Zmiana w składzie Polaków na MŚ w lotach

Adam Małysz, Stefan Hula, Łukasz Rutkowski, Kamil Stoch, Marcin Bachleda i Rafał Śliż znaleźli się w reprezentacji na mistrzostwa świata w lotach narciarskich, które pod koniec tygodnia odbędą się w słoweńskiej Planicy. W ostatniej chwili Kruczek dokonał zmiany. W miejsce Krzysztofa Miętusa powołał Bachledę.

 

We wtorek polscy skoczkowie po raz ostatni trenowali w Wiśle, a w środę wyjadą do Słowenii. Już na miejscu trener kadry Łukasz Kruczek wybierze czwórkę, którą zgłosi do udziału w konkursie indywidualnym (piątek, sobota). W niedzielę odbędzie się rywalizacja drużynowa.

 

Kibice skoków już szykują się na pojedynek Adama Małysza z liderem klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Szwajcarem Simonem Ammannem. Uczestnicy jednego z internetowych plebiscytów uważają, że dwukrotny wicemistrz olimpijski z Vancouver Małysz ma największe szanse (38 procent) na wygranie mistrzostw w Planicy. 25 procent stawia na reprezentanta gospodarzy Roberta Kranjca, a trzynaście na Austriaka Gregora Schlierenzauera. Tylko sześć procent jest zdania, że na najwyższym stopniu podium może znaleźć się ktoś z trójki: Ammann lub Norwegowie Anders Jacobsen i Johann Remen.

 

Złoty medal MŚ w lotach przed dwoma laty w niemieckim Oberstdorfie zdobył Schlierenzauer, wyprzedzając kolegę z reprezentacji Martina Kocha i Fina Janne Ahonena. Małysz był dziewiąty. W konkursie drużynowym, który w programie MŚ pojawił się po raz pierwszy w 2004 roku, triumfowali Austriacy przed Finami i Norwegami. Polacy zajęli 10. miejsce.

 

Rekordzistą obiektu w Planicy (HS 215 m) jest Norweg Bjoern Einar Romoeren, który w 2005 roku poszybował na odległość 239 m. Tego samego roku wynik o metr lepszy miał Ahonen, który jednak nie ustał skoku. Małysz w 2003 roku dwukrotnie skoczył tam 225 m, co jest jego rekordem życiowym

 

Dwukrotnie tytuł mistrza świata w konkursie indywidualnym w lotach zdobyli Szwajcar Walter Steiner oraz Niemiec Sven Hannawald. Obaj dwa razy zostali też wicemistrzami. Rekordzistą pod względem liczby zdobytych medali jest Fin Matti Nykaenen, który w latach 1982-1990, 5-krotnie stanął na podium - jeden złoty, jeden srebrny i trzy brązowe krążki.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook