PŚ: Zwycięstwo Hauswald, awans Cyl

Niemka Simone Hauswald wygrała biathlonowy bieg na dochodzenie w Oslo. W zawodach startowały dwie Polki. Agnieszka Cyl zajęła 25, a Weronika Nowakowska 33 miejsce.

Simone Hauswald do sobotniego biegu przystępowała z niewielką przewagą, wywalczoną w piątkowym sprincie, nad Białorusinką Darią Domraczewą. Na pierwszym strzelaniu Niemka jednak aż 2 razy spudłowała. Na prowadzenie wyszła Domraczewa, do której dołączyła Szwedka Anna Olofsson - Zidek. Ale Hauswald biegła znakomicie. Na następnych kilometrach zmniejszała stratę do prowadzących. I na ostatnim strzelaniu mimo jednego "pudła" wyprzedziła rywalki. Domraczewa pomyliła się raz, a Olofsson aż dwa razy. Hauswald wygrała, Domraczewa była druga, a Olofsson trzecia.

Agnieszka Cyl, która po sprincie zajmowała 39 miejsce, awansowała o 14 pozycji, Weronika Nowakowska była 33.