EL. ME: Nie dały rady mistrzyniom świata

W trzecim meczu eliminacji ME piłkarek ręcznych Polska przegrała w Chorzowie z Rosją 26:35 (15:15). Polki tym samym straciły praktycznie szanse na awans do turnieju, który w grudniu odbędzie się w Danii i Norwegii.

Po porażkach, jeszcze jesienią ubiegłego roku, z Czarnogórą i Słowacją w trzecim meczu eliminacji naszym zawodniczkom przyszło zmierzyć się z faworytkami grupy 6 mistrzyniami świata Rosjankami. Gdyby Polki zdobyły w tym spotkaniu choć jeden punkt, można by to uznać za sensację.

Ale na początku nasze szczypiornistki spisywały się bardzo dobrze. Przez kilkanaście minut ogrywały rywalki jak chciały. Prowadziły 7-1, a w 16 minucie 9-3. Pierwsza część zakończyła się  jednak remisem, bowiem Rosjanki podkręciły tempo i zaczęly grać dokładniej. Na początku drugiej połowy potwierdziły swoją klasę. Wypracowały sobie kilkubramkową przewagę i kontrolowaly przebieg meczu. Na 15 minut przed końcem było 20-24 i w polskim zespole tliła się jeszcze iskierka nadziei na korzystny wynik. Jednak w ostatnich minutach nasze popełniły kilka błędów w ataku, wykorzystały to rywalki i zwiększyły przewagę. Polska przegrała 26:35 i straciła szanse na awans do finałów ME.