Liga Mistrzów: Vive Kielce przegrywa z HSV

Piłkarze ręczni Vive przegrali w rozegranym w Kielcach pierwszym spotkaniu 1/8 finału Ligi Mistrzów z zespołem HSV Hamburg 24:30.

Wynik długo oscylował w okolicach remisu, choć minimalna przewaga należała do faworyzowanych gości, w szeregach których dobrze prezentowali się bracia Krzysztof i Marcin Lijewscy. Jeszcze w 22. minucie był remis po 12, ale potem grający w osłabieniu Niemcy wyprowadzili szybkie kontry, zyskując dwie bramki przewagi, mimo bardzo dobrej postawy w bramce Vive Marcusa Cleverly'ego. Do przerwy HSV prowadził 17:15.

Po wznowieniu gry przewaga gości szybko wzrosła do czterech bramek, a po upływie 10. minut drugiej połowy Hamburg prowadził już 23:17. Vive zdołało zmniejszyć straty do trzech goli w (23:26 w 53. minucie), ale końcówka należała do HSV, które ostatecznie wygrało 30:24 i już przed rewanżem jest bliskie awansu do ćwierćfinału Ligi Mistrzów.