Polskie florecistki drugie w Marsylii

Polskie florecistki zajęły drugie miejsce w turnieju drużynowym Pucharu Świata w Marsylii. W finale przegrały z Włoszkami 22:38.

Polki, walczące w składzie: Sylwia Gruchała, Katarzyna Kryczało, Małgorzata Wojtkowiak (wszystkie Sietom AZS AWFiS Gdańsk) i Martyna Synoradzka (AZS AWF Poznań), rozpoczęły zmagania od zwycięstwa nad Rumunkami 38:24 w 1/8 finału. Następnie w ćwierćfinale pokonały ekipę Niemiec 30:29, a w półfinale uzyskały identycznym wynik w pojedynku z Rosjankami. W finale zdecydowanie uległy liderkom światowego rankingu (przed tym turniejem Polki były szóste na liście FIE). Podopieczne fechmistrza Longina Szmita po raz ostatni w zawodach drużynowych na podium stały w maju zeszłego roku w Sankt Petersburgu, kiedy również były drugie.

Weekend w Marsylii był udany dla polskich florecistek, gdyż indywidualnie Gruchała była trzecia (drugie podium w tym roku), a Kryczało - siódma, co jest jej najlepszym osiągnięciem od trzech lat, kiedy zajęła drugą pozycję w Gdańsku. Synoradzka zakończyła zawody na 15. pozycji (trzeci wynik w karierze), a w 1/8 finału wyeliminowała ją... Kryczało. Miejsca pozostałych Polek: 28. Wojtkowiak, 50. Magdalena Knop, 51. Karolina Chlewińska, 58. Anna Rybicka (wszystkie Sietom), 94. Marta Matysik (AZS AWF Warszawa).