PAP Walkiewicz nie wyjaśnił dlaczego zrezygnował z funkcji prezesa. Jego decyzja jest tym bardziej zaskakująca, że w styczniu nadzwyczajny zjazd PZKol. niemal jednogłośnie udzielił mu votum zaufania. Bez głosu sprzeciwu delegaci przyjęli sprawozdanie zarządu za rok 2009, mimo złej sytuacji finansowej związku (zadłużenie przekroczyło 8 mln złotych, nie rozliczono wszystkich faktur za budowę toru w Pruszkowie) i postawienia zarzutów prokuratorskich Walkiewiczowi (o narażenie PZKol. na stratę co najmniej 290 tys. złotych w związku z budową hotelu "Victor" przy torze w Pruszkowie). "Zrezygnowałem. Nic więcej nie mam do dodania" - powiedział PAP Walkiewicz, który kierował PZKol. od 1996 roku.

 

64-letni Ryszard Szurkowski, kolarz-legenda, należał do krytyków Walkiewicza i to m.in. z jego inicjatywy zwołano styczniowy zjazd. Naprawa finansów związku - to główne zadanie i cel nowego prezesa.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?