PŚ w biathlonie - wygrał Fourcade, Sikora 11

Francuz Martin Fourcade wygrał w fińskim Kontiolahti biathlonowy bieg mężczyzn na dochodzenie na dystansie 12,5 km. Tomasz Sikora zajął 11. miejsce, ze strata 57,3 s do zwycięzcy.

Fourcade odniósł pierwsze w karierze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata. Objął prowadzenie po ostatnim, czwartym strzelaniu, gdy ani razu nie spudłował, a Włoch Christian De Lorenzi musiał zaliczyć jedną rundę karną. Trzecie miejsce zajął Francuz Vincent Jay, który jako jedyny z czołowej trójki strzelał bezbłędnie.

Tomasz Sikora, startujący z 19. pozycji po sprincie, miał tylko jeden niecelny strzał, w trzeciej próbie w pozycji stojącej. Na siódmej pozycji uplasował się lider klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Norweg Emil Hegle Svendsen, który miał cztery pudła - dwa w pozycji leżącej i dwa w stojącej. Norweg musiał pokonać cztery rundy karne - każda po 150 m.