Francuz Sebastien Loeb wygrał Rajd Meksyku

Sześciokrotny mistrz świata Francuz Sebastien Loeb (Citroen C4 WRC) wygrał Rajd Meksyku, drugą eliminację samochodowych MŚ. Loeb, który triumfował w Meksyku po raz czwarty, odniósł 55. zwycięstwo w rajdzie zaliczanym do MŚ.

 

Poprzednio Loeb był najszybszy w Meksyku w 2006, 2007 i 2008 roku.

 

Drugie miejsce zajął Norweg Petter Solberg (Citroen C4 WRC), tracąc do Loeba 24,2 s, a trzecie Francuz Sebastien Ogier (Citroen C4 WRC) - strata 25,3 s.

 

Rajdu nie ukończył Fin Kimi Raikkonen (Citroen C4 WRC), który pierwszego dnia miał poważny wypadek i mechanicy nie byli w stanie naprawić jego auta. Raikkonen chciał jechać dalej, ale zdaniem komisarzy sportowych start samochodem z uszkodzoną klatką bezpieczeństwa zagrażał życiu zawodników.

 

Bardzo dobrze wypadł jedyny Polak w rajdzie Michał Kościuszko (Ford Fiesta S2000), który z powodu zerwania paska klinowego nie ukończył pierwszego etapu i od soboty jechał w systemie superally. Polak w sumie pokonał 12 odcinków specjalnych i wygrał dziewięć zajmując trzecie miejsce w SWRC. Gdyby nie kilkunastominutowa kara po awarii z pierwszego dnia, Kościuszko by zdecydowanie wygrał rywalizację w klasie samochodów z silnikami o pojemności 2 litrów.

 

Loeb po zwycięstwie w Meksyku został liderem klasyfikacji generalnej mistrzostw świata z 43 pkt. Drugi jest Mikko Hirvonen - 37 pkt, a na trzeciej pozycji są Jari-Matti Latvala i Sebastien Ogier - obaj po 25 pkt.

 

W klasyfikacji SWRC prowadzi Hiszpan Xevi Pons - 25 pkt przed Czechem Martinem Prokopem - 18 pkt i Michałem Kościuszką - 15 pkt. Wszyscy trzej jeżdżą Fordami Fiesta S2000.

 

Od sezonu 2010 wprowadzony został nowy system punktowania w rajdowych mistrzostwach świata. Punkty otrzymuje dziesięciu a nie jak dotychczas ośmiu najlepszych kierowców według klucza: 25-18-15-12-10-8-6-4-2-1.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

0

Liczba głosów:

0

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook