Zapłaci odszkodowanie swojej grupie

Co najmniej 100 tysięcy euro odszkodowania zapłaci 39-letni hiszpański kolarz Manuel Beltran włoskiej grupie Lipuigas, której barwy reprezentował do 2008 roku. Dwa lata temu został przyłapany na stosowaniu dopingu.

 

Przed dwoma laty, podczas Tour de France, w organizmie Beltrana wykryto erytropoetynę zewnątrzpochodną. Hiszpańskiego zawodnika, który miał na koncie trzy zwycięstwa etapowe w TdF (wszystkie w drużynowej jeździe na czas w grupach Amerykanina Lance'a Armstronga - US Postal i Discovery Channel, w latach 2003-2005), wykluczono z wyścigu, a następnie zdyskwalifikowano. W efekcie stracił pracę w Lipuigas.

 

Władze włoskiego teamu walczyły z Beltranem o finansową rekompensatę. W poniedziałek Trybunał Arbitrażowy Włoskiej Federacji Kolarskiej zdecydował, że zawodnik (Beltran wniósł apelację) musi zapłacić grupie Lipuigas 100 tys. euro plus inne koszty. To pierwszy tego typu przypadek w zawodowym peletonie.

 

Prezes Liquigas Sport Paolo Dal Lago w wydanym oświadczeniu przyznał: "To historyczny moment dla światowego kolarstwa, ważny precedens w walce o zachowanie etyki i moralności w sporcie".

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?