Wspaniały występ Agnieszki Radwańskiej

inf.wł/PR

Agnieszka Radwańska w 1/8 finału tenisowego turnieju Indian Wells pokonała po świetnym występie Francuzkę Marion Bartoli 6-3, 6-2.

Agnieszka Radwańska zaczęła świetnie. Pierwszy gem nie trwał więcej niż 2 minuty. Kolejnego wygrała Marion Bartoli. Agnieszce udało się przełamać rywalkę w gemie czwartym, Francuzka odwdzięczyła się w gemie siódmym. Decydujący dla pierwszego seta był gem ósmy. Radwańska przy podaniu Francuzki przegrywała już 15-40. Zdobyła jednak przewagę i w najważniejszym momencie, gdy rywalka była przy siatce, Polka pięknym lobem zakończyła gema. A swoim podaniem wygrała kilka minut później całego seta.

Drugiego seta Radwańska zaczęła od przełamania. Później dwa gemy zdobyła Bartoli. Ale polska tenisistka we wtorek była świetnie dysponowana. Niewiele miała momentów słabości, nie popełniała wielu błędów. Kontrolowała stan meczu, chwilami pozwalała sobie nawet na zagrania pod publikę. Bartoli nie mogła wygrać z Polką. Tym bardziej, że nasza tenisistka jeszcze w pierwszym secie pogoniła ją po korcie, tak że w partii drugiej Francuzka była bardzo zmęczona. Agnieszka wygrała kolejne gemy i zwyciężyła w tym secie 6-2.

W ćwierćfinale Agnieszka Radwańska zagra z Rosjanką Jeleną Dementiewą.