Jaśkowiec i Kreczmer mistrzami Polski w sprincie

PAP / ŁK

Sylwia Jaśkowiec (AZS AWF Katowice) oraz Maciej Kreczmer (LKS Poroniec Poronin) wygrali w czwartek w Szklarskiej Porębie-Jakuszycach sprint, pierwszą konkurencję narciarskich mistrzostw Polski seniorów w biegach narciarskich. Justyna Kowalczyk nie startuje.

Pod nieobecność trzykrotnej medalistki igrzysk w Vancouver i zdobywczyni wszystkich Kryształowych Kul w sezonie 2009/2010 Kowalczyk wygrała Jaśkowiec. Na mecie biegu techniką dowolną na 1,1 km na Polanie Jakuszyckiej wyprzedziła Magdalenę Kozielską (UKS Regle Kościelisko) oraz koleżankę klubową Macieja Kreczmera, Paulinę Maciuszek.

Wśród mężczyzn najlepszym na liczącej 1,1 km trasie, także "łyżwą", okazał się Maciej Kreczmer (LKS Poroniec). Wicemistrzem Polski został Janusz Krężelok (AZS AWF Katowice). Trzeci był Sebastian Gazurek (NKS Trójwieś Beskidzka).

W czwartkowym biegu startowała czwórka rodzeństwa Fundaniczów, pochodzących z Ustrzyk Dolnych. Najlepiej z nich spisała się Monika, zajmując dziewiąte miejsce. Bartosz był 16., Kamil 26., a Piotr 27.