A. Radwańska w finale China Open

Po zwycięstwie z Francuzką Marion Bartoli 6:4, 6:3, Agnieszka Radwańska wystąpi w finale tenisowego turnieju China Open odbywającego się w Pekinie. Jej przeciwniczką będzie Rosjanka Swietłana Kuzniecowa, która w półfinale pokonała swoją rodaczkę Nadię Pietrową 6:1, 6:3.

 

 

Dla Agnieszki Radwańskiej jest to piąty w karierze awans do finału turnieju WTA, pierwszy w tym roku. Początek sobotniego spotkania nie zapowiadał  korzystnego wyniku. Bartoli już w pierwszym gemie przełamała Polkę. Ta nie zdobyła nawet punktu. Podobnie było w drugim gemie. Francuzka prowadziła już 40 – 0 i wtedy trafiła w siatkę. Nasza zawodniczka zdobyła punkt po własnym zagraniu dopiero w 14. piłce. Ale kiedy Agnieszka już się rozgrzała, byliśmy świadkami ciekawego pojedynku. Szybko doprowadziła do remisu i … znowu dała się przełamać. Ale to był ostatni krytyczny moment w secie pierwszym. Później Radwańska zdobyła trzy gemy z rzędu i wygrała 6:4.
Początek drugiej partii był niemal identyczny jak pierwszej. Znowu Bartoli przełamała Polkę i za chwilę po swoim serwisie prowadziła już 2:0. Ale tym razem nasza zawodniczka pozbierała się jeszcze szybciej i wygrała 6:3.
W finale (niedziela g. 13.00 czasu polskiego) zagra z szóstą w rankingu WTA Rosjanką Swietłaną Kuzniecową.
Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

1

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?