Agnieszka Radwańska wygrała z Aną Ivanović

Agnieszka Radwańska pokonała byłą numer jeden światowego rankingu tenisistek, Serbkę Anę Ivanović 7:5, 7:5 w meczu trzeciej rundy turnieju WTA Premier na twardych kortach w Miami (z pulą nagród 4,5 mln dolarów). Kolejną rywalką krakowianki będzie Jarosława Szwedowa (48 miejsce w rankingu WTA), reprezentująca barwy Kazachstanu.

Polka mecz rozpoczęła od przełamania rywalki, ale już w drugim gemie straciła własne podanie. W kolejnych dwóch gemach sytuacja powtórzyła się. Obie zawodniczki miały wielkie kłopoty ze skutecznością serwisu. Jako pierwsza przełamała się Serbka zdobywając w piątym gemie punkt przy własnym podaniu. Ale Radwańska postanowiła nie być gorsza, a po chwili ponownie przełamała Ivanović, wychodząc na prowadzenie 4:3. Po chwili rywalka zrewanżowała się Polce i w tym dziwnym secie był ponownie remis. Kolejne przełamanie dla Radwańskiej i w następnym gemie - przy własnym serwisie - krakowianka miała dwie piłki setowe. Nie wykorzystała ich jednak, a Serbka zdołała wyrównać stan seta na 5:5. Następne dwa gemy padły już łupem Polki, a pierwszą partię zakończył as serwisowy naszej reprezentantki.

Drugi set zaczął się od prowadzenia 3:0 Ivanović, ale Radwańska szybko wyrównała. Potem tenisistki zgodnie wygrały po dwa swoje podania, doprowadzając do remisu 5:5. W 11. gemie krakowianka ponownie przełamała Serbkę i wykorzystała atut własnego serwisu powtarzając wynik z pierwszego seta.