WTA Miami: Radwańska awansowała do 3 rundy

Agnieszka Radwańska męczyła się w pierwszym secie, drugi wygrała do zera. (fot.: EPA/ANDREW GOMBERT)

Agnieszka Radwańska pokonała Rosjankę Jekatarinę Makarową 7:5, 6:0 w meczu drugiej rundy turnieju WTA Premier w Miami. W pierwszej rundzie Polka miała "wolny los".

W secie otwarcia Radwańska musiała się sporo namęczyć by wygrać, bowiem Rosjanka postawiła nienajlepiej dysponowanej krakowiance wysokie wymagania. Nasza reprezentantka przełamała rywalkę w czwartym gemie, wychodząc na prowadzenie 3:1, ale już po chwili oddała Makarowej własne podanie. Także w następnych gemach tenisistki nie potrafiły wykorzystać atutu własnego serwisu. Radwańska prowadząc 5:4 mogła zakończyć seta, ale w pierwszym secie czwartkowej rywalizacji miała kłopoty z wykorzystywaniem break-pointów. W efekcie Makarowa wyrównała, ale kolejne dwa gemy padły łupem Polki.

Po wyrównanym pierwszym secie mało kto spodziewał się, że w drugim Radwańskiej będzie dużo łatwiej. Ku zaskoczeniu krakowianka zaprezentowała się dużo lepiej, grała szybciej i dokładniej, a zaskoczona Rosjanka nie miała nic do powiedzenia, gładko przegrywając kolejne sześć gemów i cały mecz.

W trzeciej rundzie Polka zmierzy się z Serbką Aną Ivanovic.