Guay z małą Kryształową Kulą

Kanadyjczyk Erik Guay wygrał supergigant alpejskiego Pucharu Świata w niemieckim Garmisch-Partenkirchen i zdobył małą Kryształową Kulę w tej konkurencji.

 

W czwartkowych, finałowych zawodach uzyskał czas 1.26,36 i wyprzedził o 0,39 s Chorwata Ivicę Kostelicia oraz o 0,63 s mistrza olimpijskiego z Vancouver, Norwega Aksela Lund Svindala. Rywalizacja odbywała się w trudnych warunkach atmosferycznych, zawodnikom jazdę utrudniały opady śniegu i mgła.

 

28-letniemu Guayowi do zdobycia małej Kryształowej Kuli wystarczyły dwie wygrane w odstępie zaledwie czterech dni w supergigancie - 7 marca triumfował w Kvitfjell (Norwegia). W klasyfikacji końcowej wyprzedził o 15 punktów dotychczasowego lidera Austriaka Michaela Walchhofera (15. pozycja w Ga-Pa) i o 17 pkt Svindala.

 

"Ten sezon mógłby trwać dla mnie jeszcze dwa-trzy tygodnie" - powiedział Guay, który ma w dorobku trzy pucharowe zwycięstwa, pierwsze zanotował w 2007 roku w zjeździe w Ga-Pa.

 

W punktacji łącznej PŚ, po 32 z 34 startów, nadal prowadzi Szwajcar Carlo Janka (11. lokata) 1097 pkt. Do 38 pkt stratę do niego zmniejszył Austriak Benjamin Raich, sklasyfikowany na szóstym miejscu.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook