Fantastyczny remis Vive

inf. wł./PR

Zespół Vive Kielce niespodziewanie zremisował  na wyjeździe w drugiej kolejce Ligi Mistrzów z Rhein – Neckar Loewen 29:29. Fantastycznie spisywał się m.in. Marcus Cleverly – duński bramkarz w polskiej ekipie.

Niemiecka drużyna to jeden z najlepszych zespołów w Europie. Stąd nic dziwnego, iż to właśnie piłkarze ręczni Rhein – Neckar byli faworytami czwartkowego spotkania. Ale już od początku widać było, że kielczanie nie zamierzają łatwo oddać pola. Cały czas prowadzili równorzędną walkę. Jeszcze na kilka minut przed końcem niemiecki zespół w składzie m.in. z Karolem Bieleckim czy Sławomirem Szmalem, prowadził dwiema bramkami. Na minutę przed końcem udało się zmniejszyć stratę do jednego gola. Później Niemcy wyprowadzili atak, strzał Bieleckiego obronił jednak Cleverly. Kielczanie przejęli piłkę i o czas poprosił Bogdan Wenta. Trener ściągnął z placu gry Cleverly’ego i wzmocnił atak wprowadzając dodatkowego zawodnika. To przyniosło efekt – na sekundę przed końcem do niemieckiej bramki trafił Tomasz Rosiński. Po doskonałym meczu Vive Kielce zremisowało w Karlsruhe z Rhein – Neckar Loewen 29:29.