Małysz drugi, Ammann poza konkurencją

Adam Małysz zajął drugie miejsce w pierwszym indywidualnym konkursie Turnieju Nordyckiego, przeprowadzonym na skoczni w Lahti. Poza konkurencją jest wciąż Szwajcar Simon Ammann, który w obu seriach oddał najdłuższe skoki i zasłużenie wygrał. W rundzie finałowej zawiódł Kamil Stoch, który po słabym skoku spadł z szóstego na osiemnaste miejsce.

 

Małysz skakał wyśmienicie. W pierwszej serii wylądował na 126 metrze. Cztery metry dalej skoczył w drugiej rundzie. Cóż z tego, skoro na Ammanna nie ma teraz mocnych. Czterokrotny mistrz olimpijski "dołożył" Polakowi w obu próbach trzy metry (128 m, 131 m) i wygrał z przewagą 10,1 punktu nad skoczkiem z Wisły. Plecy Szwajcara i Polaka ogląda koalicja Austriaków. W Lahti trzeci był Thomas Morgenstern, czwarty Gregor Schlierenzauer, a piąty Wolfgang Loitzl.

 

W pierwszej serii konkursu bardzo dobrze zaprezentował się Kamil Stoch. Po skoku na odległość 120,5 m Polak był szósty. Niestety, zepsuł drugą próbę (114,5 m) i ostatecznie zajął 18. miejsce.

 

Pozostali Polacy byli tłem. Jako pierwszy na skoczni pojawił się Stefan Hula. Młody skoczek oddał słaby skok, zaliczył 100,5 metra i nie awansował do drugiej serii. Los kolegi podzielił Łukasz Rutkowski, który zaliczył tylko 106 metrów. W awansie nie pomogły mu nawet dodatkowe punkty za wiatr w plecy.

Wspomóż Nas

Twoja ocena:

Średnia ocen:

5

Liczba głosów:

4

 

 

Komentarze użytkowników (0)

Sortuj według najnowszych

Facebook @portalDEONTwitter @deon_plYouTube @portalDEONplInstagram @deon_plKontakt

Logowanie

 
Opcja umożliwiająca automatyczne logowanie w serwisie przy kolejnej wizycie. Jest aktywna do momentu wylogowania.
zarejestruj się zapomniałeś hasła?
Zaloguj przez Facebook