PLH: Cracovia krok od finału, wygrana GKS-u

Jedno zwycięstwo dzieli hokeistów Cracovii od awansu do finału play off PLH. Z dalekiej podróży wrócili zawodnicy GKS Tychy.

Krakowianie doskonale rozpoczęli, już w 2. minucie podczas gry w przewadze krążek po uderzeniu Leszka Laszkiewicza do sieci dobił Damian Słaboń. Cracovia podwyższyła w 15. minucie po raz kolejny wykorzystując przewagę, a autorem bramki był kapitan Pasów Damian Laszkiewicz. W drugiej tercji obie drużyny zdobyły po jednym golu. Gdy w 46. minucie na 4:1 podwyższył Łukasz Rutkowski wydawało się, że gospodarze nie będą mieli kłopotów ze zwycięstwem, ale Vladimir Luka w 54. minucie zmniejszył stratę Zagłębia do dwóch bramek. W końcówce sosnowiczanie wycofali bramkarza i na początku 59. minuty zdobyli gola kontaktowego. Wyrównać już nie zdołali, a sekundy przed końcem stracili krążek, który równo z końcową syreną w pustej bramce gości umieścił Filip Drzewiecki.

Uśmiechy zagościły nareszcie na twarzach kibiców GKS Tychy. Gospodarze, po dwóch tercjach przegrywali 0:1, ale ostatnia kwarta była w ich wykonaniu była popisowa. Po bramkach Adama Bagińskiego, Sławomira Krzaka i Robina Bacula tyszanie wyszli na prowadzenie 3:1. W ostatniej minucie, gdy goście wycofali bramkarza, Podhale dobił Adrian Parzyszek.

Comarch Cracovia - Zagłębie Pol Aqua Sosnowiec 5:3 (2:0, 1:1, 2:2)
1:0 Słaboń (L. Laszkiewicz) 01:39, w przewadze
2:0 D. Laszkiewicz (L. Laszkiewicz, Csorich) 14:40, w przewadze
3:0 Dudaš (Musial) 23:47
3:1 Różański (Sarnik) 33:46
4:1 Rutkowski (Witowski) 45:02
4:2 Luka (Duszak, T. Da Costa) 53:29
4:3 Gabryś (T. Da Costa) 58:09, w przewadze